Retro: Vraťme složenky odesilateli (nevyplaceně)

Celostátní kancelář TOP 09

p. Karel Schwarzenberg
senátor Senátu PČR a předseda politického uskupení TOP 09
Michnův palác, budova č. 2
Újezd 450/40
118 00   Praha 1 – Malá Strana Brno, 12.5.2010


Vrácení složenky


Vážený pane senátore,

od Vašeho sdružení jsem obdržel složenku k úhradě veřejného dluhu naší země.

Domnívám se, že jste mi měl raději nabídnout k odkoupení státní dluhopis v příslušné hodnotě, neboť umořovat nyní (v této fázi hospodářského cyklu) před lhůtou splatnosti státní dluh, tj. stahovat z oběhu peníze, pokládám za zločin hodný Klausova „balíčku“ z roku 1997, přinejmenším však za pitomost a kontraproduktivní počin.

Rozhodl jsem se Vás informovat o tom, že jsem neztratil paměť, a když se posledních dvacet let kecaly v novinách hlouposti, nespal jsem.

Informuji Vás, že:

1) Neúčastnil jsem se podvodu jménem privatizace, což nemohu říci o všech Vašich členech. Nemohu za to, že výnosy z privatizace nepokryly náklady, že takzvané náklady transformace (eufemismus) byly přes Konsolidační agenturu ukrývány před veřejností a do státního závěrečného účtu poctivě zúčtovány až po několika letech, když se k vládě dostali lidé serioznější, než část Vašich členů.

2) Nepobíral jsem a nepobírám sociální dávky ani podporu v nezaměstnanosti, nemám daňové nedoplatky, nepodnikám fiktivně ve „Švarc-systému“, ani jinak neeticky neoptimalizuji svou daňovou povinnost, což nemohu říci o všech Vašich členech.

3) Nezpůsobil jsem a nejsem odpovědný za žádnou z kauz, na jejichž základě náš stát hradí své arbitrážní prohry, nejsem ve spojení s nikým takovým. To nemohu říci o všech Vašich členech.

4) Nevolal jsem po nezodpovědném snižování daní, které prosazovali Vaši členové. Neprofituji z něj, ani z takzvaných stropů pojistného a dalších úmyslných děr v zákonech, což nemohu říci o všech Vašich členech.

5) Nezadával jsem nevýhodné veřejné zakázky, nepronajímal Gripeny, nenakupoval Pandury ani velmi rychle padající padáky, což nelze říci o některých Vašich členech.

A takto bych mohl pokračovati dále a dále. Zajisté již chápete, proč Vaši složenku jako nevyžádanou poštu nepříjmám, a proč Vám ji vracím zpět, v obyčejné obálce s tímto dopisem, nevyplaceně, s poznámkou „Poštovné hradí příjemce“. Věřím, že Vaše uskupení TOP 09 se zachová právě tak, jak radíte nebohé naší republice, a své dluhy uhradí zcela nevýhodně před dobou splatnosti a zejména „odpovědně“ ještě před volbami a dříve, než z mé kapsy daňového poplatníka vytáhne státní příspěvky za hlasy a mandáty.

Zdravím Vás co nejsrdečněji

(podpis nečitelný)

Tomáš Topinka
volič

 


Složenka

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
17. 5. 2017 4:31

Funkcionáři Třetí říše byli pochybné osobnosti, někteří drsného charakteru.
Ale svoje občany na ulici nefackovali, alespon ze začátku s nimi byli solidární.

asym
asym
17. 5. 2017 12:11

idiotronic napsal

Funkcionáři Třetíříše bylipochybné osobnosti, někteří drsného charakteru.
Ale svoje občany na ulicinefackovali, alespon ze začátku s nimi byli solidární.

…máte pravdu, leč doba pokročila. Samého by mne zajímalo kam až dojde.

hudryper
hudryper
17. 5. 2017 19:51

Takhle vypadá skutečná havloidní pravda a láska k bližnímu nezaměstnanému ! Současně s tímto
vylepšením dávek v nezaměstnanosti si poslanci a všichni okolo přidali v průměru 5000,aby se to
„srovnalo“. Pamatujete si ještě na Havlův projev z balkonu na Melantrichu ? Ať ho čerti usmaží !!

peter.
17. 5. 2017 20:46

hudryper napsal
Pamatujete si ještě na Havlův projev z balkonu na Melantrichu ? Ať ho čerti usmaží !!

http://www.g-vision.sk/behind/z-prejavu-vaclava-havla-december-1989/

fajt
17. 5. 2017 21:25

hudryper napsal

Takhle vypadá skutečná havloidní pravda a láska k bližnímu nezaměstnanému ! Současně s tímto
vylepšením dávek v nezaměstnanosti si poslanci a všichni okolo přidali v průměru 5000,aby se to
„srovnalo“. Pamatujete si ještě na Havlův projev z balkonu na Melantrichu ? Ať ho čerti usmaží !!

tohle není ani špatná civilizace, to je prostě „urvi si a zabij, kdo má větší klacek, ten radostně a demokraticky ostatní bije po kouli na krku“ – nechť je mu, vašounovi, země olovem a zbytková energie peklem. ..)

fajt
17. 5. 2017 21:33

http://www.lidovky.cz/vrah-z-klanovickeho-lesa-je-podle-psychologa-nenapravitelny-pr3-/zpravy-domov.aspx?c=A170517_131047_ln_domov_ELE „Měl jsem na vazbě možnost přemýšlet o svém životě dost dlouho na to, abych dospěl k závěru, že můj další život na svobodě nemá v podstatě žádný smysl, protože po případném propuštění z dlouhodobého výkonu trestu nebudu mít kde bydlet, nikoho venku nemám, na koho bych se mohl obrátit, a budu opět muset řešit existenční problémy včetně dluhů a exekutorů,“ napsal. Dostal se prý do absurdního kolotoče „zločin, trest, dluhy a křivda“ a s pomocí soudu chce tento kolotoč konečně zastavit.“ být nezaměstnaný v kolonii, tak si přeju třetí světovou a armagedon bez katarze – a ti, kteří, byli… Číst vice »

orinoko
17. 5. 2017 22:13

To je hotovy Dostojevskij. Jinak , hudrypere, proč tak diplomaticky? K Venovi od prvního kontejneru na Národni? Já s nim už dneska nemám žádný problém , kromě jediného velikého otazníku. Jak je možné, ze kvůli svym zenskym eskapadam nedostal mimosystemove od nikoho pocesku par po rypáku. Katastrofální intos, který tuto zemi vrhl do demograticke puberty z hajemstvi Dr. Chocholouska. Ale Pan Bůh ho ma rad. Proto si ho dle katcirkve zavolal k sobě. Těsme se tedy z každého dne, v jehož průběhu nás ten dedek na výsostech vůbec, ale vůbec … nemá rad. Na věk je to větší tutovka než… Číst vice »

fajt
18. 5. 2017 4:59

zdejší protektorátní správa ( plus servisní političtí idioti ) se chová ke svým poddaným hůře než vládnoucí banderovci ke svým ukrům, a to je co říci – česko je jednoznačně nejasociálnější kolonií v americké správě a výsledky se po více než 25 létech gulášového kapíku dostavují – o jeden milion ovčanů méně, průměrný věk švejka je na hranici 50-ti let, přes dvě stě tisíc bezdomovců, přes milion lidí v exekuci a okolo šesti milionů lidu na hranici chudoby ( to má prý vyvážit zhruba 500 podezřelých miliardářů a okolo padesáti tisíc dolarových milionářů, kteří svůj majetek ve většině vyvedli mimo… Číst vice »