Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo vládu Velké Británie k odpovědnosti za pronášená tvrzení

Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová se na tiskové konferenci v úterý obrátila k vládním orgánům Velké Británie s výzvou, aby nesly odpovědnost za svá tvrzení a předložily konkrétní fakta, na kterých se zakládají jejich obvinění, že Rusko prý útočí na syrskou opozici.

Podpořte svá slova nějakým konkrétními materiály, konkrétním potvrzením. Jste přece lídři států a za svá slova nesete odpovědnost. Na vašich slovech závisejí osudy lidí“, řekla Zacharovová.

Pokud je (ruská speciální operace v Sýrii) chybná, tak v čem ta chyba spočívá? Předložte nám konkrétní fakta, řekněte, kde děláme chybu. Vždyť takovýmto způsobem formujete veřejné mínění a ti lidé, kteří sedí u obrazovek, vám věří, věří, že se jedná o chybu“, také dodala představitelka ruského ministerstva zahraničí (citováno podle RIA Novostiů).

V pondělí 5. října britský ministr zahraničí Philip Hammond prohlásil, že Rusko vede v Sýrii asymetrickou válku a dopouští se tím chyby. NATO také požaduje, aby Rusko okamžitě přerušilo své letecké bombardování syrské opozice a občanů a soustředilo se na boj s bojovníky „Islámského státu“.

Zdroj: http://politikus.ru/v-rossii/59722-mid-rf-prizval-vlasti-velikobritanii-otvechat-za-svoi-slova.html

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
41 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zajoch
7. 10. 2015 12:25

http://cz.sputniknews.com/svet/20151007/1317596/usa-rusko-syrie-umirnena-opozice.html
Západní lži už ironizují i někteří západní novináři

orinoko
orinoko
7. 10. 2015 12:51

Je mozne, ze nekolik tzv. FSA skupin se s Rusy domluvi na kooperaci v utocich proti Daesi. Takze jejich orientace bude celkem citelna. Ovsem … muze je potkat osud ruskych Vlasovcu. Nekdy je opravdu pozde bycha honiti.

Gatta
Gatta
7. 10. 2015 13:23

Pro orinoko – dotaz – je tahle mapa OK?

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=z4PF1SFiMPjQ.kFa_qMMdFl48

orinoko
orinoko
7. 10. 2015 13:41

Podle „mych“ zdroju to odpovida. Uz nejde jen o letecke udery. Rusko ted zasranemu Zapadu , homoBibimu a tureckemu teleti Erdragonovi predvadi naostro, co za 7 let vybudovalo a prevedlo do ostreho rezimu. Nebe nad Syrii prevzaly pod svoji kontrolu ruske a syrske letectvo. Moralka syrske pozemni armady udajne chyta druhy dech. Koukaji pry na oblohu a nekteri maji v ocich i slzy. Zadny rev a jasot, ale kazdy jakoby pro sebe – to jsou nasi. A je to pry hukot. Ruske rakety z lodi uz letaji nejen ze Stredozemniho more, ale i z Kaspickeho, odkud je nikdo necekal. Je… Číst vice »

orinoko
orinoko
7. 10. 2015 13:46

Neumin si predstavit, ze by k raketam z Kaspiku nemelo Rusko souhlas Iranu a Iraku.
Irak uz ted vi, kdo je jeho skutecnym partnerem.

orinoko
orinoko
7. 10. 2015 13:48

PNAC!! – Jak ze Syrie vytvorit sekularni stat nas cesky zpusob.

orinoko
orinoko
7. 10. 2015 14:00

I Ceska armada ma sve dny. Kdosi se zeptal … Kdy se uskutecni nejake cviceni NATO v USA? Trapna situace … nikdo nevi. Asi nikdy. To by tak hralo.

Irena
7. 10. 2015 14:44

Porošenko poletí do Astany, na obr. jeho trasa :-)
http://politikus.ru/events/59776-beshenoy-sobake-sem-verst-ne-kryuk.html

Irena
7. 10. 2015 15:05

Teda ta konverzace na novinkách pod článkem stojí za to :-)
Chtěla jsem jim přispět videem s raketami, ale přišla jsem s křížkem po funuse
http://www.novinky.cz/diskuse?id=418813&articleId=/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/382754-do-utoku-v-syrii-se-zapojily-ruske-lode-v-kaspickem-mori.html&sectionId=743&page=1#c13811287

aram
aram
7. 10. 2015 15:44

Irena napsal
Porošenko poletí do Astany,

kanálama po střechách :-), tak se tomu u nás říká

orinoko
orinoko
7. 10. 2015 16:17

Klasicka katolicka cirkev by se mela modlit za uspech ruskych zbrani v Syrii. Emericky Al kapik … to je tvurci dokonceni mnou uzivaneho terminu, jak to vyhmatl nas houslista … neni pro klasickou viru zadnou nadeji. Koneckoncu … Emerika je pry samy proTESTant. Jeji mlceni jehnatek … je opravdu dost hnusne. Ale jakepak strachy, ze. KATcirkev prezila Hitlera, prezije i PNAC. To je utecha. Kriste Pane, Ty to vidis, je to tam nahore take takova bezutesnost? Nebo, ze by i KATcirkev honila troubu dialektickeho materialismu. Pro Gatta: Meli jsme mimoradnou zkousku. Kus se nazyva Templar. To neni pisnicka, to je… Číst vice »

orinoko
orinoko
7. 10. 2015 16:25

Cestina je zradna. – Ma byt – milovanych Jethro Tull.
Zjistuji, ze na stara kolena, telo jakoby hlave sdelovalo: Tak zkus … vymyslej … a ja ti odpovim. Zasnu nad svoji telesnou schrankou, jak dokaze hlave vzdorovat! – Plnenim jejich prani. Zahraju dneska veci, ktere jsem nikdy neumel.

petr
petr
7. 10. 2015 17:21

Ze čtyřech lodí Kaspické flotily bylo vypáleno 26 střel s plochou dráhou letu na vzdálenost cca 1500 km, všechny trefily cíl, oběti mezi civily nejsou.
http://politikus.ru/events/59761-shoygu-chetyre-rossiyskih-korablya-proveli-26-puskov-raket-po-ig-v-sirii.html

Sasin
Sasin
7. 10. 2015 17:30

Todle to vaše dennodení blábolení tady se rovná každodenní zpovědi za zamřížovanou plentou, gde vám čert podsune deset odšenáčů. Nemáte žádný nástroj čím to změnit a jen se tady vztekáte, páč si myslíte, že to je to nejlepší řešení ze všech nejhorších. místo toho abyste si vydupali podíl na neprodejné půdě a rozpočtu, po kterém budete každý požadovat to sv a dostanete podíl jen kvůlivá tomu, že jste místně narození do této kotliny. A bez vlastního přičinění, to nezapomeňte! Zatím mám dojem, že první požadavek snad bude vybombardovat susedy, pak je vokrást o zdroje a pak je zaměstnat ve vaší… Číst vice »

aram
aram
7. 10. 2015 19:51

Dovolím si připomenou, že Putin má dnes narozeniny. A abychom nezapomněli co je zač, tak nám to svou gratulací připomíná europoslanec Polčák „Putinovi popřál i další europoslanec, Stanislav Polčák, místopředseda Starostů a nezávislých. „Popřál bych mu nějaký dobrý sýr, výborné víno či italskou gorgonzolu, méně padlých ruských vojáků, a rovněž 3 až 4procentní růst HDP. Zkrátka vše to, co Rusku díky jeho politice chybí.“ Poté ještě doplnil. „Přál bych mu do Ruska ty davy uprchlíků, které jeho zcela nezodpovědné bombardování v Sýrii vyvolá. Bohužel s tím se budou muset vyrovnat jiné státy jako Turecko, Jordánsko, Libanon a i evropské země,“… Číst vice »

aram
aram
7. 10. 2015 20:37

Italská klenotnická značka „Caviar“ na počest narozenin Vladimira Putina vyrobila kolekci „prezidentských“ iPhone 6s
http://cz.sputniknews.com/svet/20151007/1330886/italie-putin-prezidentsky-iphone.html

Sio
Sio
7. 10. 2015 21:14

Přiložená anketa:
Anketa
Schvalujete letecké údery Ruska v Sýrii?
ano : 98%
ne : 2%
hlasovalo: 8906 lidí

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 10. 2015 23:28

No Sasine, jak s Vámi mnohde souhlasím, i nyní máte připomenutí, ale tento text je tematicky o něčem jiném. O tom, že gaunerovi je třeba někdy také dát přes držku. O tom, že když něco tvrdím, mám to mít podložené autentickými a nezvratnými důkazy – jinak je lepší držet klapačku. „Jinak“ se to totiž obrátí proti tomu kdo PUSTĚ ŽVANÍ. A pokud jde o další kolo lží a dezinformací…i ty SPOLEHLIVĚ ZASÁHNOU CÍL – jen ne ten o němž dezinformátoři sní… Ustupovat pořád nemá smysl. Na videu a v PC provedení vidíme to co inzerovaly modelové ukázky a la hry… Číst vice »

Alena
Alena
8. 10. 2015 4:58

Německo, prozatím bez skutečných zbraní
https://www.facebook.com/video.php?v=806637496101887

Viky
Viky
8. 10. 2015 7:59

Aram, –„Putinovi popřál i další europoslanec, Stanislav Polčák, místopředseda Starostů a nezávislých. „Popřál bych mu nějaký dobrý sýr, výborné víno či italskou gorgonzolu, méně padlých ruských vojáků, a rovněž 3 až 4procentní růst HDP. Zkrátka vše to, co Rusku díky jeho politice chybí.“ Poté ještě doplnil. „Přál bych mu do Ruska ty davy uprchlíků, které jeho zcela nezodpovědné bombardování v Sýrii vyvolá. Bohužel s tím se budou muset vyrovnat jiné státy jako Turecko, Jordánsko, Libanon a i evropské země,“ prozradil Stanislav Polčák.“– Takhle to končí, když dotyčný neví, o čem přesně mluví. Že by Rusku chyběl dobrý sýr? Či výborné… Číst vice »

Viky
Viky
8. 10. 2015 8:09

Měl bych něco dodat k tomu polofake. Není to vysloveně padělek, ale „správný“ komentář tomu dodá grády.
Klasické je video, demonsrující nepřesnost a chaotičnost ruského bombardování. Video je pravé, ale… na videu je vidět množství bílýých obláčků vynořujících se nepravidelně na zemi. No tak ty obláčky to není svědectví nepřesného bombardování. To je obrázek povrchu po zásahu protibunkrové bomby. Cynicky, ale poeticky – dušičky obyvatel bunkru letí ventilačním zařízením podívat se naposledy na povrch. před cestou do horoucích pekel.

aram
aram
8. 10. 2015 9:25

Viky, pan Polčák je patrně rozumu mdlého. Mně nezaujalo to víno, sýr atd., které bylo zřejmě určeno uším takových jedinců jako pan europoslanec, ale to jakým způsobem do toho promítl ruské bombarování v Syrii a pospojoval s běženeckou krizí v Evropě. Skutečně hlava otevřená. Pak se divíme, jak to EU vypadá, když tam zasedají takové mozky.
K tomu videu ze zásahu jen podotknu, že jsem ženská bez jakékoliv vojenské průpravy a přesto jsem po shlédnutí usoudila, že to bude tak nějak, jak píšete. Tak ať mi někdo řekne kolik asi tak troubů jim může ty komentáře ještě věřit.

aram
aram
8. 10. 2015 9:34

Ještě dodám k té „zodpovědnosti“ Ruska. Myslím, že dostačně včas oznámili, že k bombardování dojde s tím, aby si USA a spol. mohly stáhnout nejen své lidi v inkriminovaných oblastech. Při té příležitosti mohli stáhnout nebo alespoň varovat jimi vycvičené „umírněné teroristy“, kterým říkají opozice. Jenže to by museli vědět kde je momentálně mají. Jestli v ISIL nebo v EU mezi běženci.

Irena
8. 10. 2015 9:40

aram napsal Ještě dodám k té „zodpovědnosti“ Ruska. Myslím, že dostačně včas oznámili, že k bombardování dojde s tím, aby si USA a spol. mohly stáhnout nejen své lidi v inkriminovaných oblastech. Při té příležitosti mohli stáhnout nebo alespoň varovat jimi vycvičené „umírněné teroristy“, kterým říkají opozice. Jenže to by museli vědět kde je momentálně mají. Jestli v ISIL nebo v EU mezi běženci. No Aram, zase je nepovažujte za takové idioty, aby něco podobného ve větší míře umožnili. V jednom ruském diskusním pořadu zaznělo, že jim to oznámili hodinu předem, což je podle mě přesně ten čas, aby výše… Číst vice »

Irena
8. 10. 2015 9:41

http://politikus.ru/events/59871-kongress-ssha-nachal-vyyasnyat-pochemu-razvedka-ne-pospevaet-za-rossiey.html

Kongres USA začal vyjasňovat, proč je rozvědka za Rusy tak pozadu.

aram
aram
8. 10. 2015 9:51

Irena napsal
No Aram, zase je nepovažujte za takové idioty, aby něco podobného ve větší míře umožnili. V jednom ruském diskusním pořadu zaznělo, že jim to oznámili hodinu předem, což je podle mě přesně ten čas, aby výše uvedené úkony provést nestačili, a dobře jim tak.

Vím, měla jsem tam dát smajlík. Moje chyba. Myslela jsem to ironicky. Protože oni sami nikdy neudělali ani to, co Rusové. A pokud by chtěli zdrhat, tak hodina je až dost a navíc mají snad také rozvědku že? Tak teď :-)

Admirál
Admirál
8. 10. 2015 10:38

Rusové rozbíjejí Štětináčům z Bratrstva v Sýrii bábovičky. Samozřejmě, že odezva ze strany Bratrstva je na to ječivá.

Jestliže Bratrstvo křičí, že je ruská strategie chybná, znamená to pro našince v překladu, že je správná.

Rusové dokázali proměnit vynucený krok, kterým vojenské angažmá v Sýrii nepochybně je, ve strategické posílení.

8 z deseti lidí u nás postup Ruska v Sýrii schvaluje. Učinili ho totiž ve správnou chvíli. S tím budou Štětináčova mainstrémová ohlupovadla velmi těžko něco dělat.

aram
aram
8. 10. 2015 10:43

Admirál napsal

Rusové rozbíjejí Štětináčům z Bratrstva v Sýrii bábovičky. Samozřejmě, že odezva ze strany Bratrstva je na to ječivá.

Jestliže Bratrstvo křičí, že je ruská strategie chybná, znamená to pro našince v překladu, že je správná.

Rusové dokázali proměnit vynucený krok, kterým vojenské angažmá v Sýrii nepochybně je, ve strategické posílení.

8 z deseti lidí u nás postup Ruska v Sýrii schvaluje. Učinili ho totiž ve správnou chvíli. S tím budou Štětináčova mainstrémová ohlupovadla velmi těžko něco dělat.

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/382793-v-syrii-zadni-dobri-hosi-neexistuji-pise-independent.html

fajt
fajt
8. 10. 2015 10:48

http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201510081252-9w3k.htm – neví někdo, proč ukrajinci v tuto chvíli ve velkém opuštějí Rusko?

aram
aram
8. 10. 2015 11:11

Možné vysvětlení je, že se vracejí na Donbas ti, kteří jej průběhu bojů opustili, protože se tam situace stabilizuje. Citovaný Romodanovskyj považuje za pozitvní signál, že denně se vrací 1000 až 1500 lidí zatímco v květnu 2015 jich ruské hranice překračovalo 8000 denně, takže jich na území RF nakonec bylo kolem 1 milionu.

fajt
fajt
8. 10. 2015 11:44

aram napsal

Možné vysvětlení je, že se vracejí na Donbas ti, kteří jej průběhu bojů opustili, protože se tam situace stabilizuje. CitovanýRomodanovskyj považuje za pozitvní signál, že denně se vrací 1000 až 1500 lidí zatímco v květnu 2015 jich ruské hranice překračovalo 8000 denně, takže jich na území RF nakonec bylo kolem 1 milionu.

ano, takto bylo i komentátorem podaný ( jako pozitivum a stabilizace situace), ale jestli náhodou v tom není i něco jiného – dík. ..)

aram
aram
8. 10. 2015 11:57
aram
aram
8. 10. 2015 11:58

aram napsal
A hnedle přispěchal Mitrofanov, aby The Indepedent znevěrohodnil.

Pardon, ještě odkaz
http://www.novinky.cz/komentare/382846-ocima-sasi-mitrofanova-kacirstvi-nesnesitelne-prostoty.html

Viky
Viky
8. 10. 2015 20:18

to: Aram & Irena – Ano, hodinu před útokem. Je to naprosto dostatečná doba na vyklizení vzdušného prostoru, případně zákaz startu. Ale málo na sabotování. Už jsem to zde někde uváděl, oni byli tázáni, zdali v oblasti nemají nikoho na zemi. Odpověď byla NE. Po náletu si ovšem vzpomenuli, že vinou rusů přišli o agenty CIA. Rusové rozhodně nevyhledávají konflikt, ale sekat dříví na hlavě si nenechají. USA přímo odmítla koordinovat bojové operace, kromě opatření ve vzdušném prostoru, zabraňujícímu nechtěným střetnutím . Veškerou kritiku – střílíte dobře, ale na nesprávné cíle, hodil pod stůl zástupce ministra obrany (náměstek) Anatolij Antonov… Číst vice »

fajt
fajt
8. 10. 2015 20:26

prý si McCain chtěl mermomocí sestřelit alespoň jedno ruské letadlo ( samozřejmě přes svého oblíbeného islámistu ) , prý by mu to v americe přineslo politické body, si myslím, že poslouchat tohoto užvaněného válečného štváče nebyl až tak velký problém, doufám, že se islámista stačil se svojí americkou hračkou přinejmenším vyfotit než přiletěla raketa. ..)

Viky
Viky
8. 10. 2015 20:45

Fajte, to není nápad jenom Mekkokaina. A na zemi určitě ruční protiletadlové rakety jsou. Jen ti proradní rusové raději používají dražší a přesnější munici a nechtějí sestoupit níž . Ale všeho do času. Ukrajinské tajné služby začaly v poslední době velmi intenzivně shánět v Západní Evropě trochu výkonější protiletadlovou raketku. Buď jim otrnulo a je na obzoru další Boeing, nebo mají zajímavý kontrakt na dodání do Sýrie. Já hlasuji pro Sýrii, a zájem byl asi od těch, kterým se neodmítá.

fajt
fajt
8. 10. 2015 21:07

Viky napsal Fajte, to není nápad jenom Mekkokaina. A na zemi určitě ruční protiletadlové rakety jsou. Jen ti proradní rusové raději používají dražší a přesnější munici a nechtějí sestoupit níž . Ale všeho do času. Ukrajinské tajné služby začaly v poslední době velmi intenzivně shánět v Západní Evropě trochu výkonější protiletadlovou raketku. Buď jim otrnulo a je na obzoru další Boeing, nebo mají zajímavý kontrakt na dodání do Sýrie. Já hlasuji pro Sýrii, a zájem byl asi od těch, kterým se neodmítá. ano, banderovec je pro dolar schopný udělat hodně, i vyzbrojit islámistu, teď dokonce jeden z nich dal výzvu,… Číst vice »