Retro: Občané první kategorie

25. 5. 2011

Kdo jsou občané druhé kategorie víme: jsou to lidé, kteří jsou k neloajální k vládě a neprojevují ji patřičnou úctu, nepodporují reformy, nechtějí chudnout, aby jiní mohli bohatnout, a mají dokonce tu drzost, že pořádají demonstrace, na kterých dávají své názory najevo. Ale kdo jsou to lidé první kategorie?

Lidé první kategorie jsou mladí, dynamičtí, flexibilní, vzdělaní, dobře vydělávající, zdraví, silní, arogantní a bez závazků.

Vždy a za všech okolností podporují vládu, odbory považují za zločineckou organizaci a ze zásady pracují pouze na živnostenský list, protože k smrti nenávidí jistoty a milují optimalizaci daní, prací jako takovou ovšem pohrdají a za jediný zdroj bohatství považují podnikání.

Lidé první kategorie neznají špinavé peníze, chudobu považují za zločin, nezaměstnané za lenochy a příživníky, důchodce za darmožrouty. Imponuje jim síla, slabosti se smějí. Zisk je pro ně etická kategorie, právo obchod, spravedlnost triumf síly a bohatství nad slabostí a chudobou.

Být občanem první kategorie znamená lhát, krást, podvádět, zneužívat, kořistit a korumpovat, nebo přinejmenším tyto praktiky tolerovat.

Je každého věc, kam chce patřit, za sebe ovšem mohu říct, že jsem, vždy jsem byl a ochotně i nadále budu občanem druhé kategorie, protože s občany první kategorie, jejichž myšlení je mi cizí a jejichž hodnoty neuznávám, nechci mít nic společného.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
30. 5. 2018 20:27

cit. „Je každého věc kam chce patřit,za sebe ovšem mohu říct,že jsem,vždy jsem byl a ochotně i nadále budu občanem druhé kategorie,protože s občany první kategorie jejichž myšlení je mi cizí a jejichž hodnoty neuznávam,nechci mít nic společného.“kon.cit. Vy ste Tribun vzácna výnimka,dá sa povedať,že unikát.Lebo ja zo svojich skúseností viem,že väčšine občanov ktorí zodpovedajú vašej definícii občana druhej kategórie stačí,aby šťastnou náhodou nadobudli kôpku peňazí alebo sa im podarí získať výnosné zamestnanie a zo dňa na deň sa zmenia na občanov prvej kategórie správajúcich sa presne takých, ako popisujete občana prvej kategórie vy v článku.Potom sa už s občanmi… Číst vice »

asym
asym
31. 5. 2018 11:09

Výborný článek, děkuji.

idiotronic
idiotronic
31. 5. 2018 14:01

S tématem koresponduje podrobnější článek na Nové republice z 30.05.2018
Michal Brand: Nomenklaturní aparátčíci a svoboda aneb Kdo je nepřítelem produktivní části společnosti.