V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 13. 1. 2020

Knihu V. V. Pjakina Svět křivých zrcadel si můžete objednat na webu zakazanevzdelani.cz

Vražda Sulejmáního * Co spojuje Sulejmáního s Che Guevarou * Vstup Turecka na libyjské bojiště * Řídící systém OGAS * Sestřelení ukrajinského letadla nad Teheránem * Zatčení britského velvyslance při protivládních protestech v Íránu

Knihy VP SSSR jsou volně ke stažení v CZ/SK překladu na Leva-net. V tištěné podobě je můžete získat na http://ksbpress.cz/.

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
18. 1. 2020 20:56

Snažil jsem se, co to jen slo. Ale mně to nejde. S ohledem na nové události jsem si vyposlechl asi tak 1/3. Takové vjeci jsou nad moje sily. Netvrdím , že je to blabol, jen tvrdim, že to samé poslouchám už pomilionte. S různými aktuálními presahy. Pjakin jako Bible, nebo jako Nostradamus. Každý si vybere to svoje.
Kdyz si zapálím vonné svicky, napalim svoji představivost na maximum, shodim napalm na palmu … a prilnu k Hudinimu , tak budu možná v nějaké nirvane.
Pjakin zjevně ozil.
Ptám se, kdo je vlastně subjektem, kdo objektem, kdo projektem , a INjektem?

Patrik
Patrik
18. 1. 2020 21:30

Čas od 1:07:40 aktualita
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/iran-preda-ukrajine-cerne-skrinky-ze-sestreleneho-letadla-de/r~7a1536ba39ff11ea9ec9ac1f6b220ee8/?

Írán bude spolupracovat s Ukrajinou, nadále nikoliv s Ruskem – jak říká Pjakin, od globalistů má Írán naslibováno tolik, že nějakou spoluprací s Ruskem si to nehodlá kazit….

orinoko
orinoko
18. 1. 2020 21:39

InFORMACE letí jak ruský Zirkon. Celá slavná zasrana Itálie má lví podíl na tom, kam dnešní Libye zase smeruje. Italský debil má pocit, že běží zase o nějaké Kartago či co. A tak se zahackoval v TripoLISU. Proto nebylo italské hovado pozváno do Berlina. Ale jaxi se právě teď miluje s osmanskym nabobem, pricemz ho mohutné vyhuluje. Co NATO Pjakin? Já nevim, nedocumel jsem to. Ale možná už v létě 2020 se dozvíme , co se bude dít v Libyi v prosinci 2019. Hele, Pjakin, asi takhle: Émerický debil a jeho eurohulibrk /zida nectim/ stvořili mezinárodní armádu pod kódovým označením… Číst vice »

orinoko
orinoko
18. 1. 2020 21:40

Patriku… A jinak dobry? Větry máš OK?

Patrik
Patrik
18. 1. 2020 21:55

„Patriku… A jinak dobry?“
EU, původně EHS, vznikla v roce 1952 jako spojenectví Belgie, Francie, Itálie, Lucembursko, SRN a Nizozemsko – takzvaná „šestka“, tedy jako projekt „Německo-Francie-Itálie“, a to proti Rusku.
comment image

Británie byla přibrána až v roce 1973 a brexitem (přesněji akcí „Panama papers“ ) byla v roce 2016 opět vyloučená (tedy „jako“ vyloučená). Všechno další běží dál.
Tady malý odkaz
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Clensk%C3%BD_st%C3%A1t_Evropsk%C3%A9_unie

orinoko
orinoko
18. 1. 2020 21:55

Kristepane, už zase, a pořád znovu.
Odjakživa si pitomci mysli, ze lidskou duši lze ovládat pomocí moMENTALNE vytvořeného bozstva.
Hey, Patrick, how many years? Kogda budet Persan guljat po Wall stoce?
To mě fakt fedruje.
Co může Západ slíbit Iranu? Ty vole? Porno? Big Maca? FBI? Bydleni v motorole? Ucast íránských vojáků v boji o ruskou Arktidu?
Zvante si, co chcete. Já osobně budu dělat totez. Dělal jsem to už za bolsevika. A nekdy to bolelo.

Patrik
Patrik
18. 1. 2020 21:57

Zakládající představitelé EU:
comment image

Patrik
Patrik
18. 1. 2020 22:08


„Kogda budet Persan guljat po Wall stoce?“/“Co může Západ slíbit Iranu?“

Kde jste přišel na to, že globalisté jsou Západ a Wall stoca? Víte, jak vypadá mocenská pyramida Indie, kde má být finále globalizace?

comment image

Indický kastovní systém má toto dělení:
1. bráhmani (kněží)
2. kšatrije (válečníci, armáda)
3. vaišji (obchodníci, řemeslníci, zemědělci )
4. šúdry (služebníci a dělníci)
5. zcela dole na nejnižším stupni pak stojí tzv. Nedotknutelní (jinak můžeme také říct “Neschopní”, kteří jsou ponecháni na pospas svému osudu, tzn. existenci bez domova a živobytí z odpadků)

orinoko
orinoko
18. 1. 2020 22:22

Hele, víš ty co? Takhle se dneska KOMUnickuje. Mne je úplně u kylu , kdo co zalozil. Tak například místní Novák založil zaloznu … a kde je jí konec. Kdo založil českého Husa? Zizku? Prokopa Holého /nedoceneho/? Komenskeho? My Češi jsme pořád naživu díky jim. Na nich stavěli dalsi. Ale tato čtyři jména jsou pro mě osobně symbolem. Hus řekl pravdu, Žižka za ní bojoval, Prokop Holý ji obhájil a zkoušel vyvazet, a Komensky pochopil a zformuloval do světové pravdy. Ani jeden se nehodí různým zasranym prediktorum a podobne verbezi. Přitom Jan Žižka je některými evropskými znalci srovnavan ve vojenských… Číst vice »

Gatta
Gatta
18. 1. 2020 22:28

Re orinoko – zdravim, ten prvni prispevek taky podepisuji. Jen toho záhadného Pjakina už sleduji jen kontrolně.

Patrik
Patrik
18. 1. 2020 22:47

PS
A jen tak „náhodou“ se Rusko angažuje v Indii:
comment image
https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201706021028721853-putin-hindistan-ikili-ticaret-hacmi-isbirligi/
a nedávno odzkoušelo trasu, která má být konkurencí k Hedvábné stezce
comment image

alexithymie54
alexithymie54
18. 1. 2020 22:47

Ehm

Gatta napsal

Re orinoko– zdravim, ten prvni prispevek taky podepisuji. Jen toho záhadného Pjakina už sleduji jen kontrolně.

orinoko
orinoko
18. 1. 2020 22:48

Pjakin mi pomáhá pochopit Rusko. Respektive tu jeho cast, která má okultní charakter. Rusové nejsou jednoduchá zalezitost. Ale to my Cizci rovnez.
Zato kaceri… Dej jim hambáč , pojízdné bydleni, koltak nizko u pasu, jedno písmeno a dvanáct hodin do dne, tak nastane den primitivní jednoduchosti.

Patrik
Patrik
18. 1. 2020 23:32


„Pjakin mi pomáhá pochopit Rusko. Respektive tu jeho cast, která má okultní charakter. “
Tak to se podívejte například i na svastiku, kterou jsou si Slované a Indie blízké, rozdíl je jen v tom, že za pojmem „indoevropský – íránský/árijský – národ“ si někteří pořád představují národ bez Ruska a Slovanů. A to je dnes opětovně stejně důležité, jako za Hitlera, stačí například sledovat právě spojenectví Německa/Bruselu a Íránu na straně jedné a sankce EU proti Rusku a opětovný antisemitismus na straně druhé

hudryper
hudryper
19. 1. 2020 0:05

Gato,já také jen kontrolně a občas. Pomocí kurzoru se dá bez ztrát informací vynechat téměř celou první polovinu. Dnes jsem ocenil Pjakinův pokus o pravděpodobné vysvětlení pádu ukrajinského letadla u Teheránu. Rozbor provozu na teheránském letišti měl drobnou vadu. Těch 9 letadel nepřilétalo, nýbrž z letiště startovalo ! Ukrajinský Boing s hodinovým zpožděním jako poslední.Podle Pjakina byly nálože v motorech ovládané nastaveným časem tak,aby vybuchly nad Idlibem.Proč zrovna tam ? A proč britští teroristé při instalaci bomb nepostupovali tak,aby měli okamžik výbuchu pod kontrolou? Zřejmě to provedli tamější čučkaři.Ajatoláhové to vzali na sebe,v letadle byli „jenom“ utečenci vracející se z… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 1. 2020 9:58

orinoko je asi nejblíže se svým zdůvodněním. Je třeba vybírat, doplňovat do své „mozaiky info a uvažování“. Základ Pjakina je ale stále zdravý, a styl hledět „co je za tím“ ignorující oficiální propagandy je nepochybně správný. Hudrypere zdravím, snad tam u vás je také alespoň trocha sněhu. Jinak Irbil (Irácký „Kurdistán“) není Idlib. A ty letadla přilétala i odlétala (mezipřistání). Samozřejmě že ovlivnit obsluhy PVO by byla cesta. Škoda nevinných civilistů, jako všech obětí „hrátek“ velkých. Patriku nechci nikoho poučovat, ale už to s tím Íránem coby „centrem“ přeháníte. Dnes je mnohdy výhodnější nenápadná „difuzní“ strategie. Všem přeji dost sněhu… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 1. 2020 10:04
Bety
Bety
19. 1. 2020 12:18

No tak se Pjakin opakuje. Není to náhodou tím, že je to všechno skutečně pořád
dokolečka dokola? Provokace, false flagy, Rus nepřítel číslo jedna, konflikt
tuhle, konflikt tamhle, imigrace pokračuje, greténi vymýšlejí hovadiny, liberálové
žvaní , lidé umírají, virtuální prachy se přelévají sem a tam, bordel kam se podíváš a kupodivu ti nejbohatší jsou čím dál tím víc bohatější.
Proč bych měla věřit, že se to všechno děje samo sebou?
Nikdo není neomylný, ale strefuje se často.

Gatta
Gatta
19. 1. 2020 12:33

Popravdě, Pjakina jako osobu jsem „nestudoval“ ale mám z něj smíšené pocity. A to jak po stránce věcné, tak v souvislostch. Jen krátce … Je to vinikají rétor a je ve svém projevu velmi přesvědčivý. Jím uváděná sdělení se skládají z části z fundovaných a velmi zajímavých údajů, z časti z čistě spekulatiních výkladů už proběhnuvších událostí, občas vše doplněno trochou zamlženého okultismu. Hlavně ale má vždy ve všem větší jasno, než ruská rozvědka a kontrarozvědka dohromady. To jsou ty souvislosti – do jaké míry jsou to informace o skutečnosti záměrně vypouštěné Kremlem, jako neoficiální soukromé názory jednoho komentátora, do… Číst vice »

Bety
Bety
19. 1. 2020 14:53

Jelikož jsem se Pjakina zastala, předpokládám, že sklon nemyslet byl mířen
na mne. Jak myslíte.
Fakt je, že si beru k srdci Pjakinovu radu pídit se po informacích, uvažovat
a nepřebírat nekriticky cizí názory – třebaže mohou být ve většině.

Gatta
Gatta
19. 1. 2020 15:58

Re Bety – jsem si říkal, že to schytám, ale můj příspěvek opravdu !!! nebyl mířen na Vás.
Naopak Vaše příspěvky vždy čtu se zaujetím a velkou většinou s tichým uznáním a souhlasem.

Tohle hodnocení Pjakina jsem chtěl napsat už dávno a teď zrovna byl čas i příležitost.
No a od té relativně nové snahy o jakési zbožštění Pjakina tu jsou úplně jiní kadeti.

Bety
Bety
19. 1. 2020 16:01

K Íránu: Fakt je, že počet muslimů v Evropě díky masové imigraci a nesmyslné politice EU narůstá tak, že to vážně vypadá do takových deseti let na evropský chálifát. (V ČT byly záběry na asi třítisícový tábor isilovských zajatců – chudáci neví, kam se vrtnou, jeden z nich v rozhovoru řekl, že se těší, až se vrátí do Švédska). K tomu chce EU přijmout greténské zákony, čímž rapidně sníží evropskou konkurenceschopnost. Nemohu si pomoct, ale z hlediska zdravého rozumu se vážně chovají tak, jakoby ten chálifát byl plánovaný. Jelikož Saudi postavili v Evropě už spoustu významných mešit, dá se i… Číst vice »

orinoko
orinoko
19. 1. 2020 17:44

Pokud to opravdu odpovídá skutecnosti, tak před několika hodinami jordansky parlament odhlasoval zákaz dovozu zidova plynu ze selfu. A to si to žid tak hezky maloval. Egypt bude odebirat, ale zároveň se tím vystavuje nebezpečí vydírání ze strany izrazida, čemuž rozumí emericke prase tak, že evropskou devku hodlá chránit před Nord Stream II. Ale Egypt je možná částečně chráněn Libyi v tomto ohledu. Konkrétně ale sloužit nemuzu. Jordansko nehodlá být energetickým vazalem zida. Ten tvrdi, že má plynu dost. Je otazka, jestli není kradeny. A také je otazka , kdo ho v koncovce bude chtit? Vypadá to, že plynu je… Číst vice »

orinoko
orinoko
19. 1. 2020 17:49

Také jsem mohl být chytrejsi. Samozřejmě , že nacek Izrazid plyn krade. – Z vod , které patří Palestincum.
Žid nezná stud. Neboť jeho výčepním zdrojem je Talmud.

orinoko
orinoko
19. 1. 2020 18:10

Kristepane, já jsem ale nedovtipny vul.
Řepa z nových ryji je zidacek. Ale tím se mnohé vysvetluje. Proto je tak světové slavny. Kdyby někoho zabil, například Trumpa, byl by ještě slavnejsi.
Není toto etnikum postizeno nějakou kletbou, kterou si usilo samo na sebe? Sefardi, askenazy… Chazari… To dá docela pohulit.
Kdyz žid v babylonskem zajetí začal sepisovat „svoji“ historii nakradenou odjinud, tak snad ani netusil, co všechno z toho nakonec vznikne.
Gojim bude prostě posluhovat.
I dneska prdel z Rep ryje ODS tu správnou brazdu. Krast, lhat, vydirat, poklonkovat, podlezat.
ODS má NATO zvlášť vynikající gebir.

orinoko
orinoko
19. 1. 2020 18:57

Něco pozitivního ze sveta. Italský soud zamítl požadavek emerickeho úchylaka z bílé jedove chyse na zabavení íránských finančních prostredku, deponovanych v nějaké italské bance. A jde přitom o poradny balík cmrdliku. Zase zlodejna. Obamavam se , že émerický kradacky curik uvali na Itálii prudké sankce. To zase bude veselo. Miluju ptakopartaj, když nackovna zvici almary že Zdaru v tzv. stranické diskusi plísní Babise za oligarchu, pricemz emeriku vede veřejný bankrotar , defraudant, a plutokrat jak vysity. O co, ty vole, GO? Émerika nás vzor. A NATO si Almara že Zdaru stezuje? Ve Žďáru žijí docela podivni lide, když takovouto exorcistni… Číst vice »

Bety
Bety
19. 1. 2020 19:13

Orinoko, vy jste úplné zřídlo informací. Díky.

orinoko
orinoko
19. 1. 2020 19:35

No, já nevim, je to hodně amaterske.
Ale se zenskou míříme k jakési rovnovaze. Já blabolim o politice, ale musím zároveň s tím věnovat pozornost kulture. Čeká mě divadlo. A mnohé dalsi.
Mimochodem , můj oblíbený insider už zase mele kulturu. Teď naposledy jsem se docetl, že Rusové miluji německou kapelu Rammstein. Ta je hodně drsná , ale neuvěřitelně svoje. Ve světě prorazila s německy zpivanymi texty. A mám dojem, že původně snad pochází z DDR.
Já mám především chaos ve zdrojích. Anebo se možná podvědomě pokouším svým způsobem formovat někdejší adminuv masomlejn.

orinoko
orinoko
19. 1. 2020 19:57

Jenom takový dovetek. Je to časově náročné , ale snažím se kromě jiného aspoň trochu sledovat tzv. diskuse , kde to jen jde. Docela mě zaráží , ale zaroven tesi, ta neustále rostoucí množina těch , kteří si dokážou události zasadit do správných souradnic. Poučene reakce, humor, přístup z nadhledu , pricemz zároveň nechybi rozhled … Tak to je nepopiratelny vliv alternativních informaci. Zanedlouho půjdu na přednášku Maxe Kasparu: Statečnosti k normalnosti. O vánocích mi u auta předal vánoční desatero , které sám zformuloval. Ženská si to u mě opsala a hned odvezla do Prahy. Tento režim , ale to… Číst vice »

Bety
Bety
19. 1. 2020 20:29

Ať žijí amatéři! Tzv. profesionálů mám plné zuby.

Patrik
Patrik
19. 1. 2020 20:58

@orinoko „Pokud to opravdu odpovídá skutecnosti, tak před několika hodinami jordansky parlament odhlasoval zákaz dovozu zidova plynu ze selfu.“ Je to pravda a předtím stovky Jordánců protestovaly proti obchodu plynu s Izraelem, tady máte obrázek – ale jaké vlajky tam vlastně jsou? Jsou jordánské, jen jsou až příliš podobné palestinským, a to z jednoho prostého důvodu – Palestina je ve skutečnosti Jordánsko. A jordánská islámská královská rodina je jedna z nejvlivnějších na světě. Před několika týdny Jordánsko odstoupilo od smlouvy s Izraelem https://echo24.cz/a/Sep3K/konec-anexe-jordansko-si-vezme-zpet-uzemi-ktere-pronajalo-izraeli-oznamil-jordansky-kral a dnešní zpráva je jen potvrzením, že kolem Izraele se stahují smyčky. Palestina je cesta, jak předat… Číst vice »

Patrik
Patrik
19. 1. 2020 21:27

PS Jordánský parlament
https://www.presstv.com/Detail/2020/01/19/616577/Jordanian-lawmakers-vote-to-prohibit-natural-gas-imports-from-Israel
Palestina je zcela uměle vytvořený nástroj – zde např. ruské video
https://www.youtube.com/watch?v=x9HRohbAE2Q&feature=youtu.be

Palestina je spojenec Íránu a především nástroj k likvidaci Izraele.

Patrik
Patrik
19. 1. 2020 21:58

Jordánský (palestinský) král Abdullah II studoval v Británii a v USA, říká se mu „oblastní Henry Kissinger“ a je u všeho, co se ve světě děje
https://www.wikiwand.com/en/Abdullah_II_of_Jordan

přijímán je v Kanadě
https://nationalpost.com/pmn/news-pmn/canada-news-pmn/prime-minister-justin-trudeau-king-of-jordan-to-meet-in-ottawa-monday
v Bílém domě
https://www.google.com/search?sxsrf=ACYBGNRNxYQeTLYD4tzE9mtp6NtHOZaHcQ:1579470652880&q=Abdullah+in+White+house&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjcs8rZ0pDnAhWiQUEAHQdQChwQsAR6BAgHEAE&biw=1242&bih=597&dpr=1.1
a všude jinde, obrázky z kontaktů této rodiny s Kissingerem už se mi sem nevejdou

Patrik
Patrik
19. 1. 2020 22:06

Jordánská královská rodina – pozice světového vlivu

Jordanian royals jen kousek za Rothschildy:
comment image

A ještě odkaz na vítěze „Atisemita roku“
http://ceskapozice.lidovky.cz/forum/media-casto-posuzuji-postoje-vuci-zidum-dvojace.A200117_121949_pozice-forum_lube

Patrik
Patrik
20. 1. 2020 21:11

Včerejší video – Merkelová i šéf OSN hovoří rusky
https://russian.rt.com/world/news/709584-putin-merkel-guterresh

A dnes mi přišlo mailem:
https://www.youtube.com/watch?v=X0TkkMPwesQ

Mailem mi toho přišlo více, ale dnes mi čas nedovoluje to všechno poskládat a poslat dál k pozornosti jako významné.

Patrik
Patrik
20. 1. 2020 22:19

Pjakin aktuálně k Putinovi a Medvěděvovi
К этому Путин готовился 20 лет! Изменения в конституции, отставка Медведева, заявления Мишустина
Ač je mi předávání odkazů formou „přišlo mi mailem“ stále více proti srsti, tak jednak ještě tento odkaz (byť to ti, kteří Pjakina neberou, vypnou hned v úvodu)
https://www.youtube.com/watch?v=_45_NVsunAQ&feature=emb_logo

racek
racek
21. 1. 2020 1:04

No, Patriku, Merkelová mluví plyně i Jiddish. Ale to je jedno. židé jsou různí ve svých cilech i konání, dokonce se dá říci ve shodě se svým původem. S velkou většinou můžete bezproblémově žít i přátelit se. Já jsem měl mezi nimi spoustu přátel. Bohužel, v naší politice se takoví téměř nevyskytují. A v ekonomice? Takové vzory jako Bakala ..

Aleš
Aleš
21. 1. 2020 7:57

Bety: Na rozdíl od „profíků“ nejsme žádní čučkaři…
Nemyslím si, že by Pjakin potřeboval moc lhát či desinformovat, aby něco jakožto insider nevyžvanil. Tohle riziko přeci anuluje načasováním toho, kdy informace pustí do světa. Dle teorie informačního pole pro bystřejší pozdě, pro svoje nadřízené včas. A jestli nějaký náš kolega Pjakina usvědčil z vědomého šíření desinformace? Desinformace šíříme všichni. Stačí používat vlastní hlavu.
Všiml jsem si, že Pjakin rád naťukává myšlení posluchačů svými rádoby přežblebty. I na om to má jeden autor v oblibě. Jednou a navždy.

Aleš
Aleš
21. 1. 2020 8:24

orinoko napsal Hele, víš ty co? Takhle se dneska KOMUnickuje. Mne je úplně u kylu , kdo co zalozil. Tak například místní Novák založil zaloznu … a kde je jí konec. Kdo založil českého Husa? Zizku? Prokopa Holého /nedoceneho/? Komenskeho? My Češi jsme pořád naživu díky jim. Na nich stavěli dalsi. Ale tato čtyři jména jsou pro mě osobně symbolem. Hus řekl pravdu, Žižka za ní bojoval, Prokop Holý ji obhájil a zkoušel vyvazet, a Komensky pochopil a zformuloval do světové pravdy. Ani jeden se nehodí různým zasranymprediktorum a podobne verbezi. Přitom Jan Žižka je některými evropskými znalci srovnavan ve… Číst vice »

Aleš
Aleš
21. 1. 2020 10:56

https://e-republika.cz/article4254-Poděkovani
Pan Letko má pravdu. Všechny důležité otázky již byly zodpovězeny. NATO – nejkomplexnější teroristická organizace všech dob je jako rakovina s četnými metastázami. Lidstvo pomalu umírá na tuhle nemoc.
https://www.youtube.com/watch?v=bP6z94HQUSc
Nepodléhejme skepsi, NIC NENÍ ZTRACENO, POKUD TO NEVZDÁME MY SAMI.
http://www.novarepublika.cz/2020/01/lzivot.html

Patrik
Patrik
21. 1. 2020 17:30

Lavrov a Šojgu v nové vládě zůstávají, končí ministr kultury a ministryně školství !).
To si to ti židé s Putinem opravdu „dělají, co chtějí“. Nevím, co si s tím počnou všichni židobijci, ale někteří už nevědí, co na Putina vytáhnout, stačí se podívat na poslední článek AE

Patrik
Patrik
21. 1. 2020 17:58

Nový Pjakin
https://fct-altai.ru/qa/video
„Putin se dvacet let připravoval na tento krok“
Někdo Pjakina bude stále mít za tajemného a nepochopitelného, někdo si se sebezapřením opět poslechne jen úvod a více „nedá“, lepšího analytika ale není, což je ovšem problém jen pro ty, kteří Pjakina neposlouchají především „mezi řádky“

Ještě něco o názorech dnes již bývalé ministryně školství
https://www.rbc.ru/politics/24/12/2019/5e01c02e9a7947c99de3e918

Patrik
Patrik
21. 1. 2020 18:32

Už je to i česky
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rusko-nova-vlada-putin-michail-misustin-lavrov-belousov-sojgu_2001211837_jgr
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/v-nove-ruske-vlade-dal-povede-diplomacii-lavrov-a-obranu-sojgu/1845013
https://www.lidovky.cz/svet/v-nove-ruske-vlade-dal-povede-diplomacii-lavrov-a-obranu-sojgu-oznamil-prezident-putin.A200121_182625_ln_zahranici_rkj
To některé české „alternativy“, které predikovaly, že v nové vládě Lavrov a Šojgu nebudou mít místo, protože židé to Putinovi nedovolí, asi nerozchodí, stejně jako to těžko rozchodí kritici Pjakina

Patrik
Patrik
21. 1. 2020 18:43


„Snažil jsem se, co to jen slo. Ale mně to nejde. S ohledem na nové události jsem si vyposlechl asi tak 1/3. Takové vjeci jsou nad moje sily. Netvrdím , že je to blabol, jen tvrdim, že to samé poslouchám už pomilionte. S různými aktuálními presahy. Pjakin jako Bible, nebo jako Nostradamus. Každý si vybere to svoje.“


„orinoko • 18. ledna 2020
Patriku… A jinak dobry? Větry máš OK?“
Myslím, že moje větry opravdu jsou OK. A orinoko, znáte to o tom ševci z Pyšné princezny? Napovím Vám: „Nad nikoho se nepovyšuj….“

Aleš
Aleš
21. 1. 2020 21:19

Myslím si, že možný budoucí prezident po Putinovi může být Šojgu. Nicméně se vhodným kandidátem může stát někdo z ostatních členů současné vlády, ale při změně posilující význam parlamentu a vlády a ponechávající prezidentovi především funkci hlavního velitele ozbrojených sil můžou být roky ve vedení silového resortu velikou výhodou. A u Lavrova by byla veliká chyba uvažovat o změně, jeden z nejlepších ministrů zahraničí všech dob na celém světě je nahraditelný obtížně… Patrik si všiml zajímavého faktu. Putin se na současný krok připravoval 20 let. Tomu se říká trpělivá téměř přesná hra končící šachem a matem. Klobouk dolů. Když mi… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 1. 2020 23:12

Velmi dobrá, místy i dost ostrá debata nad konkrétními tématy (nová vláda, personálie nových ministrů a vicepremiérů), i abstraktnějšími termíny“ruská duše“, smysl existence ruského národa, ideologie a idea v současné RF, kulturní a historický základ…
Většina zajímavá (až na telemost s US idiotem – kterého prostě dlouhodobě „nemusím“)…
Вечер с Владимиром Соловьевым от 21.01.2020
https://www.youtube.com/watch?v=V2WTYAUU2L0

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 1. 2020 23:32

Aleši jen poznámka: S.K. Šojgu nepřišel do nejvyššího vedení ozbrojených sil z nějaké velitelské funkce v armádě, ale jako bývalý „Ministr pro mimořádné situace“ (významová parafráze funkce). K silovým resortům se tam počítá i MF, ekonomická ministerstva a přísl. vicepremiéři. Ruská „velká trojka“ mi osobně přijde jako trojice unikátních a velmi hlubokých lidí… Věřme že personální vyspělost ovlivní pozitivně i výběr nového modelu řízení státu. A vzájemnou provázanost vedení a řídících a národa (ruskojazyčné debaty na tento pokus obnovit, oživit vazbu- vztah vláda -ne mocenská kategorie ale sbor sloužících národům státu – lid často poukazují). „Vyčerpanost mandátu“ V.V. Putina zmiňovaná… Číst vice »

Aleš
Aleš
23. 1. 2020 8:35

Mezi potřebné kompetence hlavního velitele ozbrojených sil patří mnoho těch, které mnoho generálů nemá… Úspěšní generálové, kteří se prosadili později do pozice hlavního velitele ozbrojených sil, v této pozici byli zřídkakdy úspěšní.
Je těžké předpovídat, i velice úspěšný krizový manažer může být v době růstu jen průměrný v řízení složitých sociálních systémů.