Saúdský vpád do Jemenu

Bez povšimnutí našeho tisku, bez souhlasu OSN, bez protestu tak zvaných nejdemokratičtějších zemí, vtrhly ve čtvrtek 6. srpna 2015 do Jemenu vojska Saúdské Arábie.

Jemen je rozdělen národnostně obdobně jak Ukrajina. V Jemenu byl svržen místní „Janukovyč“, armáda se přidala na stranu „pučistů“. Cizí stát (Saudská Arábie), bez mandátu OSN bombarduje už několik měsíců civilní obyvatelstvo. USA v Jemenu prosazují návrat místního „Janukovyče“.

Teď porovnejte záběry z dalekého Jemenu, kde najdete plno záběrů jednotek Saúdské Arábie, se záběry vtrhnutí Ruské armády na Ukrajinu, zemi, která má na rozdíl od Jemenu plné internetové a mobilní spojení a je plná kamer a kvalitních digitálních foťáků.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
10. 8. 2015 10:29

A jak je to dlouho, kdy ropní šejci SA a Kataru seděli na roném prameni, diktovali světové ceny a jedinou starostí pro ně bylo, jaký nesmysl by si ještě mohli nechat v té své poušti postavit. A stejně jako oligarchové na Ukrajině – najednou mají úplně jiné starosti. To je ale náhoda, že? Ona každá armáda je nejlepší, 100% neporazitelná a vlastně i nejužitečnější, dokud je v kasárnách a občas se předvede nablýskaná na přehlídce. Až se začne střílet, zkazí se počasí a nastoupí únava, ranění a mrtví … tak se vždy ukáží meze a může to celé skončit i… Číst vice »

orinoko
orinoko
11. 8. 2015 19:47

Úplně jsem to přehlédl … asi i Jemen bude potřebovat určitou osvětu. Anebo my? Tak především … v Jemenu s ohledem na nedostatek potravin hrozí velmi vážná humanitární katastrofa … kde je proslulý český humanitární kretén Veš Krna, aby sdělil svoje hyperbystré postřehy tomuto Světu ze světa Onoho? Už jsem to tu psal, tak teď ještě jednou pro Veš Krnovu nemýlku. V Jemenu proti sobě stojí několik koalic. Jako vždy ten emerický kočkodan dohlíží, aby kdekdo skákal jako on. Arabská středověká paka saudského typu podporují jakéhosi Hádího, což je klasický jemenský Quisling, jehož si Saudové vybrali, aby v Jemenu ohlídal… Číst vice »

peter.
12. 8. 2015 11:32

orinoko napsal

http://www.presstv.ir/Video/2015/08/12/424362/Yemenis-defend-country-Saudi-Arabia-war

To je to,čo na politike nenávidím.Putin má všetky dôvody pre to,aby Saudov nenávidel.A napriek tomu s nimi musí jednať,podávať im ruku a usmievať sa na nich.Toto ja nedokážem.

orinoko
orinoko
12. 8. 2015 20:49

Peter, to jsme dva. Ačkoli , kdo ví. Viděl jsem záběry, kdy si izraelský Jischak Rabin podal ruku s palestinským Jásirem Arafatem. Na Židovi bylo vidět, jak osobně neskutečně trpí a těžce překonává sám sebe. To byl vysoký Šekspér, a ani ho nemusel hrát. Kromě jiného … i osobní drama. Velmi dobře si NATO vzpomínám. Budu tu asi působit jako idiot , ale byla doba, kdy jsem měl Izrael docela rád. To byla doba jeho opravdu odvážných politiků. – Tady na OM jsem za to ovšem sklidil různé odsudky. Jischak Rabin za svojí odvahu zaplatil vlastním životem, když mu to… Číst vice »