Retro: Vítejte v Kocourkově!

3. 1. 2013

Končící prezident, který se do dějin světové ekonomiky ještě coby premiér zapsal termínem státní tunel a do širšího povědomí světové veřejnosti vstoupil chilským klipem, provedl své poslední novoroční kázání, ve kterém jménem služební šlechty velkého kapitálu zdůraznil, že  šlechta se ještě nikdy neměla tak dobře jako nyní. Současně neopomněl zvednout varovný prst před nejrůznějšími kritiky, disentem a oponenty, kteří zneužívají nabyté svobody ke kritice dosažených úspěchů a narušují jeho vysněný růžový obraz skutečnosti. Je to tentýž prezident, který svého času prohlásil, že nikdy neschválí vládu opírající se o hlasy přeběhlíků, aby posléze nechal vládnout nejkorupčnější vládu neumětelů v krátkých dějinách ČR, která nejenom že se opírá o hlasy přeběhlíků, ale je z přeběhlíků přímo složena. Posledním krokem prezidenta, který svého předchůdce kritizoval za nemírné plýtvání feudálním reliktem amnestie, je udělení rozsáhlé amnestie, díky které s vysokou pravděpodobností ujdou trestu nejenom některé velké ryby z období devadesátých let, ale možná i politici podezřelí z korupce z posledního období.

Pan premiér síťovka Nečas, který se u veřejnosti proslavil neplněním volebních slibů, kvitoval novoroční projev odcházejícího prezidenta a připomněl, že ČR pod jeho vládou dosáhla celou řadu vynikajících výsledků (na extrémně rostoucí veřejný dluh a hospodářský propad přitom jaksi zapomněl),  je plna pozitivních očekávání (na prohlubující se krizi celé evropské a kapitalistické ekonomiky přitom jaksi pozapomněl) a vláda je připravena po šesti letech decimování podpořit prorůstová hospodářská opatření. Toto prohlašuje zrovna v době, kdy vstupuje v platnost další zdražování schválené vládou, církevní „restituce“ (u kterých neexistuje výčtový zákon) a důchodový tunel schválený vládou.

Vítejte v Kocourkově léta Páně 2013!

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
idiotronic
19. 1. 2020 12:46

Ilustrací životopisu amnestovaných může být Jindřich Lemon. Vyučený kovář, po převratu ,,starožitník“,exportující mobiliář západočeských kostelů , popřípadě sochy z pražských exteriérů do Německa. Přes deset let hledaný policií . Příběh je zachycen denním tiskem (Seznam, Idnes, Právo). Nakonec,po amnestii zastřelen na silnici poblíž Chrástu u Plzně.

Honza999
Honza999
31. 1. 2020 3:47

Bohužel nemáte pravdu.
Tento konkrétní případ, odehrál-li se podle vašeho popisu, není ilustrací životopisů amnestovaných. Je jen popisem jednoho případu, který výjimečně skončil jednou z jakžtakž správných variant. Ostatní amnestovaní se nám dodnes chechtají za zdmi svých nedobytných vil nebo ze svých letních sídel v (pro nás) exotických oblastech. U pásu v Kolbence – což by měla být hlavní náplň jejich poamnestijního života – se nenachází ani jeden z nich.