Savčenko

„Požaduji osvobození od zabití všech zabitých novinářů, všech zabitých dětí Donbasu, všech Srbů, plnících svou vojenskou povinnost bránit vlast, zabitých v Haagu. Také požaduji osvobodit z amerických věznic, kde si odpykávají nespravedlivě 25 let, unesené ruské občany Jarošenka a Buta, kteří nikoho nezabili, neokradli, neznásilnili. Až je osvobodí, pomyslím na to, nehladoví-li Savčenko.“

Prohlášení Junny Moric na jejím facebooku, které bylo zakrátko nahlášeno jako závadné a odstraněno. Zdroj.

***

Prostě o jednoduchém

Napsal S_Lopatnikov, překlad Janika

Pozorně jsem si přečetl obžalobu.

Nejsou žádné rozpory.

Velitel Savčenkové, nějaký Melničuk, říká, že stříleli podle navigace pomocí GPS, a prokuratura tvrdí, že:

a) stříleli podle údajů navigátora, který byl ve vizuálním kontaktu s ostřelovanou pozicí;

b) navigátorem byla Savčenko.

Důkazem střelby podle údajů navigátora je to, že při střelbě podle GPS korekce není v zásadě možná a výsledek střelby bez pozorovatele je neznámý. Je stanoveno pořadí výstřelů: dvě zaměřování, potom dvakrát na cíl a po zásahu cíle zastavení střelby – to jasně ukazuje na přítomnost navigátora.

Důkazy o vině osobně Savčenko jsou v tom, že byla zajata v blízkosti přenosové věže, která se nachází na nejvhodnějším místě pro navigaci a měla u sebe mapu, kompas, vysílačku a mobilní telefony, což je dostatečné vybavení pro vizuální pozorování výsledků střelby a přenosu dostatečných údaje pro korekční výpočty správné polohy. Toto je vybavení navigátora.

Jsou zde ještě další věci: výpovědi svědků a nahrávky s prohlášeními atd.

Během druhé světové války by Savčenko při takových objektivních údajích byla na místě zastřelena.

A udělali by to správně. Co je nejdůležitější, bylo by to naprosto podle práva a svědomí.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vaska
Vaska
15. 3. 2016 8:59

nejhorší na tom je že se té kreatury zastával zavorálek – včera vyřvával v rádiu že požaduje jeji osvobození – kam až jsme klesli a kam ještě klesnem – rád bych věděl jestli ten velkej „humanista“ jehož jméno se nesmí vyslovit, v tom pekle aspoň trochu zpituje svědomí (pokud někdy nějaké měl – je známo že psychopati ho nemaj)

Béda
15. 3. 2016 9:50

Vaska,

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusove-k-nam-vozi- uprchliky-pravil-Zaoralek-426264/diskuse?p=2

Tam se dočtete co si o tom bezobratlém živočichovi myslí lidi.

Admirál
Admirál
15. 3. 2016 12:22

Už jsem to psal, soc.dem. jsou svým potenciálem klamat tělem horší a nebezpečnější než TOP.

Nehájí systémově zájmy svých voličů, něco jiného mluví a něco jiného dělají, jejich špičky se paktují s neoliberály že je chválí i Schwarzenberg s Kalouskem.

Pokud se u nich něco zásadního nezmění, jsou NEVOLITELNÍ.

koloděj
koloděj
15. 3. 2016 15:02

Tak první smysluplný článek, kde se člověk dozví za co a na základě čeho ji soudí. Pořád mi není jasné, jak to, že pilot lozi po věži a naviguje dělostřelbu, je součástí Azova a ještě stíhá mučit zajatce.
Nejde o to, že bych tomu nevěřil ale i v alt. médiích se nahromadila taková kupa hovadin kolem této „bojovnice“, že čemukoliv kolem tohoto případu jen tak neuvěřím. Asi zámysl.

Béda
15. 3. 2016 19:21

Z diskuse: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Martin-Koller-opet-drsne-Turecko-vyvolalo-valku-v-Syrii-a-zpusobilo-islamskou-invazi-nedat-mu-ani-korunu-a-vyloucit-z-NATO-A-dalsi-Sobotkova-analni-expedice-tentokrat-do-objemne-sudetacke-426358/diskuse svěde ctví faktů a důkazů, které vnášejí mnohem více světla do „hrdinského“ jednání N. Savčenko. Například bývalý starosta Užgorodu Sergej Ratušňak na svých FB stránkách napsal či popsal, jak N. Savčenko, navzdory tomu, že byla profesně v ukrajinské armádě zařazena jako letecká navigátorka, „vyslýchala“ ruské zajatce. S. Ratušňak nemluví o klasických výsleších, ale o trýznění, nelidském mučení zajatců. K tomu říká: „ Osobně jsem mluvil s učitelem a farářem, kteří zcela náhodou přežili fyzické mučení a zvěrstva, které vedla nová „hrdinka Majdanu“ Naděžda Savčenko. Říkali, že N. Savčenko normálně zajatce svázané na rukou i na nohou mučila,… Číst vice »

fajt
fajt
15. 3. 2016 19:27

Béda napsal
Béda

ideální nový ukrajinský premiér nebo rovnou prezident, ani ruští oligarchové určitě nebudou proti. ..)

Béda
16. 3. 2016 8:53

Béda napsal

http://www.eurasia24.cz/zpravy/544-pod-gorlovkou-se-vzbourili-ukrajinsti-vojaci-a-udelali-ze-svych-velitelu-rukojmi

Basurin: „Naše rozvědka zjistila, že vojáci 3. výsadkového praporu 79. výsadkové brigády (ukrajinské armády) vzali do zajetí a použili jako rukojmí velitelský sbor praporu, rozmístěného v prostoru obce Rozovka,“ oznámil Basurin.

Podle jeho slov byli vojáci odzbrojeni a v současné době jsou jednak vyslýcháni ukrajinskými bezpečnostními orgány a jednak jsou v péči psychologů.“

Béda
16. 3. 2016 20:04

Ještě větší blbec než jsme doufali: http://svobodnenoviny.eu/porosenko-potvrdil-obranny-plan-na-boj-proti-ruske-agresi/

Kdyby neměli nacističtí oligarchové, kteří zničili Ukrajinu (dnešní UkraDina) Rusa, okamžitě by ten prohnilý režim padl a ukrajinský lid by je hnal smradlavým koštětem z Kyjeva domů do USA a do Izraele. Stejně k tomu jednou dojde.

Béda
17. 3. 2016 14:55

Lituji toho, že jsem je jednou jedinkrát (Za Paroubka) volil. http://globe24.cz/domov/826-sobotka-bude-presvedcovat-na-summitu-eu-aby-pomohla-savcenkove

Béda
18. 3. 2016 19:43