Retro: Totálně oblbnutí Východoevropané

14. 5. 2011

Noam Chomský mluví o rozdílech mezi latinskoamerickými a východoevropskými intelektuály (záznam je z prosince 2006). Zmiňuje, že v zemích, které byly dříve americkými satelity, mají mnohem realističtější pohled na obě velmoci, než je tomu v případě ruských satelitů. Jako příklad uvádí vystoupení a postoje Václava Havla, který nekriticky uctívá Ameriku jako obhájce svobody.

(Pro doplnění, v jiných komentářích Chomsky připouští, že tato Havlova nečestná ignorace zločinů USA může být zázračným hereckým výkonem v zájmu získat pro ČR peníze, i když se mu tento scénář jeví jako velmi nepravděpodobný.)

Video obsahuje české titulky (klikněte na „CC“).

3
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Autoři komentářů
peter.BédaDana Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dana
Člen
Dana

Jiste, z pohledu Chomskeho jsou zapadni Slovane rozmazleni, neschopni sveho usudku a musi se spolehat na americke vedeni.. Proste se dle Chomskeho nechaji lehce zblbnout, coz povazuji za velmi arogantni nazor. Sam Chomsky pouziva svou proti kapitalistickou a proti imperialistickou filosofii k nahlodavani americkeho systemu uz 40 let s minimalnim vysledkem. Jeho progresivni filosofie je z takzvane Frankfurtske skoly, ktera se zahnizdila po druhe svetove valce ve Spojenych Statech. To jsou vicemene trockiste a maji jine vnimani K.Marxe nez treba lidi ze satelitu byvaleho SSSR. Humanista Chomsky nevidi rozdil kultur, neuznava historii Evropy, nezohlednuje ethnicke rozdily a pral by si… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

http://pravdive.eu/news/4589/uz-vime-proc-cssd-pozadovala-kreslo-ministra-vnitra-na-vnitru-bude-sedet-bakaluv-clovek-z-americkeho-aspen-institute-a-pomalu-se-zacina-rysovat-proc-babis-neposlechl-milose-zemana-a-nevytvoril-koalici-s-kscm-a-spd-andreje-nekdo-pritlacil-ke-zdi-kdyz

…Hamáček pracuje pro Zdeňka Bakalu, pracují spolu v jedné americké neziskovce!
Předseda ČSSD Jan Hamáček se zdá být jako tichá myška, která nedělá vlny, ovšem ve skutečnosti je to jeden z největších koňů amerických neoconů uvnitř ČSSD. Jan Hamáček je totiž členem představenstva [ 1 ] amerického nátlakového think tanku Aspen Institute Central Europe [ 2 ], což je pražská neoconská pobočka americké matky této neziskovky. A Hamáček v tomto představenstvu sedí s takovými lidmi, jako je Madeleine Albright , čestná předsedkyně Aspen Institute, Michael Žantovský , prezident mezinárodního poradního sboru Aspen Institute, nebo právě Zdeněk Bakala . …

peter.
Člen