Seberte düsseldorfskému zbohatlíkovi vše, co má na úvěr, a bude vypadat úplně stejně jako občan NDR

Německý satirik Volker Pispers o kapitalismu a jeho dluzích.

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
9. 3. 2015 14:16

Opět bravurně a vtipně shrnutá truchlivá skutečnost. Čím to, že v ČR v mainstremových médiích žádná skutečná politická satira není? Žeby nebyla poptávka?

Béda
9. 3. 2015 14:19

Velký dík paní Ireně.

hudryper
hudryper
9. 3. 2015 16:36

Myslím že je moc dobře,že podobné kritické pořady jsou dabovány do ruštiny a šířeny ruskou televizí. Tak se lidé zblbnutí neoliberálním náboženstvím přesvědčují,že nejde o dobré společenské zřízení ani v bohatém Německu,natož v Rusku.Je jasné,že světový konflikt,na jehož prahu stojíme,
bude nejen o nerostných a energetických surovinách,ale hlavně o novém sociálním paradigmatu.

Sio
Sio
9. 3. 2015 17:37

No, napřed jsme se probudili ze sna ve východní Evropě, a teď je na řadě Západ. Je dobré si uvědomit jedno. Kde jsou dlužníci, tam jsou i věřitelé. Není na čase začít mluvit o věřitelích? Rozdávali půjčky neodpovědně. Hmm, podnikatelské riziko. Měli by ho teď nést.

idiotronic
9. 3. 2015 18:26

Béda napsal
Čím to, že v ČR v mainstremových médiích žádná skutečná politická satira není? Žeby nebyla poptávka?

Nějakou satiru jsme tu v devadesátých létech měli (Čtvrtníček, Kraus,Bubílková, Šimek, Markovič). Dnes jsme ale pokročili tak daleko, že ti,kdož by se smáli, nemají na vstupné a ti, kdož mají na vstupné, nemají smysl pro humor.

mirror
mirror
9. 3. 2015 21:15

Kdo by to řekl, že si Němci už stěžují. Po převratu před volbami ukazovali naši křesťanští demokraté jako v oparu německý blahobyt záběry ze supermarketů. Kde udělali soudruzi kapitalisté chybu, že i v Německu se topí lidé v dluzích? Ještě před pár léty básnili snílci na levicových webech o životaschopnosti kapitalismu. Teď jim došel dech. Já tvrdím pořád, předvídat se musí umět!

Díky za překlad!

idiotronic
10. 3. 2015 2:22

mirror napsal Po převratu před volbami ukazovali naši křesťanští demokraté jako v oparu německý blahobyt záběry ze supermarketů. Kde udělali soudruzi kapitalisté chybu, Hned za státní hranicí (Höll) byl billboard ,,Freiheit statt Sozialismus“ (svoboda namísto socialismu) a celé měsíce jsme dováželi součástky , které v ČSFR nešly sehnat (mimo jiné i modré diody z SiC, dnes již historie). Nechápali jsme, jak mohou ve městech, jako Weiden stát naproti sobě konkurenční řetězce typu Aldi, Norma , Meinl, všechny velikostí připomínající spíše tehdejší plzeňský Prior , a uvnitř se prodává navzdory kursu levněji, než v Česku, žádná křeč. Dnes si podobnou pitomost… Číst vice »

r.m.
r.m.
10. 3. 2015 20:52

dluh zaniká zánikem věřitele, časem k tomu dojde

Honza999
Honza999
11. 3. 2015 8:28

r.m. napsal

dluh zaniká zánikem věřitele, časem k tomu dojde

Na zánik věřitele bych zase tak moc nespoléhal… Jak jde o prachy, vždy se najde nějaký „dědic“…

Gregory
Gregory
12. 3. 2015 4:39

Ono je to s tou satirou dnes tak, že by byl okamžitě takový člověk nazván ruskou pátou kolonou a bolševikem. A to i přesto, že v Rusku už se dávno nejedná o byť jen náznak socialismu nebo snad komunismu…… Ale to našim pravo ěrným západofilům vůbec nevadí.