Retro: Zas brečite, že svět je zly?

Informace v malem množstvi su fajne. Ve velkem su smrtelny jed! Znam lidi, keři si k čištěni zubu pusti snidaňu s Novu, u kafe čitaju dvoje noviny, v robotě furt čumi na informačni web nebo fejsbuček a zaroveň posluchaju radyjo, v metru čitaju časopis, doma knižku a večer zakonči sledovanim všech tři zpravodajskych relaci v televizi. Tuž temu se řika medyjalni sebevražda!

Osumdesat procent zprav, kere do sebe denně valite, su negatyvni (spočitejte si tento poměr třeba na tytulni strance vašich oblibenych novin, prubněte to fčil, 80% je negatyvnich – třeba aktualni prvni štyry tytulky iFčil: zemřel, ledovka, amnestyja, prohravame)! Ať je to Blesk, Mlada Fronta nebo Pravo, 80% tvpři negatyvni svinstva!). Nemožete se pak divit, že tyto negatyvni informace tež negatyvně pusobi na podvědomi, a proto ste pak nasrani, ani nevite z čeho.

Opravdu potřebujete vědět, kolik je mrtvych za posledni vikend? Kdo koho zabil v autě, v baru nebo kajsik v močale? Potřebujete vědět, kdo koho nařknul, urazil a o co se hadaju polityci? Potřebujete vědět, že kajsik na Sumatře bylo zemětřeseni a kajsik v Somalsku umřelo třicet malych synku na obezitu? Jestli se myslite, že ja, tuž se klidně take informace konzumujte třeba ke snidani. Pak se ale nedivte, že budete cely den vytočeni jak cyp. Take informace totiž pusobi na každeho člověka destruktyvně, je to negatyvni zaležitost, kera navic funguje podprahově, podvědomě. Pusobi taky divny, nepřijemny stav, blbu naladu, kdy si sami řikate, že nic nema cenu, všecko je zbytečne.

Jak z teho ven? Zaveďte medyjalni blokadu! Co to konketně znamena?

Teď hned fčil se zvedněte, vypněte počitač, radyjo, televizu. Vyhoďte všecky rozečtene časopisy, roztrhejte všecky noviny, založte do knihovny všecky rozečtene knižky. Zvedněte se a zrobte to fčil. Teď hned!

Mate hotove? Fajně! Fčil počitejte s tym, že dalšich 7 dni bude tvrdych, bo přijde cosik, co už jste dluho nepoznali. Ziskate čas! Naraz zjistite, že nevite, co mate robit! Ruky budu automatycky šatrat po vypinaču televize, prsty budu chtět na klavesnici ťukat nazev oblibeneho webu nebo fejsbučku. Nezapomeňte, že je to droga. Mate absťak. Vaše tělo si vyžaduje dalši davku.

Buďte tvrdi. Tato šokova terapie je nutna, bo informačni nemoc je zažrana hodně hluboko. Droga je svinstvo. Buďte tvrdi a disciplinovani. Medyjalni hnus vas nedostane, mate přece svoju hlavu a svuj mozek. Zapomeňte na web, noviny, časopisy, knihy, radyjo, televizu. Zakažte informacam minymalně na 7 dni, aby vas obtěžovaly. Věřte mi, nebude to lehke. Furt vas bude podvědomi nutit pustit se radyjo v autě, kliknut na oblibeny web, čumět v trafice na tytulky novin. Pokud nepodlehnete, uspěch se dostavi rychle – už druhy, třeti den. Budete šokovani, naraz budete citit, že ste ziskali volny čas. Nebudete vědět, co s nim robit. Přitom je zajimave, že o nic podstatneho nepřijdete! Podstatne zpravy vam totiž povi kolegove v praci nebo kamoši v hospodě.

Je to neuvěřitelne, ale časovy prostor, kery se před vama otevře, robi tak 4-6 hodin denně! Zni to šileně, že? Možna to šaloně zni, ale je to tak!

„Vitězové jsou jako orli. Netvoří hejna, najdete je po jednom vznášet se ve velkých výškách. Každý den máte možnost si vybrat, jestli jste ovce v milionovém stádu, nebo orel vznášející se vysoko na nebi.“ (James Lee Valentine)

Tuž jak? Vydrželi ste? Po sedmi dnech Medyjalni blokada konči. Sem si naprosto jisty, že pokud ste fakt sedum dnu opravdu vydrželi, pak tato protidrogova antyterapija na vas zanechala trvaly vliv. Už nikdy se nevratite do světa, kaj vas medyjalně ovladaju jini.

Fčil si už klidně možete naplanovat stravit 15 minut rano pročtenim svojich oblibenych webu. Ale pozor, patnact minut, ne vic! Pusťte se klidně televizu, ale pusťte si ju přesně na začatku pořadu, kery si předem vyberete a hlavně nezapomeňte okamžitě po skončeni vašeho pořadu tu televizu vypnut. Nedavejte jim šancu ani o sekundu vic, než je třeba! Nikdy nepouživejte televizu jako kulisu! Čert zeber ty jejich reklamy! Zrobte se čas na svoju oblibenu knižku. Zapomeňte na noviny a časopisy, su tam stejně enem kvanta nepotřebnych dat, navic su včerejši.

Tuž a co za to? K čemu to všecko je? Za odměnu dostavate cosik, čemu se řika medyjalni imunyta. Ziskavate zase zpatky schopnost sami ovladat svoje myšlenky a sustředit se na to, co je pro vas duležite. Nemusite přece opakovat přežvykane informace z medyji.

Robim to tak už deset roku. Nemam televizu, nemam radyjo, nečtu časopisy ani noviny. Nepotřebuju předžvykane informace dane dohromady nevzdělanyma dvacetiletyma synkama. Jestli se myslite, že v redakcach novin, televizi a radyji sedi vzdělani, chytři lidi s obrovskym rozhledem a nadhledem, zapomeňte na to. Neřikam, že tam sedi enem sami hlupaci, to ani zdaleka. Ale rozhodně jim nevěřim natolik, abysem jim dal možnost ovlivňovat muj život. Vyhlidněte si svoje autory, osobnosti, kerym věřite. Najděte si jejich weby, jejich blogy. Nazory lidi, keři cosik dokazali a cosik umi, su duležitějši, než cela ta medyjalni negatyvni špina a svinstvo, kere se na vas vyvali, enem co pustite televizu a radyjo.

Tuž jak? Ziskali jste 4 hodiny noveho času denně? Špica! Tak ho jaksik fajně využijeme, ni? Ideme na pivo?

„Každý chce být šťastný. Je důležité si uvědomit, že štěstí nekoupíte v hypermarketu, ani je nenajdete ležet na ulici. Štěstí se stejně jako všechny ostatní pozitivní a negativní emoce vytváří v mysli. Vy jste přičinou všeho, co se vám v životě děje.“ (James Lee Valentine)

Dalši kapitoly z knižky „Tajemstvi bohatych“ najdete piratsky tu.

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty iFčil

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
J. Hruška
J. Hruška
22. 1. 2020 9:25

Hmmm. Akorát že když přestanete čumět na televizi, po čase zjistíte, že si s většinou lidí nemáte co říct.
To, že se informace šíří pomocí elektroniky je svinstvo – nebo přinejmenším to přináší i problémy. Vezměte internet. Čteme spoustu chvály na to, jak se přes něj můžeme dokonale informovat. Jenže když chtěl dřív člověk vědět, co je nového, šel za kamarády. Dneska sedne za počítač.

orinoko
orinoko
22. 1. 2020 11:26

To je jistě pravda. V jednom však situace prochází pozoruhodným vyvojem. Znám dvě nové otevřené hospody v okoli, které postrádají jeden současný běžný atribut, totiž teleVIZI. Vlastně vím o trech. Jedna je ovšem součástí hotelu. Kraksna tam není , zato WiFi Free ano. A z diskusi se stává zvláštní matros. Idioti tam bývají rychle usvedceni že lži anebo pitomosti, popr. z obeho. Komu myslite, že tato realita nahrava? Světovým retarderum? Kdo chce, může si TV reality show pustit klidně i v hospode, ale osobne. V jedné nové hospode /ačkoli ten termín je zavadejici/ mají dokonce klavesy. A začíná se tam… Číst vice »

orinoko
orinoko
22. 1. 2020 12:32

Jasne, že je svět zly. Česká kotlina už zase rodí disidenty. Zvláštní je, že ti „byvali“ drží hubu jako zarezani. Ovšem jeden by si zajisté věděl rady. Začal by s sebou preventivně nosit kartáček na zuby. Překvapive je, že mezi disidenty se ocitl i Igor Němec z ODS. S ním jsem kdysi dělal regionální rozhovor. Ty bláboly snad raději ani nebudu rozvadet. Byla to doba tvorby vyšších územně správních celku. Podle něj to téma tehdy vysumelo. Snad právě proto je tu dneska mame. Zaplatpambu za miLenku P. Pořád má esprit. Až budou neco zase příště poradat, hodně mě to bude… Číst vice »

leviathan
leviathan
22. 1. 2020 17:57

Zemité, pravdivé. Pramen čisté vody mezi znečištěnou. Jsme řízeni. pokud chceme pro naše potomky naději na lidsky důstojný a spravedlivý život, buďme národně sociální a ctěme jedinou ideu v politice – ideu národně sociální. Budujme spolupráci, braňme destruktivní konkurenci. Chraňme přírodu a kulturní hodnoty lidí s lidskou psychikou. Své vědomosti používejme ve prospěch všech, kteří neničí, ale také smysluplně tvoří. Je nejvyšší čas dát parazitním elitářům a válečníkům v EU a NATO své mohutné „Sbohem!“ Volby se blíží, začínejme u těch stran a hnutí, které mají v programu prosperitu a udržitelnost při národní suverenitě a neutralitě. Teprve jako skutečně nezávislí… Číst vice »

Bety
Bety
22. 1. 2020 19:25

Časopisy nečtu už léta, ale na TV je třeba se aspoň občas podívat abychom
zjistili, jak daleko už debilizování pokročilo.
Například zásadně vypínám zvuk u reklam, ale přesto mne zarazilo, jak
se rozmnožily reklamy na pilulky: Bolí vás něco – pilulka! Máte špatnou
náladu? Pilulka! A víte jaké jsou? No NEOgeniální! Nepřipomíná vám to něco?

racek
racek
22. 1. 2020 20:00

No, před cca 11 lty přišel čas, kdy na tyhle nesmysly jsem získal čas. Po začátcích, které skvěle popsal pan Větvička, jsem zjistil, že k informaci stačí zjistit jen stanoviska hlavních účastníků a je třeba vypustit ze sledování tleskače, jásače a nadšené hýkače. Pak se ukáže, že ušetříme spoustu, spoustu času. Samozřejmě, skvělý článek jakom vždy od p. Větvičky. Orinoko, na Slamníku jsem propil část mládí. Takový odpolední fotbálek či badmington ve Stromovce a pak doplnit ionty a tekutiny… tehdy tam občas chodila jistá taková zamlklá holka, ani sbalit se nenechala, ve společnosti třech holek, zvaných holky alkoholky. No, pak… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 1. 2020 14:37

Vstup uprostřed budovy. Do leva se šlo do hospody, do práva do salu, kde jsme zkouseli, anebo já sám cvicil. Někdy jsme tam i přespali po hrani. Výčep byl vpravo od vstupu. Bylo tam utulno. Vlevo po silnici , šikmo naproti byla nová zástavba bytu pro tehdy sovětské velvyslanectvi, vpravo šikmo naproti nahoru se stoupalo po schodech a stoupalo někam snad k čínské ambasádě a Masarykovym kolejim / a CSSR kontrarozvedce/ a na právo po silnici se nacházelo Sibiřské namesti, kde byl pavilon sovětské techniky. Tehdy už ovšem prazdny. A úplně vlevo za roh se šlo do Stromovky. Zlaté casy.… Číst vice »

racek
racek
23. 1. 2020 18:56

Jo, úplně správně. Akorát za mých časů tam místo toho objektu ambasády byla ještě travička. A občas se tam zpívalo dost protistátně. A pak se po zavíračce vyráželo dál. Do Lověny, do ÚDA či na Špejchar na doražení. Nebo tancovat na Letnou … sakra, už si nepamatuji jak se ten podnik jmenoval …
Omlouvám se všem, není to k věci, já vím…

racek
racek
24. 1. 2020 13:00

No, Betty, já si před pár lety zavedl kabelovou O2 televizi. Takže sleduji programy ze záznamu. A když nastoupí znělka reklamy, vždy to o 5 až 8 minut dopředu přetočím … závisí na televizi a programu, to člověk časem okoukne.. Člověk jistě o moc přijde a pak si nevybere správnou značku zubní pasty nebo projímadla, že. Ale to oželíme…