Šest úrovní řízení společnosti

Reklama


Podle DVTŘ (Dostatečně všeobecné teorie řízení) může být společnost řízena na šesti úrovních. Vyjmenujme si je shora dolů podle účinnosti od nejvyšší úrovně po nejnižší. Zároveň platí zákon, který říká, že čím účinnější úroveň řízení, tím delší je čas, za který se projeví výsledky. Dosažený stav je zato nejstabilnější. Vyjmenuji všechny úrovně a vysvětlím na příkladu Ukrajiny, jak GP (Globální Prediktor) působil na které úrovni k dosažení svého cíle. Komu se nelíbí GP, dejte si místo toho USA, i když to není přesné, postačí to.

Tady jsou:

  1. Nejvyšší úroveň je SVĚTONÁZOROVÁ. Ovlivnění názorů lidí na svět kolem nich. Také je možno řící „způsobu chápání světa“.
  2. Další je CHRONOLOGICKÁ. Zkreslení dějin a především jejich výkladu. Boření národní mytologie.
  3. IDEOLOGICKÁ úroveň. Nasazení ideologie obsahující vadné předpoklady, metody a závěry, znemožňující lidem pochopit realitu a dávající jim zástupné cíle.
  4. EKONOMICKÁ. Devastace lidí s pomocí peněz a materiálních potřeb.
  5. Úroveň GENOCIDY. Alkohol, drogy, hazard, chudoba atd.
  6. Úroveň NÁSILÍ. Války, ozbrojené střety, násilí elit konané na odpůrcích

A teď slíbené vysvětlení, jak jednotlivé faktory využil GP k dosažení svých cílů na Ukrajině. K tomu si by bylo nejdříve zapotřebí vysvětlit, co je to úplná funkce řízení, ale to už by článek byl moc dlouhý, tak snad samostatně. Snad to půjde částečně objasnit i bez této znalosti. Vezmu to od nejnižší úrovně k nejvyšší.

NÁSILÍ

Použití násilí samotného by moc výsledků nepřineslo, pokud by obyvatelstvo nebylo připraveno dlouhodobějším působením na vyšších úrovních. Všichni víme, jak bylo násilí na Ukrajině použito. Pod záminkou odporu Janukoviče ke vstupu do EU byl zorganizován Majdan. Berkut (policejní složka) nesměl proti demonstrantům zasáhnout, objevili se profesionálové, pálili policisty ohněm, vynořily se polofašistické a fašistické organizace, které provedly státní převrat podle známého scénáře.

GENOCIDA

O obyvatelstvu bývalého SSSR je známo, že hlavně alkohol je užíván ve velkém množství. Náruživý piják alkoholu se stává nemyslícím zombie, které není schopno jakkoli se organizovat na odpor proti nepřátelům, v daném případě proti fašismu. Jedinou jeho starostí je být blízko láhve s alkoholem. Takovým člověkem lze snadno manipulovat a přimět ho udělat i hrozné věci. Snadno ho lze přesvědčit, že za jeho zpackaný život můžou ti druzí – třeba Moskalové. Tady asi GP moc práce neměl, tradice se táhne na Ukrajině a v Rusku po dlouhá desetiletí, to je známo. Snad jen udělat alkohol dostupnější a vytvořit atmosféru, že kdo nepije, není normální.

EKONOMICKÁ

Sehrála velmi významnou roli. Je známo, že drtivá většina Ukrajinců na Majdanu snila svůj sen o tom, jak se stanou částí bohaté Evropy, kde budou po ukrajinsku pracovat za německé platy. Samozřejmě, že šlo o iluzi, i my Češi už o německých platech víme své. Dále pak účastníci Majdanu dostávali zaplaceno, o tom se ví. Zvláště profesionální provokatéři přivezení bůhví odkud. Humornou tečkou jsou Nulandové sušenky. Zkrátka na této úrovni byla lidem vsugerována nereálná očekávání. Už, už to bude, jen co porazíme ty Moskaly … Dodnes si mnozí neuvědomují, že sen o EU a bohatství se rozplynul. K ekonomické manipulaci patří také všechny ukrajinské akce týkající se dodávek plynu na Ukrajinu a do zemí EU. Neplacení dluhů, provokace, vyhrožováním zastavení a likvidace plynovodu. Proti Rusku pak byly zavedený ekonomické sankce s cílem je oslabit a tím pomoci Ukrajině.

IDEOLOGICKÁ

Dnešní ukrajinskou ideologií dneška je fašismus, vypjatý nacionalismus ve zcela otevřené formě. Agrese, jako tradičně, je obrácena na východ, takže součástí ideologického působení je nenávist ke všemu ruskému. Prostě Rusové jsou příčinou všech problémů Ukrajiny, je potřeba je bít a zabíjet na potkání. Sláva Ukrajině! Fašisté byli GP organizování, cvičeni a procházeli intenzivním vymýváním mozků, tady se GP rozhodně neflákal. Přes veškerý nacionalismus jim ani nedochází, že jsou dávno kolonií řízenou ze Západu, který je ohlodává až na kost. Děti a psi prý lížou ruku, která je bije. Nedospělost Ukrajinců je způsobena vlivem všech zde vyjmenovaných faktorů po mnohá desetiletí. Jak vidno, ani pobyt v rámci SSSR na tom mnoho nezměnil. Jejich státnost byla křehká, teď už není reálně žádná.

CHRONOLOGICKÁ

Ukrajince se podařilo přesvědčit, že jejich národ má dlouhou slavnou historii a nemá nic společného s Rusy. A to přesto, že většina obyvatel jinak než rusky ani nemluví a ukrajinština vypadá jako kříženec ruštiny a polštiny. Ukrajinci ani nevědí, že většinu území k Ukrajině připojili Rusové. Nejsou si vědomi, že jejich bídu způsobují jejich vlastní oligarchové. Věří, že stačí obléct vyšívanku a svět padne na zadek. Jenže dějiny nejsou jen lidové kroje.

SVĚTONÁZOROVÁ

Většina Ukrajinců jsou hluboce věřící lidé, kteří berou slova svých popů velmi vážně, jsou tedy odtud snadno ovladatelný. Navíc křesťanství vede lidi k ohýbání hřbetů a smířlivosti. V lidech se tímto ponižováním hromadí vztek, který už GP umí nasměrovat tam, kam chce. Kromě toho tu máme vypjatý nacionalismus, který lze mimo jakékoli pochybnosti nazvat fašismem. To je práce GP. Přitom všem je tu obdiv k Západu (který zase tak dobře neznají) a planá naděje na pomoc z této strany. Jiné ideály a názory jsou likvidovány na první úrovni – násilně.

Na všech těchto úrovních řízení se vytvořilo v myslích místních lidí přesně to, co bylo potřeba pro Majdan. A tak Majdan proběhl s podporou většiny zombifikovaného a oklamaného národa.

Více k tématu a také o cílích VP SSSR je zde:

Přejít do diskuze k článku 173 komentářů