Roberts: Washingtonským hlupákům se podařilo vytvořit čínsko-ruskou alianci

Peking 22. prosince, TASS: Čína věří, že Rusko bude schopno překonat své současné ekonomické problémy a je připravena poskytnout mu jakoukoli pomoc, bude-li ji potřebovat. Čínský ministr zahraničí Wang Yi to prohlásil v nedělním interview s hongkongskou televizí Fenyhuang a dodal: „Věříme, že Rusko má jak možnosti, tak znalosti k překonání svých současných ekonomických problémů. Čínsko-ruské vztahy strategického partnerství jsou na vysoké úrovni a my budeme svému příteli vždy pomáhat. Jestliže to bude ruská strana potřebovat, nabídneme jí veškerou možnou podporu, kterou máme k dispozici.“

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
petr
petr
23. 12. 2014 21:04

Čína prudko zvýšila nákup ruskej ropy a pochováva dolár
http://www.hlavnespravy.sk/cina-prudko-zvysila-nakup-ruskej-ropy-a-pochovava-dolar/481661

Béda
24. 12. 2014 5:57

http://www.hlavnespravy.sk/v-nikarague-sa-zacala-vystavba-kanala-medzi-tichym-a-atlantickym-oceanom-geopoliticka-sachovnica-sa-drasticky-meni/482105

…Celkové náklady sa podľa prepočtov projektantov odhadujú na 50 miliárd dolárov. Zhotoviteľom stavby bude súkromná spoločnosť z Hong Kongu a to spoločnosť HK Nicaragua Canal Development Investment. Podľa predbežných odhadov, výstavba všetkých potrebných objektov bude trvať 5 rokov.

Okrem toho, že sa takto zrýchli preprava lodí z oceánu do oceánu, pretože tieto nebudú závislé na priepustnosti Panamského prieplavu, mení sa aj geopolitická situácia. Tento nový kanál nebude totiž pod kontrolou USA ako Panamský, ale pod kontrolou Číny, čo zásadným spôsobom mení pomer síl v Latinskej Amerike.

Viky
Viky
24. 12. 2014 6:51

Čínská pomoc RF není tak jednoduchá a bezbolestná. Rusové nemají ani tak problém s nějakým nedostatkem financí, jako s rozkolísáním kursu měny a tím i určitou nestabilitou. Tohle nijak nejsou schopné čínské půjčky vyřešit. Naopak by nezodpovědné přivázání ekonomiky k číně mohlo způsobit velké problémy. Již jsem to psal, ale klidně to zopakuji: RF netrpí nedostatkem valut, rusko trpí rozkolísáním kursu měny! to opravdu spolu s podhodnocením kursu měny může vést k dalším důsledkům v ekonomické sféře. Ale jednoduché nalévání valutových prostředků na trh sice zlepší kurs rublu, jenže vyvolá další vlnu spekulativních nákupů. Takže ke stabilizaci prostě nepovede. Je… Číst vice »

Béda
24. 12. 2014 8:10

z článku: …Konkrétní metoda je jako z manuálů juda, favorita Putinových koníčků. Oč víc teď „devizoví spekulanti (zahraniční i jim podřízené ruské banky a jiné finanční instituce) kurs rublu srážejí dolů jeho výprodejem a nákupem dolarů (a eur)“, tím spíš je ho v „masivní míře s to nakupovat jen centrální banka (přes své agenty na devizovém trhu)“. Právě tak „(za předpokladu, že už pracuje pro Rusko, a ne pro Západ, ač nahlas to prozatím nedeklaruje) vykoupí od spekulantů všechny ruble a k tomu i za hubičku“. „Spekulantům tak zůstanou dolary (a eura), ruble však ne. Majitelem všech rublů bude centrální… Číst vice »

Sio
Sio
24. 12. 2014 9:41

Viky napsal Čínská pomoc RF není tak jednoduchá a bezbolestná. Rusové nemají ani tak problém s nějakým nedostatkem financí, jako s rozkolísáním kursu měny a tím i určitou nestabilitou. Tohle nijak nejsou schopné čínské půjčky vyřešit. Naopak by nezodpovědné přivázání ekonomiky k číně mohlo způsobit velké problémy.Již jsem to psal, ale klidně to zopakuji: RF netrpí nedostatkem valut, rusko trpí rozkolísáním kursu měny! to opravdu spolu s podhodnocením kursu měny může vést k dalším důsledkům v ekonomické sféře. Ale jednoduché nalévání valutových prostředků na trh sice zlepší kurs rublu, jenže vyvolá další vlnu spekulativních nákupů. Takže ke stabilizaci prostě nepovede.… Číst vice »

Alena
Alena
24. 12. 2014 10:24

podhodnocenou měnu jsme přežili, jen jsme se stali ještě chudší. Domácí produkci to nepomohlo, to bychom museli mít koordinovanou pomoc státu, podpořenou vlastní bankou

petr
petr
24. 12. 2014 10:25

Nejhorší pro Rusko jsou úvěry v USD nebo EUR, které má stát, firmy, města, družstva či soukromé osoby.

kchodl
kchodl
24. 12. 2014 12:02

Alena napsal podhodnocenou měnu jsme přežili, jen jsme se stali ještě chudší. Domácí produkci to nepomohlo, to bychom museli mít koordinovanou pomoc státu, podpořenou vlastní bankou Přesně tak. Pokud nemáme „českou banku“, která by půjčovala českým podnikům, tak to vede jen ke zchudnutí. Což se stalo. Jen to posílilo zahraniční „investice“ a následné vysávání výtěžku do ciziny. Ale v Rusku je situace úplně jiná – kdo si nabral půjčky v USD a EUR, je v čudu. Zvýšení základní úrokové sazby na 17% také zcela zastaví domácí investice, takže proto Fjodorov a další chtějí ustavit nějaké „rozvojové banky“, které by na… Číst vice »

peter.
24. 12. 2014 12:07

Viky napsal
Čínská pomoc RF není tak jednoduchá a bezbolestná

http://www.hlavnespravy.sk/cina-prudko-zvysila-nakup-ruskej-ropy-a-pochovava-dolar/481661

Béda
24. 12. 2014 15:03

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/1938-martin-armstrong-se-pta-budou-zase-na-wall-streetu-veset-bankere

To, k čemu ve Washingtonu došlo během posledních dvou týdnů s odvoláním Dodd Frankova zákona regulace bank a s tím v podstatě i Volckerova pravidla, má ohromující podobnost přinejmenším se třemi předchozími obdobími americké historie, které vedly k naprosté katastrofě…

Viky
Viky
25. 12. 2014 4:54

Sio, pokles ceny rublu je „mucha“. Jistěže, je to významný aspekt ekonomiky, tak to prostě je. Všeobecně je ale kursu věnována vyšší pozornost, než zasluhuje. Ekonomika země snese i podhodnocený rubl, proto píši „mucha“. Mnohem horší je rozkolísání ceny rublu. Při vysoké amplitudě výkyvů může dojít k panice a … a dál je to jako sněhová koule na svahu. Najednou přestává záležet na objektivních faktorech a živnou půdou pro růst laviny nejsou „normální“ kritéria. Dá se přežít i dolláč za 80 rublíků. škody to působí, ale lze se tomu přizpůsobit. (všeobecně to bude kvitováno jako katastrofa) Opravdovou katastrofou je ale… Číst vice »

bbb
bbb
25. 12. 2014 9:21

kchodl napsal
Západ ruskou výrobu a zemědělství doteď nejvíce likvidoval vývozem dotovaných produktů, kterým Rusové ani při levnější pracovní síle nemohli konkurovat.

Ekonomům dotaz – v 90. letech bylo Česko podezíráno z dampingových cen při vývozu oceli na Západ. V čem spočívá příčina, že zelenina a ovoce se za podhodnocené ceny do chudších zemí klidně dováží?

hudryper
hudryper
25. 12. 2014 10:15

bbb napsal Ekonomům dotaz – v 90. letech bylo Česko podezíráno z dampingových cen při vývozu oceli na Západ. V čem spočívá příčina, že zelenina a ovoce se za podhodnocené ceny do chudších zemí klidně dováží? Odpověděl jste si formulací své otázky sám. Československo a později ČR nevyváželo (prostřednictvím podivně vzniklých GmbH se zákl.kapitálem 1 mil,us.dolarů na západě s českým vlastníkem už v květnu 1989 !) ocel do chudších zemí,nýbrž do zemí bohatých. Tyto firmy danily v zemích svého sídla a využívaly obrovského cenového rozdílu u nás a na západě. V našich vnitrostátních cenách nebyly obsaženy ekologické,ale zejména mzdové a… Číst vice »

bbb
bbb
26. 12. 2014 10:45

hudryper napsal
A máte hned po ruce ekonomicky naprosto zdůvodnitelné ceny,které jsou ve skutečnosti v důsledku farmářských dotací v bohatých zemích EU opravdu dumpingové.

Napsal jsem shora: „V čem spočívá příčina, že zelenina a ovoce se za podhodnocené ceny do chudších zemí klidně dováží?“
Příčina je tedy v pasivitě české politiky, která na dampingové ceny dovozu ovoce a zeleniny nereaguje?