Rok 2014: Oligarchie vítězí nad demokracií

Stát se stal firmou a kořistí bank. A to nejen v USA, ale také v nově budovaném systému Babiše.

Začněme vítězstvím Republikánů ve volbách USA, které se v tomto rozsahu konají každé dva roky. Slabý a nerozhodný Obama s demokraty prohrál. Důvod? Jedno promile a jimi placení lobbisté zcela pochopitelně vsadili na cestu korporátního fašismu a militarizace země, kterou představují v čisté formě právě Republikáni.

Bankovní oligarchie napojená na partaje

Ve skutečnosti vyhrály velké banky, které si tím pojistily zabetonování svých astronomických dluhů u Federálních rezerv po roce 2007, kdy pohřbily americkou ekonomiku.

  • Citi Group – dluh u Fedu 2 513 milliard dolarů;
  • Morgan Stanley – dluh u Fedu 2 041 milliard dolarů;
  • Merill Lynch – dluh u Fedu 1 949 milliard dolarů;
  • Bank of America Corporation – dluh u Fedu 1 344 dolarů.

Část těchto dluhů byla formálně zaplacena, část nebude zaplacena nikdy. Proč? Klikněte si na neuvěřitelný rozhovor se šéfkou sentáního kontrolního výboru pro Fed, viz náš článek: Chybí 2 bilióny dolarů? Nevím. Můžete s tím něco udělat? Ne.(external link) Ekonomika USA se z tohoto šoku nevzpamatovala a už se jí to asi ani nepodaří.

Dluhy, lobbing a zbrojení

Začala totiž studená válka a musí se zbrojit. Pak je jasné, že lobbisté žoldnéřských firem jako nuceně rozpuštěný Blackwater, který nyní funguje pod novou značkou, již vstupují přímo do vlády(external link). Kancelář Výboru pro bezpečnost a zpravodajství nového republikánského kongresu bude řídit Jeff Shockey, který loboval pro zájmy této žoldnéřské firmy přímo odpovědné za vzestup Islámského státu (ISIL). Viz článek o vraždění Blackwateru ve Fallúdži (Toxické zamoření města Falúdža je horší než v Hirošimě(external link)). Celou tabulku dluhů bank v roce 2007 najdete tady, kliknutím si ji můžete zvětšit v novém okně.

Přes tzv. „otáčecí dveře“ (revolving doors) jsou bankéři buď jako šéfové těchto bank, nebo sedí přímo ve FED, kde sami sobě půjčují peníze a ruinují nejen USA, ale celou světovou ekonomiku. Pro situaci v Londýně si přečtěte analýzu Londýnská City – světová metropole podvodu, I-II(external link). Jak vidíte, tento systém se týká i vojenských lobbistů pracujících pro zájmy privátních armád. Nyní se z nich stali sekretáři výborů pro zbrojení a zpravodajské služby.

Systém Babiš

Přesně tento systém začal u nás zavádět Babiš, viz článek Ťok to naťukl zcela transparentně: Stát je firma a opačně(external link). Oligarchie správně konstatovala, jako pilný Babiš po roce 1990, že největší druh zisku je dán ve vytunelování státních podniků. Ve druhém kole, přes politické strany volené demokraticky, skrze zmatené občany, už je třeba tunelovat přímo stát, kam ovčané posílají daně a platí za služby garantované státem přímo ze zákona. A to bude firemní podnikání a stát jako firma daný zcela legálně, přes Babišem schválené zákony ve sněmovně. Tím se uzavře kruh oligarchického fašismu daného diktátem jednoho promile nad zbytkem populace, jako se to momentálně daří pilné skupině v USA. Začínající studená válka je nevyhnutelným důsledkem selhání demokracie.

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
59 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
6. 1. 2015 8:52

V něčem bych článku oponoval. Oligarchie v kapitalismu vlastnila a vlastní „demokracii“. Rozdíl je akorát v tom, že dnes ji vlastní mnohem víc než kdy předtím a trend je takový že nakonec budou vlastnit skrze dluhopisy státu a dlužní úpisy obavatel prakticky všechno. budou neomezenými vládci nad existencí státu i lidí. Rozhodně bych neviděl vinu za tento stav pouze na republikánech (konzervativcích chcete li). S politikou neoliberalismu sice vylezli konzervy (Reagan, ve VB Thatcherová), ale křídla mu dali „socialisté“ (=mírnější forma pravice kamuflovaná jako levice), Clinton a Blair. Celá ta hra je jenom divadlo na zlého a hodnějšího, které má… Číst vice »

zedd
zedd
6. 1. 2015 10:13

Přesně tak Bédo. Stačí se podívat na tzv. „talking points“, tedy oficiálně podporovaná témata, o kterých se plebs smí do krve hádat. O ničem podstatném se diskutovat nesmí, nemělo by se to ani objevit ve zpravodajství a pokud, pak jako poznámka pod čarou přilepená k nějakému zastupnému téma. Vybočení z tohoto nepsaného rámce hrozí novinářům vyhazovem. Skutečná politika se děje kdesi v zákulisí, přičemž sekretatariáty stran jsou jen prostředníkem. Pokud to skombinujeme s politickou korektností na steroidech, máme zcela disfunkční politickou debatu. PC se sice prosazuje i v Evropě, ale v USA nabyla naprosto absurdní podoby. Na diskusních fórech se… Číst vice »

Béda
6. 1. 2015 10:30

Jenom jestli USA neženou EU záměrně do průseru aby ji pak zachránily půjčkama svých natisknutých papírků, TTIP, ACTA a podobnými „Marshallovými plány“.

fajt
fajt
6. 1. 2015 11:22

cele minule stoleti se fasismus vyvijel a evolvoval, aby nakonec v tomto stoleti sklidil finalni vavrin – sturmbannführer Babis patri mezi ty zapalene, s nim a jeho vizi bude jeste prca … ale „ceszky fojak, topra fojak, on to zase nejak da a hospodou si pomuze. ..)

Béda
6. 1. 2015 11:35

fajt napsal

cele minule stoleti se fasismus vyvijel a evolvoval, aby nakonec v tomto stoleti sklidil finalni vavrin – sturmbannführer Babis patri mezi ty zapalene, s nim a jeho vizi bude jeste prca … ale „ceszkyfojak, topra fojak, on to zase nejak da a hospodou si pomuze. ..)

„Slava USA! Slava gerojam!“

fajt
fajt
6. 1. 2015 12:11

Bedo

a vite jak to rikal genosse Lenin a gaspada Rothschild – zabijet, zabijet a pro jistotu jeste jednou zabijet … ale abychom to nemeli na enem pesimistickou notecku, musime rici – ze je potreba zit – i kdyby vam celou familii za pohlavni organy pribijeli na korporatni vrata … vsak emoce prejdou a preboli a pak pamet je liska prefikana, rada zapomene a prekrouti a pak opravdu se to vsechno stalo a nebo vas jenom salil zrak a rozum vsechno spatne pobral. ..)

jdu si dat zase pivko a uzit si trochu zakladnich fyzickych emoci :-)

Béda
6. 1. 2015 12:16

fajt,

řekl bych, že v té době platilo, zabij anebo budeš zabit. Lenin byl z dnešního pohledu pronásledovaný disident. K moci se dostal na konci první světové války, pak následovala humanitární intervence, chtěl od moci a od majetků odstavit carskou rodinu, šlechtu a duchovenstvo a vytvořit společnost na zcela jiném základu. Těžko si dovedu představit nějakého jiného Lenina, který by to dokázal nenásilnými prostředky. Ale třeba někde někdo takový existoval. :) Buržoasní revoluce taky neprobíhaly nekonfliktně a nebyly prosty obětí.

fajt
fajt
6. 1. 2015 12:26

no tohle pravidlo snad plati dodnes, a v daleko intezivnejsi forme – o Leninovi si nedelam zadne iluze, delal ( a intrikoval) co mohl, aby si post vedouciho rusa zaslouzil – lidi to bez zabijeni nikdy neumeli a umet nebudou, vsak i nasi predkove, aby mohli zplodit nas, museli nekoho zamordovat – to je cista statistika – tak proc s ni nepracovat realne dal, ze. ..)

ale ted uz to do sebe sypu a radeji nez na zabijeni, ted myslim na sex ( i kdyz i u toho se da padnout za vlast, za rodinu, za sebe ) :-)

fajt
fajt
6. 1. 2015 12:38

Béda napsal

https://www.youtube.com/watch?v=id6r40qi0WA

jj, Zdenda, s nim se i dobre leje do hrdla . ..)

tatar
tatar
6. 1. 2015 12:43

fajt napsal
no tohle pravidlo snad plati dodnes, a v daleko intezivnejsi forme – o Leninovi si nedelam zadne iluze, delal ( a intrikoval) co mohl, aby si post vedouciho rusa zaslouzil – lidi to bez zabijeni nikdy neumeli a umet nebudou, vsak i nasi predkove, aby mohli zplodit nas, museli nekoho zamordovat – to je cista statistika – tak proc s ni nepracovat realne dal, ze. ..)

Leninové řeší problémy tohoto světa – je to království hada, který požírá sám sebe. Poznání a skrze něj i osvobození přichází zevnitř. Je to ta nejtěžší cesta.

Béda
6. 1. 2015 13:24

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/At-mate-jasno-O-mocnych-kterym-patrila-a-patri-Ukrajina-353037 „Analytička Veronika Sušová-Salminen se v analýze pro ParlamentníListy.cz zamýšlí nad důležitým faktorem ukrajinské krize – nad mocí tamních oligarchů. Mapuje minulý a současný vliv jednotlivých klanů a předpovídá možné důsledky jejich moci pro budoucnost Ukrajiny… Ukrajina a postsovětská oligarchie Během 90. let se na Ukrajině zformoval systém, kteří někteří nazývají jako oligarchická demokracie (zdroj). Oligarchové jako skupina superbohatých vznikla podobně jako v Rusku a jinde ve východní a střední Evropě díky ekonomické transformaci 90. let a často privilegovanému přístupu k privatizovaným majetkům (konverzí privilegií sovětského systému v ekonomickou moc tržního systému). Oligarchové a jejich firmy jsou dnes dominantně přítomni… Číst vice »

Béda
6. 1. 2015 13:33

http://www.nwoo.org/2015/01/06/nepujdeme-s-amerikou-do-valky-proti-rusku-musi-rict-hlasite-lid-cele-evropy/ Jen tři země na geopolitické šachovnici světa jsou pro USA a jejich bruselské partnery překážkou k nastolení jejich světového řádu a naprostou dominancí rodin a korporací, které ve skutečnosti řídí politické loutky jako je Obama, Cameron, nebo Merkelova a spol. Těmito ohnisky odporu je Ruská federace, Čínská lidová republika a Írán. Pokud padnou tyto tři země, budou USA a jejich spojenci, kteří jsou ve skutečnosti spíše jejich poslušnými vazaly triumfovat a svět čeká globální nadvláda nadnárodních korporací a naprosté okleštění národních zájmů, lidských práv a sociálních jistot, které jsou pro jejich vlastníky jen zbytečnou překážkou k ještě větším ziskům.… Číst vice »

Béda
6. 1. 2015 13:57

Zde bych měl jenom otázku: jak by mohl západ vojensky zlomit blok Rusko – Čína – Írán, když nedokázal zlomit ani Talibán? A použití ZHN je vyloučeno. Stačí první impuls a ze Země je kus neobydlený kus vesmírné horniny.

peter.
6. 1. 2015 14:39

Prepáčte mi,že môj príspevok je mimo tému,ale to čo som si prečítal dnes v Pravde ma zodvihlo zo stoličky a tak som zahrešil,že Bedo by ma určite odsúdil. Takže.Včera Slovensko dosiahlo na MS v hokeji ktoré sa odohrávali v Kanade pekný úspech,keď porazili Švédov a obsadili bronzovú priečku. Tak som si pozrel komentáre a na iDnes,kde obrovská väčšina diskutérov gratulovala Slovákom k úspechu.Podobné to bolo aj v slovenských médiách,keď hrali Česi nejaký rozhodujúci zápas,tak Slováci jednoznačne vždy fandili Čechom a bolo to vidieť po celom Slovensku kde v preplnených krčmách (pardonPUBOCH!),sa Slováci tešili z úspechu Čechov. A teraz k veci.… Číst vice »

Starý doktor
6. 1. 2015 15:00

Jak izraelská lobby ochraňuje ukrajinské neonacisty Poslanec americké Sněmovny reprezentantů John Conyers (D-Mich.) se pokusil zastavit financování neonacistů na Ukrajině, ale židovské organizace Liga proti pomluvám (Anti-Defamation League – ADL) a Centrum Simona Wiesenthala mu v tom zabránily. Redakce AlterNet zjistila, že návrh na změnu Zákona o autorizaci národní obrany (National Defense Authorization Act – NDAA) pro rok 2015, který by znemožnil americkou podporu neonacistů a dalších extremistů na Ukrajině, včetně jejich výcviku a zásobování zbraněmi, byl z konečného znění zákona vypuštěn republikány vedeným House Rules Committee. Návrh poslance za Demokratickou stranu Johna Coynerse měl za cíl omezit násilné střety… Číst vice »

Béda
6. 1. 2015 16:18

Peter,

proč bych vás odsuzoval, že jste si zanadával? Jste politik? Rozhoduje o vaší kariéře váš imidž mezi veřejností? Nejste! Já si taky čas od času v soukromí zanadávám. To bych se musel odsoudit taky.

ducatista
ducatista
6. 1. 2015 17:47

Béda napsal

Zde bych měl jenom otázku: jak by mohl západ vojensky zlomit blok Rusko – Čína – Írán, když nedokázal zlomit ani Talibán? A použití ZHN je vyloučeno. Stačí první impuls a ze Země je kus neobydlený kus vesmírné horniny.

Na to je jednoduchá odpověď – pokud by skutečně existoval vojenský pakt Rusko-Čína-Irán, v konvenční válce by ho NATO nemohlo porazit.

ducatista
ducatista
6. 1. 2015 17:55

peter. napsal Prepáčte mi,že môj príspevok je mimo tému,ale to čo som si prečítal dnes v Pravde ma zodvihlo zo stoličky a tak som zahrešil,že Bedo by ma určite odsúdil. Takže.Včera Slovensko dosiahlo na MS v hokeji ktoré sa odohrávali v Kanade pekný úspech,keď porazili Švédov a obsadili bronzovú priečku. Tak som si pozrel komentáre a na iDnes,kde obrovská väčšina diskutérov gratulovala Slovákom k úspechu.Podobné to bolo aj v slovenských médiách,keď hrali Česi nejaký rozhodujúci zápas,tak Slováci jednoznačne vždy fandili Čechom a bolo to vidieť po celom Slovensku kde v preplnených krčmách (pardonPUBOCH!),sa Slováci tešili z úspechu Čechov. A teraz… Číst vice »

Sio
Sio
6. 1. 2015 17:57

fajt napsal Bedo a vite jak to rikal genosse Lenin a gaspada Rothschild – zabijet, zabijet a pro jistotu jeste jednou zabijet … ale abychom to nemeli na enem pesimistickou notecku, musime rici – ze je potreba zit – i kdyby vam celou familii za pohlavni organy pribijeli na korporatni vrata … vsak emoce prejdou a preboli a pak pamet je liska prefikana, rada zapomene a prekroutia pak opravdu se to vsechno stalo a nebo vas jenom salil zrak a rozum vsechno spatne pobral. ..) jdu si dat zase pivko a uzit si trochu zakladnich fyzickych emoci Fajt, ty už… Číst vice »

Sio
Sio
6. 1. 2015 17:59

tatar napsal
Leninové řeší problémy tohoto světa – je to království hada, který požírá sám sebe. Poznání a skrze něj i osvobození přichází zevnitř. Je to ta nejtěžší cesta.

Kdo jiný, než tatar může zplodit takovou koninu.

Sio
Sio
6. 1. 2015 18:04

peter. napsal Prepáčte mi,že môj príspevok je mimo tému,ale to čo som si prečítal dnes v Pravde ma zodvihlo zo stoličky a tak som zahrešil,že Bedo by ma určite odsúdil. Takže.Včera Slovensko dosiahlo na MS v hokeji ktoré sa odohrávali v Kanade pekný úspech,keď porazili Švédov a obsadili bronzovú priečku. Tak som si pozrel komentáre a na iDnes,kde obrovská väčšina diskutérov gratulovala Slovákom k úspechu.Podobné to bolo aj v slovenských médiách,keď hrali Česi nejaký rozhodujúci zápas,tak Slováci jednoznačne vždy fandili Čechom a bolo to vidieť po celom Slovensku kde v preplnených krčmách (pardonPUBOCH!),sa Slováci tešili z úspechu Čechov. A teraz… Číst vice »

Sio
Sio
6. 1. 2015 18:07

ducatista napsal
Na to je jednoduchá odpověď – pokud by skutečně existoval vojenský pakt Rusko-Čína-Irán, v konvenční válce by ho NATO nemohlo porazit.

Co myslíte, co by udělalo Rusko popř. Čína v případě jaderného útoku na Írán? Myslím, že takový pakt tu není ani nebude. Ale Rusko-Čína – tomu bych věřil. A věřil bych tomu, že režim v Íránu by dostal plnou ekonomickou podporu a dodávky zbraní. Více ne.

peter.
6. 1. 2015 19:06

Vážení diskutéri!
Predkladám vám obraz likvidácie hospodárstva Slovenska a kroky ktoré viedli k zotročeniu Slovákov :
http://www.nadhlad.com/content/list-inteligentom
Nestalo sa to takto,alebo nejako podobne aj v ČR?

Sio
Sio
6. 1. 2015 19:51

Béda napsal

pel mel: http://www.hlavnespravy.sk/kruta-realita-ukrajiny-narast-cien-a-25-percentna-inflacia/494381

http://www.hlavnespravy.sk/rusi-robia-poriadky-s-mimovladnymi-„zahranicnymi-agentmi/494213

http://www.hlavnespravy.sk/na-ukrajine-prepustili-zo-zamestnania-uz-138-prokuratorov/494201

Zajímavé, Rusko, které má ohromné zásoby surovin a dolarů by se mělo hroutit a Ukrajina, které nezbylo skoro nic a je před bankrotem, má jen inflaci 25%. Až neuvěřitelné.

orinoko
orinoko
6. 1. 2015 20:03

Njn … snad 2 dny jsem tu nebyl , a vlastně o nic nepřišel. A tak sem vložím jeden úkaz , jemuž jsem byl přítomen. Jel jsem dneska autobusem, včera jsem uvízl kdesi mezi kamiony, které po svátkách holt musely do terénu i kdyby z nebes padaly hemeroidy. Vedle sebe jsem zaslechl – Ukrajina, Amerika. A tak jsem našpicoval svoje příjmové skenery a částečně zaslechl rozhovor dvou učňů, popř. středoškoláků. To nebyli mainstreamoví dementi. Měli hodně dobré informace, jako kdyby chodili třeba na OM. Ale kluci šli dál. Kdyby prý bolševik nedělal takové kraviny jako zákaz knih, muziky a filmů,… Číst vice »

fajt
fajt
6. 1. 2015 21:13

Sio napsal Fajt, ty už běž konečně na to pivko a zašoustat si, ať si pročistíš hlavu. Lenin nic takového neřekl, zkuste to prokázat z jiné kukaně, než je ta, co vyplodila myšlenku, že Stalin nechal vyvraždit desítky miliónů Rusů. Protože takovým pussovinám už tu nikdo nevěří. a kde ja tam mel batusku Stalina, ktereho tak dobre vychovala carska policie ?? – se vam to pri ceste z Mittalovic nocleharny do Praglu za lepsim zoldem zase nejak pomichalo … a pivko si davam z radosti a ne abych jako nekdo zapomnel, co mu zase v rachote nalozili na zada, pac… Číst vice »

mirror
mirror
6. 1. 2015 22:47

peter. napsal
Predkladám vám obraz likvidácie hospodárstva Slovenska a kroky ktoré viedli k zotročeniu Slovákov

peter, postavili jste je před lidový soud?

mirror
mirror
6. 1. 2015 22:49

Sio napsal
Ukrajina, které nezbylo skoro nic a je před bankrotem, má jen inflaci 25%.

Sio, co uhlí na Dombase a železná ruda v Krivém Rogu? To je málo?

Béda
7. 1. 2015 3:16
Sio
Sio
7. 1. 2015 5:51

mirror napsal
Sio, co uhlí na Dombase a železná ruda v Krivém Rogu? To je málo?

Myslíte Donbas? Jistě, něco tam je. Jenže je to v rukách opolčenců a podle informací, co se objevují, těžba uhlí dost poklesla, nebo ne? Navíc cena uhlí je teď nepříznivá, o tom na Ostravsku něco víme.

Béda
7. 1. 2015 7:57

Pro pobavení pohled mainstreamového (geo)politologa z Univerzity Karlovy (za otázku by stálo kolikrát byl na přednáškách v USA): http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Geopolitolog-Romancov-Putinovi-hori-puda-pod-nohama-jeho-agrese-tmeli-Evropu-Muzeme-se-dockat-zasadnich-zmen-353081

Béda
7. 1. 2015 8:07

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Obama-ani-Putin-na-vyroci-osvobozeni-Osvetimi-zrejme-neprijedou-353105 Ani ruský prezident Vladimir Putin a ani jeho americký protějšek Barack Obama na připomínkovou pietní akci u příležitosti 70. výročí osvobození Osvětimi s největší pravděpodobností nepřijedou…Na akci, která se bude konat v Praze a Terezíně, vyšle naopak své těžké váhy Brusel: Šéfa Evropské komise Jeana-Clauda Junckera a předsedu Evropského parlamentu Martina Schulze, který nad akcí převzal záštitu. Účast zatím přislíbili šéfové víc než dvou desítek parlamentů a bulharský prezident…„Víceméně žádná hlava státu nakonec na tento pietní akt, pokud mám dobré informace, nepřijede, chyba tedy je trošku na straně České republiky, potažmo prezidentské kanceláře,“ prohlásil nestraník za TOP 09 Jiří… Číst vice »

Starý doktor
7. 1. 2015 9:08

NETOUŽÍME, MOCIPÁNI,
PO VÁLCE A PO CHCÍPÁNÍ

Politikům,kteří ječí,
o válečném nebezpečí.
Přestaňte se dále chlubit,
pravomocí za nás mluvit.
Zavřete už svoje tlamy,
táhněte si válčit sami.

Toužíte-li, mocipáni,
po válce a po chcípání,
změňte oblek za maskáče,
nikdo po vás nezapláče.
Polahoďte vlastním uchem,
jak létají kulky vzduchem.

Vemte rovněž v líté boje,
manželky a děti svoje.
Ať nemáte na svém triku,
nedopřát jim romantiku.
Šrapnel,výbuch,zplodiny,
stmelí zdraví rodiny.

Dobrodružství čeká venku,
dáme vám i na letenku.
Přibalte si hlavně i tu,
poslaneckou imunitu.
Příjdem mávat na letiště,
vzpomínejte, často pište.

Zdroj: Šíří se po síti Facebook
http://wertyzreport.com/clanek/netouzime-mocipani

r.m.
r.m.
7. 1. 2015 10:29

peter. napsal Vážení diskutéri! Predkladám vám obraz likvidácie hospodárstva Slovenska a kroky ktoré viedli k zotročeniu Slovákov : http://www.nadhlad.com/content/list-inteligentom Nestalo sa to takto,alebo nejako podobne aj v ČR? Ano, bylo a je. Však to taky dělala parta federálních estébáků, Klausovy privatizační fondy byly pro ně ráj. Když je někdo kokot, necháme ho jezdit tramvají, říkávali. — „zámerné používanie asociálneho a rastovo nezvládnutého modelu zmeny hospodársko-sociálneho systému v SR po roku 1989, to za prispenia všetkých doterajších vlád a jednotlivých predstaviteľov menovej, fiškálnej, sociálnej a štrukturálnej politiky, samo o sebe vedie k najmenej 20 % úplne zbytočnej strate výkonu ekonomiky a… Číst vice »

Béda
7. 1. 2015 10:43

r.m.

neoliberální ekonomický model, privatizaci majetku státu, podřízení státu cizímu kapitálu, zadlužování státu, ztrátu soběstačnosti, kolonizaci nevymysleli žádní zdejší soudruzi.

Béda
7. 1. 2015 10:46

Koneckonců hadráky a neoliberální transformace v trochu pokročilejším provedení probíhají i dnes v různých zemích a to je 25 let po rozpadu socialistické soustavy.

fajt
fajt
7. 1. 2015 11:17

comment image :-)

Béda
7. 1. 2015 11:42

Nač potřebuje zdemokratizovaná osvobozovaná země zbraně? http://www.wertyzreport.com/clanek/libye-zada-mezinarodni-komunitu-o-zbrane