Retro: Petr Umlauf – Jak porozumět světové ekonomice

5. 2. 2015

K obsluze reálné ekonomiky by stačilo 10 % emitovaných peněz. Zbytek slouží ke spekulaci, vydírání a dluhovému otroctví.

4.7 9 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
10. 2. 2022 12:12

… no comment …

PPK
PPK
10. 2. 2022 19:23

Domnívám se, že je užitečné si ekonomiku inflace alespoň jednou za čas promyslet. A co se stane? S překvapením pak možná zjistíme, jak je to vše celkem jednoduché. Takže: 1/ CO TO JE a co to znamená, v nějakém obchodování tzv. „ZVÝŠIT CENU“? Nic jiného, než si pro svou kasu A NA ÚKOR DRUHÉHO ANEBO VÍCE DRUHÝCH LIDÍ „vyrobit“ víc peněz pouze touto jednostrannou „účetní operací“!  2/ CO TO JE a co to znamená, v nějakém obchodování půjčit něco někomu tzv. „na dluh“: Opět nic jiného, než si pro svou kasu A NA ÚKOR DRUHÉHO ANEBO VÍCE DRUHÝCH LIDÍ „vyrobit“… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
11. 2. 2022 9:26

Nic nedělat a mít se dobře – nebo aspoň moc nedělat a mít se přijatelně, je vlastnost člověka (stejně jako jiných živých tvorů). A psal o ní už Machiavelli.

A ta byla stejná za socialismu , stejně jako dnes. Jen možnosti a zpúsoby jsou dnes jiné.

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
11. 2. 2022 10:42

Napadlo mě vstoupit na wole stryt se svojí vlastní burzou v pravém koleni. Svého druhu nevšední start up. Ovšem musel bych pro tokeny na blockchain vyrážky s názvem XIXOIO. Tam to znaj. Sídlo mají v bývalých Holešovických jatkách. To musí být těžba, hotový massabob masakr. Už před mnoha lety Klaus zasnul nad “ novou “ economy praxí, rozumej pavučinovou vulgo internetovou. Dneska jeden potká druhého ve trenyrkarne a oznamuje mu: mám nové webovky. Ještě že tak, ty staré už dost zasmradaly. Ideologové sociku měli svůj newsprak verbalis, ale do terminologického ptydepe jsoucna měli hodně daleko. Proto miluju hospodu. Pro její… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
11. 2. 2022 11:31

Jinak musím pochválit neuvěřitelné vzepětí těžké světové menšiny proti svabskym řezníkům!! A ta plastelína uprostredka civilizace zase bude těžit z případného úspěchu nepoddajnych. Kolem sebe začínám vnímat několikeré nesmělé pokusy o převlékání kabátů. Ještě není nic odraženo, ale cmuchalove už jsou neklidní. Včera – trubte na poplach!, a dneska – každý fanatismus škodí! Ačkoli jsem sám razil od jara 2020 skutkovou podstatu hledání si nových soulMATES, tak sám sebe prekvapuji, kam to u sebe hodlam dotáhnout. Fanatičtí boostrati můžou zalézt do britského TRUSSu a nekonečně ohebni lisnyje oblude nechť klidně splynou s kapitolou, o níž nemá valné mínění ani pambu.… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
11. 2. 2022 15:07

RE orinoko- „Nežijeme dlouho, ale já osobně už mám pocit, jak METUzalevam.“

Nedávno na jiné diskuzi – pod článkem o škodlivých návycích zkracujících náš život někdo napsal:

„KDYBY NA SVĚTĚ NEBYLY VĚCI CO NÁM ZKRACUJÍ ŽIVOT – TAK JESTLI BY POTOM TEN ŽIVOT NEBYL ZBYTEČNĚ DLOUHEJ“. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=koBJAhrQMzs

Last edited 1 rok před by Gatta
orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
11. 2. 2022 15:28

Mít život dlouhý a nevědět o sobě – k čemu je to dobré? Být svědkem civilizačního tobogánu? Karel Gott už prý na tu s kosou evidentně čekal. Jasně, pokud už všechno jen bolí, a mozek o tom ví, na co ještě čekat? Smát se kose do ksichtu, to vyžaduje kuráž. A proč? Jak se člověk popral se životem, tak se klidně popere i se smrtí! Ale prodlužovat nic nebude.
Takový Šváb, Séréš, KISS i nger a podobné exorcismy už jen prudí i dávno mrtvé.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
11. 2. 2022 17:02

Neber to tak vážně – živí z toho nevyváznem.
Něco o tom vím … o smyslu i způsobu.

Jinak – „Život je smrtelná nemoc která se šíří pohlavním stykem“. :-)

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
11. 2. 2022 19:28

Mám v PC nahranou krásnou krátkou scenku „Jak zahnat strach“ – by se Ti určitě líbila, ale ne netu už není.

Tak aspoň něco o poznání …
https://www.youtube.com/watch?v=cu1qF_MyJZg

A ještě jednu ze „Zlatého fondu“:
https://www.youtube.com/watch?v=tOO4FkTOpbI

Last edited 1 rok před by Gatta
PPK
PPK
Reply to  Gatta
12. 2. 2022 7:15

Ano, pane Gatto, nic nedělat a mít se dobře, to jistě je fajn a svatá pravda. Bohužel ale, je to jen pravda částečná právě v té situaci, která tu nyní ve světě kapitálu nastala. Nejvyšší světová elita – to totiž nejsou jen blahobytně si žijící normální a zazobaní boháči a političtí mocipáni, kteří nechtějí nic dělat a jenom chtějí – mít se dobře. A to je veliký problém.  Jsou tu totiž především i duševně nemocní psychopati a sociopati, kteří chtějí vládnout co největší mocí co nejvíce národům a jejich územím. Vládnout cizím národům cizích tvrdě vykořisťovaných pracovních „lidských zdrojů“ a… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
12. 2. 2022 9:17

Zdravím – to měla být ode mne jen připomínka, že tvůrci socialistického člověka zapomněli na 7 hlavních hříchů a cestu nejmenšího odporu. A lidé nadšeně budovali jen chvíli.

Váš článek jsem zatím jen proletěl a určitě se k němu vrátím.

Zatím jen: „Moc je droga“ a „Každý dělá, co se mu dovolí“.
A na světě je spousta opravdu špatných lidí. A mnoha se nedà vyhnout.

Last edited 1 rok před by Gatta
PPK
PPK
Reply to  Gatta
12. 2. 2022 15:42

Tvůrci socialistického člověka sociopaty vyřešili jednoduše a spravedlivě – odstavením od moci. U nás tzv. demokrati sociopatům moc ke zneužití proti poctivým občanům – naopak nabídli na stříbrném podnosu, aby za ně udělali tu špinavou práci – totální rozkradení země. Pokud jde o budování soc.státu, tak 42 let mi jako chvíle nepřipadá, i když je pravda, že sociopati nikdy nic pro jiné (než jen pro sebe) nikdy nebudují, natož aby to dělali s nadšením.

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
13. 2. 2022 10:09

Vidíte a právě v tom se asi úplně neshodneme. Psychopaté za socíku šanci neměli, ale probírka neschopných a všehoschopných moc nepracovala (Darwin). Snad nějaký pokus ve Slušovicích ? Večer jsem nemohl usnout a vzpmínal jsem na všechny nešvary socialistické pràce v továrně kde jsem pracoval (od údržby po ředitele, kde nakonec úplně ožralý údržbář místo padáka dostal od závodní neschopenku, protožé řediteli opravoval chatu) – a že toho všeho bylo, že se mi to ani vypisovat nechce. V 89. jsme si mysleli, že ti schopní to tady postaví da latě. Bohužel byli převálcováni těmi všehoschpnými. V kalných vodách se nejlépe… Číst vice »

orinoko
orinoko
11. 2. 2022 12:07

Tak … k obědu jsem si dal 4 podcasty na zlatém podNOSe pod rouškou osveTLENI. A to pode mlejnem nade mlejnem, kde kusy se perou…
Ve pračce TatraMAT.

leviathan
leviathan
12. 2. 2022 16:41

Brzy budeme dostávat peníze zdrama a bez majektu. Peníze jsou pouze zprostřekovatelem směny, jde o jejich jedinou funkci, ostatní jsou zbytečné. Nastává doba všeobecné humanity a lidské tvořivosti v mezích mravnosti. Probouzíme se z šestisíciletého otroctví pyramidální sociální struktury. Vyjděme všichni na cestu lidského přátelství, odpovědné svobody, vedeni vlastním čistým svědomím. Taková je naše cesta.