Retro: Páchnoucí Pandury aneb Děsivá inflace za vlády ODS!

25. února 2010

Kauza Pandurů v posledních dnech zmítá mediální i politickou scénou. Při tom vlastně nic zásadně nového se neudálo, zvláště poté, co oba skorovířivkoví showmani, ulovení iDnes, se sice ukazují jako osoby s velkou fantasií, ale asi dost malým reálným vlivem. To ale neznamená, že transportéry nesmrdí. Ony smrdí, a to už velmi silně delší dobu, jen nebylo před volbami, proto se nikdo v celé záležitosti nešťoural. Vynechám začátek, neboli požadavky armády, možná i tam vše nebylo nejčerstvější, ale zelené mozky, kdyby měly možnost, tak by nechaly brázdit naše řeky a rybníky ponorkovou flotilou, doprovázenou torpédoborci a letadlovými loděmi. Dokud se ten sbor šašků nějak výrazně nezredukuje a neurčí se mu reálné cíle, a tudíž se mu i budou plnit jen reálné požadavky, meganákupy různých krámů nás čekají i v budoucnu.

Smrad se poprvé silně začal kolem Pandurů linout ve chvíli, kdy Karel Kühnl již po prohraných volbách celou záležitost na poslední chvíli podepsal. A smrad pak jen posílily velmi zmatené reakce ODS. Nejdříve při podpisu křičela, že takto to není možné a logicky na ošklivý odér upozorňovala. Později se v testech  zjistilo, že Pandury nesplňují požadavky, a navíc vozy nebyly dodány podle termínů ve smlouvě, neboli se naskytla možnost, jak celou smlouvu zrušit (anebo přinejmenším velmi zlevnit na úkor zisku dodavatele – tehdy se jasně mluvilo přinejmenším o smluvních finančních sankcích, proto kdo dnes mluví o úspoře 9 miliard, tak lže, anebo lhal dříve). Místo toho ODS nakoupila sice méně Pandurů, ale za výrazně vyšší cenu (čili dodavatel není vůbec škodný). A nyní nadchází vtip týdne, za vyšší cenu může … děsivá inflace ve výši (odhadem 30 procent), tak pravil Barták. Jo a jen malá perlička na konec, Karel Kühnl, ten ještě v roce 2006 nekompetentní ministr, podepisující špatné smlouvy, byl vládou ODS za trest poslán v roce 2007 na post velvyslance v Chorvatsku.

Převzato z Modré šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jaroslav tichy
jaroslav tichy
24. 2. 2017 11:53

Ve zprávě zatím není uvedeno, kdy bylo zahájeno vyšetřování v této záležitosti, zda bylo již na někoho podáno trestní oznámení, na kolik byla vyčíslena škoda atd.