Rusko: Sériové číslo rakety, která sestřelila MH17, ukazují, že byla vyrobena v roce 1986 a patřila Ukrajině

Sériové číslo rakety, která v červnu 2014 sestřelila let MH17 nad východní Ukrajinou, dokazuje, že tato zbraň byla vyrobena v roce 1986 a nacházela se ve vlastnictví ukrajinské armády. Podle názoru mezinárodního týmu vyšetřovatelů vedeného Holandskem se sériové číslo rakety Buk 8868720 našlo na dvou fragmentech rakety, která letadlo sestřelila, a to na motoru rakety a na její trysce.

Ruské vojenské úřady oznámily, že sledovaly stopu rakety nesoucí toto číslo a mohly proto v těchto dnech předložit novinářům dokument, dokazující, že předmětná raketa Buk s číslem 8868720 byla vyrobena v roce 1986 ve vojenském závodě ve městě Dolgoprudny, nalézající se v moskevské oblasti, a byla z tohoto závodu vyexpedována 29. prosince téhož roku. Adresátem byla vojenské jednotka č. 20152, která se v současnosti nazývá 223. protileteckým obranným plukem ukrajinských ozbrojených sil. Jde o pluk, který se účastnil tvrdého kyjevského zákroku proti tzv.proruským rebelům na Ukrajině v červnu 2014, čili ve stejném měsíci, kdy byla vypálena střela proti holandskému dopravnímu letadlu.

„Uvedený dokument předložený novinářům vyvrací obvinění Ukrajiny i dalších zemí, že raketu mířící na holandské dopravní letadlo uvedl do pohybu spouštěč, na místo odpálení tajně dopravený z Ruska“ praví se ve zprávě ruského ministerstva obrany. „Všechny materiály, které tato obvinění Ruska vyvracejí jako nepodložené, byly holandským vyšetřovatelům zaslány.“

Zdroj: RT

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
22. 9. 2018 17:39

K tomuhle těžko něco dodat.
Ale jinak?
Rusko se obrátilo na Írán s dotazem, jestli by mohlo využívat jedno jeho letiště ke startu leteckých tankeru.
A do Moskvy odletěl jeden khaki izrazid vysvetlovat vlastni zidovinu při sestřelení ruského IL.

asym
asym
24. 9. 2018 6:33

Dle logiky „Kdo chce vlka být…“ tipuji, že ani tento kardinální důkaz nebude stačit, aby usvědčil ukrofašouny se setřelení MH 17.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
24. 9. 2018 7:15

Je opět více viditelné, kdo je kým. A mediálně-oficiální „pohled Západu“ není na světě jediný. „Východ“ či jiné oblasti si to „přečtou“. A další vysvětlení potřebovat nebudou. Navíc je to odpověď RF na probíhající informační válku. V současnosti již nelze tvrdit, že RF tu informační válku prohrává, neb ty kdo chtějí věřit jen „krotkému“ Západnímu mainstreamu RF rozhodně přesvědčovat nebude. Takoví „kráčí svým směrem vstříc svému osudu“… A RF se jen vynasnaží, aby ten jejich „osud“ nebyl i jejím. Končí doba kdy naopak na úkor Rusů si někteří mohli zkusit „zariskovat“… A žádné „Skřípání“ na tom už nic nezmění… RF… Číst vice »