Rozhovor s Vidlákem o soběstačnosti, současné krizi i hnoji, který je lepší uklízet, i když smrdí

„Už to odporuje jakémukoli zdravému rozumu. Začínáme být v situaci jako ti indiáni tenkrát na poloostrově Manhattan, kteří ho prodali za pár korálků, mysleli si, že to byl dobrej kšeft a vlastně si vůbec neuvědomovali, co všechno se při tom stalo. Teď se děje to samé, když tu vyrábíme energii zhruba za korunu a prodáváme ji lidem zhruba za deset korun. A reakce běžného člověka, který je takto obírán, bude podobná jako u těch indiánů. Budou především naštvaní,“ říká blogger, jehož každodenní příspěvky ke společenskému dění psané z pozice selského rozumu přitahují čím dál více čtenářů. „Rozumný národ si vždycky hlídal a bránil svoje sedláky. I většina diktátorů zpravidla chápe, že musí nechat nějaký prostor, kde se lidé o sebe postarají sami. Když se to nestane nebo když to zruší, tak to končívá hladomory,“ komentuje Vidlák s tím, že si není jist, zda by v případě velké krize dokázali současní sedláci pomoci lidem z měst tak jako tomu bývávalo v historii. „Nedá se mlčet. Moje psaní je takový trochu křik člověka, jehož život se čím dál více rozchází s tím, co vidí v politice a co prezentují velká média. Mám čím dál větší pocit, že žiju na úplně jiné planetě,“ vysvětluje Vidlák, proč neuposlechl rady svého tatínka, aby se vykašlal na psaní a politiku a věnoval se jen zemědělství.

4.6 19 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
16. 1. 2023 20:18

no jistě, žer vlastní kotíky a posílíš světový mír, krom toho ohromně buduješ kapitalismus – sice pro druhé, ale takový je úděl rozeného otroka. ..)

ještě že dnes už slova nemaj ( zase) žádnou cenu ( to je taky velkým dílem poctivá práce otroků) a počítaj se pouze chechtáky a nebo urvané skalpy pitomců z podhradí. ..)

Dolmen
Dolmen
17. 1. 2023 8:26

Vidlák se vyjadřuje velmi decentně – mluví o přikrývání hnoje (hovna) slámou. V tomhle článku https://casopisargument.cz/?p=47877 se s tím autorka až tak moc nepáře a je poněkud expresivnější. Ano, žijeme morální kýč, libujeme si v hovnu. Jen aby nás to hovno neudusilo.

Irena
17. 1. 2023 10:16

Možná někoho zaujme…

photo_2023-01-17_11-12-50.jpg
idiotronic
17. 1. 2023 13:25

.

avel-003.jpg