Rock a covid

 

„Očkování proti covidu by mělo být povinné pro všechny,“ mně sdělil soused po krátké debatě na toto téma.

„To myslíte i pro děti a osoby, které mají přirozenou imunitu ?“ ptám se.

„Samozřejmě, dříve bylo povinné očkování proti obrně a pravým neštovicím a jen proto byly tyto nemoci vyhubeny.“

Manželka souseda, přezdívaného okolím trefně otrok, má stejný názor, chtějí totiž cestovat. A bez očkovacích podkladů, které připravují horliví byrokrati v Bruselu pro celou EU, to zřejmě nepůjde.

Ale výměna názorů ještě nebyla ukončena, objevil se jejich syn, věk kolem 35 a hned se přidal: „Teď je na řadě moje generace, jdu do toho, nechám se očkovat.“

„Co tě k tomu vede,“ ptám se. „Ve tvém věku vážně onemocnělo nepatrné promile populace, a to jen ti, kteří byli oslabeni jinou nemocí, jako diabetes s obezitou apod. Podívej se na stránky Ministerstva zdravotnictví, tam najdeš statistiku úmrtnosti na covid dle věkových skupin obyvatel, tak neblbni, když to není nutné.“

„V mým oblíbeným rádiu ale slyším skoro každou hodinu od odborníků, že se máme nechat očkovat a já jim věřím.“ Pak mně prozradil, jaké je to jeho oblíbené rádio.

Jsem býk a když se naštvu , tak brzdím jen pomalu…

Večer jsem proto věnoval skoro dvě hodiny poslechu (déle jsem to nevydržel) „jeho“ rádia a opravdu, mezi reklamními spoty na trička bez potisku, kuře z Kauflandu, výrobci plechovek, výměn čelních skel zdarma a dalších, se také nechali slyšet profesor – kardiochirurg, viroložka a MUDr. Jejich argumentace dle přepisu z diktafonu:

Jak tato vakcína vlastně funguje: Vakcína nás připraví na setkání s něčím neznámým. Tady v tomto případě na setkání s coronavirem… a když se nás nepřítel příště dotkne, tak budeme reagovat daleko rychleji, a to je to důležité, co nás ochrání proti závažnému onemocnění.

Mohu po očkování onemocnět?

Co na to viroložka R. T.: Po očkování nemůžete onemocnět, protože vakcína neobsahuje živý, ani oslabený virus, jenom jeho malinkou část, takže nemůžete dostat covid- 19. Je však třeba se chránit alespoň 14 dní po druhé dávce, protože do té doby ještě nemáte plně vyvinutou imunitu.

Funguje vakcína i proti mutacím viru ?

Na to se ptám infektologa P .S.: Vakcína vám vždy poskytne určitou ochranu proti všem mutacím viru, ale kdyby se náhodou objevila mutace, proti které by byla vakcína účinná jen minimálně, bude trvat řádově týdny, než se vyrobí vakcína nová, která bude bude účinná i proti této mutaci.

Je možno vakcínu zvolit?

Na to jsme se zeptali i lékaře, pana MUDr. R. M.: Všechny dostupné vakcíny v České republice jsou bezpečné, jsou certifikované. Na světě již bylo proočkováno více než 300 milionů lidí. Každá vakcína, která se aplikuje, je dobrá
vakcína. Špatná vakcína je ta, která se nevyočkuje. Nebojte se a očkujte se.

(Pozn. aut.: takže ji zvolit nelze. Tečka.)

Vždy na závěr reklam: Udělejme tečku za coronavirem.

Komerční rozhlasové stanice se těší z vysokých částek, poskytovaných Ministerstvem zdravotnictví k podpoře očkování. Z několika uvedených případů je zřejmé, že je to reklama pro mnohé jedince účinná.

Mé obavy ale směřují konkrétně k nejmladší populaci, k dětem, k vnukům. Je hlavně na rodičích, aby své potomky nenechali očkovat, protože jsem přesvědčen o tom, že tomu tlaku budou brzy vystaveni. Vždyť to, co bylo docela nedávno onálepkováno a odmítáno jako konspirace a poplašná zpráva, se stává realitou.

Zdroj reklamy: Rock radio, rock je slušná muzika

Foto: zdroj

5 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
23. 5. 2021 13:42

Jo, je to úděsný, a proto už dříve jsem psal, že nás čekají noví známí, noví kamarádi i nové šukačky. S covid fanatiky je těžké pořízení. V pátek jsem dostal od kamaráda SMS, že utekl hrobníkovi z covida. Nějak jsme to nerozebírali a dneska na nákupu v českém řetězci jsem potkal také kamaráda a bývalého spoluhráče z kapely, se kterým jsme téma krátce probrali. Je zvláštní, že v hospodě jsem za celou dobu – to jest více jak rok – nepotkal jediného, který by líčil onemocnění a jeho průběh jaksi v autentickém provedení. Když už, tak všechno bylo zprostředkované. Kamarád… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
25. 5. 2021 8:10
orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
25. 5. 2021 10:38

Njn, oni mají aspoň odvážného prezidenta lékařské komory. Ten náš jede v covidu a dluhy ho nezajímají. Český felčarský stav je ve stavu rozvalu. Tolik údajně vzdělaných prvoků, jedoucích na čmrdlíkové přísaze hned tak nenajdeš. Možná potěšitelné je, že očkovaní se mezi sebou začínají hádat a nenávidět se. A důvod? Vakcína respektive její značka. Na jednoho známého křičeli ostatní, jak to, že jsi ji dostal? My jsme ji chtěli také. On má ovšem nějaké zdravotní výjimky. Očkovací revoluce nese svoje plodíky: Už si jdou navzájem po krku. Píchací revoluce začala požírat svoje děti. Ty na fotce jsem rád viděl. Dost… Číst vice »

Mladí.jpg
Irena
23. 5. 2021 15:37

https://www.mzcr.cz/metodicky-pokyn-pro-ockovaci-kampan-plan-provedeni/ Podívala jsem se do Metodického pokynu pro očkovací kampaň, Plán provedení a na slovo riziko to vyhledalo pouze rizikové skupiny obyvatelstva, tj. nic o informování veřejnosti o rizicích vakcinace. Zde k nahlédnutí leták – Informace pro očkované https://www.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/03/Informace-pro-očkované.pdf Zde ukázka z tohoto dokumentu: Po očkování se u Vás může projevit bolest nebo otok v místě injekce, únava, bolest hlavy, bolest svalů či kloubů a méně často i mírná teplota nebo zimnice. Příznaky obvykle do několika dní samy odezní bez nutnosti nějaké léčby. Tyto reakce jsou však zcela běžné a mohou se vyskytovat i po jiných očkováních. Závažné reakce po očkování jsou velmi… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Irena
23. 5. 2021 16:35

Marketingová kampaň – jestli tohle nemluví za vše, tak už nevím.

g.hrosik
g.hrosik
24. 5. 2021 3:18

Přátelé, shrnu-li to, je to velká prasárna…. Viz. argumenty z druhé strany: https://www.youtube.com/watch?v=SwaF9nUA-CE

PPK
PPK
Reply to  g.hrosik
24. 5. 2021 8:11

Zdravotnické chucpe nejnovějších dějin …

idiotronic
24. 5. 2021 18:45

Trochu omšelý fór je lepší, než běloskvoucí parte

idiotronic
Reply to  idiotronic
24. 5. 2021 19:25

Microsoft mne asi shledal nehodným spolupráce, tak druhý pokus

cimr vakcín píchat.jpg
orinoko
orinoko
26. 5. 2021 10:43

Covid idiot. Což takhle jemu provést trepanaci? Anebo trestné kopy s rozběhem do jeho nevymáchané prd@le. Tak dlouho, dokud se mu nebude zdát o první linii v bitvě o afghánský Kandahár.
Vyvíjíme supervojáky. Změníme jim chemické procesy v těle, říká náměstek ministra obrany Kopečný