Rozhodně jsem souhlasil

Před volbami jsem se z médií velice důležitě dozvěděl, že mám volit menší zlo. Rozhodně jsem s tím souhlasil. Dozvídal jsem se to důležitě celých 28 let. Můžete si vybírat jen mezi čertem a ďáblem. Bohužel jsem se z médií nedozvěděl, co mám dělat, když si chci vybrat to zlo největší? Jak jej mám poznat, když všechny strany a všichni kandidáti jsou tak líbezní?

Všechny politické strany jsou přísně pozitivní. Všechny srší kritikou, optimizmem, nadějí a vírou. Všechny se ohánějí levičáckou propagandou. Dokonce i americký prezident na nás chrlí pozitivní levičácké a komunistické žvásty. Jen úplný hlupák neví, že každé volby jsou podvodné, že vždy vyhraje jen ten, kdo skutečně vládne. (To jsi ty!) No řekněte sami, jak by mohly existovat nějaké svobodné volby, když svoboda neexistuje?

Číst volební programy se však rozhodně vyplatí. Naplní vás radostí. Dobře se pobavíte. Byly jich plné domovní schránky. Všechny byly zásadně pozitivní, jenom jeden program tam scházel. Totiž ten nejhorší. Zjistil jsem to až na poslední chvíli. Všechny jsem totiž po přečtení vyhodil do popelnice.

Nakonec se mi to všechno rozleželo v hlavě. V bláhové naději, že půjde o nejhorší stranu, jsem z té popelnice vybral program, který byl úplně nejpitomější. Ten mi seděl. Rozhodně jsem s ním musel souhlasit. Proč? To se dozvíte nakonec.

V tom programu jsem si přečetl, že prý není nad demokracii. Rozhodně jsem s tím souhlasil. Nic horšího už být nemůže. Jak pro koho. Zatím. Program obsahoval níže uvedené body:

 1. Komunisty prý napadlo, že vytvoří ráj na zemi, ale nějak se jim to prý nepovedlo. Rozhodně jsem s tím souhlasil. Ráj na zemi rozhodně vytvořit nelze, ale peklo zcela určitě ano.
 2. Komunistická ideologie je prý špatná. Rozhodně jsem s tím souhlasil. Za 28 let jsem se od nikoho nedozvěděl, v čem je vlastně špatná. Musel jsem kvůli tomu dodatečně po roce 1989 přečíst všechna hlavní díla klasiků marxizmu-leninizmu. A když jsem na to přišel, v čem je špatná, vůbec nikoho to nezajímá a nikdo tomu nerozumí. (viz bod 10.)
 3. Demokracie je stále ohrožena. Rozhodně jsem s tím souhlasil. Bez ohrožení nelze v demokracii žít.
 4. Demokracii musíme bránit. Rozhodně jsem s tím souhlasil. Zásadně tak činíme na území nepřítele, kterého si snadno, vždy a všude vytvoříme. Bez nepřátel nemůže demokracie existovat. Demokracie je nepřátelství.
 5. Bez demokracie bychom nemohli cestovat. Rozhodně jsem s tím souhlasil. Kdo na to nemá, cestovat nemůže. Někdo nemůže ze zdravotních důvodů.
 6. Bez demokracie bychom se nemohli svobodně vyjadřovat. Rozhodně jsem s tím souhlasil. Nikdo vás dnes neposlouchá, každý jenom chce, abyste poslouchali vy jeho.
 7. Bez demokracie se nemůžeme svobodně shromažďovat. Rozhodně jsem s tím souhlasil. Můžete se svobodně shromažďovat, ale není s kým. Každý občan je zcela sám, jako kůl v plotě. Pokud nemáte finanční lepidlo, nikdo se s vámi družit nebude. (viz bod 4.)
 8. Bez demokracie by někteří nemohli studovat. Rozhodně jsem s tím souhlasil. Někteří by nemohli studovat, stejně jako dřív před rokem 1989, protože nemají dost rozumu, známostí, příslušnosti nebo peněz.
 9. Bez demokracie by někteří nemohli pracovat. Rozhodně jsem s tím souhlasil. Bez demokracie by někteří, kteří nemohou, museli pracovat. Ostatně práce jako taková stejně již mizí a brzy zmizí.
 10. Bez demokracie bychom měli prázdné regály. Rozhodně jsem s tím souhlasil. Jde nám jenom o prázdné nebo plné regály, břicha, koryta, pohlavní orgány a peněženky.
 11. Máte jít hlavně k volbám. Rozhodně jsem s tím souhlasil. Volte, jedno koho, abyste potom mohli nadávat na druhé, nikoliv na sebe.

Myslíte si, že jsem blbec? Rozhodně s tím souhlasím.

Přejít do diskuze k článku 29 komentářů