Retro: Válka proti demokracii / The War on Democracy

Novinář John Pilger zkoumá roli Washingtonu v manipulaci latinskoamerické politiky v průběhu posledních padesáti let. Tento film odhaluje na doložených příkladech z jižní Ameriky nekalou politiku, která dodnes pokračuje například v Iráku, Íránu, Libanonu, Afghánistánu a na mnoha dalších místech. Od roku 1945 se Spojené státy pokusily svrhnout 50 vlád, mnoho z nich demokratických, v průběhu času bylo 30 zemí napadeno a bombardováno. Pozoruhodný je vzestup Venezuely, která nastolila vlastní demokratický systém, založený na úsilí zbavit se všemožných závislostí a diktátů i přes riziko možných intervencí nebo sankcí. Dokument přináší zcela odlišný pohled na fungování demokracie, než jaký je denně předhazován v „nezávislých a objektivních“ médiích.

Video bylo na OM již publikováno, odkaz na původní umístění již není funkční, tak zkoušíme repete. A téma nabylo po Chávezově smrti aktuálnosti.

1
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Autoři komentářů
Botičky od Diora Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora

Dobrá zpráva:
Francie stáhla z Iráku své síly, účastnící se koalice vedené USA. Oznámil to dnes zástupce iráckého vojenského velení Abdel Karim Khalaf.
Jak řekl Khalaf, francouzské jednotky opustily zemi a evakuovaly leteckou základnu. Stahování armády probíhalo podle dohody s Bagdádem.
Krysy, loď, další hřebík… :-)