Roger není Čech a Berlín není Praha

Na tom jistě není nic objevného, ale dnes v jiném kontextu. Berlín, na rozdíl od Prahy, zakázal „výstavku“ zničené vojenské, údajně ruské, techniky a zdůvodnil to tím, že v ní mohli umírati lidé. Jak prosté. Praha za nadšeného povykování Hřiba, Rakušana a také ČT nejen výstavku instalovala, ale ještě nás Česká televize několik dní pravidelně sytila nadšenými zprávami o její exposici.

R. Waters – bývalý člen legendární skupiny Pink Floyd – včera veřejně prohlásil, že „Biden je  válečný zločinec“.  Podle Waterse „přilévá na Ukrajině olej do ohně“ a prodlužuje válku tím, že dodává na Ukrajinu zbraně.

Nechci se teď zabývat tím, zda politici USA páchají válečné zločiny, čtenář to jistě posoudí sám. Rád bych však upozornil na to, že dokud se v České republice nezmění situace a dokud v čele státu, některých měst a třeba České televize budou stát lidé beze cti, morálky a minimální odvahy, naše postavení se nezmění. Nezmění se vnímání naší země v zahraničí ani postavení nás, občanů. Stále budeme poslouchat lži a bezmocně kroutit hlavou, jak naše společnost upadá ekonomicky i morálně. Budeme se dál divit, jak je to či ono možné. Je naprosto jasná vazba mezi morální nekompetentností našich představitelů a úrovní celé společnosti, a pokud to před pár lety vadilo jen těm, kteří prostě nesnášeli lhaní, dnes to jasně pociťují i ti, kteří se „politikou nezabývají“.

4.8 32 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
9. 8. 2022 8:38

Tak konečně už nejsme ,,smějící se bestie“. Nebo alespoň ,,smějící se“ už rozhodně ne.

orinoko
orinoko
9. 8. 2022 16:57

Waters je jeden z mála muzikantů, kteří nemají vybrakovany mozek a události vnímají v souvislostech. Jev zdaleka ojedinělý. Nedávno jsem s překvapením zjistil, že jeden z mých bývalých spoluhráčů /známé jméno/ organizoval ve své době normalizační koncert pro očkované. Dřívější rebel v roli rezimniho aktivisty. Žádný problém. Jinak s ohledem na výskyt zvýšené teploty v pondělí byl u mě proveden test na kentaura. Poprvé po cca dvou letech. Odporná procedura, která ale byla nutná. Výsledek negativní. I bez bustrace. Waters z Pink Floyd měl vždy vlastní názory a neblabolil kapoprefabrikaty. Jak to fungovalo uvnitř kapely, toť otázka. Waters z ní… Číst vice »

Alva
Alva
9. 8. 2022 20:14

S článkem se nedá nesouhlasit, ale pokud ho srovnáme s článkem předchozím (Při totální přesile pořád totálně prohráváme…), pořád to není nic víc, než čirá naivita.


Nejnovější příspěvky