Na internetových webech – a zejména v těch diskusních a politických – najdeme mnoho různých a často velmi protichůdných výroků, stanovisek a názorů. Názorů, plynoucích jak z filosofických měřítek a žebříčků hodnot jejich autorů, tak i z definic jejich pohledů na život a jeho smysl. Názorů, které mnozí jejich nositelé často obhajují s vehemencí velmi velikou, danou však víc citovým přesvědčením, než nějakými rozumnými důvody a životními zkušenostmi.
A tak, když se s takovým člověkem občas setkáme, můžeme si sice v duchu položit otázku, proč asi právě taková vyhraněnost v někom vůbec existuje, ale odpověď nikdy nenajdem. Nenajdeme ji, pokud si neuvědomíme, jak zřejmě už na samém počátku jeho minulosti ta názorová omezenost vznikla a jaké životní souvislosti asi ten počátek toho všeho vůbec měl.
Čím jsou vlastně dány naše společenské názory? Je to jenom v genech a v povaze, s níž se člověk narodí? Anebo je to dáno prostředím, v němž pak v mládí vyrůstal a byl tak vychován? Ovlivňuje ho nějak víc jeho vzdělání, anebo tam tu největší roli sehrály zejména jeho životní zkušenosti a prožitky? A proč vůbec … proč vůbec existují lidé, kteří by nikdy ani mouše neublížili a naproti tomu jiní jsou takřka už od kolébky potenciálně jednou nohou v polepšovně či v kriminále, protože výlučnou radost jim činí jen pohled na neštěstí druhých?
A proč existují také i sobečtí a násilničtí bezdomovci bez špetky sociálního cítění a naproti tomu milionáři, kteří si své bohatství sice uvědomují, ale nejraději lezou v mrazu po horách a tam celé hodiny o samotě meditují? Co vede některé lidi k tomu, aby bádali a vynalézali a jiné naopak k tomu, aby hodnoty ničili, nebo ty druhé kdykoliv klidně „obchodně“ okrádali a „přátelsky“ zrazovali a zároveň byli schopni prodat i vlastní babičku za vtipný bonmot, který jim pak publikum na nějakém fóru potleskem ocení?
Jak je možné, že někdo má sice silné sociální cítění, ale zároveň tak pánovitou povahu, že pro mnohé je občas jen těžko snesitelným patronem? Jak je možné, že v určitých chvílích se i ten největší lakomec s někým rád rozdělí o poslední krajíc chleba, jestliže jej miluje? V čem je skryta lidská zkaženost i ten její protipól, ta obyčejná a nijak na odiv nevystavovaná dobrota a trvalý životní postoj, nikdy nikomu neubližovat?
Je příčinou toho všechno jenom propaganda, či naopak ta naše česká povaha, výchova rodičů a pozdější zkušenosti, co naše sklony a vlastnosti už v mládí nějak ovlivnily? Anebo to bylo setkání s nějakou přirozenou autoritou, která nám snad dala poznání čehosi nového, mimořádného a doživotně překvapivého?
Můj osobní dojem je, že jádro věci je v jednom jediném. V pochopení základního životního rozhodovacího axiomu, v axiomu měřítka morálních hodnot: Buď dá člověk přednost smysluplnosti trvalé podpory obecné společenské spravedlnosti – anebo na vlastní čest, na poctivost a na obecnou spravedlnost bude rezignovat a začne doživotně a sobecky při všech příležitostech využívat druhé až ke hranici kriminálního křiváctví, vydírání a donucovacího násilí. Že zřejmě k tomu byl v minulosti přímo či nepřímo takto veden a vychován a že to měl proto i tak trochu v povaze, zdůrazňovat asi netřeba.
Nu a protože naši předkové neměli nadarmo přísloví, že na hrubý pytel patří hrubá záplata, tak se uplatní i stará lidská zkušenost, že někdy i ta spravedlost se musí vynutit pořádným a tlustým klackem, když už to po dobrém jinak nejde. A jelikož kulturní lidé mají k životu ve spravedlnosti a v pořádku již po staletí vymyšlen systém jménem STÁT, tak je dobré vědět, že i stát někdy musí býti násilím, které pro ty poctivé na těch nepoctivých tu spravedlnost svého práva vynutí.
Už je nám tedy jasné, proč někteří lidé tady ten stát vůbec nechtějí a velmi hlasitě na ostatních požadují, aby když už je a musí být, tak aby ten stát tady byl alespoň právně a mocensky co nejslabší? No, jak to vypadá, tak ono je to všechno vlastně docela jednoduché, což?
P.S. Ostatně, vždyť ani to vynucování práva státem nemusí být vždy až tak zrovna do detailu výchovně stejné, jako je tomu v té prastaré černé anekdotě, kdy maminka dobrácky třikrát říkala malé Evičce: „Evičko, nekopej tou nožičkou! Evičko, nekopej tou nožičkou! Evičko, nekopej tou nožičkou, nebo ti jí přibiju k židli stejně, jako tu druhou!“, že?
Otázka podílu povahy a dědičnosti je taková tradiční, kterou pokládám všem, kteří se nějak profesně podílejí na výchově dětí- nejlépe předškolního čí mladšího školního věku.
Výsledky mojí dosavadní ankety jsou překvapivě shodné: 70-80% geny, 20-30% výchova a prostředí.
Na druhou stranu nutno konstatovat, že důsledností lze do přijatelné společenské úrovně vychovat takřka každého. I bengálského tygra.
PS
Někdo tyto věci vysvětluje prostřednictvím karmy a minulých životů … no, nevím, ale když občas vidíte u takřka novorozeňat jejich vrozené chyrakterové prvky chování, tak odlišné od jiných novorozeňat (či sourozenců), tak bych ani tyto okultní teorie tak úplně nezavrhoval :-)
stěžejní část: Buď dá člověk přednost smysluplnosti trvalé podpory obecné společenské spravedlnosti – anebo na vlastní čest, na poctivost a na obecnou spravedlnost bude rezignovat a začne doživotně a sobecky při všech příležitostech využívat druhé až ke hranici kriminálního křiváctví, vydírání a donucovacího násilí…………..
No nevím, spíše se člověk mění v biorobota, bez vlastního přemýšlení. Vzorem jsou mu média a filmy v TV. Pochybuji, že myslí stylem- dám přednost čestnosti či budu křivák. U stáda chybí jakákoliv myšlenka shůry- ze světlých výšin
Faktorů, které utvářejí charakter člověka je milión + jeden. Kromě genů je tu i například prenatální vývoj, hormony řídí konání člověka a utvářejí jej více, než se zdá, záleží také na jeho fyzickém a duševním zdraví. Všechno to „srovnat“ výchovou je nemožné. Přesto je výchova velmi důležitá a dá se jí ovlivnit mnohé. Jenže – přiznejme si to. Po padesátce a 30-ti leté zkušenosti s výchovou dětí až do dospělosti člověk příjde na to, jak málo byl pro nějakou složitější výchovu připraven. Skoro by se dalo říci – děti vychovávají děti. A tak mi vytanul na mysli ještě jeden důležitý… Číst vice »
Kdo si tohle nevyposlechne celé nebude vědět o naší a světové ekonomické situaci zhola nic. Byť by měl vystudovanou VEŠ. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10252839638-hyde-park-ct24/215411058080106-hyde-park/ Přehnané tvrzení? Určitě ano. Ale přiznejme si tady : kolik promile českých voličů se zajímá o takovéto pořady, kolik promile českých voličů ví něco víc než že kníže je lidu blíže a že Zeman je sprosťák? Tak to je. Tady, a na pár jiných nemaisnstreamových webech, se vykecávají lidé znalí, zajímající se, ale to je právě ono promile voličů v ČR. Demokracie je na draka. Respektive přesněji : je vymyšlena právě pro ono jedno procento profitujícíh z ní. Těch… Číst vice »
radne vychovavat svuj poter si dnes muze dovolit malokdo – tim radne minim vychovat človeka a ne uzitecneho otroka, ci servisniho slouhu a nepratelskeho idiota … a pokud rodice chteji, abych jejich ratolesti uspely ( a nebo pouze prezily) v dzungli, ktera se honosne cert vi proc zove civilizace a spolecnost, musi z nich vychovat dravce a nebo jim prenechat poradnou hroudu zlata, ci smecku oddanych vlku … jinak bud zbohem a satecek a jenom cekat ( a nebo se radeji nedozit) jak v mlynku na maso dopadnou a nebo si radeji zadne potomky neporizovat … to je dobova nutnost… Číst vice »
fajt napsal dvorni dejepisec Niccolo Machiavelli . ..) ?? Zdá se,že jde o Vašeho mimořádně oblíbeného autora. Vy jste takovým malým, ale našim NM. Všechno to máte prokouknuté,nic nemá cenu. Hrouda zlata šťastný život budoucí generace neřeší. V třetí generaci zbohatlíků dochází k prudké psychické degeneraci,kdy tito lidé už nemají ani ponětí a také je nezajímá,jak to,že jejich bohatství neubývá,ani jak vlastně vzniká a udržuje se. Je stále více sociologických statí,které charakterizují „výsledky neoliberalismu“ v USA jako stav, který se u bohatých vrstev přibližuje poměrům ve feudalismu se vším,co doprovází izolaci bohatých vrstev od normálního života 99%,včetně sňatků jen mezi… Číst vice »
Vida, máme talentované lidi. Jen naši vlast nespravují. Moc jsme dali korytářům od socanů, zohatlíkovi Babišovi a reliktu středověku lakomé černoprdelníky. Má vůbec Sobotka a Mládek nějakou vizi, co dělat a ne jen lézt do zadku byrokratům z Bruselu?
To je otázka, kterou lze zpracovat právě v rámci pořadu Hydepark ČT.
Co kdybychom tam každý svým jménem zaslali návrh na toto téma?
(výrazy jako ,,lézt do zadku“ a ,,černoprdelník“ vynecháme). Chceme dnešní vyjádření , odkazy na staré pořady nás nezajímají.
Hudrypere, s vama je to docela sranda, na jednu stranu rikate ano, aby jste zase hnedle vedle ( asi pro formu sve vychovy) obligatorne tvrdil ze tedy ne :-)
Muj vzor Niccolo neni, na to jsou jeho state dost krecovite a moc prostoupene laskou a zalibenim ke svym panum, kteri ho tolikrate zradili, i kdyz slouzil jak nejlepe to umel ( ale obecne sednou na lidi jako vysity) , ja radeji Senecu mladsiho, ci Franci Vilona ( atd.), ti jsou svi a i po staleti je citit, jak se u svych brilantnich postrehu neskutecne bavili. ..)
Jsme podobní spíše Rusům nebo Ukrajincům? Velmi zajímavé srovnání typické ruské a ukrajinské povahy Čečencem, který prý moc nemusí Rusy. Pokud by měl někdo kapacitu to přeložit, asi by to hodně zaujalo … http://politikus.ru/articles/24628-mnenie-chechenca-pro-ukraincev.html Stručně: Za co si Rusové Ukrajinců neváží. 1. Nedostatek principiálnosti. Pravda je pro Ukrajince každý den jiná. 2. Rus nesnáší zrádcovství a Ukrajince považuje za zrádce. 3. Nespolehlivost. 4. Ukrajinci nemají úctu ke své historii. 5. Rusové nemají ve zvyku svlovat svou vinu na někoho jiného. 6. Ukrajinci necítí něco jako intomní zónu člověka, jeho nedotknutelné soukromí. Neurvale vtrhávají lidem do soukromí. 7. Rusové nesnášejí drby.… Číst vice »
Žeby srovnání Ruska s Norskem?
http://politikus.ru/articles/31313-ya-navernoe-zhivu-v-drugoy-strane.html
idiotronic napsal výrazy jako ,,lézt do zadku“ a ,,černoprdelník“ vynecháme Samozřejmě v oficiální korespondenci takto nelze mluvit. Švihlíková a Krejčí jsou zaměstnanci soukromé vysoké školy. Akademickou kariéru (habilitaci a jmenování) si zajistili na Slovensku na univerzitě Matěje Bely v Bánské Bystrici. Když je oba srovnám s profesorem Putnou, tak ten ubožák nedosahuje oběma jmenovaným po kotníky. Krejčí pomohl domluvě s opozicí v roce 1989 a takto se mu odměnili. Na Švihlíkové se hned pozná, že je to osoba pracovitá a sečtelá. Daleko převyšuje stranické experty na ekonomii. Ti jsou uondáni stranickým životem. K těm partajním ekonomům patří také rutinéři z… Číst vice »
pokračování …
… balvan na cestě ke změně.
Také zajímavé čtení.
http://politikus.ru/articles/20768-mihail-zadornov-nuzhno-pomoch-ukraincam.html
Zemanovu posedlost ve zvaní cizích investorů bylo podle Švihlíkové vybíjení klínu klínem. Po převratu tady byl k dispozici nadbytek kvalifikovaných lidí. Pravice jimi pohrdla a socani se přidali, až se dostali k vládě. Oskar Krejčí mluví o genocidě inteligence. Myslím, že je to správný postřeh. Po polistopadových čistkách jsem viděl řadu zkušených techniků odejít a založit vlastní živnost. Ti měli výzkum a vývoj jen ve vlastní hlavě. Skupiny ublížených se draly nahoru, aby si před důchodem užili. Ti tvrdili, že se před nimi dělalo všechno špatně a vývojová oddělení rozehnali. Jen menšina pochopila, že mezera 20 let se nedá jen… Číst vice »
mirror napsal Zemanovu posedlost ve zvaní cizích investorů bylo podle Švihlíkové vybíjení klínu klínem. Po převratu tady byl k dispozici nadbytek kvalifikovaných lidí. Pravice jimi pohrdla a socani se přidali, až se dostali k vládě.Oskar Krejčí mluví o genocidě inteligence. Myslím, že je to správný postřeh. Po polistopadových čistkách jsem viděl řadu zkušených techniků odejít a založit vlastní živnost. Ti měli výzkum a vývoj jen ve vlastní hlavě. Skupiny ublížených se draly nahoru, aby si před důchodem užili. Ti tvrdili, že se před nimi dělalo všechno špatně a vývojová oddělení rozehnali. Jen menšina pochopila, že mezera 20 let se nedá… Číst vice »
Sio,
měl byste možná zacházet opatrněji se slůvkem genocida. Já o žádné genocidě inteligence před hadrákem nevím. Myslím, že dnešní situace může být v tomto ohledu kdy školy vychovávají po americkém způsobu ve velké míře stáda „pitomců“ může být i horší. Tehdy lidi byli vychováváni pro praktické všeumělství. Dnes jde ve značné míře o úzce zaměřené „idioty“.
Sio napsal Hmm, zřejmě vám nedochází, že pokud se zde nedostanou investice, tak ta schopnější inteligence, pokud se jí nedostane adekvátního uplatnění, odejde tam, kde jej najde. Sio, nezesměšňujte se. Copak jsme potřebovali investice, které by nás dusily před velkým listopadem? Dosáhli jsme takového stupně rozvoje za vlastní peníze, který se nám s pomoci cizích peněz nikdy nepodaří. Snad jen vy si myslíte, že cizí firmy tady investují, aby si utrhly od huby? Oni přišli, aby na naši práci vydělali. Jestliže tady pustí nějaký výzkum, tak je to většinou něco podřadného nebo proto, aby vázali místní lidi a ti jako… Číst vice »
Jak koukám tak diskuse se posunula od merita původního článku – já mám dost podstatnou připomínku hned k prvnímu příspěvku – poměru získaného a zděděného v osobnosti jedince. Gatta se dopouští metodologické chyby, kdy nezohledňuje všechny vlivy prostředí, jedinec se v nejútlejším věku zpravidla pohybuje v prostředí které potencuje genetické vlivy, stejně i vrstevnické skupiny si jedinec volí k obrazu svému – zase posilování toho co už v něm je. Objektivně zjistit poměr naučeného (získaného socializací) a vrozeného je velice obtížné, jediný možný zdroj kde by se to dalo exaktně zkoumat jsou jednovaječná dvojčata a těch je jednak nedostatek a… Číst vice »
Re Brtník z brlohu:
Nesnažil jsem se o nějaký komplexní vědecký pohled, ale o „slovo do diskuze“ – a možná i o nějaký nový příspěvek do mého soukromého „výzkumu“.
Znám třeba případ osvojení dvou malých romských sourozenců, kteří jsou dnes už dospělí u kterých, jejich opravdu velmi normální adoptivní rodiče, přes veškerou snahu a péči, dnes říkají „genům neporučíš“.
Na druhou stranu znám jiné děti, které vyrostli v dá se říci hrůzných podmínkách a jsou z nich lidé naprosto skvělí.
brtník: Myslím, že diskuse pánů mirrora a sia souvisela velice s povahou, zkušenostmi a výchovou a výchovný štulec od zkušenějšího diskutéra byl na místě jako praktická ukázka. Na příkladu mého oboru vidím, že peníze nějaké jsou, ale je to systematicky o katastrofálním přerozdělování a využíváním prostředků a jeho podmínkách. Fanatické se zastávání chyb např. prezidenta a jeho spásná vize v přílivu cizího kapitálu podle mého zcela souvisí s tématem článku.
Doporučuji k přečtení včetně diskuze:
Deficit kritického myšlení je projevem nesvobody, projevem informační totality
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/01/07/deficit-kritickeho-mysleni-je-projevem-nesvobody-projevem-informacni-totality/
mirror napsal Sio, nezesměšňujte se. Copak jsme potřebovali investice, které by nás dusily před velkým listopadem? Dosáhli jsme takového stupně rozvoje za vlastní peníze, který se nám s pomoci cizích peněz nikdy nepodaří. Snad jen vy si myslíte, že cizí firmy tady investují, aby si utrhly od huby? Oni přišli, aby na naši práci vydělali. Jestliže tady pustí nějaký výzkum, tak je to většinou něco podřadného nebo proto, aby vázali místní lidi a ti jako ovce nepracovali proti nim, když už vám to řeknu na plnou hubu. Mirrore, zesměšňujete se vy. Máte to poletené v čase. Můj příspěvek byl k… Číst vice »
Re Sio a spol: To je tu pořád dokola. Otázka, jestli platí ta Marxova nutnost „vlastnictví výrobních prostředků“? Jestli je lépe živořit na svém, nebo dobře pracovat na cizím? Tedy jestli kopat motykou od ničeho k ničemu, nebo pole prodat a nechat se u nového majitele zaměstnat jako traktorista? S dobrým pánem, v dobrých časech a v první generaci se to může zdát jako dobrý nápad … a později … se takové rozhodnutí obvykle už nedá změnit. Společnost, která si chce tak říkat prostě musí usilovně pracovat na vlastním. Flákání na vlastním (socík) vede do bídy, dření na cizím (kapík)… Číst vice »
brtník v brlohu
podle mne by se jinými slovy dalo říci, že mnoho genů je antagonistických a spouští se jeden z nich na základě vlivu prostředí – ten který v konkrétním prostředí zvyšuje šanci na přežití…
pěkné včetně diskuse, tak mne napadá- copak to máme na vlajce presidenta české republiky? PRAVDA VÍTĚZÍ
„Stůjte v poznané pravdě, která vítězí nade vším a sílu má až na věky“
neboli kritické myšlení vyjádřeno jinak. Nechci se pouštět do filosofických úvah, že jedna pravda neexistuje , popřípadě náboženských témat, jen mne dojímá, že ani za těch 700 let se nic nezměnilo, co se týče boje za pravdu a poznání
Gatta napsal Re Brtník z brlohu: Nesnažil jsem se o nějaký komplexní vědecký pohled, ale o „slovo do diskuze“ – a možná i o nějaký nový příspěvek do mého soukromého „výzkumu“. Znám třeba případ osvojení dvou malých romských sourozenců, kteří jsou dnes už dospělí u kterých,jejich opravdu velmi normální adoptivní rodiče, přes veškerou snahu a péči,dnes říkají „genům neporučíš“. Na druhou stranu znám jiné děti, které vyrostli v dá se říci hrůzných podmínkách a jsou z nich lidé naprosto skvělí. Právě proto je ďábel v detailu :) ono totiž jde o dost podstatnější věc než jen tahle diskuse – kdy… Číst vice »
.. to bych bral obecně – nejen to přežití, prostě padne na úrodnou půdu, třeba vlivem okolí – jak se říká – socializačních vlivů.
Jinak podstatný postřeh – Honzo. Ono jde o dost složitou záležitost která se nedá – celá – obsáhnout nějakým odstavečkem.
Ještě k Alešovi – konstatování že diskuse opustila původní směřování bylo myšlené tak že se vracím k prvnímu příspěvku – sia a mirrora se to netýkalo.
brtník v brlohu napsal Právě proto je ďábel v detailu ono totiž jde o dost podstatnější věc než jen tahle diskuse – kdy se dělají závěry na základě jednotlivostí a ne analýzy systému – ten kdo není v systémovém vidění problému „doma“ se pak dopouští chyby zevšeobecňování na základě jednotlivosti – což by samo o sobě zase ani tak nevadilo tedy pokud jde o závěr v situaci kdy musíme k nějakému stanovisku dojít bez dalších informací, horší je že na této chybě které se obecně dopouštíme při vnímání okolního světa staví manipulátoři a vůbec značná část propagandy a vůbec nejhorší… Číst vice »
Gatta napsal Re Sio a spol: To je tu pořád dokola. Otázka, jestli platí ta Marxova nutnost „vlastnictví výrobních prostředků“? Jestli je lépe živořit na svém, nebo dobře pracovat na cizím? Tedy jestli kopat motykou od ničeho k ničemu, nebo pole prodat a nechat se u nového majitele zaměstnat jako traktorista? S dobrým pánem, v dobrých časech a v první generaci se to může zdát jako dobrý nápad … a později …se takové rozhodnutí obvykle už nedá změnit. Společnost, která si chce tak říkat prostě musí usilovně pracovat na vlastním. Flákání na vlastním (socík) vede do bídy, dření na cizím… Číst vice »
Re Sio – já jen aby bylo jasno o co jde … jinak své postoje známe :-)
Jen pro informaci k té půdě. Nedávno jsem mluvil s člověkem co se v tom částečně pohybuje. Popisoval, jak obrovsky je u nás majetkově koncentrované vlastnictví půdy. Žae u nás je cca asi jenom !!! 100 takových „Babišů“ co mají skoupeno prakticky všechnu podstatnou ornou půdu a zemědělskou výrobu.
I když se ten statek stále jmenuje jako dřív – „Agro Horní-Dolní“.
Sio- velké koncerny jsou všude a daně neplatí ani doma- již nebude platit zdanění koncernů v Anglii od dubna 2015
http://www.blisty.cz/art/75697.html
a na daň velkých koncernů bych rozhodně nerezignovala, pokud chceme mít důchody, silnice v dobrém stavu, atd. Vím, že oblíbenost ANO to znemožňuje, ale snad jednou lidi prohlédnou
To Gatta – když nevím, tak nedělám autoritativní závěry, pak je riziko že spletu demonstraci s menstruací – :)
Kdosi kdysi řekl – ušit se – učit se – učit se, pro začátek bych doporučil Koukolíka – to co napsal o kritickém myšlení.
Aneb – stále platí – komu není rady tomu není pomoci.
Howgh – domluvil jsem.
brtník v brlohu napsal ušit se – učit se – učit se To není škodolibá radost z cizího překlepu (produkuji dostatek vlastních) , chci připomenout,že učení začíná krátce po narození a nikdo nezmínil období nula až 150 dní věku , které formuje osobnost emočně způsobem, jehož případné defekty, ač na první pohled nejsou zřejmé, jsou odborníkovi patrné až do konce života jedince. To je možný zdroj překvapení u osvojovaných dětí, kde o tomto období není nic známo. Vzory začínají fungovat od mládí. Nepadla také zmínka o schopnosti čtení (první měření zraku jsem zažil ve 24 letech, a to ještě na… Číst vice »
Už aby to bylo. Samozřejmě by to mělo být normální. V podstatě by pak nebyl rozdíl v tom, kdo firmu vlastní, jde přece o to, kdo platí v ČR daně. Ale chtěl jsem říci, že i český koncern se může zaregistrovat na Seyschelách. To by se mělo zakázat.
Váš favorit chce v Bruselu hrát 1. ligu. Co už zařídil?
idiotronic napsal To není škodolibá radost z cizího překlepu (produkuji dostatek vlastních) , chci připomenout,že učení začíná krátce po narození a nikdo nezmínil období nula až 150 dní věku , které formuje osobnost emočně způsobem, jehož případné defekty, ač na první pohled nejsou zřejmé, jsou odborníkovipatrné až dokonce života jedince. To je možný zdroj překvapení u osvojovaných dětí, kde o tomto období není nic známo.Vzory začínají fungovat od mládí.Nepadla také zmínka o schopnosti čtení (prvníměření zrakujsem zažil ve 24 letech, a to ještě na mé vlastní přání). Myslím, že názor ,,soužek učielek“ z éry mé školní docházky byl debilní (dítě… Číst vice »
Třeba lepší vztahy s Ruskem a Čínou, je vám to málo? Snaží se o udržení kontaktu a posílení ekonomiky. Po pádu Nečasovy vlády nedovolil trojkolce se vrátit do hry, což vyvolalo předčasné volby, pokud si pamatuji. Ukázal že Putna mu není putna, to se vám nelíbilo? Nasr..l pravdoláskaře do běla svými komentáři nejen k 17. listopadu a Pussy Riot. Není na postu moci výkonné, pokud o tom nevíte, je prezidentem, ne předsedou vlády.
A co tedy zařídil váš favorit?
Sio, oba bychom měli mít zájem na tom, aby za stejnou práci byla stejná mzda. Proto zisk vytvořený v ČR by se tady měl také danit. O to se mohou postarat jen nejsilnější frakce evropského parlamentu. Ve frakci PES máte/máme svého koně. Už o tom otevřel diskuzi?
brtník v brlohu napsal To Gatta – když nevím, tak nedělám autoritativní závěry, pak je riziko že spletu demonstraci s menstruací – Kdosi kdysi řekl – ušit se – učit se – učit se, pro začátek bych doporučil Koukolíka – to co napsal o kritickém myšlení. Aneb – stále platí – komu není rady tomu není pomoci. Howgh – domluvil jsem. Já se vším Vámi napsaným v podstatě souhlasím a k nějakým unáhleným autoritativním závěrům, na základě jen jedné informace, či jediné zkušenosti, mám opravdu hodně daleko. Naše nodorozumění vidím v názoru na způsoby poznávání reality. Jiststě, je třeba k… Číst vice »
Tož, co kluci, už jste konečně zjistili, kdo ho má delšího?
Určitě vy, o tom není pochyb.