Kdo je dnes víc? Vláda a stát, nebo ČT?

Ti chytří, kteří vymysleli, že Česká televize nebude záviset na státu, na vládě a vůbec na nikom a ničem, s výjimkou snad EU, a poslušna doma pak bude jen své televizní radě (s kterou se ovšem domluví tak, že v zájmu větší váhy obou těchto těles budou obě šlapat jako svorný tým, který si vzájemnými šarvátkami nebude komplikovat život), mohli včera večer v pořadu Události, komentáře vidět výsledek tohoto vskutku jedinečného uspořádání.

Do pořadu pozval reaktor ČT Jakub Železný ministra kultury Zaorálka a vedl s ním debatu o Památníku v Lidicích. Nu a když se v té debatě jal ministr Zaorálek projevovat svůj podiv nad tím, že kdosi, jehož jméno si bohužel nepamatuji, nejeví dost piety k obětem lidí zabitých nacisty v Terezíně, v Ležákách a mnohých jiných místech, byl redaktorem Železným spěšně přerušen slovy, která měla zhruba ten smysl, aby se ministr držel tématu a neodbočoval ke starým záležitostem.

Když ta slova padla, spojil jsem si je okamžitě s Usnesením o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy, sepsaném eurokomisařkou Věrou Jourovou a nedávno schváleném Evropským parlamentem. V tom Usnesení není totiž už, jak známo, za viníka vzniku 2. světové války určen hitlerovský režim, ale za viníky jsou zde jmenováni dva, a to Německo a SSSR. S tím ovšem, že mezi řádky i evropských materiálů dalších se naznačuje, že z oněch viníků dvou je viníkem ohyzdnějším SSSR, protože Hitler, kromě jiného, přece jen též bránil vpádu bolševismu do Evropy.

Takže když tak nápadně bryskně i rozhodně přerušil redaktor Železný Zaorálkovo vypočítávání nacistických zločinů u nás, napadlo mě následující podezření: Nebylo už zpravodajské redakci ČT z nejvyšších evropských míst naznačeno, aby zmínky o nacistických zločinech začala přitlumovat? A to v zájmu toho, aby víc světla zbylo na osvícení zločinů stalinismu, které se šikovnou manipulací přenesou přes propast času i na současné kapitalistické Rusko? A redaktor Železný byl prostě jen tak moc disciplinovaný, že svou upřílišněnou snahou uvedený pokyn pohotově uplatnit, poskytl mému podezření podnět?

Nu, a jak debata Zaorálek-Železný končila?

Tak, jak odpovídá nejen už zavedenému úzu, ale též současnému hierarchickému postavení vlády a státu vůči ČT.

Ministr Zaorálek ČT za pozvání pokorně poděkoval a redaktor Železný mu milostivě pokynul.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Patrik
Patrik
22. 1. 2020 23:00

Dvě aktuality – videa: Babiš spolu s jinými světovými politiky je právě v Izraeli a David Borek to – dle mého velmi dobře – komentuje zde https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/220411058300122 A druhé video je ze 17. ledna a je rovněž z Jeruzaléma, tentokrát ale z muslimské mešity Al-Aksá, kde PALESTINSKÝ vůdce provolává, jak Jeruzalém bude osvobozen https://twitter.com/MEMRIReports/status/1218840326334558208 „Pod chalifátem, s „osvobozeným“ Jeruzalémem jako jeho hlavním městem, by islám podmanil své sousedy a rozšířil se po celém světě. Úkolem přítomných je vést džihád ve jménu Alláha a podřídit nevěřící slovu Alláhovu.“ „Neposlouchejte stoupence Satana a těch, kteří pracují s Amerikou, Ruskem a Západem.“ Dav… Číst vice »

Bety
Bety
23. 1. 2020 9:42

Přitlumení nacistických zločinů v ČT není zas tak nové. Už před časem jsem
zde psala, že po shlédnutí několika z mnoha pořadů věnovaných bitvám ve
Velké vlastenecké válce jsem měla silný dojem, že nám minimálně podprahově
vnucují pocit „chudáci němečtí vojáci, co toho jen vytrpěli“. A další byl
„kdyby se německým generálům do toho Hitler nepletl, tak byli ti neschopní Rusové bez šance“.
Takové nenápadné budování informačního pole, než se přejde k frontálnímu
útoku.

Aleš
Aleš
23. 1. 2020 11:58

Doufám, že nacigarda v ČT brzy spustí kampaň za výstavbu základny Pentagramu. http://www.novarepublika.cz/2020/01/vondrovic-air-base-pro-nevitezici-us.html#more
Doufám, že brzy budou dělat obří reklamu pro zvací dopis. Třeba pár přeživších bude mít práci a bude využito jako lidský zdroj na natáčení volného pokračování MASH, tentokrát z polygonu dopadu raket, kdysi bývalého Československa. Pokud však na místě Hollywoodu nebude již jen kanadsko-mexický průliv.

q;qaaaaaaaaaa

orinoko
orinoko
23. 1. 2020 16:10

A Babis má obrpruser. Jeho stranický dobytek v Praze hlasoval pro instalaci katolického lejna na Staromaku. Jde o symboly, ze. Takze si to shrneme: Česká země nikdy nenosila většího debila , než je Prazak. Prazak hromadné hajloval, podepisoval antichartu, bodal kudlu do českých a moravských zad, pak ukazoval viktorku, kam nasral ten svůj důležitý rypák , tak se objevilo obří historické hovno. Kdo jsou dneska prazaci? Debilove , kteří si jezdí svoje týdenní výprasky v po/hlavním městě léčit na český venkov, který už jich ovšem začíná mít dost. Tady u nás se začíná dávat přednost Brnakum před pražským hovnem. A… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 1. 2020 16:45

Abychom si vespolek rozumeli: Právě můžeme datovat pád Babise. Ten opravdu konecny.

orinoko
orinoko
23. 1. 2020 16:53

Jen kratce. Dneska jsem v TV kraksne shlédl jakýsi pořad o tom , jak barbaři vyvrátili Rim.
Vysvětlivky k barbarian: mj. také outsiders.
Nezní vám to nějak poVEDOME ?

racek
racek
23. 1. 2020 18:36

Zvláštní. Železný tak nějak tlumí vzpomínky na nacismus. No jo, nelogické, vzhledem k jeho etnicitě, že. Dál to radši nerozvinu.

racek
racek
23. 1. 2020 18:50

Víte, Patriku, místní palestinci byli z největší části Jerusalema, který obývali přes 1400 let, sprostě vyhnáni. Kdosi s kýmsi o tom někde jinde rozhodl a zbytek si vzali noví přistěhovalci. Takže proč se jim divit, že. Samozřejmě, z pachatelů tehdejší nespravedlnosti už asi nikdo nežije. A tyhle „oslavy“ věcí starých 80 let se mi docela eklují. Jsem už starý člověk, ale mě už to stačí vědět. Někdo to pochopí. Lidé se ale stejně nikdy nepoučí. Třeba jak si pouštíme, přímo lákáme islám do evropy. Samozřejmě, napřed jim to tam řádně rozflákáme, aby měli proč utíkat.

Dolmen
Dolmen
23. 1. 2020 19:09

Jen bych lehce doplnil oriho diagnózu Pražáků. Dnes v pořadu Jak to vidí na ČRo2 V. Cílek zřejmě nevědomky naťuknul jednu z příčin mozkové nedostatečnosti Pražáků. Souvisí s klimatickými změnami a oteplováním planety. V létě se ve městech pohybuje teplota až o 8 stupnů výše, než v okolní krajině, město je plné chemikálií, teplota zvyšuje rychlost chem. reakcí, tvoří se oxid dusný a ten, jak známo, potlačuje rozvoj mozku. Takže synergický efekt tohoto faktoru spolu s efektem davové hlouposti (viz Gustav Le Bon – Psychologie davu) vykoná své. Vždyť oni za to ti Pražáci ani nemohou, že jsou takhle postižení.… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
23. 1. 2020 19:28

Všechny státní a ústavní instituce jsou z ČT podělané, protože ČT v tohle státě, jestli tak lze ještě ČR nazývat, vykonává ideový dohled. Myslím, že tahle funkce byla vpravena do jejího genofondu zcela záměrně již při jejím „veřejnoprávním“ založení. Pak už šlo jen o to, aby se jí zmocnili ti správní strážci ideové čistoty. Je nekontrolovatelná, nepostižitelná a celý stát a hlavně jeho občané jsou jí jenom k smíchu, občané navíc jako její povinní sponzoři. Máme tady úplně stejný politický systém jako v Íránu, kde ideový dohled vykonávají ajatolláhové. Jenže Írán je v tomhle mnohem poctivější, jelikož to na rovinu… Číst vice »

racek
racek
23. 1. 2020 20:56

Dolmene, musím s tebou zásadně, ale velmi zásadně, možná ouplně zásadně, nesouhlasit. O té teplotě v Praze a mimo. Já z cca 20 letého pozorování, dojížděje na Václavák z jednoho ze satrelitů, jsem zjistil, že v létě je rozdíl teploty cca 2 – 3,5 stupnu Celsia, k tomu mé sídlo je o cca 180 m/nm výše. Takže blbost pražáků je způsobena zejména genetickými vlivy, neboť v rámci přistěhovalectví nepřišly zrovna nejlepší geny. Vono je v Praze moc šancí dobře přežívat než se živit poctivě třeba sedět v rozbujelé administrativě, státní správě (dnes už více jak 2x větší než za komoušů),… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
23. 1. 2020 21:18

Racku, souhlasím s tebou na 100 %. Vidím to úplně stejně. On mi ten dnešní rozhovor s Cílkem jen přihrál látku na takové odlehčení diskuze. Myslel jsem to ironicky.

Patrik
Patrik
23. 1. 2020 23:19

Tak zítra máme opět jedenáctku (a nejen v datumu, ale i na obloze) a Putin v Izraeli má tento program
http://kremlin.ru/events/president/news/62638

24.1. 2020 je sice jedenáctka, ale jedenáctka ze 7 plus 4 a to vůbec není špatné, protože na stejnou kombinaci nedávno upozornil i Pjakin – čas od 11:40 zde
https://www.youtube.com/watch?v=2Y3OQgQcbL0

racek
racek
23. 1. 2020 23:25

Dolmene, já to pochopil :-))

Patrik
Patrik
23. 1. 2020 23:43

„Všechno to zapadá – Rekviem za oběti arménské genocidy“ – doplnění, Pjakin:
https://www.youtube.com/watch?v=-8159JxvamQ
https://www.youtube.com/watch?v=UWZhCTx2U58

Patrik
Patrik
24. 1. 2020 0:45

To to s tou jedenáctkou a s probíráním antisemitismu a antisionismu v souvislosti se setkáním světových vůdců v Izraeli jede, cituji: „CIA odtajnila zprávu z roku 1951 o Stepanovi Banderovi. Dokument má název „ Štěpán Bandera a ukrajinský stát v roce 1941“, uvádí zpráva RIA Novinky Bandera ve zprávě s názvem „Hitlerův profesionální agent.“ „Čtyřstránkový dokument říká, že 30. června 1941 Stepan Bandera, „ukrajinský fašista a Hitlerův profesionální agent“, který měl přezdívku Konzul 2, ve Lvově oznámil obnovení státu západní Ukrajiny. „Stát“ trval pět týdnů. Během této doby bylo zabito 15 tisíc Židů, 5 tisíc Ukrajinců, několik tisíc Poláků.“ https://www.vesti.ru/doc.html?id=3232664… Číst vice »

Patrik
Patrik
24. 1. 2020 0:49

PS – Události, komentáře, téma antisemitismus
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare

Patrik
Patrik
24. 1. 2020 0:54

Odtajněná informace o Banderovi už jede
comment image
https://colonelcassad.livejournal.com/5588499.html

Gatta
Gatta
24. 1. 2020 6:38

Když jsem šel kdysi na vojnu, tak jsem dostal od staršiho kamarádu jednu radu k nezaplacení, na kterou jsem si nejen tam už mnohokrát v životě vzpomněl:
„Ničemu se tam nediv“.
Pro vysvětlení význam rozvedu: Ničemu se nediv, je to ztráta času, snaž se věci co nejrychleji pochopit jak fungují a podle toho se zařiď (něco udělej).

Tedy otázka: „Kdo-je-dnes-vic-vlada-a-stat-nebo-ct?“ je jen zbytečné alibistické divení nad věcí, která je zřejmá a se kterou by se mělo něco udělet.
Třeba probrat v ČT účetnictví a následně zrušit tu archaickou „televizní daň“.

racek
racek
24. 1. 2020 12:55

To víte, Aleši. Kolonie se vyssávají čím dál tím více sofistikovanými způsoby. Přitom objem peněz, o které česko u těhle firem přichází, je v nezaplacených daních v řádu možná 50 miliard. To není jen zde, že. Viděl jsem případy, před kterými by se protáčely bulvy asi každému. Akorát že se nikdo neodvážil zasáhnout. Třeba tunelování v česku působících bank, kterož si jaksi ČNB zapoměla všimnout. Když jsem se ptal mého kamaráda z nejvyšších bankovních kruhů, tak jen řekl .. je to nařízení a nechtěj nic vědět. Jo, guvernéři pro správu kolonií maj holt respekt. Vždyť také nejdůležitější ministři projdou jen… Číst vice »

Irena
24. 1. 2020 18:06

Jak žije Francie, pohled zevnitř
https://www.youtube.com/watch?v=BpOnWcQPZo8