Retro: Proč je lepší mafie nežli stát

20. února 2009

Také já jsem naivně podlehl iluzi a uvěřil rodičům, soudružce učitelce (dnes paní učitelce) a tlaku médií. Když jsem zjistil, že jsem se nechal nachytat, bylo již pozdě, a nalezl jsem se jako chudák, který je železnými pouty přikován v pekle, které všichni považují za ráj. Mezitím jsem zestárnul a stal se ze mne hlupák, kterého všichni zneužívají, zatímco všichni zneužívají zase je. Pomalu se už těším do země. Jedinou radost mi dělá okopávání záhonu tuřínu na zahrádce. Už ani nevím, co jsem tam pod zem kdysi zakopal.

Náš svět potřebuje poctivé hlupáky, kteří věří všemu, co obrazně takříkajíc vidí. Jestliže totiž věří, že všechno je lež, je to úplně to samé, jako když věří, že všechno je pravda. Občané třeba vědí, že demokracie je ta nejprolhanější děvka na světě, ale to jim vůbec nevadí v tom, aby s ní smilnili. Poctivé hlupáky potřebují nepoctiví hlupáci. Čím více budou poctiví hlupáci bojovat za spravedlnost, zákonnost, rovnost, svobodu, poctivost apod., tím pro ty nepoctivé lépe, neboť tím roste hrubý národní produkt, hloupost občanů a tím i možnost je snadněji a mnohem více okrádat.

Chtěl jsem vysvětlit, proč je mafie lepší než stát. Z předcházejícího by to mělo vyplývat. Chudáci občané požadováním spravedlivého státu požadují vlastně svojí oprátku. Stát jim nic neodpustí, a mafie, která jej prorůstá, má díky tomu náročnější práci, menší zisky a požitky. Toto dvojnásobné zatížení pochopitelně stát i mafie přenášejí na „nevinné“ občany. Mafie pak říká: „Nelíbíme se vám? Chcete stát? Dobře, tak tady jej máte, a budete muset platit dvojnásobné nebo trojnásobné výpalné, protože my s jeho výběrem máme pak ztíženou práci.“

Jako většina poctivých a chudých občanů nepotřebuji dům, nové auto, vysoký plat, náročné dovolené, obezitu, HIV, DPH, HNP, SPZ,RČ, OP, ŘP, VZP a tisíce jiných hovadin, kvůli kterým se nedá dýchat už ani ten smogem zahnojený vzduch. Stačí mi málo, jsem skromný. Pracuji rád, ale nerad dělám, že pracuji. Nerad kvůli vyndání jednoho papíru ze šuplete stolu na stůl dvě hodiny spekuluji u počítače a marně bloudím v podnikovém informačním systému. Koho by nebavila práce, když má nějaký užitek a smysl? Jenomže uznejte, že v demokracii je to ten hloupější a nejlepší způsob, jak se dostat ožebračený mezi žebráky na ulici.

Kdyby mafie vládla legálně, nemusela by nelegálně prodávat zbraně a drogy. Jenomže, co jí takto zbývá, když všechny zdroje zisků obšancoval stát? Mohla by žít z poctivé práce takových prostých občanů, jako jsem já, a nemusela by vůbec páchat nějaký zločin. Nemuselo by se vybírat dvojí, trojí či tisíceré výpalné škodolibě nazývané daněmi. Stačilo by jen jedno výkupné.

Chci znát osobně toho, komu platím výpalné. Chci jej platit bez faktur a dokladů, bez podvodného a podvojného účetnictví, a bez sociálního, zdravotního, důchodového, životního, úrazového, silničního, odpovědnostního, cestovního a bůhvíjakého pojištění. Chci vědět, kdo je mým mafiánským nadřízeným, výsměšně nazývaným politickým zástupcem (poslancem). Chci také, aby i on znal osobně mne, a případné mé rodinné problémy. Jistě by mi něco odpustil a posečkal s platbou, když by věděl, že jsem v krizi. Jistě by nedopustil, aby mi někdo před nájemním barákem ukradl kolo, na kterém jezdím do práce a které bylo navíc zamčené.

Don Padrino by jistě nedovolil, aby mne, člověka v důchodovém věku, vydíraly dospělé děti, které odmítají pracovat, a kvůli kterým musím zastávat dvě až tři zaměstnání. Státu je to však úplně jedno. Když jsem se třeba obrátil na policii, tak se mi tam vysmáli. Pochopitelně, vždyť ti mladí policisté dělají svým rodičům to samé.

Jsem dokonce ochoten platit ty dluhy a sumy, které dávám dětem, mafii, neboť od ní bych měl po zaplacení výkupného pokoj. Kdežto takto nejen, že za dospělé děti všechno platíme, ale dokonce jim maminka ještě vaří a pere.

No uznejte, to by si žádný mafiánský pistolník od nás nenechal dělat. Mafiáni, jak dobře víme, ctí své rodiče a nenechají je nic dělat. Nejen to, mafiáni ctí i své sousedy, rodové zřízení, obec, vlast i přírodu. Jsou čistotní, spolehliví, hubení a hezcí. Praví mafiáni nejsou alkoholiky, narkomany, úředníky, kutily, spekulanty, podnikateli, finančníky, politiky, lichváři a jinými postiženými šmejdy. Naše dospělé oteklé a infantilní děti, co už jim táhne na čtyřicítku či padesátku, se však tváří jako pistolníci a cítí jako mistři světa.

Don Nino, don Angelino i dokonce don Padrino jsou ve skutečnosti skromní lidé. Slyšel jsem, že podle očitých svědků šéf sicilské mafie okopává ve starém svetru na zahrádce nějaký záhon. Nadává prý na mladé nafoukané hejsky s pistolemi v podpaždí, kteří se v nových bourácích jezdí ukazovat do bordelů ve městě. No, to je konec mafie a veškerého dosavadního pořádku na světě! Don Padrino to ví nejlépe, a tak místo toho, aby zakopával do země státní úředníky a cizí výběrčí daní, okopává raději ten tuřín a těší se sám už také do země. No, myslím, že na řadu jiných výhod mafie oproti státu jistě také přijdete sami.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
24. 2. 2016 8:15

ten první odstavec odráží realitu dnešních dnů až neskutečně na kost – celkově opět text, který komicky kosmickou formou odkazuje na to, jak společnost hluboce padla na hubu – posílám do světa. ..) PS : s tím upřednostňováním mafie, vážně či nevážně se seriozně zabývá nejeden zdejší rezident demokratického cirkusu, proč vlastně trpět své vylízané spoluovčany na místech státní a kapitálové správy, kde by měli sedět ti praví vlastníci peklo-ráje, proč zbytečně vydávat energii na něco, co stejně už neumí zamaskovat hlavní činnost mafiánské správy, co je ze dne na den blbější, nenažranější a v podstatě ani nedrží předepsanou formu… Číst vice »

Gatta
Gatta
24. 2. 2016 9:01

Vláda „mafie“, to je vlastně klasický „klientský způsob vlády“ a není na tom nic nového a ni nic v principu zvráceného. I starý Řím byl v rovině bohatých republikou a na tyto bohaté rodiny byli navázáni jejich nemajetní klienti. Tento způsob vlády a správy převládal až do vlastně nedávného nástupu „byrokratického státu“. Nevymizel nikdy. Který způsob je lepší ? Teoreticky ten oscícenecký – byrokraticky organizovaný stát … v praxi je to ale ten, který lépe funguje a kde se lidem žije lépe. Nebo, kde se vůbec dá žít. Vlastně nevím proč „demokracii“ říká „vláda lidu“. Ve skutečnosti je to vláda… Číst vice »

Gatta
Gatta
24. 2. 2016 13:55

PS
On ten starý Řím se ve fázi úpadku nakonec vyvinul do asi nejhoršího možného systému – do systému pro obyvatele čím dál méně snesitelného – do „moci oligarchie vládnoucí prostřednictvím direktivní tuhé státní byrokracie“.

Co mi to jen připomíná …

peter.
24. 2. 2016 15:54
Kropac
Kropac
24. 2. 2016 21:16

Hi, ha, cha!
Liberté, égalité, fraternité! Vy věční rebelové!

fajt
fajt
25. 2. 2016 8:17

http://www.novinky.cz/domaci/395823-kscm-se-hlasi-k-unoru-1948-akce-u-gottwaldova-hrobu-ale-nechysta.html – totální sráči, Filip tuhle partaj zlikvidoval, jsou mu přednější mega zloději od KGB a estebáků, mohl by spolu s Klausem disputovat na nějakém dalším Valdaj potlachu. ..)

Leo K
Leo K
25. 2. 2016 10:16

Inu, být tu sicilská mafie s omertou, asi by ty diskusní příspěvky doprovázelo úmrtní oznámení.

fajt
fajt
25. 2. 2016 12:59

http://www.novinky.cz/zahranicni/395868-boj-proti-drogam-nikam-nevede-legalizujme-je-vyzval-svet-exsef-osn-kofi-annan.html – copak, CIA potřebuje rychleji legalizovat výnosy z drog. ..) „Zákaz má na nabídku nebo poptávku po drogách malý dopad,“ prohlásil Annan a dodal, že boj proti drogám je do značné míry bojem proti uživatelům – válkou proti lidem. „Věřím, že drogy zničily spoustu životů, ale chybná politika vlád jich zničila mnohem víc. My všichni chceme ochránit své rodiny před možnými ničivými důsledky drog. Pokud ale mají naše děti problémy s drogami, chceme, aby o ně bylo pečováno jako o pacienty, kteří se potřebují léčit, a ne aby dostaly nálepku zločinců,“ uvádí Annan. – ano, vlády všeobecně kurwí životy… Číst vice »

fajt
fajt
25. 2. 2016 18:52

peter. napsal

http://aeronet.cz/news/zdenek-bakala-prenechal-svuj-podil-v-nwr-americkym-elitam-ktere-staly-v-cele-lehman-brothers-v-cesku-se-rozjizdi-proces-nwo-jako-na-ukrajine/

v podstatě jde o plánovanou pauperizaci a pak následnou demografickou genocidu, jedná židovská rodina rozvrací té druhé jejich panství ( pak je i v zájmu jejich společného projektu NWO, aby se populace pořádně umenšila, samozřejmě nejlepší je, když u toho zařvou oběti a svědci a zkušení matadoři staletých masakrů budou nadále tvrdit lidský genofond ). ..)

fajt
fajt
25. 2. 2016 19:03

tak na koberečku v Bruselu bylo Chovancovi vyčteno, že česká kolonie podvádí při sčotu svého ovčanstva ( důvod je zřejmý a v kapitalistické společnosti vcelku i chválihodný, tedy větší dotace ), ale v tuto chvíli padla česká vychcanost na evropskou promuslimskou šavli, chovanec dostal muslimskou deku a nařízení, že průběžně bude česká kolonie zavezena džihádisty a jiným útěkářským sajrajtem do stavu, který hurvajz partaj spolu velkostatkářem Androšem deklarují do centra EU – číslo pro dorovnání je taky kalouskovsky obludné – do deseti mega chybí oranžovým gorilám s estebáckým principálem skoro rovných dva miliony imigrantů…zlatí bolševici i s jejich třídním bojem,… Číst vice »

fajt
fajt
25. 2. 2016 19:08

fajt napsal
tak na koberečku v Bruselu bylo Chovancovi vyčteno, že česká kolonie podvádí při sčotu svého ovčanstva

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pohrozit-Cechum-vyloucenim-z-Evropske-unie-kdyz-neprijmou-kvoty-uderilo-z-OSN-400365

Kropac
Kropac
26. 2. 2016 8:34

Nejspíš jsem se zbláznil. To by nakonec nebylo špatné, pokud bych tím neobtěžoval selský rozum dobrých občanů. Avšak lze to „zbláznění“ považovat za příčinu nějaké úlevy?