Retro: Zvláštní osazenstvo a zvláštní let zmizelého Boeingu

19. 3. 2014

Na palubě bylo 20 zaměstnanců americké firmy Freescale, která vyrábí naváděcí systémy do vojenských raket. Jeli prý do Číny vyjednávat nějaký obchod.


Kolem ne/havarovaného letadla Boeing 777 číslo letu MH 370 se vynořily první zajímavé otazníky. Kdo vlastně byl na palubě? Nezávislé weby provedly masivní kritiku hlavních médií, které nezmínily ani slovo o hlavním osazenstvu posádky. Nakonec oficiálně vytáhl kočku z pytle jeden velký burzovní deník zde. Na palubě bylo 20 zaměstnanců high-tech firmy Freescale se sídlem v Texasu. Jeli do Číny vyjednávat nějaký obchod. Podívejme se na zajímavou výrobní činnost této „soukromé“ firmy:

  • spojení jednotek na bojišti
  • avionika a vybavení letadel
  • radary ve speciálních frekvencích
  • navádění raketových střel
  • elektronická válka a rušení
  • identifikace vlastních a nepřátelských letadel

Dnes je jasné, že letadlo jednak změnilo směr a jednak někdo na palubě vypnul hlavní navigační přístroje oznamující polohu letadla. Podle vojenských radarů bylo letadlo zachyceno asi hodinu poté v novém kurzu a identifikační data firmy Boeing (systém ACARS) potvrdila, že letadlo letělo asi 6 hodin neznámým směrem. Ten ovšem musí být známý, když existují navigační data.

Celá situace vzbuzuje několik zásadních otázek:

  • Proč je světový tisk tak hloupý a nechá se vodit za nos politiky a vojáky? Všichni přece věděli, že letadlo letělo přes velmi sledovanou radarovou oblast, kde je Čína v konfliktu o ostrovy Spratleyse svými pacifickými sousedy, hlavně s Vietnamem. Je zcela vyloučeno, že by letadlo nebylo rutinně sledováno armádami nejméně 3 zemí. A po změně kurzu musel nastat poplach v každém případě.
  • Proč firma Boeing vydala oficiální data o letu s takovým zpožděním? Ohled na zmizelé a jejich rodiny nechme stranou, to ve velké politice nikdy nehrálo žádnou roli. Jde zase o novináře: to jsou tak hloupí, že nezavolají někomu, kdo má na starosti navigaci letadel?
  • Má únos nebo zmizení letadla něco společného se zvláštním osazenstvem, které bylo na palubě?

Otázek je najedou hodně a všechny stojí za zvážení. Smutný je fakt, který je nyní vidět v případě ukrajinské krize v plné nahotě. Tisk se stal hlásnou troubou zájmových skupin a vlád. Jako pes uvázaný na řetězu je krmen pečlivě sebranými střípky informací, z nichž fabuluje „zprávy“ upravené jako informační opium pro velkou část nemyslícího čtenářstva. Ta druhá skupina se vinou nedostatku informací vyžívá v bláznivých spikleneckých teoriích. Tím se kruh dezinformace uzavírá.

Převzato z e-republika.cz

4.9 21 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
21. 3. 2021 18:45

K těm větám, že Tisk se stal hlásnou troubou zájmových skupin a vlád. Jako pes uvázaný na řetězu je krmen pečlivě sebranými střípky informací, z nichž fabuluje „zprávy“ upravené jako informační opium pro velkou část nemyslícího čtenářstva.“:

Tisk a jeho novináři jsou vždy především velice dobře krmeni penězi a tak se snaží.
Dříve, jako dnes. Rozdíl je jen v tom, že v některých zemích je propaganda proti vlastní zemi považována za vlastizradu a pak takoví novináři končí na šibenici.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
21. 3. 2021 19:05

Tohle
comment image

není fotoshop – zde se bude konat první interní konference LGBT + v historii Severoatlantické aliance. Promluví s nimi také generální tajemník Jens Stoltenberg. Určitě sdělí kolegům i světu, že NATO je světovým lídrem v podpoře manželství osob stejného pohlaví. Pokud je v roce 2002 uznalo pouze Nizozemsko, dnes již existuje 13 takových členských zemí. „Dana“ jede :-)
Rád bych v tuto chvíli viděl výraz tváře tureckého zástupce :-)))

Irena
22. 3. 2021 12:50

Rusko se postaralo o velký problém pro NATO, které pořádá rozsáhlé vojenské cvičení v Černém moři, když tam vypravilo své nejutajenější ponorky. Zahájené vojenské cvičení států NATO tak vůbec nemusí dopadnout ve prospěch Severoatlantické aliance. Podle údajů, které vyšly najevo již dříve, pro „znesnadnění“ plnění bojových úkolů v rámci manévrů Rusko vyslalo do vod Černého moře hned šest svých dieselelektrický ponorek projektu Varšavanka, které jsou jedny z nejutajenějších na světě, což silně zkomplikuje plnění úkolů NATO. „Rusko si uvědomuje, že toto vojenské námořní cvičení je zaměřeno výslovně proti němu. A proto je jasné, že přítomnost hned šesti ponorek utajené třídy bude neustále odvádět… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
22. 3. 2021 16:44

Líheň většiny hrůz a lumpáren, které od konce 2. světové války sužují lidstvo a svět, je za velkou louží. Odtud se realizují geopolitické plány v režii tamějších superbohatých a tím i mocných zločinců. Zbytek všiváren pochází z Londýna (City je Rothschildů ). Bruselští pánové a dámy realizují jen plány stejných boháčů a mocných jako ti ve Washingtonu a v Londýně, ale většinou pouze v Evropě. Svět má na starosti Washington a stále ještě i Londýn. O demokracii, svobodě a lidských právech v zahraniční politice Washingtonu,Londýna a Bruselu nemůže být ani řeč.Jde jim jen o prachy, zisky, moc a udržení nadvlády… Číst vice »