Im Zentrum: O uprchlické krizi

Slovenský europoslanec Richard Sulík v talkshow rakouské televize ORF2. Z diskuse pod videem: „Pana Sulíka Slovákům závidím. Ovládá perfektně němčinu, vyzná se v problematice a nesedne si hned tak před někým na zadek. Bravo Sulík!“

Námět: Hudryper

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
72 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
24. 2. 2016 5:40

Začnu zdánlivě zeširoka. Imho je naprosto infantilní a sebevražedná představa, že většina politiků něco činí pro voliče jen z osobní dobrosrdečnosti. Už samotný fakt, že 100% politiků kandiduje ve volbách z vlastní iniciativy, už to dokazuje, že si je tam jejich spoluobčané rozhodně sami nevybrali. Že oni nešli do politiky svým voličům sloužit, ale že tam šli především dělat kariéru z rozhodnutí svých kamarádů z nějaké partaje. Kamarádů, kterým se zavázali jejich podporu jednou nahradit. Co jsme pro politiky my voliči? Nic víc, než křoví u cesty, které v době voleb osvěží deštíkem slibů a už těsně po volbách se… Číst vice »

Béda
24. 2. 2016 5:46

Assad vyhlásil na duben volby http://www.zvedavec.org/vezkratce/12260/

Aleš
Aleš
24. 2. 2016 11:38

Sulík se v jedné věci mýlí. Řecký dluh by se měl vyžadovat po vinících ne obětech.
Ale jinak je to velice úderné. Nicméně pořád chybí jeden argument. Mír na blízkém východě Evropa může podpořit neúčastí na teroristických válečných dobrodružstvích NATO, případně při silové a hlavně technické podpoře mírových procesů tamtéž. A tady může Česko i Slovensko pomoci více než posláním miliard Turkům.

Béda
24. 2. 2016 15:59

S tím dohodnutým příměřím v Sýrii to může být Podfuk. Představitelé RF by v žádném případě neměli v ničem důvěřovat svým zaoceánským „partňorům“ a měli držet linii, že v Sýrii jsou legitimně pouze ti, koho pozval prezident Asad anebo koho legitimizovalo OSN. http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/wsj-pentagon-a-cia-chteji-vytvorit-rusku-skutecne-neprijemnosti/ Takhle se špinavci, kteří rozvrtali celý širší region a vytvořili teroristického molocha stylizují do role mírotvůrce, házejí na Rusy, kteří bojují s americkým teroristickým dítětem vinu, přivlastňují si cizí úspěchy, snaží se okrást Sýrii a vystupovat jako určující síla v konfliktu. K amíkům by se nikdo soudný neměl otáčet bez jištění zády. Jsou stejní ne li horší… Číst vice »

Clair
24. 2. 2016 19:14

Béda napsal S tím dohodnutým příměřím v Sýrii to může být Podfuk. Představitelé RF by v žádném případě neměli v ničem důvěřovat svým zaoceánským „partňorům“ a měli držet linii, že v Sýrii jsou legitimně pouze ti, koho pozval prezident Asad anebo koho legitimizovalo OSN. http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/wsj-pentagon-a-cia-chteji-vytvorit-rusku-skutecne-neprijemnosti/ Takhle sešpinavci, kteří rozvrtali celý širší region a vytvořili teroristického molocha stylizují do role mírotvůrce, házejí na Rusy, kteří bojují s americkým teroristickým dítětem vinu, přivlastňují si cizí úspěchy, snaží se okrástSýrii a vystupovat jako určující síla v konfliktu. K amíkům by se nikdo soudný neměl otáčet bez jištění zády. Jsou stejní ne li horší… Číst vice »

Sio
Sio
24. 2. 2016 19:35

Irena napsal

http://politikus.ru/articles/70772-rossiya-oschipala-amerikanskih-yastrebov.html

A přesto jsou i zde diskutující, kteří politiku příměří, diplomacie, dokonce i tu, co vede v podstatě k vítězství nepochopí a budou uznávat jen hurá styl, ofenzívu tanky, děly, bombami a konónen futrem až k úplnému Pyrrhovu vítězství.

Sio
Sio
24. 2. 2016 19:42

Béda napsal S tím dohodnutým příměřím v Sýrii to může být Podfuk. Představitelé RF by v žádném případě neměli v ničem důvěřovat svým zaoceánským „partňorům“ a měli držet linii, že v Sýrii jsou legitimně pouze ti, koho pozval prezident Asad anebo koho legitimizovalo OSN. http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/wsj-pentagon-a-cia-chteji-vytvorit-rusku-skutecne-neprijemnosti/ Takhle sešpinavci, kteří rozvrtali celý širší region a vytvořili teroristického molocha stylizují do role mírotvůrce, házejí na Rusy, kteří bojují s americkým teroristickým dítětem vinu, přivlastňují si cizí úspěchy, snaží se okrástSýrii a vystupovat jako určující síla v konfliktu. K amíkům by se nikdo soudný neměl otáčet bez jištění zády. Jsou stejní ne li horší… Číst vice »

peter.
24. 2. 2016 20:32

Sio napsal A přesto jsou i zde diskutující, kteří politiku příměří, diplomacie, dokonce i tu, co vede v podstatě k vítězství nepochopí a budou uznávat jen hurá styl, ofenzívu tanky, děly, bombami a konónen futrem až k úplnému Pyrrhovu vítězství. Nevšimol som si,že by sa tu niekto dožadoval „útočenia do Pyrrhovho konca“.Diskutoval som o tom,že prímerie bude celkom určite neúspešné vzhľadom na to,že dodnes nikto z americkej strany nebol schopný odpovedať Rusom na otázku,koho vlastne označujú za neteroristickú zložku protiasádovskej koalície.Písal som tiež,že si počkám na vyjadrenie Obamu a vyslovil som predpoklad,že USA spochybnia uzavretú dohodu,čo sa aj napĺňa,lebo Kerry… Číst vice »

Sio
Sio
24. 2. 2016 20:47

Clair napsal Obávám se Bédo, že mate pravdu. Vypadá to jako obrovský podfuk, protože už včera pan Kerry informoval kongres, že jejich velká snaha se také může zvrtnout, jako by s tím už vlastně počítali od samého začátku, ale on má prý připravenou strategii „B“, která spočívá v tom, že se Syrie rozparceluje. Nenajde se zřejmě nikdo, kdo by poručil Turkům ukončit jejich běsnění v Sýrii a také si nemohou zřejmě dovolit je proti sobě poštvat, i když Huffington Post volá po vyloučení Turků z Nato. Bych se velmi divila, kdyby Rusové tuto lacinou hru neprokoukli. Proc by se jenom… Číst vice »

Béda
24. 2. 2016 20:59

Plán B někdy znamená dozbrojení, doplnění stavů a přeskupení sil, získání informací, vypracování nové strategie – životodárné nadechnutí chcípající kobyly, která získá novou mízu. Toto příměří je velice podivné, protože již předem je známo, že boje (minimálně s IS a Al Nusra) neustanou. A úloha „umírněné opozice“ je velice diskutabilní stejně jako její definice. Rusové tak jako tak budou obviňováni největšími válečníky z válkychtivosti, nerespektování dohod a pod.. Je to stará obehraná písnička s dalšími protiruskými sankcemi na konci. Nevěřím, že to dopadne jinak. Obzvlášť, když Rusové šlapají „hodnému děťátku“ co rádo řeže druhým hlavy (do kterého bylo světovou „demokracií“… Číst vice »

Béda
24. 2. 2016 21:14

Jinak stačí si všímat jak západní „mír a demokracie“ vyvádí již od vstupu RF do dění v Sýrii. Do té doby než ruský „symbol Zla“ vstoupil do tohoto demokratizačního konfliktu bylo všechno v nejlepším pořádku. Západ urputně bojoval proti ISIL, ten posiloval a rozrůstal se, pozice Asada se oslabovala, pozice RF v Sýrii taktéž a „nebyla“ vůbec žádná migrace. Ta začala až s příchodem RF a Putina, jak nám podsouvají západní mainstreamová média. Lstivý Putin prý dokonce používá migranty k rozvrácení a oslabení Evropy a k ruského vlivu. Jak ale vnutil vnutil Merkelové, takto smluvní služebnici velkého bratra politiku otevřené… Číst vice »

hudryper
hudryper
24. 2. 2016 21:31

Sio napsal Možná i Rusové počítají spíše s tím plánem B jako pro ně výhodnějším. Politické hrátky. Gratuluji Sio,to studium generála Petrova se na Tvých závěrech výborně osvědčuje. Samozřejmě,že varianta A je udělána hlavně pro ty diskutéry,kteří si lámou hlavu jak může popelka bez pomoci holoubků přebrat zrnka čočky z hromady popela a dalšího rumoviska.Cílem bude velmi pravděpodobně varianta B a možná někde v pozadí navazující varianta C. Varianta B vyhovuje zejména syrským Kurdům,protože jim umožní v relativním klidu konstituovat v rámci syrské federace základ budoucího Kurdistánu,aniž jim v tom bude moci zabránit Osman. Vybudování poválečné zcela zničené země rovněž… Číst vice »

Béda
24. 2. 2016 21:47

hudryper napsal Gratuluji Sio,to studium generála Petrova se na Tvých závěrech výborně osvědčuje. Samozřejmě,že varianta A je udělána hlavně pro ty diskutéry,kteří si lámou hlavu jak může popelka bez pomoci holoubků přebrat zrnka čočky z hromady popela a dalšího rumoviska.Cílem bude velmi pravděpodobně varianta B a možná někde v pozadí navazující varianta C. Varianta B vyhovuje zejména syrským Kurdům,protože jim umožní v relativním klidu konstituovat v rámci syrské federace základ budoucího Kurdistánu,aniž jim v tom bude moci zabránit Osman. Vybudování poválečné zcela zničené země rovněž nepůjde na ploše celé Sýrie najednou,bude se muset věnovat obnovení bytového fondu v gigantickém rozměru,podobném… Číst vice »

Sio
Sio
24. 2. 2016 22:09

Bédo, „zákopová válka na Donbasu“ přece není neuspěchem pro Rusy. Ukrajinský majdan je zbabraný projekt, ve kterém ušáci i eu vězí po kolena v hnoji a nevědí, jak z něho ven. Stojí je peníze, stojí je prestiž a úsilí, musejí be přestání masírovat své obyvatele. Ale jak se v tom čvachtají smrad se valí přímo na ně, obyvatelstvo eu procitá, čím déle to trvá, tím více lidi chápou, kdo má v tom jakou roli. To samé se děje na Ukrajině samotné. Rusové to vcelku bez námahy řídí. Má to obrovský vliv i na prozření obyvatel samotného Ruska, což má ohromný… Číst vice »

hudryper
hudryper
24. 2. 2016 22:37

Béda napsal Jenom aby se díky „nádechu“ nestala ze syrského konfliktu „zákopová“ válka jako na Donbasu. Vaše obava ,Bédo,co do přeměny dynamické občanské války ve válku zákopovou,je ze všech možných dalších válečných hrůz ta nejméně pravděpodobná,vlastně zcela vyloučena.Že se budou „partňori“ podrážet jak to nejvíc půjde,je jasné. Ale k tomu docházelo i před dohodou USA-Rusko. Zapomínáte na us.zájmy v kurdské oblasti,kde nyní mají nějaké ty specnaz instruktory,o jejichž život se pod ruskou bombardovkou obávají. Kurdům dodávali starou českou darovanou výzbroj, což jim umožńovalo guerillu,nikoliv však efektivní obranu před tureckou vražednou kamarilou. Dnes tam nepochybně dodávají Rusové přiměřeně moderní techniku válčení,o… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
24. 2. 2016 23:51

Ksakru! Defétisti pitomí! Oč vám krudcipísek jde?! hudryper, Sio, M.C., Viky vám to tady píší dookola… a nejsou sami… A co VY?!!!! Furt věříte v tu americkou beznaděj, a že vše je na ho…?! Ku.va, kolik životů se tak na Donbase, Ukrajině i v Sýrii zachránilo a zachrání!!! Přestaňte vést své „divannyje vajny“ do zničení posledního „Alahakbaristy“ či Banderovce přes klábosnici, a pokusme se všichni podporou těch zdravých sil pomoci Rusku a všem slušným Lidem bez ohledu na národnost! Fyzickými skutky! Ne bezbřehou žvanivou zabedněností zdůrazňující „převahu neocons sebranky“!!! ŽÁDNOU PŘEVAHU UŽ NEMAJÍ! A NIKDY BY JI NEMĚLI KDYBY LIDÉ… Číst vice »

orinoko
25. 2. 2016 0:06

V sobotu mozna prestanou letat kulky, ale vetry budou zcela mimoradne. Obzvlast ty zapadni. Valecne lusteniny jsou uz ted na sklade. Emerika je zcela unikatni system. Tam si kdejaky zeleny pablb narokuje zvanit do mezinarodni politiky a obcane majici na mozku valecnou zemljanku tam jedou dozivotni majdany. Nekde jsem cetl, ze Putin prohlasil, ze celistvost Syrie je presne tim, o co jde v tzv. primeri. Vsichni dostali na vyber. I soudruzka Emerika. Vse bylo receno, Khanasser je definitivne ve spravnych rukach, Asad je na koni, Rus rozjel celorocni ostre cviceni, Iran se vesele zaucuje pod ruskym krytim, miliardy dolacu vyletely… Číst vice »

Béda
25. 2. 2016 5:14

Na fašistickou UkraDinu přišel, jestli si vzpomínám Minsk. Ten spolugarantovali RF, Německé a tuším taky Francouzsko. RF, která podporuje v konfliktu s neústavním násilnickým fašistickým režimem odštěpence je za nedodržování Minsku opakovaně sankcionována. Německo a Francie za postup kyjevských fašistů nikoliv. V Sýrii si role prohodili. Při podpisu syrského „Minsku“ stojí RF za legitimním režimem a USA za „umírněnými“ teroristy, případně odštěpenci. Kdo bude za případné nedodržování syrského Minsku sankcionován? Já mám jasno. Bude to opět Rusko. na UkraDině je RF vyčítána podpora opozice a odštěpenců. Jak to že v Sýrii neplatí analogie? Jak to, že USA a jejich pučmidrátům… Číst vice »

Béda
25. 2. 2016 5:24

Martin (už bez taky m) napsal Ksakru! Defétisti pitomí! Oč vám krudcipísek jde?! hudryper, Sio, M.C., Viky vám to tady píší dookola… a nejsou sami… A co VY?!!!! Furt věříte v tu americkou beznaděj, a že vše je na ho…?! Ku.va, kolik životů se tak na Donbase, Ukrajině i v Sýrii zachránilo a zachrání!!! Přestaňte vést své „divannyje vajny“ do zničení posledního „Alahakbaristy“ či Banderovce přes klábosnici, a pokusme se všichni podporou těch zdravých sil pomoci Rusku a všem slušným Lidem bez ohledu na národnost! Fyzickými skutky! Ne bezbřehou žvanivou zabedněností zdůrazňující „převahu neocons sebranky“!!! ŽÁDNOU PŘEVAHU UŽ NEMAJÍ! A… Číst vice »

Béda
25. 2. 2016 5:56

Jak se začala přibližovat WW3. První konflikt kde na sebe po sérii barevných hadráků narazily obě supervelmoci byl v Kosovu. Tehdy bylo Rusko velikého „demokraDa“ (co střílel na parlament) ve velice špatné kondici a tak podpora bratrských Srbů byla víceméně symbolická. Poté se USA utrhly z řetězu a začaly páchat „humanitární“ zvěrstva. V Afghánistánu, Iráku, Libyi to bylo pouze v režii Západu. Obě supervelmoci narazily na sebe opětně v Gruzii (USA v zastoupení kravatožroutem), na UkraDině, kde USA zinscenovaly fašistický převrat a režírují Kyjev, kde narazily na Rusy podporované opolčence a nyní v Sýrii, kterou „demokratický“ Západ „humanitárně“ přeorával pomocí… Číst vice »

zajoch
25. 2. 2016 5:57

Martine, váš postoj je potvrzen dnes na Zvědavci. V článku: Dvacátý týden ruského zásahu v Sýrii: Příměří a další obrovské vítězství Ruska.

Martin (už bez taky m)
25. 2. 2016 6:01

Přetrvávání fašizace (nejen) na Ukrajině mne štve. U nás jsou k tomu využíváni tzv. uprchlíci. Donbas momentálně nemá faktické možnosti na to, aby Ukradinu přeměnil zpět alespoň na Ukrajinu. Můžeme hypotetizovat kam a za jakých ztrát mohli dojít, je ale jasné, že kdyby „dvacetiletá investice do banderizaceKyjeva“ dostávala příliš na prdel, vlítly by na Ukrajinu jednotky NATO. Odpovězte si kde bychom taky dnes mohli být. Je sice pěkné emotivně křičet „že tam RF měla vlítnout“, ale je to přibližně o tomtéž. Možná i o vzniku dalších konfliktů a dalších mrtvých – i nevinných. Jistě, pokud chceme riskovat 3 WW, je… Číst vice »

Aleš
Aleš
25. 2. 2016 6:57

Vážená Clair: Není to tak, že takový pocit to má vyvolat ve Vás a Vašich spoluobčanech? Budu znovu parafrázovat jednu Vaši kongresmanku. Co když je nepřípustné, aby pánové Kerry a Obama se jinak vyjadřovali, aby nedopadli jako bratři Kennedyové?! Za Obamou, pokud ten nechtěl spáchat sebevraždu, musí někdo stát, jestli on si dovolil v telefonu, co si dovolil. S tou možností, že dohody se pokusí někdo zradit, Putin dopředu počítal. Ten krok nedělal pro srandu králíkům. Dal na vybranou: Válku USA a Turecka + Saúdské Arábie?? proti Rusku a Číně?, Sýrii a možná i Iránu? a s tím pojícím se… Číst vice »

Aleš
Aleš
25. 2. 2016 7:22

Víte, co máte dělat. Návod byl již zašifrován do filmu Poslední pevnost s Robertem Redfordem. Půjdete tak Rusům naproti, oni ty změny přinášejí. Moc našich společných protivníků slábne, jistou dobu bude hrát ještě čas pro nás. Ještě nedávno nás neokonské loutky ignorovaly. Pak se nám smály. Teď již s námi bojují a začínají nás nenávidět. Pan Sio nemluvil do větru. Pro další realizaci jsou nachystány další scénáře.

Béda
25. 2. 2016 8:28

Martin (už bez taky m) napsal Přetrvávání fašizace (nejen) na Ukrajině mne štve. U nás jsou k tomu využíváni tzv. uprchlíci. Donbas momentálně nemá faktické možnosti na to, aby Ukradinu přeměnil zpět alespoň na Ukrajinu. Můžeme hypotetizovat kam a za jakých ztrát mohli dojít, je ale jasné, že kdyby „dvacetiletá investice do banderizaceKyjeva“ dostávala příliš na prdel, vlítly by na Ukrajinu jednotky NATO. Odpovězte si kde bychom taky dnes mohli být. Je sice pěkné emotivně křičet „že tam RF měla vlítnout“, ale je to přibližně o tomtéž. Možná i o vzniku dalších konfliktů a dalších mrtvých – i nevinných. Jistě,… Číst vice »

Béda
25. 2. 2016 8:44

Martin (už bez taky m) s tou fašizací a migrací to může být i trochu jinak než jak je mainstreamem předkládáno. Co když je to tak, že uměle válkami a destruktivní koloniální politikou Západu vyvolaná migrace (migranti zdaleka nejsou jenom ze Sýrie jak je nám předkládáno a k migraci ze Sýrie zdaleka nedošlo jenom díky vstupu RF do konfliktu v Sýrii – ta byla již dřív, když se Západ se svými „umírněnými“ řezači hlav pokusil „zdemokratizovat“ Sýrii) má být prostředkem k zavedení fašismu (diktátorského policejně-generálského režimu v Evropě? Co když Mutti Merkel byla „někým“ vybrána do této role – chová… Číst vice »

Béda
25. 2. 2016 9:03

Ještě k tomu fašismu: na UkraDině prokazatelně došlo k zavedení fašismu. Hned poté co se po kyjevském „podpákení říšského sněmu“ = krvavém předem připraveném, zinscenovaném Majdanu s upalováním a střílením policistů v přímém přenosu a po násilném (pod vydíráním) a podvodném převzetí moci v kyjevském parlamentu chopili fašisté moci začali s perzekucí „jinakosti“ = komunistů, ruskojazyčných Ukrajinců, omezováním ruského jazyka, bořením pomníků hrdinů protifašistického boje z .SV atd.. Pokud jde o migraci – na jednu stranu jsou její odpůrci označováni za xenofoby a fašisty. Ovšem xenofobové a fašisti nenávidí určité velké skupiny lidí, páchají na nich násilí, chtějí je fyzicky… Číst vice »

Viky
Viky
25. 2. 2016 10:11

Martine- „“Každé příměří či jen dohoda o přerušení bojů na planetě má nést „pečeť náhledu některých na Minské dohody“? Mezinárodní právo je možné prosadit jen bombardováním? Je možné vyzabíjet všechny ty zlé na celé planetě a pak vznikne ráj? Nemají zničující zbraně i ti zlí?““ Martine, zlatá slova. Vážně, bez úšklebku, bez podtextu. Ono by občas neškodilo, zastavit se a dát si semo támo odpovědi. Na otázky, které jsou tak zřejmé, až si něčím tak stupidním lidé přestávají zatěžovat hlavu. Můžu? Měl bych, když už jsem to nakousl. Tedy -Jaký je smysl ruského vojenského angažmá v oblasti? (slavné vítězství, ha,ha)… Číst vice »

Viky
Viky
25. 2. 2016 10:36

Oblíbený Kurdistán. Doporučuji Lavrova. Vyslechnout. Pokusit se pochopit co říká. Jaký Kurdistán, když Lavrov jasně říká, že je nedopustitelné narušení územní celistvosti a již ustavených hranic! Pokud současně mluví o Kurdech a Kurdistánu, musí se věc vlézt do současných hranic. Chcete další ale opravdu velkou válku?Ano?! namalujte na mapu „Svobodný samostatný Kurdistán“ a začněte jej prosazovat. To by byl ZÁZRAK, kdyby vzápětí nevybuchl celý region. Pokud o podobné věci mluví Kerry, buď neví co činí, (a na psychiatrii mu to odpustí), nebo to ví moc dobře. Zní to hezky, vypadá skvěle a je to možná katastrofa velkého rozsahu. Mluvit klidně… Číst vice »

Béda
25. 2. 2016 10:40

Viky, uvidíme. Minské dohody jsou KONKRÉTNÍ zkušenost Rusů s příměřím, které pomohli vyjednat na UkraDině. Mezinárodní právo, to je vůbec zvláštní věc. Na Ukrajině v souvislosti s fašistickým režimem, který vznikl po neústavním fašistickém převratu, nedemokratickou cestou a podvodem za silného vměšování cizích politiků a zemí bez jakékoliv legitimity. V Sýrii, kde proti sobě bojují legitimní zvolená vláda proti prokazatelným teroristům, kteří nerespektují hranice států, jinou ideologii, volby… Mezinárodní právo se obvykle tvoří v OSN, prosazuje vyjednáváním ne specielním fóru po dosažení souhlasu k dané akci – v institucích OSN a vynucuje po pověření OSN. V tomto případě k ničemu… Číst vice »

Béda
25. 2. 2016 10:44

anebo prostě demonstrovat, že Rusko již „nemá kam ustupovat“ světovému diktátorovi a parazitovi a že to nadále ani nebude dělat, demonstrovat ruské silové možnosti, demonstrovat, že Rusové na rozdíl od Západu mají skutečný zájem o boj s terorismem a že dokážou úspěšně vést boj s touto hydrou atd.. Těch cílů může být mnohem víc.

Béda
25. 2. 2016 11:39

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/erdogan-oznacil-dohodu-o-syrii-za-nespravedlivou/

„…„Západ, Spojené státy, Rusko, Írán, Evropská unie a OSN, už bohužel nestojí na ochraně lidských hodnot,“ cituje portál newsru.com agenturu Reuters z Erdoganova prohlášení pro tureckou celostátní televizi…“ Erdogan, výlupek demokracie z Anakry (Kurdové by o tom mohli povídat) podporující umírněné uřezávače hlav se zašťiťuje lidskými hodnotami. Jak hluboko již (NATO-idní) Západ padnul.

Aleš
Aleš
25. 2. 2016 12:14

Béda: Dovedete si představit, jaká se musí dít změna za oceánem, že i významné noviny požadují vyloučení Turecka z NATO! Mají bobky, že ti psychopaté to kvůli Turecku poserou. Putin jim nedá příležitost. Kasparov bledne holou závistí. Dobře to popsal The Saker. A jeden diskutér to tu predikoval!!!

Béda
25. 2. 2016 12:38

Přestárlé Německo zachráněno – kapitáni průmyslu nabírají uprchlíky ve velkém: z 1.200.000 jich zaměstnali … 102

http://www.zvedavec.org/vezkratce/12277/

Béda
25. 2. 2016 12:40

Zvědavec:

„Linec: Migranti ze severní Afriky změnili nádraží v „peklo“ pro ženy“
„V Řecku se hromadí tisíce migrantů – půjdou do Itálie?“

Jsem zvědav dokud se v Berlíně udrží u moci šílená kráva, která to spískala.

Béda
25. 2. 2016 12:45

http://svobodnenoviny.eu/nostradamovo-proroctvi-o-uprchlicich/ (kdoví jestli to předpovídal, ale jestli ano, něco by na tom mohlo být?

PPK
PPK
25. 2. 2016 13:09

Hodnocení situace na Ukrajině i v Syrii je především ovlivněno pravdivostí nám dostupných informací, proto emoce komentářů je rozumné směrovat především do chladné analytické roviny. Takže, nejprve Ukrajina: 20 let byla západní propagandou psychologicky banderizována, zatímco Rusko bylo politicky vedeno k totálnímu rozpadu. Co by dnes nastalo, kdyby i nakrásně velitelé z Donbasu dobyli Kyjev? Západ by zbylé banderovce znovu všemožně vyzbrojil a ještě krvavější občanská válka by pokračovala s neskutečnými oběťmi NEVINNÝCH, přičemž propaganda (nejen) Západu by vždy označovala za viníka Rusko. Nyní je sice už Rusko zkonsolidováno, ale mladým OBČANSKÝM Ukrajincům možná ještě dalších 20 let potrvá, než… Číst vice »

peter.
25. 2. 2016 13:23

Viky má asi pravdu.Vznik Veľkého Kurdistánu nie je v záujme nikoho.Myslím,že aj samotní Kurdi v tomto nie sú jednotní.Žijú na území Turecka,Sýrie,Iráku,Iránu a Arménska.Mnohí žijú v diaspóre.Medzi jednotlivými vetvami Kurdov nepanuje absolútny súlad,skôr medzi nimi možno pozorovať isté animozity a názorové rozpory.Niektorí irácki Kurdi dokonca bojujú na strane IS.Sýrski Kurdi bojujú za udržanie si nejakej formy autonómie v rámci Sýrskeho štátu s vlastnou samosprávou,kým tureckí,ľavicovo naladení Kurdi z PKK sa dožadujú vytvorenia Kurdistánu.Najslávnejším Kurdom v histórii Kurdov bol sultán Saladín,víťaz nad križiakmi a dobyvatel Jeruzaléma. Bližšie o Kurdoch: http://www.pluska.sk/plus-7-dni/zahranicie/obrovsky-narod-bez-domova-30-milionov-kurdov-nema-vlastny-stat.html http://despiteborders.com/velky-kurdistan-dalsie-mozne-produkty-konfliktu-isil/ Teraz je dôležité zlikvidovať Islamský štát aj s rôznymi derivátmi… Číst vice »

Béda
25. 2. 2016 13:35

PPK napsal Hodnocení situace na Ukrajině i v Syrii je především ovlivněno pravdivostí nám dostupných informací, proto emoce komentářů je rozumné směrovat především do chladné analytické roviny. Takže, nejprve Ukrajina: 20 let byla západní propagandou psychologicky banderizována, zatímco Rusko bylo politicky vedeno k totálnímu rozpadu. Co by dnes nastalo, kdyby i nakrásně velitelé z Donbasu dobyli Kyjev? Západ by zbylé banderovce znovu všemožně vyzbrojil a ještě krvavější občanská válka by pokračovala s neskutečnými oběťmi NEVINNÝCH, přičemž propaganda (nejen) Západu by vždy označovala za viníka Rusko. Nyní je sice už Rusko zkonsolidováno, ale mladým OBČANSKÝM Ukrajincům možná ještě dalších 20 let… Číst vice »

Sio
Sio
25. 2. 2016 13:49

peter. napsal
Sio

Upřímně, měl jsem na mysli i (ale nejen) vás, ale ne ve vztahu k nějakému konkrétnímu příspěvku pod tímto článkem. Berte to jen jako povzdech z mé strany.

peter.
25. 2. 2016 14:25

Sio napsal Upřímně, měl jsem na mysli i (ale nejen) vás, ale ne ve vztahu k nějakému konkrétnímu příspěvku pod tímto článkem. Berte to jen jako povzdech z mé strany. Vaše vzdychanie nad mojou neschopnosťou pochopiť politiku prímeria a diplomacie v Sýrii,najmä ak sa nevzťahuje k žiadnemu môjmu príspevku pod článkom,nemožno chápať inak,ako neoddôvodnenú invektívu.Nie je mi vôbec ľúto,že som sa nezaradil do chorálu nekriticky ospevujúceho každé upr…tie si Putina.On to nepotrebuje. A čo sa týka prímeria nastoleného dohodou Minsk I., tak vtedy bola ofenzíva opolčencov taká mohutná,že nie len Mariupoľ ale aj Cherson a prístup ku Krymu po suchej… Číst vice »

PPK
PPK
25. 2. 2016 15:06

Béda: S Ukrajinci to není jednoduché. Pokud se dobře pamatuji, tak Strelkov i Mozgovoj pochod na Kyjev jako cíl měli a po prvních velkých vítězstvích to netajili. Jenže lidi na Ukrajině, které nazýváte jako „rusky mluvící“, by ale oni těžko osvobozovali, jestliže rusky tam umí mluvit všichni a všichni jsou nacionálně a ideologicky promícháni víc, než jen územně. Ostatně, již v 60. letech jsem náhodně poznal nikoliv jen jednoho mladého ukrajinského nacionalistu, který trvale žil např. dokonce v Rostovu na Donu a okolí, což je v Rusku. Krom toho, s Ukrajinci jsem i tady v ČR pracoval a jejich nacionalistické… Číst vice »

hudryper
hudryper
25. 2. 2016 15:36

PPK napsal Němci ještě zaplatí velkými starostmi za své jugoslávské hříchy z roku 1999 Ano, PPK , každý podraz se jednou vrátí a nabubřelá,postnacistická politika vedení Německa vůči Jugoslávii a zejména Srbům se jim vrátila v desítitisících balkánských polonomádů a šizuňků, kteří jsou dostatečně mazaní,aby slušně „podojili“ německý sociální a nejen ten systém. Kosovská mafie je podstatně méně přizpůsobivá,než tomu bylo s invazí mafie italské,zejména do bývalé NDR. Nechci malovat čerta na zeď,ale cítím,že krev Srbů z Krajiny a Bosny-Hercegoviny nebyla dosud spravedlivě odsouzena,a dají to svým „hostitelům“ na vědomí potomci těch,kteří byli německou politikou ponouknuti,aby zabíjeli a vyháněli Srby.Prostě… Číst vice »