S Babišem do našeho ještě hlubšího vazalství

Koncem října loňského roku jsem v asi patnácti našich levicových webech zveřejnil článek o tom, že důvěru našich lidí v Babišův jasný politický úsudek ruší jedna okolnost, totiž ta, že si do vlády na křeslo ministra zahraničí vybral Martina Stropnického, známého to protiruského štváče a člověka, který si už předchozích časech a v jiných vládách ze svého argumenty nepodloženého a buď jen tak živelně z něj tryskajícího protiruského povykování, či možná povykování existenčními úvahami dobře promyšleného, pořídil slušněji placený džob, než existenčně nejistější džob herce.

V té souvislosti jsem vyslovil starost, aby nás ministr Stropnický právě svým ostře protiruským zaměřením netáhl do našeho prowashingtonského vazalaství ještě hlouběji, než jsme v něm v ten čas byli.

Dva dny poté prohlásil Andrej Babiš v jakémsi interview, že zahraniční politiku bude v podstatě vykonávat on, a že to proto bude i on, a nikoli designovaný ministr Stropnický, který se účastní jakéhosi nadcházejícího setkání západních státníků v Bruselu.

Nejsem samozřejmě natolik domýšlivý, abych si myslel, že svým tehdejším prohlášením reagoval tehdy Babiš i na můj předchozí článek, ale v každém případě se jím mé nejhorší obavy ze zahraničního ministrování herce Stropnického značně umenšily, na což jsem na webech reagoval článkem nazvaným tímto uklidňujícím konstatováním: Takže Stropnický bude na ministerstvu zahraničí jen figura.

Mé uklidnění nemělo, bohužel, dlouhého trvání. Dnes ráno jsem se totiž dověděl, že včerejší summit EU v Bruselu podpořil podezření Velké Británie, že za plynovým útokem na dvojitého britského špiona Skripala stojí Rusko (jistěže to muselo udělat Rusko, které to poškodilo, a nemohl to udělat Západ, kterému to prospělo, že?), a náš premiér v demisi Babiš, který se summitu účastnil, prohlásil na následném nočním setkání s novináři, že Česká republika po Británii a společně jen s několika baltskými státy (jiné západní země o ničem takovém neuvažují), se chystá vyhostit kvůli tomuto útoku z naší republiky několik ruských diplomatů.

V pondělí projedná premiér v demisi Babiš tuto záležitost s ministrem Stropnickým a několika dalšími členy vlády.

Takže milí zlatí: Pokud jste si, stejně jako já, dělali nějaké iluze o tom, že Babiš bude v posuzování zahraničněpolitických záležitostí rozumnější, než ministr Stropnický, že na summitu jako EU jako svépravný jeho člen třeba vystoupí a řekne, že pouhé podezření nějaké země z nějakého činu a bez předložení jakéhokoli důkazu o něm, a navíc v situaci, kdy je toto podezření tak absurdní, jak ve věci Skripala skutečně je, nemůže zakládat sankce, podobné např. vyhoštění diplomatů ze země, pak na tyto iluze rychle zapomeňte a zapiště si za uši, že Babiš není v posuzování současné mezinárodní situace ani o píď rozumnější, než jsou Stropnický, Kalousek, Fiala, Schwarzenberg, Bělobrádek, Langšádlová, Gazdík a vůbec celá ta naše prowashingtonská neblahá skvadra činící i z naší země opovrhovaný vazalský přívěsek současné západní protiruské anabáze.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Amenre
Amenre
23. 3. 2018 17:06

…dělali nějaké iluze o tom, že Babiš bude v posuzování zahraničněpolitických záležitostí rozumnější… No upřímně mě překvapuje, že si ty iluze dělal autor. Mě by to nenapadlo a to nejsem schopen takových výborných politických komentářů a závěrů jako on. Spíš mě překvapilo, že to Babiš vůbec projednává, když ho to nemusí pálit a ČR figuruje v celém případě jen jako jedna z možných zemí, kde byl novičok vyroben nebo odkud dovezen. Ale evidentně chtěl být mezi prvníma, kdo si na Rusko zahejtuje, než to udělala o pár hodin později celá EU ( viz. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/467119-eu-povolala-ke-konzultacim-sveho-velvyslance-v-rusku.html ). Rozhodně ho nepodezírám z brilantního… Číst vice »

Bety
Bety
23. 3. 2018 20:59

Oni jsou všichni z jednoho hnízda. Křiví podrazáci bez charakteru. Je to pořád dokola – výběr mezi špatným a velmi špatným. A nikde žádný dobrý, natož velmi dobrý.

idiotronic
idiotronic
24. 3. 2018 1:02

Babiš se od NEBLAHÉ PROWASHINGTONSKÉ SQUADRY, vyjmenované v článku liší zásadně : je schopen vyhrát volby. I miliardářů máme dostatek na zaplnění bulváru, ale politicky mu nikdo nekonkuruje, jeho předvolební sliby zvítězily. Squadře trvalo po volbách několik dní, než pochopila, že vyvolá-li předčasné volby, bude to její konec a namísto ve Sněmovní ulici může diskutovat ve výtahu cestou na pracoviště. A to jsem jej ještě nevolil já! (ale to je tajné)

abx
abx
24. 3. 2018 9:20

momentalne je Babis vo velmi prekernej situacii, pocet stupnov volnosti NULA. co je zac, to sa ukaze az trochu neskor, ked nebude pod takym tlakom. niezeby som mu veril, ale taky politicky gauner ako trebars Kalousek byt nemoze, to by bolo proti prirode…

racek
racek
24. 3. 2018 16:33

Ono se to pomalu střádá, to vůbec není člověk jak se presentuje, on je velmi impulsivní a rozhoduje se ad hoc. Jak se mu zrovna hodí. Když se dohoda nehodí, kopne Vás někam. Takový byl vždy. K lidem se chvá stylem … ty tam, podej, přines, jdi pryč … ty hovado, cos to provedl. Takového jsem ho několikrát svýho času zažil. Nemyslím si, že se za těch více jak 10 let nějak polepšil. Zrovna tak jedná ve své firmě jedná teď i ve vládě, jak jsem slyšel. Vážení, ten rozumí jen jiné síle. Ta tu mohla být (Okamura, socani, komouši),… Číst vice »

Admirál
Admirál
24. 3. 2018 21:20

racek napsal Ono se to pomalu střádá, to vůbec není člověk jak se presentuje, on je velmi impulsivní a rozhoduje se ad hoc. Jak se mu zrovna hodí. Když se dohoda nehodí, kopne Vás někam. Takový byl vždy. K lidem se chvá stylem … ty tam, podej, přines, jdi pryč … ty hovado, cos to provedl. Takového jsem ho několikrát svýho času zažil. Nemyslím si, že se za těch více jak 10 let nějak polepšil. Zrovna tak jedná ve své firmě jedná teď i ve vládě, jak jsem slyšel. Vážení, ten rozumí jen jiné síle. Ta tu mohla být (Okamura,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 3. 2018 10:41
idiotronic
idiotronic
25. 3. 2018 13:06

Martin (už bez taky m) napsal
Hrdý národ.

Jednou z prvních věcí, kterou normalizační režim zavedl, byl zákaz doručování časopisu Jednota , vydávaného V Daruvaru českou menšinou. I později byl kontakt s Jugoslávií regulován (zvláštní druh cestovních pasů, platný výhradně do Jugoslávie) . Husákovsko-biĺakovský režim opovrhoval někdejší srbsko-československou solidaritou.Spojence viděl spíše v Kyjevě, než v Bělehradu.

peter.
25. 3. 2018 14:17

racek napsal
Nevěřte mu, není proč.

+++

fajt
fajt
25. 3. 2018 14:28

a s Babišem až do útrpného konce – a tak je to spravne, tak to ma byť. ..)

racek
racek
25. 3. 2018 15:28

fajt napsal

a s Babišem až do útrpného konce – a tak je to spravne, tak to ma byť. ..)

Na druhé straně vyhrál volby s velkým náskokem. Takže bychom to měli přetrpět, už proto, že dojde u mnoha lidí k poznání. A nadpoloviční většinu rozhodně mít nebude. Předčasné volby by mu ještě přidalo …

Petrpavel
Petrpavel
25. 3. 2018 16:43

racek napsal :
Nevěřte mu, není proč.

Není co dodávat …. +++

fajt
fajt
25. 3. 2018 17:29

racek napsal
Na druhé straně vyhrál volby s velkým náskokem. Takže bychom to měli přetrpět, už proto, že dojde u mnoha lidí k poznání. A nadpoloviční většinu rozhodně mít nebude. Předčasné volby by mu ještě přidalo …

je mi úplně u zadele, kterého kašpara na zdejší knížecí stolec vyrabované kolonie
ve finále dosadí, důležité bude, že nakonec opravdu nebude ( a nebudou) – jeden z mých posledních projektů zde bude čistá lichva k čistým ovčanům, kteří prahnou po lepším světě a přitom stále spoléhají na své řezníka – a tak je to spravne, tak to ma byť . ..)

Aleš
Aleš
26. 3. 2018 10:54

https://www.novinky.cz/domaci/467321-babis-vyhostime-ruske-zpravodajce-kdo-si-mysli-ze-jim-jde-o-dobro-cr-seredne-se-plete.html https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tohle-jsou-babisovi-mladi-marketeri-na-iluze-ma-premier-sve-lidi-44092?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp fajte: Ne vždy tu byli jen kašparové, tak nemám strach, že by se tu nenašel někdo, kdo by ČR řídil lépe než abonenti dotací na tenisové a jiné sportovní areály a předražené dotované hovězí zkrmované rozmlsanými pseudoelitami a privatizátoři zisků a socializátoři ztrát, upevňující korporátní fašismus hluboko v zádeli Nadnárodní Americké Teroristické Organizace a za ní stojícím kapitálu. Jestli chce Zeman ustát svůj mandát, měl by se postavit jasně za svých dolních deset milionů. Babiš už s vědomím rostoucích již vysokých preferencí se na ně rozhodl udělat dlouhý nos, vždyť také žije z evropských dotací a to vůbec… Číst vice »

Gatta
Gatta
26. 3. 2018 14:27

https://zpravy.idnes.cz/babis-stropnicky-mimoradna-tiskovka-rusove-diplomate-skripal-p7f-/domaci.aspx?c=A180326_142148_domaci_kop

Jsou v životě takové okamžiky, kdy se „lámou charaktery“ – čož není tento případ – není zde co lámat.
Jsou ale podobné, méně vypjaté okamžiky, kdy i největší kecal či alibista – tedy i nejvýmluvnější politik, musí chtě -nechtě udělat nějaký jednoznačný čin.
Čin, který má vyšší vypovídající hodnotu, než měcíce a roky jeho slibů, vyhlášení a proslovů. Čin, který si lidé často i dlouho pamatují …

Zradil jednou – zradí kdykoliv, poslechl „tu svoji vrchnost“ jednou – poslechne pokaždé …

peter.
26. 3. 2018 18:11

Mnohí sa chytili vyhlásenia Ruska,že „Novičok“ mohol byť vyrobený v Čechách,na Slovensku,vo Švédsku…proste všade,kde existoval vyspelý chemický priemysel.V nijakom prípade,ani v náznaku si nemohol žiadny priemerne inteligentný a čo i len trochu súdny človek vysvetliť ten výrok, ako konkrétne obvinenie Česka,Slovenska,Švédska alebo niekoho iného.No v českej diplomacii asi nepracujú ani priemerne inteligentní a aspoň trochu súdni ľudia,lebo ešte aj dnes tvrdia,že sa cítia byť hlboko urazení obvinením (!!!) Ruska z toho,že „novičok“vyrobili Česi. Neviem ešte,ako zareaguje Slovensko.Zatiaľ nikoho z veľvyslanectva nevyhadzujeme,no to sa môže z minúty na minútu zmeniť,žiadne veľké ilúzie si o našich politikoch ani diplomatoch nerobím. Ja veľmi… Číst vice »

fajt
fajt
26. 3. 2018 18:21

Gatta napsal https://zpravy.idnes.cz/babis-stropnicky-mimoradna-tiskovka-rusove-diplomate-skripal-p7f-/domaci.aspx?c=A180326_142148_domaci_kop Jsou v životě takové okamžiky, kdy se „lámou charaktery“ – čož není tento případ – není zde co lámat. Jsou ale podobné, méně vypjaté okamžiky, kdy i největší kecal či alibista– tedy i nejvýmluvnější politik, musí chtě -nechtěudělat nějaký jednoznačný čin. Čin,který má vyšší vypovídající hodnotu, než měcíce a roky jeho slibů, vyhlášení a proslovů.Čin, který si lidé často i dlouho pamatují … Zradil jednou – zradí kdykoliv, poslechl „tu svoji vrchnost“ jednou – poslechne pokaždé … přijel američan na špinavou robotu, vystavil Andreje kompru, které stálo za to a ten svému novému řídícímu předložil skalp třech… Číst vice »

fajt
fajt
27. 3. 2018 6:03

peter. napsal

Tak predsa len v nás zostali zbytky zdravého rozumu
https://www.hlavnespravy.sk/slovensko-v-kauze-skripala-zatial-stoji-bokom-postavilo-na-stranu-zdraveho-rozumu/1353646

u Vás se jede majdan, Peter, tam to nesmí přehnat nebo předčasné volby skončí pro Sorose a jeho partu fiaskem. ..)

peter.
27. 3. 2018 6:37

fajt napsal u Vás se jede majdan, Peter, tam to nesmí přehnat nebo předčasné volby skončí pro Sorose a jeho partu fiaskem. ..) fajt! K majdanu ani nedošlo a ešte len uvidíme,za akú cenu.Majdan skončil odstúpením Fica,keď na druhý deň po tomto akte,odstúpili hlavní organizátori „majdenu“od organizovania protestných zhromaždení a novinári tiež prestali tlačiť na pílu.Ostala sklamaná opozícia,zopár komediantov a zblbnutí študenti.Včera hlasovalo za dôveru vláde 81 poslancov zo 150. Akú cenu musela vládna koalícia zaplatiť sorošbande … ešte len uvidíme. Čo sa týka odvolávanie diplomatov,tak toto naozaj svedčí o tom,že slovenská diplomacia ešte stále disponuje zbytkami zdravého rozumu a… Číst vice »

Gatta
Gatta
27. 3. 2018 6:49

fajt napsal: „…přijel američan na špinavou robotu, vystavil Andreje kompru, které stálo za to a ten svému novému řídícímu předložil skalp třech rusů „. Pochopitelně zde nejde o skalpy tří vyhoštěných pracovníků ruské ambasády. Jde především o „akt přiznané uvědomělé poslušnosti a podřízenosti“ – to na poli vyšší politiky. Na domácí scéně to vypovídá o vysoké pragmatičnosti a politické ohebnosti pana Babiše. To samo o sobě nemusí být ještě samo o sobě ještě úplně špatně. Tedy v duchu N. Machiavelliho: ono co je nutná promyšlená taktická lest a co je prostá zrada, obyčejná připo..anost, nebo bezohledná bezcharakternost se měří účelem… Číst vice »

Gatta
Gatta
27. 3. 2018 7:10

PS Ještě jedna věc je poučná, vlatně dvě: – Babiš klidně a rozhodně bude tvrdit, že se v ČR Novičok nevyrábí, není a nikdo o něm nic neví – což popírají,mimo jiné, informace o naší protichemické jednotce. – Babiš se klidně zapojí do vyhošťování diplomatů i když ví, že všechna obvinění „jsou na vodě“ a u žádného nepolitického soudu by podle nich nikoho nemohli odsoudit. Ale udělá to … Tedy vlastně je to jen jeden problém. Pan Babiš řekne, nebo udělá COKOLIV co potřebuje, nebo chce říct, nebo udělat. A to bez ohledu na realitu i logiku. O to víc… Číst vice »

Irena
27. 3. 2018 9:25

Babiš LŽE s ohledem na to vyhoštění lidem do očí! Zcela nepokrytě. Udělal si byznys na zákonném!?! přerozdělování peněz těm správným lidem. Co se od takového člověka asi tak dá čekat? Že bude myslet na většinu? Na svůj stát? Až ho bude vlastnit, tak možná, i když ani potom ne, protože tím větší budou existovat nadnárodní páky, jak ho uposlušnit. Lidé si zaslouží takovou vládu, jakou si zvolili. Hezky se ukrajinizujeme. A není to tak, že účel světí prostředky, to prostředky musí světit účel, jestliže to tak není, je to vždy špatně!

Aleš
Aleš
27. 3. 2018 10:31

Irena: Samozřejmě. To jestli BIS najde stopy po výrobě NOW WE CHOOK u nás přeci nemůže mít vliv na vyhoštění diplomata, ten přeci s tím neměl nic společného. Jinak bych chápal naši vládu, kdyby to všechno bylo reakce na vyšetřování, které by dospělo k závěru, že za otravu mohou Rusové… Zeman samozřejmě logicky chce vyvrátit dohady o tom zda u nás ano či ne. U Babiše, který chce obhájit svoje lži, to má zelenou, protože bude mít v ruce konečně „důkaz“, to přeci „Rusko nás křivě obvinilo“. Asi bych propuknul smíchy, kdyby BIS ty stopy našla, ale to moc nečekám.… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
27. 3. 2018 11:47

Vyhošťovat diplomaty bez jakýchkoliv důkazů jen na základě „potřeby dokázat příslušnost k rusofobii“ je sprosté… Přímo hloupé… Není unfair podpořit spojence- kdyby to ovšem byli NAŠI spojenci. Nejsou. Národa se na vstup do NATO nikdo neptal. NEJSOU TO NAŠI SPOJENCI. Není tedy koho podporovat, není v čem,ani zač… Jistá „rezivějící ledy“ kdys znepokojeně apelovala na vedení SSSR aby si v tom Východním Německu udělali pořádek, že oni „na Západě potřebují klid na práci“ a ne krach „Východního bloku“… To jen pro připomenutí těm kdož už si nemohou pamatovat Mnichov, etc… Porušení persumpce neviny- respektive její ZÁMĚNA PERSUMPCÍ VINY – to… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
27. 3. 2018 12:22

No comment…
Vrchol nestoudné nesoudnosti nesoudné knihovnice – „skoropremiérky“…
https://www.novinky.cz/domaci/467493-nemcova-jsem-presvedcena-ze-prezident-se-velezrady-dopustil.html
Němcová na Hrad- na Mírov !!!
Za velezradu v podobě církevních prostitucí, za podíl na posRaneckém posvěcení rozkrádání republiky v nejednom „funkčním“ období…
Může-li si občan ČR dovolit platiti takovéto „ozdoby“ par-LAMENTU ???