Svět ruskýma očima 693

 

Zkouška státního převratu v Brazílii: Příčiny a následky pro Rusko

Ljubov Stěpušova

9. ledna 2023

Snaha o státní převrat v Brazílii, vzali útokem parlament, sídlo prezidenta, Nejvyšší soud a drancovali tam majetek.

Nepokoje v Brazílii 8. ledna byly bezprecedentní. Stoupenci bývalého prezidenta Bolsonara, který poslední volby prohrál, vzali útokem parlament, sídlo prezidenta, Nejvyšší soud a drancovali tam majetek.

Zvolený prezident Lula da Silva byl evakuován z hlavního města do Sao Paula. Až po zákroku federálních bezpečnostních sil byli protestující rozehnáni a přibližně 400 lidí bylo zatčeno. Guvernér federálního okruhu Brasilia byl soudně z funkce odvolán na 90 dní. Brazilské úřady zkoumaly otázku financování organizátorů.

Konflikt  mezi trumpisty a demokraty dosáhl do Brazílie

Aby bylo možno situaci pochopit, je potřeba vědět, že:

  1. Oficiální Západ nepodporuje „povstalce“. Například kancléř SRN Scholz útok na vládní budovy odsoudil. Napsal: „Násilnické útoky na demokratické instituce – to je ohrožení demokracie, které není možno strpět.“ Dodal, že SRN podporuje současného prezidenta Lulu da Silvu. Jiní západní politici, i ti z USA, měli podobné komentáře. Podle New York Times je prý nyní Bolsonaro na Floridě v USA. Ač se guvernér státu Florida tváří, jako by byl proti Trumpovi, ale to jen v médiích Demokratické strany. Ve skutečnosti jako kdyby byl kopií Trumpa. Je mu také zavázán za kariéru. Odmítá kandidovat na funkci prezidenta, což Trump už udělal. Nazývají ho „disciplinovaný Trump“ a „chytrý Trump“.
  2. Bolsonaro byl na nedobrý vývoj situace předem připraven a schoval se do Orlanda pod deštník svých kolegů. Není příznivcem globalismu, očkování, zastává konzervativní hodnoty, nesnáší LGBT. V Orlandu proběhlo několik mítinků na jeho podporu.
  3. Proč potřebují trumpisté Brazílii? Je to podobné jako v případě Ruska a Kazachstánu. Rusko Kazachstán potřebuje, aby mohlo mít vliv i v dalších zemích a v nich své stoupence. Brazílie je první z vlivných zemí v Jižní Americe.

Trumpismus je jev mezinárodní. V některých zemích Evropy, například ne Francii, je dost silný.

Armáda Bolsonara nepodpořila

Proč? Armáda ho nepodpořila, a to je v Jižní Americe nezbytné. Hned po volbách učinil změny ve velení a má tam vliv. Je to bývalý voják. Vypadá to, že jednal jen s bezpečnostní službou federálního distriktu Brasilia. Lula informoval o jmenování nového šéfa této služby, který bude podřízen přímo jemu.

Pro Rusko jsou důležité turbulence v USA

Nyní je hlavním mezinárodním konfliktem střet mezi liberálním a konzervativním modelem vývoje světa. Jedním z jeho projevů je střet mezi Ruskem a Ukrajinou. Základem je kategorické odmítání ideologie toho druhého. V USA je dělící linií nová rasová teorie, odmítání katolictví, bourání památníků zakladatelů státu, prý to byli „krvaví otrokáři“.

Rusko potřebuje podporovat nepokoje v USA: Ať se rvou, rychleji se zhroutí a budou se starat o své problémy. Co se týká Bolsonara a Luly, oba jsou pro Rusko přijatelní. Ruské ministerstvo zahraničí nepokoje v Brazílii nekomentovalo.

Globalisté vsadili na Lulu. Ten byl již dvakrát prezidentem a vždy vedl svrchovanou zahraniční politiku. Podporoval Írán, Venezuelu a Cháveze i Rusko. Dnes viní z válečného střetu Ruska s Ukrajinou Zelenského a NATO.

Převzato z Pravda.ru

***

Úderné prostředky: Jak se bude obnovovat ruská armáda

Andrej Fedorov, Roman Krecul, Bogdan Stěpovoj

11. ledna 2023

Ministr obrany RF Sergej Šojgu zahajuje kvalitativní obnovu ozbrojených sil. Konkrétně se plánuje rozšířit arzenál moderních úderných prostředků, zdokonalit bezpilotníky a zajistit moderní systémy protivzdušné obrany. Odborníci tvrdí, že při každé vojenské operaci se ukazují nedostatky ozbrojených sil a povzbuzují k práci na chybách. Dne 10. ledna sestřelily ozbrojené síly RF tři ukrajinská útočná letadla.

Rozšiřuje arzenál

Ministerstvo obrany bude nuceno přijmout „vyčerpávající opatření pro kvalitativní obnovu ozbrojených sil a zvýšení jejich bojových možností“, řekl Šojgu a oznámil, že RF v nejbližší době svůj arzenál úderných zbraní rozšíří. Podle slov ministra obrany bude pozornost obrácena na zlepšení bojových možností vzdušných a kosmických sil RF, a to v činnosti stíhaček a bombardérů v zóně působení moderních systémů protivzdušné obrany i tam, kde se jedná o zdokonalování bezpilotníků. K tomu Šojgu uvedl, že se musí soustavně analyzovat a rozebírat zkušenosti od vojenských skupin.

V souvislosti s tím řekl, že zkušenosti ruských vojáků musí být základem pro zlepšení bojového výcviku. Všechno co voják potřebuje, musí dostat moderní, příjemné a spolehlivé.

Kromě toho mluvil ministr o nezbytném vylepšení způsobu velení a komunikace. Při takové modernizaci budou aktivně využívány technologie umělé inteligence.

Ve vojenských komisariátech se plánuje zajistit digitalizaci databází. Kromě toho se musí zavést spolupráce s místními a regionálními úřady a průmyslem a obnovit systém organizace civilní a územní obrany. Mechanismus reagování na občanské iniciativy se zlepší.

Šojgu řekl, že Rusko bude nadále rozvíjet jadernou triádu. Upozornil, že hlavním garantem suverenity a územní celistvosti Ruska je stále jaderný štít.

Více „Tornád“

Podle vojenského odborníka Alexeje Leonkova ukazuje jakákoliv vojenská operace nedostatky ozbrojených sil. Dokonce i malé nedostatky jsou hned vidět a musí být napraveny. Ne nadarmo se říká, že se armáda připravuje k válce, která už proběhla. V průběhu bojových akcí používá protivník nové přístupy, my se adaptujeme a na výzvy reagujeme – měníme taktiku a používáme nové zbraně.

Expert přiznal, že speciální vojenská operace pomohla objevit mnoho nedostatků při mobilizaci, u vybavení, zásobování i ve vydávání nové výstroje. Počítalo se s tím, že mobilizace a výstroj jsou dobré, ale ukázalo se, že někde je prázdno a někde zase plno. I to se musí dát do pořádku.

Vojenský odborník Dandykin informoval, že rezervy, které se nyní připravují, musí dostat moderní zbraně, včetně úderných. Vojskům budou přiděleny modernější palebné systémy. Bude více raketometů z řady Tornádo, které se již používají.

Samozřejmě budou drony a nejen průzkumné, ale možná i úderné. V tomto směru se situace pohnula loni. Potom samozřejmě přijdou tanky, včetně T- 90M, které si dobře vedou v boji.

Podle odborníka musí vojáci dostat i moderní ochranné prostředky a ruční zbraně.

Důležité jsou pro všechny moderní prostředky komunikace. Nezbytná je řízená munice, která zajišťuje, že se nebude plýtvat desítkami nábojů tam, kde jeden stačí. V každém případě je potřeba všechny naše systémy modernizovat. Týká se to i těžkých plamenometných systémů i bezpilotníků různých druhů. Mohou se zapojit i těžší bezpilotní aparáty, jako je „Ochotnik“, který se právě testuje…

Převzato z Iz.ru

***

Erdoganovo neomalené chování se musí zastavit

Ljubov Stěpušova

13. ledna 2023

Turecko odložilo „mírový proces“ v Sýrii

Turecký ministr zahraničí Čavušoglu při návštěvě Jihoafrické republiky na tiskové konferenci řekl, že Ankara podporuje plán na „mírové urovnání“ ukrajinské krize, který předložil Zelenskij.

Na to odpověděla mluvčí ministerstva zahraničí RF Zacharovová, že Rusko s tak zvaným mírovým plánem Zelenského nemůže souhlasit. Je známo, že předpokládá „obnovení územní celistvosti Ukrajiny“ a další pro Rusko nerealizovatelné cíle.

Došlo k odložení schůzky ministrů zahraničí Ruska, Turecka a Sýrie, kdy měl prezident Turecka upevnit vztahy s Bašárem Asadem. Čavušoglu demonstrativně odjel do Washingtonu, který dal vědět, že není čas na urovnávání vztahů se Sýrií.

Bašár Asad nepotřebuje tureckou iniciativu

Zaplať „pámbu“. Moskva proti nebyla, ale ukázalo se, že syrský prezident není z této varianty „míru“ ve své zemi nikterak nadšen. Reuters píší, že vyjednávání odmítl. Damašek má obavy, že obnovování vztahů je jen předvolebním gestem pro zvýšení prestiže a není pro Sýrii výhodné. Asad má dobré důvody: obětovat Idlíb, kde operují proturecké skupiny, za dobré vztahy s Erdoganem není vhodné.

Asadovi také není jasné, proč bojovníci IS loni útočili na teritoria pod kontrolou syrské vlády a vyhýbali se zóně pod kontrolou Turecka na severu a USA na jihovýchodě a východě Sýrie.

Ankara přešla na velitelský tón

V tomto týdnu přešla Ankara na důrazné jednání, ve snaze zabezpečit Erdoganovi Nobelovu cenu míru.

V rámci posuzování ukrajinského konfliktu vyzval turecký vůdce Rusko, aby našlo spravedlivé řešení na Ukrajině v „seriózním dialogu“ s „konkrétními jednostrannými kroky“. Po skončení jednostranného vánočního příměří (Putin byl vstřícný), žádala Ankara o pokračování.

Dále v průběhu setkání ombudsmanů RF a Turecka žádal Erdogan o otevření „humanitárního koridoru“ s Ukrajinou, aby bylo možno pomáhat dětem, ženám a raněným postiženým krizí. Navrhl léčení raněných vojáků v Turecku.

Turecká strana soustavně naznačuje, že Rusko na Ukrajině dělá všechno nesprávně. Ve skutečnosti nejen že navrhuje opakovat pro Rusko ostudnou historku s „evakuací bojovníků z Azova“ do Turecka, ale také připouští, že „humanitární koridor“, který má Rusko, je vadný.

Oleg Carjov uvedl, že mezi Záporožím a Melitopolem pracuje bod Vasiljevka, „a to je náš koridor, který umožňuje přímý přístup z Ruska na Ukrajinu a opačně“. Cizí koridor není naše starost.

Turecko vede k Rusku nepřátelskou politiku

Obrázek nepěkných kroků Turecka:

Jestli nedodává kazetovou munici, potom Ukrajině dodává bezpilotníky. Také pro Ukrajinu staví válečné lodě a odesílá bojovníky, podporuje krymsko-tatarské islamisty, kteří organizují diverze. Dohoda o obilí, kterou se Erdogan pyšní, přinesla prospěch Turecku a Ukrajině, ale ne Rusku. Vývoz ruského obilí a hnojiv je stále pod sankcemi, ač OSN vyzývá k jejich zrušení. Zrovna přes Oděsu v tankerech na obilí přijeli do RF teroristé, kteří vyhodili do vzduchu Krymský most. Přes veškerá „mírová úsilí“ Turecka stále trvá ostřelování Záporožské jaderné elektrárny ukrajinskou armádou.

Erdogan buduje říši nepřátelskou Ruské federaci

Erdogan na úkor ruského plynu a obilí upevnil svoji osobní prestiž před volbami v tomto roce a vyzdvihl tureckou ekonomiku.

Na očích nám vznikla a upevnila se síla, která chce zastrašovat a vytlačovat ze Střední Asie a Zakavkazska, podle svého turanského projektu. Ve skutečnosti projekt není turanský, ale turecký. Vytváří se „turecké superetnos“, píše odborník na Turecko Vladimir Avatkov. Účelem tureckého projektu je bojovat proti Rusku, a proto je turecký stát, přes všechnu svoji samostatnost, tolerován Spojenými státy.

Turci patří k těm, kteří „ukousnou celou ruku, když se jim podá třeba jen prst“. Erdogan buduje impérium a po kousku bude ukusovat ze všeho ruského.

Pro Rusko je naprosto nepřijatelné jednání o míru s Ukrajinou, kromě jednání o kapitulaci Kyjeva. To by mělo mít na paměti ruské vedení a mělo by zatrhnout všechny snahy Erdogana v tomto směru i v tónu, který používá.

Převzato z Pravda.ru

5 17 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jb
jb
15. 1. 2023 20:24

Zkouška státního převratu v Brazílii:
(…)
Globalisté vsadili na Lulu. Ten byl již dvakrát prezidentem a vždy vedl svrchovanou zahraniční politiku. Podporoval Írán, Venezuelu a Cháveze i Rusko. Dnes viní z válečného střetu Ruska s Ukrajinou Zelenského a NATO.

Maduro řekl, že diskutoval s brazilským prezidentem Luizem Ináciem Lulou da Silvou, argentinským Albertem Fernandezem a kolumbijským prezidentem Gustavem Petrem o možnosti vytvoření asociace, která by zahrnovala také Rusko, Čínu a latinskoamerické a karibské země.
Maduro navrhl vytvořit blok spojenců Ruska a Číny v Latinské Americe https://riafan.ru/23845679-maduro_predlozhil_sozdat_blok_soyuznikov_rossii_i_kitaya_v_latinskoi_amerike

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  jb
25. 1. 2023 9:56

Globalisté vsadili na Lulu… K VII. summitu CELAC v Buenos Aires píše dnes Valentin Katasonov, viz – výpisky z článku: 21. ledna prezidenti Argentiny Alberto Fernandez a Brazílie Luiz Inácio Lula da Silva publikovali společný článek v týdeníku Perfil: https://www.perfil.com/noticias/opinion/relanzamiento-de-la-alianza-estrategica-entre-argentina-y-brasil-por-alberto-fernandez-y-luiz-inacio-lula-da-silva.phtml Britský deník Financial Times v patách prohlášením obou prezidentů zveřejnil 22. ledna článek Brazílie a Argentiny, aby zahájily přípravy. Brazílie a Argentina se hodlají začít připravovat na zavedení společné měny: https://www.ft.com/content/5347d263-7f24-4966-8da4-79485d1287b4 Není náhodou, že prezidenti učinili 21. ledna obecné prohlášení: byla to příprava na VII. summit CELAC, který se konal 24. ledna v Buenos Aires. Očekávalo se, že na summit… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  jb
25. 1. 2023 22:08

Globalisté vsadili na Lulu… A Rusko drží krok, jakbysmet, Lavrov šlape v čele: 17. ledna navštívil ministr zahraničí Sergej Lavrov velvyslanectví Brazilské federativní republiky v Moskvě, kde napsal do Knihy soustrasti k úmrtí legendárního fotbalisty Pelého a poznamenal jeho vynikající přínos k rozvoji a popularizaci fotbalu. (…) Byl zaznamenán zájem o budování spolupráce v oblasti zahraniční politiky na mezinárodních úrovních, především v zemích BRICS, G20, OSN a její Radě bezpečnosti, rozvíjení vazeb Ruska s integračními sdruženími v Latinské Americe a Karibiku, zejména se Společenstvím latinskoamerických a karibských států (CELAC) a Společným trhem jihu (MERCOSUR). . . . 20 dní po… Číst vice »

jb
jb
Reply to  jb
25. 1. 2023 23:16

Lavrov je zkrátka tahoun

Šéf ruského Ministerstva zahraničních věcí Sergej Lavrov oznámil: obnovení mechanismu Rusko – čtyři země CELAC
Oznámil to na své výroční závěrečné tiskové konferenci, uvádí TASS.

Mechanismus dialogu mezi Ruskem a 4 zeměmi CELAC na ministerské úrovni bude podle něj v nejbližší době obnoven. https://www.gazeta.ru/politics/news/2023/01/18/19515319.shtml

Společenství zahrnuje všechny nezávislé státy Severní, Střední a Jižní Ameriky, s výjimkou Spojených států a Kanady.

Území 33 členských států CELAC přesahuje 20 milionů kilometrů čtverečních, populace je více než 590 milionů lidí – píše „wiki“.
. . .

(Které tři další země CELAC Lavrov navštíví?.. )

jb
jb
Reply to  jb
26. 1. 2023 21:15

A Rusko drží krok, jakbysmet, Lavrov šlape v čele Skórovací instinkt, výjimečná intuice a jemné porozumění Hře Brazílie požádala Rusko, aby převedla své předsednictví v BRICS Brazílie se obrátila na RF s žádostí o odložení předsednictví v BRICS z roku 2024 na rok 2025. Moskva souhlasila, sdělilo Ministerstvo zahraničí agentuře RIA Novosti. Je třeba poznamenat, že taková žádost byla obdržena v souvislosti s plány Brazílie vést skupinu G20 v roce 2024. Brazílie nabídla Rusku, aby příští rok převzalo předsednictví BRICS. Ministerstvo zahraničí poznamenalo, že žádost získala podporu dalších členů organizace a Moskva také reagovala pozitivně na žádost. V předvečer brazilský… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  jb
29. 1. 2023 15:49

Lavrov šlape v čele (Které tři další země CELAC Lavrov navštíví?.. ) Lavrov to bere s Puškinem nejdříve přes Afriku. Alexandr Puškin a Sergej Lavrov v Eritreji https://www.fondsk.ru/news/2023/01/28/pod-nebom-afriki-moey-58337.html Výpisky z článku Mezjajeva: Alexander Sergejevič si vždy pamatoval své africké kořeny: Pod nebem mé Afriky, Vzdychat o ponurém Rusku, Kde jsem trpěl, kde jsem miloval, Kde srdce své já pohřbil 26. ledna, během své africké diplomatické cesty, ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov položil věnec u památníku Alexandra Sergejeviče Puškina. Během návštěvy Sergeje Lavrova se konalo setkání s prezidentem Eritreje Isaiasem Afewerkim, stálou hlavou státu od nezávislosti. V březnu 2022 byla Eritrea… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  jb
11. 2. 2023 23:25

Blesk udeřil do sochy Krista v Rio de Janeiru Záběry ukazují, že blesk udeřil přímo do hlavy Krista Vykupitele. 30. prosince 2022 bylo oznámeno, že socha Krista Vykupitele byla namalována v barvách brazilské vlajky na památku trojnásobného mistra světa ve fotbale Pelého. Předtím Bloomberg oznámil, že v Rio de Janeiru začala sbírka na zachování sochy Krista Vykupitele. Publikace uvádí, že recese v ekonomice země ovlivnila schopnost ji udržet. Bylo oznámeno, že církev vynakládá asi 889 tisíc dolarů ročně na údržbu sochy, která je často poškozena úderem blesku, stejně jako několik tisíc dalších dolarů na platy a sociální projekty. V roce… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  jb
11. 2. 2023 23:58

On snáší hvězdy z nebe,
On pískne – Měsíc se chvěje;

Syrská vlajka: ..dvě zelené hvězdy představovaly v době vzniku vlajky (roku 1958) dva členy (Sýrii a Egypt).

Sýrie…tam to všechno začalo a skončí © – biblický proces.

Turecká vlajka… s bílým půlměsícem a bílou pěticípou hvězdou.

Zemětřesení – Turecko, Sýrie…je velmi zajímavé téma! ©,
že anno, jak tak pozoruji…a k tomu ještě ten Ježíš a fotbalová hvězda Pelé v Brazílii.
+
Cykly a frekvence…

Last edited 1 rok před by jb
orinoko
Reply to  jb
12. 2. 2023 7:55

Esoterické cocotiny. Trpěná pjakiniada. A to jsou tu někteří ochotni tvrdit, že to tu není. Letitá pizdecke , jíž je zcela egal následný suchý přítok na úhradu nákladů.

jb
jb
Reply to  orinoko
12. 2. 2023 10:39

On snáší hvězdy z nebe,
On pískne – Měsíc se chvěje;
Ale proti zákonu času
Jeho nauka není silná. © 
(A. S. Puškin „Ruslan a Ludmila“)

To je spíše Zaznobin, da-da, Vladimír Michajlovič Zaznobin.
To je Zaznobinova parketa – Puškin.

Viz, třeba: https://zaznob.in/2017/06/04/zaznobin-v-m-pushkinskoe-buduschee-russk/
Zaznobin V. M. Puškinova budoucnost ruské civilizace
(4. června 2017) = video + přepis záznamu

Last edited 1 rok před by jb
orinoko
Reply to  jb
12. 2. 2023 11:00

Něco se ti prilePILO na pysky. Nejspíše sousta přijorit.

jb
jb
Reply to  orinoko
12. 2. 2023 18:55

Puškinova budoucnost ruské civilizace

Uvidíme, da-da, hlavně nepanikař!

Tento komentář – viz:
https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-693/#comment-115139
jsem poslal na „pjakianadskou“ © diskuzi na altaji (fkt-altaj).
Pak vyhodnotíme.

Reakce zatím žádná – a mimochodem…asi nejsou rychlí jako ty, da-da! :-)

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  jb
27. 1. 2023 15:54

Brazílie požádala Rusko, aby převedla své předsednictví v BRICS
Moskva souhlasila…

Jak by ne, situačně výhodné (dobrá práce Lavrova přes fotbal)…a načasování taky vynikající – co se týče SVO:
skvělá pozice pro Rusko, a hlavně též výhodná lokalizace pro snipera Putina – odstřelovače politického, jenž má spuštění „akce“ zřejmě v krvi.

Očividně jde vše ruku v ruce společně s SVO podle plánu, při tomto globálním manévru Ruska – největším v novodobých dějinách, co se našeho světa týče.

Zkrátka: По плану _ Po planu © (Putin 15.2.2022) _ podle plánu

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  jb
27. 1. 2023 20:51

Po planu © (Putin 15.2.2022) _ podle plánu Po planu © (Putin 15.2.2022) – citace z odpovědi Putina je odsud: Vladimir Putin a německý kancléř Olaf Scholz pořádají po jednání v Moskvě společnou tiskovou konferenci. Jedná se o první setkání obou vůdců od doby, kdy se Scholz ujal funkce kancléře. https://zakonvremeni.ru/news/13-3-/53781-press-konferentsiya-putina-i-kantslera-germanii-sholtsa.html Fašisti již video press konference z 15.2.2022 smazali, jak vidno. To je vypovídající o nich a o nacistech… . . . Otázka na tiskovce (se Scholzem):  „Jak bude Rusko postupovat dále?“ „Po planu…“ = Vzpomínáte si na to, Pozorovatelko, tenkrát – tenkrát před začátkem SVO demilitarizace a denacifikace? PS Doplním (jak… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  jb
29. 1. 2023 6:53

„Jak bude Rusko postupovat dále?“

„Po planu“

http://kremlin.ru/events/president/news/67774#sel=94:5:cCT,94:11:hBW

Tisková konference po rusko-německých rozhovorech

http://kremlin.ru/events/president/news/67774

Po rusko-německých rozhovorech Vladimir Putin a spolkový kancléř Německa Olaf Scholz učinili prohlášení pro tisk a odpovídali na otázky novinářů.
+
Video „Po planu“…a dále – v čase cca 38:20

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  jb
29. 1. 2023 21:50

Globalisté vsadili na Lulu… brazilský prezident Lula da Silva Brazílie odmítla prodat Německu munici pro tanky na Ukrajinu Brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva odmítl žádost německé vlády o munici pro tanky Leopard, napsal deník Folha de Sao Paulo: Rozhodnutí o odmítnutí Berlína bylo přijato před týdnem na setkání brazilského vůdce s ministrem obrany. Vůdci země diskutovali o dodávce munice pro tanky Leopard 1 v hodnotě asi 4,9 milionu dolarů. Brazilská armáda je vyzbrojena 261 tanky Leopard 1 a sama pro ně vyrábí tankové granáty ráže 105 milimetrů. Požadavek Berlína na munici pro tanky Leopard 1, které mají menší… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  jb
30. 1. 2023 8:16

Fašisti, nacisti shánějí munici po všech čertech!

Náměstek ministra zahraničí Ukrajiny požádal Německo o dodávku ponorky třídy HDW 212A

https://www.kommersant.ru/doc/5796432

jb
jb
Reply to  jb
7. 2. 2023 20:54

Požadavek Berlína na munici pro tanky Leopard 1 (…) může naznačovat plány Berlína na přesun do Kyjeva právě tohoto typu tanku. Náznaky se potvrzují: Ministr obrany Boris Pistorius (SPD) přijel do Kyjeva na neohlášenou návštěvu. Jak řekl mluvčí ukrajinského ministerstva obrany, Pistorius se v úterý v Kyjevě setkal s ukrajinským ministrem obrany Oleksijem Reznikovem.  Podle Pistoriuse má Ukrajina obdržet více než 100 bojových tanků staršího typu Leopard 1A5 ze skupiny několika evropských zemí. Do prvního nebo druhého čtvrtletí roku 2024 ( :-o zajtra bude neskoro..! ) by jím měly být vybaveny nejméně tři prapory, řekl. :-)) O něco později ministerstvo… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
15. 1. 2023 21:12

Úderné prostředky: Jak se bude obnovovat ruská armáda  Výrobní dopravník závodu „Uralvagonzavod“ pokračuje ve výrobě nových tanků T-90M Nová várka high-tech tanků T-90M «Прорыв» je již připravena k přesunu na frontu. Montují vozidla s ohledem na přání tankistů a zkušenosti ze speciálních operací. „Přidán nový zaměřovač, termokamera, přidána akvizice cíle. To umožňuje přesnější palbu. Všechny procesy zaberou méně času a nepřítel je mnohem lépe viditelný“ , sdílel velitel tanku T-90M. Kamery instalované na každé straně tanku umožňují řidiči sledovat celé jeho okolí. https://t.me/mod_russia/23354 Ministerstvo obrany Ruska . . . «Прорыв» (Průlom) Tank „Průlom“. Proč je T-90M považován za „monstrum“… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  jb
18. 1. 2023 18:02

„Uralvagonzavod“ pokračuje ve výrobě nových tanků T-90M  Uralvagonzavod – to je on: Čubajs chtěl zavřít Uralvagonzavod a koupit tanky v zahraničí První guvernér Sverdlovské oblasti, Eduard Rossel, vyprávěl, jak v 90. letech byl hlavní tankový podnik země – Uralvagonzavod – na pokraji uzavření kvůli Anatolijovi Čubajsovi, který odmítl pomoci. https://v-tagile.ru/novosti-nizhnego-tagila/ekonomika/rossel-chubajs-khotel-zakryt-uralvagonzavod-a-tanki-pokupat-za-granitsej Eduard Rossel nazval Anatolije Čubaise „idiotem, který by měl být souzen“ První gubernátor Sverdlovské oblasti Eduard Rossel nazval bývalého šéfa Rusnana a bývalého zvláštního zástupce ruského prezidenta Anatolije Čubajse „úplným idiotem“ a „škůdcem“, který by měl být souzen. Politik to řekl během setkání se studenty Uralského institutu managementu RANEPA. „Dám… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  jb
18. 1. 2023 18:08

Úderné prostředky: Jak se bude obnovovat ruská armáda

Rusko vyrábí ročně tolik raket protivzdušné obrany jako zbytek světa

Rusko vyrábí třikrát více protiletadlových raket ročně než například Spojené státy. Obecně platí, že domácí obranný průmysl produkuje asi tolik této munice jako zbytek světa, řekl Vladimir Putin během návštěvy továrny Obuchov v Petrohradě.
Video + zdroj: https://www.vesti.ru/article/3154164

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  jb
25. 1. 2023 10:04

Obecně platí, že domácí obranný průmysl produkuje asi tolik této munice jako zbytek světa, řekl Vladimir Putin během návštěvy továrny Obuchov v Petrohradě

Jak vidno, zmínil se o tom také V. V, Pjakin v posledním pondělním pořadu
https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-23-yanvarya-2023-g

jb
jb
15. 1. 2023 21:21

Erdoganovo neomalené chování…

Turecké úřady sdělily, kdy může začít pozemní operace v Sýrii

Erdoganův zástupce: pozemní operace Turecka v Sýrii může začít kdykoli
https://ria.ru/20230114/operatsiya-1844878493.html

Last edited 1 rok před by jb
orinoko
16. 1. 2023 11:21

Měl jsem sen. Pod velenim kaprála Sem Tele se přesunula pražská žumpa na východní frontu, aby Rusy ohromila svým humanitárním bombardováním. Čelo šiku vedl HreBEJK, jehož mohutně chránili svými chemickými výdobytky zadní trajektorie smraďoch Novotný a Gule od Mamule. Maximální účinek zajišťoval kopyto Svěrač a soudruh Ledecký u toho mohutně vyzpevoval – Pěkné, pěkné, pěkné!!! Almara ze Žďáru si cvrkla radostí do Senátu, když kujebak Dejdar rázným curkem ze Čtvrtníčka udělal covid Osminku a Platfus Ovarov vybojoval svůj boj v Kábulském pytli, vypůjčeném od Škrholy bideta. Všichni v dojemné shodě pod pleší zvící Bandera velebili emerickou řiť a u Bachmutovky… Číst vice »

Last edited 1 rok před by orinoko
Botičky od Diora
Botičky od Diora
18. 1. 2023 13:08

Hyeny Evropy už mlaskají – tohle je hlášení počasí v polské televizi:

comment image

Na mapě nevidím moc jasně plánovaný osud Českotěšínska a co bude s 368 hektary českého území:https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-polsko-znovu-zada-368-hektaru-ceskeho-uzemi-40408094

jb
jb
18. 1. 2023 19:38

Svět ruskýma očima 693  Svět ruskýma očima…pro fajnšmekry: 00:02:00 Co znamená pro SVO a Rusko jmenování Orgány státní moci Gerasimova velitelem? https://www.youtube.com/watch?v=ux49ygBj9ak&t=120s . . . Střípky doplňků (k 00:02:00): Na Západě se generál Gerasimov stal široce známým poté, co v roce 2013 publikoval text „Hodnota vědy v předvídavosti“, ve kterém nastínil obrysy budoucích vojenských konfliktů. Teze vyjádřené náčelníkem generálního štábu se ukázaly být tak rezonující, že v zahraničí byl článek okamžitě nazván „Gerasimovovou doktrínou“. Doktrína počítá s poměrem nevojenských a vojenských operací 4:1. Mezi hlavní rozdíly mezi válkou nového typu Gerasimov vybral: začátek nepřátelských akcí skupinou mírových vojsk, vysoce… Číst vice »

Last edited 1 rok před by jb
jb
jb
Reply to  jb
18. 1. 2023 22:22

Svět ruskýma očima…pro fajnšmekry:

Kissiger otáčí (vytáčí?):

Kissinger změnil názor na otázku vstupu Ukrajiny do NATO
Bývalý americký ministr zahraničí Kissinger řekl, že v budoucnu bude muset být Ukrajina přijata do NATO
https://lenta.ru/news/2023/01/18/mnenie/

Projev Henryho Kissingera na Světovém ekonomickém fóru v Davosu
Henry Kissinger vyzval Západ k dialogu s Ruskem
(virtual)
https://inosmi.ru/20230118/kissindzher-259826288.html zdroj + video

jb
jb
Reply to  jb
18. 1. 2023 23:38

Svět ruskýma očima…pro fajnšmekry:

Smrt Monastyrského

Jak a proč zemřel vedoucí Ministerstva vnitra Ukrajiny

Proč se vrtulník zřítil, není známo, ale skutečně letěl na „horké místo“.
Vedoucí ministerstva vnitra Denis Monastyrský se letěl vykoupat do lázeňského domu. Luxusní pokoje byly rezervovány na jeho asistentku. Letěli do lázní a spadli na mateřskou školku.

https://t.me/boris_rozhin/75782

Last edited 1 rok před by jb
peter.
19. 1. 2023 6:55

Pre Rusko je ťažké vyhrať vojnu na Ukrajine,keď ministrom obrany je úradník,náčelníkom štábu armády RF človek úkolovaný ruskými oligarchami ktorý zatiaľ posral všetko čo sa posrať dalo – Gerasimov,keď môžu na Ukrajinu úplne bez obáv prúdiť zbrane,technika,munícia a zbraňové systémy zo Západu a keď pohonné hmoty pre túto techniku dodáva Ukrajincom ruská firma Lukoil. Novinári nemeckého denníka Die Welt vo svojom vyšetrovaní bulharských dodávok na Ukrajinu spomenuli dieselové tanky, ktoré minulú jar doslova „zachránili“ Ukrajinu. Pomocou tajných dodávok cez zahraničné sprostredkovateľské firmy Bulhari dodávali Ukrajine palivo, ktoré niekedy pokrývalo až 40 % jej potrieb. Z údajov o bulharskom vývoze vyplýva,… Číst vice »

peter.
Reply to  peter.
19. 1. 2023 7:18

Takže :
Ruská firma dodáva Ukrajine naftu vyrobenú z ruskej ropy,táto nafta poháňa tanky a techniku nepriateľa,aby ten mohol zabíjať ruských vojakov,ruských civilov včítane ruských žien a detí! ….to nevymyslíš! Táto zhovädilosť sa prosto deje !

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  peter.
19. 1. 2023 8:46

S tím „Doteraz je však vlastníkom stále Lukoil„. opatrně. Měl byste vědět, že v době dodávek ropy a ropných produktu ukroušům ruský závod LUKOILu už byl de facto znárodněn silně rusofóbní vládou, řádil a stále tam řádí prozápadní bulh. management.

peter.
Reply to  peter.
19. 1. 2023 9:03

Mali by ste vedieť,že vyšetrovanie dodávok zbraní a nafty z Bulharska na Ukrajinu sa týka r.2022.
NZ Bulharska schválilo zmeny a doplnenia zákona o administratívnej regulácii hosp.činností súvisiacich s ropou a ropnými produktami minulý týždeň !Nie som si istý,či to bol akt znárodnenia !
V hre,ako dodávateľ nafty na Ukrajinu je aj rumunský Petrotel Lukoil o ktorom hovorí vo svojom najnovšom výstupe Pjakin !

fajt
Reply to  peter.
19. 1. 2023 10:45

Peter, minulý rok od února ( februára) odešlo ( uteklo) z Ruska přes 12 milionů lidí – to je číslo, které by položilo kdejakou menší zemí a docela zamávalo i s velmocí – jenže kremlin chazar to mají jako jeden ze splněných úkolů – skončila globál covid operace a nastoupil ukrajinský polygon, tedy speciální vojenská akce, kterou samotní kremlin chazaři pro svět zkracují angl. výrazem NWO ( k tomu fakt není co dodat) – zatím i tahle akce globalistů jede podle plánu, denně násilně umírají desítky slovanských chudáků a Kreml se k celému otřesnému provedení staví velmi chladně a protirusky… Číst vice »

peter.
Reply to  fajt
19. 1. 2023 11:51

Jožo ! Až tak čierne to nevidím! Vychádzam z toho,že ak by sa Putin chcel správať proamericky a protirusky,tak by Rusko už neexistovalo a ukrajinský konflikt,ak by ku nemu vôbec došlo, by už dávno skončil porážkou Ruska.Do úvahy však prichádza možnosť,že to čo sa deje dnes na Ukrajine,je v intenciách nejakej vzájomnej dohody medzi USA a RF.USA potrebujú riešiť svoj gigantický zahraničný dlh a to dnes môžu len úkor Európy a BV,čo sa im aj zjavne darí vzhľadom na to,že ich Vojensko-priemyselný komplex sa vďaka ŠVO na Ukrajine rozbehol na plné gule! Ešte pred začiatkom ŠVO viac ako dobre zarobil… Číst vice »

orinoko
Reply to  peter.
19. 1. 2023 13:20

Všichni se sejdeme v Butyrce.

fajt
Reply to  peter.
20. 1. 2023 11:06

Peter, nechci se s tebou přít, každý máme svůj pohled a názor a každý to vidíme po svém, to je přirozené ( rozhodně tě nepodezírám z nějakého účelového podsouvání a nebo z konstruování různých prostitučních hodnocení :)), samozřejmě jsme na světové události a jejich průběh docela malé ryby a ani u nás nebude fungovat efekt motýlích křídel ( to je spíše fabulace jakých si pseudo bědátorů, příroda a vševesmír fungují na jiných ne-principech), takže když mám čas ( a toho mám teď poskrovnu ), tak taky jaksi prdím do fotelu, jak u pc, tak u jiných kurwwítek volného času, a… Číst vice »