Retro: Socky chtěly zvednout daně

3. 3. 2011

Volební kampaň si asi ještě každý pamatuje. Zlé socky budou zvedat daně, hodná pravice tomu zabrání, jinak skončíme v Řecku a naše nebohé děti budou plakat. Za hesly se ale skrývala nějaká konkrétnější čísla.

Návrat k daňové progresi a zvýšení daní firmám: 11 miliard

Zrušení stropů na sociální pojištění: 6-10 miliard

Zvýšení spotřební daně na tabák a alkohol: 4-6 miliard

Celkem sečteno a podtrženo při nejvyšším možném výběru to dávalo za tehdy předpokládané vlády špatných socek zvýšení daní o 27 miliard. Sociální pojištění je také formou daně, a bude jím, i když ho část povinně odvedeme soukromým firmám, přestože pak vypadne ven ze složené daňové kvóty (tady je ukryt podvůdek nové vlády s nezvyšováním této kvóty).

A pointa ?

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) předpokládá, že stát přesunem většiny položek s dosud desetiprocentní sazbou DPH do sazby 20 procent získá okolo 58 miliard korun.

Proč ty hloupé socky před volbami nenavrhly, že z našich kapes vysosnou dvakrát více peněz? To by se jim pak určitě tleskalo.

Převzato z Modré Šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
8. 3. 2018 12:51

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Poc-CSSD-Karencni-doba-je-kapitalismus-19-stoleti-527251 Je s podivem, že proto, aby politici ČSSD prosadili takové názory, téměř nic v drtivé většině nedělají. Tyto věci jdou měnit v poslanecké sněmovně či na jednání vlády či prací ministerstva. A co dělá ČSSD, NEŘEKNE jediného tvrdého slůvka proti neoliberálním asociálům z tzv. demokratického bloku, jejich politiku podporuje, tvoří s nimi koalice a naopak podráží politiku stran, s nimiž by žádoucí změny mohla prosadit. Pro levici smrtelný atavismus v podobě Bohumínského usnesení, napadání SPD a označování jejich strany za populistickou či fašistickou, sprostý antizemanismus a hloupý antibabišismus, stvrzený všudy přítomnou euroatlantickou sexuální orientací… Takto si to pan Poc… Číst vice »