Jak se lže v EU-kolonii

Carlos Latuff

Přijedu do Česka a podle veřejnoprávní telky mám pocit, že jsem se dostal do Severní Koreje. Zdejší specialitou je lhaní o Ukrajině, které dosahuje téměř paranoické úrovně.


Přijel jsem z každoročního putování po Alpách a nakonec jsem strávil víkend u bráchy, kde se vždy jednou za rok dívám celé dva dny na zprávy v české televizi. Předtím jedu z Rakouska, kde zase sleduji zdejší, německé a švýcarské TV kanály. Letošní srovnání úrovně zpravodajství je úplně tristní a prakticky dosáhlo goebbelsovské propagandistické dno. Rakousko jako rodná země Hitlera v hitparádě propagandy západních EU zemí suverénně vede. Všichni naočkovaní jsou šťastní a radostně čekají na čtvrtou dávku zázračné vakcíny proti kovidu. Válku na Ukrajině komentuje Zelenský přímo z Kyjeva, takže o objektivitu je i na tomto poli plně postaráno. Země vzkvétá, plyn na zimu bude, i když nikdo neřekne, odkud přiteče. Protitruské sankce se musí plně dodržovat, otužováním bojujeme proti zlému Putinovi a tak dále. Zkrátka, Rakousko žije v nejlepším ze všech možných kovidových a sankčních světů. Jenže kdo zná zdejší politický život, tak ví, že blafy pro mediálně zpracovávaný lid nejsou důležité. Zdejší elity si věci řeší v kuloárech a po svém, ve velké tradici zaniklé monarchie.

Německé kanály se od rakouských lišily tím, že zdejší průmyslová lobby nežije z turismu, ale prodejem industriálních schopností. Takže průmyslová lobby v Německu má alespoň sporadický vliv na velká masová média. Ta ovládá transatlantický Deep state, jako ostatně všude v neoliberální Evropě. Takže propagandistické blafy o Ukrajině, Číně atd. jsou téměř do slova stejné, ale průmyslníci se občas dostanou ke slovu a dovolávají se zdravého industriálního rozumu. A tak znechucený lobbista za chemický průmysl trpělivě vysvětluje v TV debatě zdejším zeleným mozkům, že sušenými kravinci nelze udržet v provozu chemičku BASF v Ludwigshafenu, která sama o sobě spotřebovává 4 % veškeré německé spotřeby ruského plynu. Jenže tato chemička dodává asi třetinu životně důležité EU-produkce, od autolaků až po speciální chemikálie. Ejhle, mediální změna proti Rakousku, které o podobných detailech neuvažuje nahlas.

Ve Švýcarsku došlo k neuvěřitelnému skoku, protože zde do korporátně cenzurovaných médií pustili málem konflikt interpretací. S údivem se dozvídám, že existuje nějaké ruské stanovisko, které sice není důležité a je preventivně negativně onálepkováno. Ale dvě až tři věty se z něj občas objeví i v hlavních zprávách. Takže zdejší diváci mají téměř svobodu slova, jako my za komunismu. Stačí číst správně švýcarskou „Pravdu“ a hned víte, co se doopravdy děje. Mladí se to za čas naučí také a pro nás, staré mediální profíky vyrostlé za komunismu, je to už druhá přirozenost. A to nezmiňuji ruské vládně cenzurované TV kanály, které klidně v hlavních zprávách pustí kompletní šoty CNN a dalších západních zpráv, které pak komentují po svém.

Přijedu do Česka a podle veřejnoprávní telky mám pocit, že jsem se dostal do Severní Koreje. Jistěže po vzoru celého prolhaného Západu nelze říci na plnou hubu, že celý Tchaj-wan přeletěly ze vzdálenosti 850 km hypersonické rakety DF-15. Jednak je Západ na rozdíl od Ruska a Číny nemá, jednak proti nim není žádná obrana. Také nelze říci, že přeletěly celý ostrov, který velkohubé USA považují za svou speciálně chráněnou vojenskou oblast. Ale českou specialitou je lhaní o Ukrajině, které dosahuje téměř paranoické úrovně. Tak jsem se včera dozvěděl, že Rusové ostřelovali svou jadernou elektrárnu Záporoží, kterou ve skutečnosti mají proti Ukrajincům zadrátovanou dvojitou PVO, málem jak Kreml.

To BBC umí lhát na úplně jiné úrovni. Vysvětlili zděšeným Britům, že na atomovku dopadly „ruské rakety“. A k tomu ukázali mediální maníci asi sto let staré záběry ruského Gradu zapíchnutého do země. To je Goebbels na úrovni. Samozřejmě, že Ukrajinci pořád ještě střílejí ruskými raketami. Západní dodávky jednak rozkradou, prodají kamkoliv a na frontu se tak jako tak dostane jen asi 30 % z námi placených kontingentů zbraní a munice. BBC za ty roky lhaní o Sýrii a vlastně o všech prohraných západních proxy-válkách už dávno zvládlo základní abecedu a ovládá vyšší dívčí mediální manipulace.

Česká telka je naopak propagandisticky brutálně blbá a plně spoléhá na apatii zdejších ovčanů, kterým už je všechno jedno. Jenže to také znamená, že nová StB má mnohem větší pole působnosti, protože se nikdo neozve na lež a koordinované útoky na weby a články, jako je tento. A to znamená, že naše cesta do vězení nebo do koncentráku pro nepřátele Říše je umetena mnohem více, než je tomu v jiných zemích, kde lidé ještě nerezignovali na zdravý rozum a na zbytky občanských svobod. Zbytek českých zombíků se možná octne u Stalingradu. A bude se divit, jak se do těch zákopů vlastně dostal, když je tam taková hrozná zima a létají tam ruské rakety.

Zlatý hřeb ostřelování záporožské atomovky daly francouzské mezinárodní zprávy. Tam jednoduše a prostě řekli, že největší jaderná elektrárna v Evropě byla ostřelována raketami a Moskva a Kyjev se vzájemně obviňují z útoku. A že Komise pro atomovou energii prohlásila, že jde sebevraždu pro toho, kdo podobné svinstvo dělá. Francouzi se krapet vzpamatovali, protože zdejší elity prohrály mediální bitvu. Normální lidé považují Macrona za politického šaška, ztratil většinu v parlamentu, v zemi začaly masové nepokoje, z Ruska odešly francouzské firmy s miliardovými ztrátami. Francouzská Afrika už má těchto kolonizátorů plné zuby a zbavuje se jich tak rychle, jak to jen jde. Příkladem je republika Mali, kde česká armáda bránila francouzské koloniální zájmy a byla odkomandována i s nebohými Francouzi. Nyní zde brání místní zájmy Wagnerovi muzikanti, což jsou ruští žoldnéři placení z rozpočtu Mali. V tak složité vnitropolitické situaci a mezinárodního pêle-mêle musíte lhát s rozumem a opatrně, což se doopravdy děje.

Zato v Česku řízeném Koudelkou, Fialou a pětikolkou naprogramovanou transatlatickým Deep state už padly všechny zábrany a zdravý rozum.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

4.9 33 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
10. 8. 2022 7:07

česká brutální apatie a ještě brutálnější servilnost ke korporátně fašistickým autoritám, tedy k vůdcům a jejich servisním poskokům – lze tohle v česku ještě překonat? – určitě, budoucnost toho bude svědkem. ..)

pokud je tohle záměr, pak tento stav západní svět zdevastuje a zničí spolehlivěji než jaderný konflikt. ..)

Irena
10. 8. 2022 10:19

Dražby plynu 10.08.2022 – EB Dvě století trvající historie českého průmyslu se možná chýlí ke konci. Některé továrny končí kvůli vyšším nákladům spojeným s covidem, Zeleným údělem a válkou na Ukrajině, jiné se budou zavírat kvůli nejistotě. Jak jsme napsali v pondělí, 63 % podniků v průzkumu Hospodářské komory ČR uvedlo, že nemá dost informací o tom, co by znamenal stav nouze z hlediska uplatnění regulačních stupňů pro jejich provoz. Nařízení evropské Rady o koordinovaných opatřeních ke snížení poptávky po plynu, které včera vstoupilo v platnost, přidává další vrstvu nejistoty. Pokud by dobrovolné úsilí o úspory nebylo dostatečné, mohlo by… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Irena
orinoko
10. 8. 2022 10:43

Nafta v tzv. jižní větvi – Maďarsko, Slovensko, Česko – dokapala. Haličská odmena za lezení do zeleninoveho rekta. Emero bidet už ani netrefí druhý rukáv svého saka a europaka míří do separace. Logická otázka zní: Jak dlouho může trvat stav, který už nekonTROLLuji ani pokrokové jELITY? Tolik rozjebanych neplánovaných už je nad síly i českého Svěrače kolaboranta, který se zhlédl v khaki troskách. Na východ od malokretenskeho Trussu běží válka. Soudě dle dosavadního vývoje lze konstatovat, že poziční boje budou dlouhé až nekonečné. A skončí až vyčerpáním všech možností jedné ze stran. Pokud neteče nafta už teď, protože zachud vsadil… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
10. 8. 2022 11:00

Dobrý článek + ten pod ním (Není plyn …) + video paní Šichtařové.

https://svobodny-svet.cz/ukrajinska-ornice/

Vždyť ona ta „politika“ je hlavně o penězích.
A hlavně o těch našich o které mají všichni takový zájem …

idiotronic
Reply to  Gatta
13. 8. 2022 9:40

Vážený pane,
sice jste doporučením článku mírně zhoršil můj názor na Spojené státy (neuvádím jaké), ale na druhé straně jste zlepšil můj pohled na potkany.

Bety
Bety
10. 8. 2022 17:24

Říkám si, jestli to nebude tím, že ovce jsou tak zděšeny pomyšlením, že jejich pastýři
tvoří alianci s vlky, že se prostě před tou pravdou uzavřou a raději přijímaji lži jako
pravdivá fakta.
Nevím, jak si jinak vysvětlit, že u veřejnosti projde taková nebetyčná pitomost, že Rusové vystřelují rakety na atomovou elektrárnu, kterou chrání jejich vlastní posádka,
a ohrožují tak na životě nejen obyvatele, ale i vlastní jednotky široko daleko.

PPK
PPK
Reply to  Bety
11. 8. 2022 7:15

Politici vědí, že nevytvořit alianci s vlky určitého druhu znamená, být těmi vlky sežrán, jelikož ti nejsilnější vlci žerou bez rozpaků i neposlušné členy vlastní smečky, jak historie (dokonce vražd na nejvyšší úrovni) dobře pamatuje.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Bety
11. 8. 2022 7:24

comment image

comment image

fajt
11. 8. 2022 8:01

fialová válečná daň, ministr vnitra, který rychlosti blesku dosazuje na klíčové bezpečnostní posty pouze mafiány ( kteří mají svého skutečného bosse v zahraničí schovaného v base i za vraždy), blábolící předseda senátu, který chce uspořádat v česku na ruské občany hon a mezinárodně je vyobcovat ze světového společenství – jenom současná situace za jeden týden v kolonii, opravdu si nechají zdejší ovce všechno líbit, opravdu jimi mohou tak svévolně a suverénně vládnout agresivně pomatení psychopati??. ..

orinoko
Reply to  fajt
11. 8. 2022 9:27

Nechají!! Životní hovada si NATO už dávno vytvořila zduvodnovaci konstrukci. Nafta tzv. jižní větví začala téci. Ale ne do Sveracova. Svoje si vyřídili Maďaři a Slováci. A český humus? Ani tu držku není schopen vytočit do vyšších otáček.

fajt
Reply to  orinoko
11. 8. 2022 9:53

máš recht – v důsledku to ale bude mít nedozírný dopad na všechny, přitom zdejší americká anální sebranka na postech vládních drábů je neskutečně přip@sraná, mám za to, že i trochu větší závan odvahy z podhradí by je dost eliminoval v prováděných blbostech ( no a někteří by i rovnou zdrhli) – na druhou stranu jed, který zuřivě a bezhlavě vypouští, může natrvalo otrávit ve většině novou generaci, která teď nemá absolutně žádné adekvátní srovnání a pokud může něco poměřovat, tak pouze výší zbabělosti předchozích generací – pak se ani nedivím, že obecnou pravdu nechtějí slyšet, když její nositele se… Číst vice »

orinoko
Reply to  fajt
11. 8. 2022 9:48

Jurskou podobou životní a civilizační existence je ikonická role … sic … Ecce Homo Homolka!! Nyní je obohacena o nový vnější aspekt – Banánový Sveracov.

PPK
PPK
13. 8. 2022 0:26

Lže se všude na internetu? Ptám se proto, že právě teď na netu koluje článek od nějakého Pavla Šťástka s názvem „Zkuste se nad tímhle zamyslet a napsat mi názor.“ Můj názor je, že není šprochu, aby na něm nebylo i velké pravdy trochu: – – – Když Rusko vpadlo na konci února na Ukrajinu a z našeho mainstreamu se začaly sypat ty informace, jak Rusové prohrávají, jak jim Ukrajinci dávají na prdel a k tomu byly ty obrázky Javelinů, zničené techniky, a pod, tak se mi tomu nechtělo uvěřit. Měl jsem informace z obou stran a v podstatě jsem… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
13. 8. 2022 6:31

Nesouvisle … Když jsem tady kdysi v březnu dával odkaz na docela krotký článek, že Speciální operace měla vypadat asi trochu jinak, tak jsem si to všeobecně schytal … od Ireny až po Orinoka. Bohužel (nežije se s tím moc pohodlně), ale prostě vidím problémy. Viděl jsem problémy socíku, vidím problémy kapitalismu, vidím problémy alternativy, vidím problémy v práci a znám i svoje limity. A nesnažím se před nimi zavírat oči. S článkem se dá víceméně souhlasit. Více – méně, aby mě zas někdo nechtěl kádrovat a chytat za slovo. Na jedné dskuzi kdosi napsal, že jediné, čemu se dá… Číst vice »

orinoko
Reply to  Gatta
13. 8. 2022 7:42

To souhlasí. Osobně mě zaráží ruská oficiální pozice kolem vlastních ztrát od začátku invaze. Nejkřiklavější případy – loď Moskva a výbuchy a požár na Krymu z tohoto týdne. Sami Rusové už začínají mluvčímu armády říkat “ mluvící hlava “ s vybranými tématy. Přemíra otevřených ruských info zdrojů pak jen kypí a hýří spekulacemi o skutečném stavu věcí. Takže to, o čem psal Umlauf, míněn ruský postup u Kyjeva, přes veškerý krycí záměr pro jižní průnik, byla ještě větší katastrofa než si připouštíme. Tehdy bylo něco takového těžko k uvereni. Rusové postupovali do hloubi území nejen bez bočního krytí, ale dokonce… Číst vice »

fajt
Reply to  orinoko
13. 8. 2022 8:22

co se kolektivnímu západu v akci Rusko nepodařilo byla globální mobilizace šílenství, které by skončilo skutečným totálním válečným nasazením – ale způsob, jakým toho Rusko dosáhlo nepatří mezi nejhezčí a patřičné vybrždění západu taky nebylo zadarmo ( místama proběhly smrtelné kompromisy jako sviňa) … na druhou stranu základní nastavení člověka má po čertech daleko do pohádkového ideálu, kterým se dnes a denně nechává opájet prostý ovčan korporátního světa, který v klídku vzal za své už jinačí obludnosti a nepravosti, na kterých staví svou pudovou přítomnost slepého konzumenta. ..)

Točmistr
Točmistr
Reply to  PPK
13. 8. 2022 7:27

Je tu další zajímavá věc. Už asi 10 let nám v Evropě politici vyhrožují tzv. “dekarbonizací”. Vypadalo to že si toho reálně nikdo příliš nevšímal, až do teď. Díky přerušení dodávek uhlovodíků z Ruska jsou nyní blíž tomuto bláznivému cíli víc než by se jinak měli kdy šanci dostat. Co za tím je ?

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Točmistr
13. 8. 2022 10:58

Neméně zajímavé: Západní ratingové agentury oznámily, že Ukrajina nesplní své závazky. Mezinárodní ratingové agentury S&P Global Ratings a Fitch Ratings označily odklad splátek ukrajinského dluhu za čistý default, čímž snížily rating země v cizí měně: agentura Fitch snížila rating ukrajinského emitenta v cizí měně z C (defaultu se nedá vyhnout) na RD (omezený default). S&P vidí restrukturalizaci dluhu Ukrajiny jako problematickou a rovná se platební neschopnosti. Rating Ukrajiny agentura snížila na SD („selektivní default“). Očekávaný a těžce zasloužený vývoj. Z dnešního pohledu lze s jistotou říci, že i časy slabocha Janukovyče byly z ekonomického hlediska pro Ukrajinu ztraceným „zlatým věkem“.… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Botičky od Diora
16. 8. 2022 20:36

Co kdyby se Ukrajina osvobodila od všech dluhů tím, že se – k těm dluhům – zavázala vláda vzešlá z nacistického vlastizrádného puče?
Západ by to pak za skřípění zubů mohl vysvětlit svým voličům tak,
že to byl podnikatelský záměr který nevyšel! A projednou by to dokonce
byla pravda!

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Bety
17. 8. 2022 9:56

comment image

Gatta
Gatta
Reply to  Botičky od Diora
17. 8. 2022 11:25

Planý poplach – řešení je už vymyšleno.

comment image