Retro: Zasloužená odměna

15. října 2010

I když krize trochu polevila, tak ještě zdaleka není za námi (skeptik by dokonce řekl, že si jen bere oddechový čas před rozhodujícím úderem), přesto si bankéři z Wallstreetu letos vyplatí rekordní odměny. Nepřejícník, závistivec nebo komunista by si snad mohl myslet, že je to podobné, jako když lupič nejenom vykrade dům, ale ještě se nádavkem triumfálně vykálí uprostřed obývacího pokoje, ale pravda – která je těm méně schopným tolik nepříjemná – je taková, že bankéři z Wallstreetu si své odměny plně zaslouží, protože tvrdě pracovali, aby byli tam, kde jsou. A v uplynulých letech odvedli opravdu dobrou práci.

Zrealizovat tak rozsáhlý projekt, jakým je globální finanční krize, není snadné, to dokáží opravdu jen ti nejlepší z nejlepších. Ani heroické úsilí spojené s redistribucí miliardových hodnot a od nemajetných a střední třídy k elitě není možno nechat bez alespoň symbolické odměny. A konečně bravura, s jakou dokázali zachránit miliony a miliony dolarů veřejných prostředků z rukou neschopné vlády a nezodpovědné veřejnosti (která k jejich vzniku nepřispěla a doslova je ukradla těm, kteří je vlastní pílí vytvořili), a bezpečně je uschovat na účtech těch správných bank a fondů, které jediné s nimi umějí naložit zodpovědně a k blahu veškerého lidstva…

Podtrženo a sečteno, odměny bankéřů z Wallstreetu jsou pouhou almužnou ve srovnání s tím, co by si skutečně zasloužili za svůj monumentální příspěvek k zlepšení kvality života na celé planetě. A rád bych viděl toho smělce, který se opovážil porušit povinou úctu na našim dobrodincům, a o odměnách, které si bankéři z Wallstreetu vyplatili z (teď už svých) peněz, by pochyboval.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments