Seznam českých dezinformačních webů. Šíři prokremelskou propagandu, jsou rasistické a protiromské

Velká část dezinformačních webů inspiruje nebo přímo přebírá dezinformace ze zahraničních zdrojů. „Kromě oficiálních ruských kanálů, tedy anglické verze Sputniku nebo televizního zpravodajství Russia Today, lze jako příklady obvyklých zdrojů jmenovat také weby Global Research, Southfront nebo What does it mean,“ uvedl zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda.

SEZNAM ČESKÝCH DEZINFORMAČNÍCH WEBŮ

 • AC24
 • Sputnik CZ
 • Svět kolem nás
 • Lajkit
 • Aeronet
 • První zprávy
 • inStory
 • Czech Free Press
 • Česko aktuálně
 • Svobodné noviny
 • Nová republika
 • NWOO
 • Prvopodstata
 • Vlastenecké noviny
 • Megazine
 • Eurasia24
 • OrgoNet
 • Info kurýr
 • Pařát dnes
 • Moravská Informační Kancelář
 • Vlastní hlavou
 • ISSTRAS
 • AntiIiluminati
 • InfoWars
 • E-republika
 • Osud
 • Parlamentní listy
 • Protiproud
 • Zvědavec
 • EUportál
 • Eportál
 • Časopis Šifra
 • Bez politické korektnosti
 • Free Globe
 • Rukojmí
 • Euserver
 • Pravdive.eu
 • Almanach
 • Čtusi.info

DOKUMENT

Celý článek najdete na Romea.cz

Stanův komentář: Děkuji týmu Evropských hodnot pod vedením Jakuba Jandy, že sestavil reprezentativní soubor alternativních webů a umožnil tak lidem si lépe vybrat, kam si mají chodit pro informace. Trochu mě ovšem mrzí, že v popisu webů jsou hrubé chyby. Ještě více mě ovšem mrzí, nebál bych se napsat, že až uráží, že v seznamu nejsou OM. Čtení elaborátu Evropských hodnot všem čtenářům vřele doporučují, sám jsem se při něm dobře bavil. Tedy až do chvíle, než jsem si uvědomil, že i já jsem ho jako občan ČR a EU částečně financoval ze svých daní.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
31. 7. 2016 14:08

To je opravdu z jejich strany mimořádně odfláknutá práce, jestliže tam není OM. Budeme muset ve svých příspěvcích přitvrdit. Hrňte to sem lopatou :-)

asym
asym
31. 7. 2016 15:23

Je docela úsměvné, že profláknutý honibrk dostává prostor pro svůj hnůj ;-)

Slobo
Slobo
31. 7. 2016 15:59

…spytat sa
V.V.Pjakina
na Oslo, Utøyu
( Sloboda Lubomir )

http://pipr.startsiden.no/abcn/resized/972x/drp//2016/07/22/195230833/1/stor/2924161.jpg

Sio
Sio
31. 7. 2016 17:13

Irena napsal

To je opravdu z jejich strany mimořádně odfláknutá práce, jestliže tam není OM. Budeme muset ve svých příspěvcích přitvrdit. Hrňte to sem lopatou

OM není na obyčejném veřejném seznamu, ale na VIP černé listině. ;-)

petr jihlava
petr jihlava
31. 7. 2016 19:21

Pane šéfredaktore OM,máte pravdu.Řada dezinformačních webů je pro vás inspirací .Vaši čtenáři tyto weby rádi sledují a Vy si nemůžete dovolit ztratit jejich přízeň.Chováte se pragmaticky.Věřím Vám,že až se změní mediální obraz v ČR budete mezi prvními,který inspiraci u dezinformačních a proruských webů rychle opustí.

cnemo
31. 7. 2016 20:39

Bezva reklama a za peníze daňových poplatníků! Škoda, že nechtějí propagovat Nautila a to jsem jim 5x posílal přihlášku. Nebude to nějaká ta dyzgrimynace?:)

idiotronic
1. 8. 2016 1:55

Za ten seznam díky.O některých webech jsem skutečně nevěděl. Ale že tam nejsou OM, to bych pochopil. Například neustálým přeskakováním na původní prameny při pročítání ,,Světu ruskýma očima“ jsem ztratil přehled o tom, se kterým pádem se pojí sousloví ,,brání liberální demokracii (koho-co, nebo komu-čemu?). A tak nevím, co si mám o to Thingl-tanglu myslet…

Vetrnik
Vetrnik
1. 8. 2016 4:32

To si musím uložit, o některých jsem neměl ani zdání. Proslavený pornomaskot obskurního tanku Evropské Hodnoty rozeslal alternativním mediím řadu otázek, totoho typu: 1) Jaká je redakční struktura Vašeho projektu? (Které osoby jsou součástí redakce věnující se přípravě, psaní a editaci článků? Vydáváte na Vašem webu články externích přispěvatelů? Pokud ano, o jaké externí přispěvatele se jedná? Jakým způsobem vybíráte, komu dáte prostor?) 2) Jaká je jeho vlastnická struktura? (Které fyzické nebo právnické osoby jsou vlastníkem projektu? Jaký je jejich případný vliv na publikovaný obsah?) 3) Z jakých zdrojů přicházejí Vašemu projektu finanční zdroje? (Jaký byl rozpočet projektu za rok… Číst vice »

Vetrnik
Vetrnik
1. 8. 2016 4:38

Evropské hodnoty a jejich financování:
celkem dostali 2,4 mil. Kč, z toho:

Liga lidských práv 675 418,97
Evropský parlament 501 757,50
Informační kancelář Evrop. parlamentu 232 800,00
Konrad Adenauer Stiftung 172 557,00
International Visegrad Fund 145 190,08
Program Evropské komise Mládež v akci 97 477,12
Zastoupení Evropské komise v ČR 94 400,00
Česká národní delegace EPP v EP 66 000,00
Česká národní delegace S&D v Evropském parlamentu 66 000,00
Česko-německý fond budoucnosti 60 000,00
Úřad vlády ČR 35 000,00
Forum 50 10 000,00
EU Bulletin 9 523,88

petr jihlava
petr jihlava
1. 8. 2016 7:21

Vážený pane šéfredaktore OM,věřte mi.Opravdu nejsem od těch Evropských hodnot.Působení dezinformačních a proruských webů v ČR je fakt. Některé převzaté články-prokremelská propaganda a např. dezinformace kolem uprchlické krize na OM je další fakt. To nemůžete popřít.Že to vaši věrní čtenáři chtějí číst není omluva proč tyto dezinformace a propagandu jakékoliv světové velmoci šířit a tvářit se přitom jako „alternativní“web. OM dnes sleduji pouze okrajově a to jenom díky tomu,že si trochu zachovala na některá společenská témata levicovou tvář. Tvrdíte,že OM je první alternativní web,který od roku 2008 jde proti proudu.Nemáte pravdu.První alternativní web jsou Britský listy. Prví číslo BL vyšlo… Číst vice »

Irena
1. 8. 2016 8:04

petr jihlava napsal Jestliže se v českém mediálním prostoru se vznikem konfliktu na Ukrajině vyrojily desítky konspiračních webů Víte Petříčku, vy lidi podceňujete. Nikdo nemá rád, když z něho dělají blbce a ta vaše propaganda o Ukrajině byla tak nechutně lživá, že to vytočilo spoustu lidí a to jim dalo podnět, aby se začali rozhlížet i jinde a zapojili mozek. Teď už se vám to zastavit nepovede. To bylo k obecnému propagandistickému proudu. A teď k těm vašim blitkám, které si hrály na levicový web, a které jste proměnili v tvrdě propagandistický škvár. Ti lidé, kteří tam chodili, už ve… Číst vice »

petr jihlava
petr jihlava
1. 8. 2016 11:21

Milá paní Ireno,moje odpověď byla směrovaná šéfredaktoru OM. Ne Vám. Pokud jste se takto ozvala, rád Vám odpovím. Já někoho v diskuzi nepřesvědčuji,jaká média má sledovat.Je to svobodná volba každého z nás.Vůbec neomlouvám zpravodajství a publicistiku mediálního mainstreamu včetně veřejnoprávních médií, jak informuje o konfliktu např. na Ukrajině.To jste mě zřejmě špatně pochopila. Naprosto,ale souhlasím s tím,že velká většina z nás neumí pracovat s informacemi,které se na nás ze všech stran různě valí. Démonizace Putina a Ruska a nekritické oslavování západní demokracie se mi nelíbí zrovna tak, jako se mi kdysi nelíbila démonizace vojensko-průmyslového komplexu USA a vychvalování údajně socialistického… Číst vice »

Irena
1. 8. 2016 11:34

Milý pane Petře, vaše kultivované vyjadřování ani pokusy obracet na hlavu dříve vámi řečené s pokusem zařadit se do proudu a nenápadně ho svést stranou nepadají na úrodnou půdu. Zbytečná snaha. Váš pan lidskoprávní aktivista Uhl je již vyprofilovaný stejně jako blitky a jeho dříve tak tvrdě vypracovávaná pověst je v tahu úplně stejným způsobem. Chápu však, že se rád opíráte o ty správné kádry, neboť jich valem ubývá. Jak však bylo řečeno dříve, rozjetý vlak nezastavíš.

petr jihlava
petr jihlava
1. 8. 2016 12:30

Ireno,opravdu si nerozumíme.Skutečnost je vždy složitější.Já se Vás nesnažím rozhodně o něčem přesvědčit. Mám takový dojem,že patříte mezi tu skupinu ,která na složité otázky současného globálního světa hledá jednoduchou odpověď.Tzv.konspirační a prokremelské weby,které se jinak tváří jako alternativní jsou na to ideální. Pochopitelně se Vám na tyto weby kritika nelíbí i když může být oprávněná.Nejedná se jenom na téma: Ukrajinská krize. Vy máte své vyhraněné názory,které taky sdílíte.Stejně jako já.Na tom nevidím nic špatného či divného. Vše je otázka názoru a diskuze.Každý jsme ideově ukotven někde jinde a jinak pracujeme s informacemi,které se nám dostávají.Rozhodně nepatřím mezi ty,který jsou v… Číst vice »

Viky
Viky
1. 8. 2016 12:39

Petře Jihlavo, „“Tvrdíte,že OM je první alternativní web,který od roku 2008 jde proti proudu.Nemáte pravdu.““. No, já si tedy četl to co napsal Stan a posuďte sám: „“ Je to naopak, OM byly a jsou inspirací pro většinu současných alternativních webů, byli jsme jedni z prvních, kdo šli proti proudu, stačí nalistovat do roku 2008.““ Stan si Petře neuzurpuje prvenství alternativního webu mimo mainstream. Ale jedním z prvních opravdu je. Nevkládejte Stanovi do klávesnice formulace, které nepoužil. K tomu, kdo se kým inspiruje se nevyjadřuji. jednoduše to nevím. Na většinu těchto alternativ jsem ani nezahlédl. o existenci mnohých vůbec nevím.… Číst vice »

@@
@@
1. 8. 2016 13:03

Viky napsal Víte, já mám velký problém rozpoznat tu „prokremelskou propagandu „. Je to všechno, co zazní z ruských zdělovadel pod kontrolou státu? nebo jen něco? Pokud je to jen něco, tak co přesně? Podle jakého klíče? Když se bavíme o prokremelských webech, tak hlavním klíčem k jejich určení je okatá jednostrannost. Kreml něco tvrdí, Kyjev něco tvrdí, z obou stran jde o pravdu namíchanou s propagandou, o tendenční výběr faktů a tendenční vyhodnocení událostí. Prokremelský web uveřejňuje, pokud jde o Krym nebo Donbas, výhradně zprávy z oficiálních nebo polooficiálních ruských zdrojů, doplněné o informace z názorově spřízněných webů. Ochotně… Číst vice »

petr jihlava
petr jihlava
1. 8. 2016 16:16

Viky,ne já,ale Vy vkládáte do úst jiným,co ve skutečnosti neřekli.
Já jsem netvrdil,že OM je PRVNÍ alternativní web,který od roku 2008 jde proti proudu.To tvrdil,šéfredaktor OM(Stan). Já jsem mimo jiné jeho tvrzení poopravil.
Prosím čtěte pozorně diskuzi čtenářů než ji začnete soudit.
Co se týče Ukrajinské krize.Nejsem žádné bojující straně konfliktu nakloněn.
Pokud si někdo klade otázku,zda je lepší být se Západem nebo Ruskem musím ho zklamat.Takto otázka nikdy nestála.Při rozložení sil byla otázka na Ukrajině vždy o tom zda budou vládnout političtí představitelé prozápadních,nebo promoskevských oligarchů.
Tímto celou diskuzi z mé strany uzavírám.Děkuji všem za názory.

Irena
1. 8. 2016 16:29

Co napsal Stan: …byli jsme jedni z prvních, kdo šli proti proudu, stačí nalistovat do roku 2008.
Co napsal pan Petříček Jihlavů: Tvrdíte,že OM je první alternativní web,který od roku 2008 jde proti proudu.

Já jsem netvrdil,že OM je PRVNÍ alternativní web,který od roku 2008 jde proti proudu.To tvrdil,šéfredaktor OM(Stan). Já jsem mimo jiné jeho tvrzení poopravil.

Tady je jasně vidět, kdo co tvrdil, nebo překrucoval. Čteme diskusi velmi pozorně.

hudryper
hudryper
1. 8. 2016 17:21

@@@@ napsal Prokremelský web uveřejňuje, pokud jde o Krym nebo Donbas, výhradně zprávy z oficiálních nebo polooficiálních ruských zdrojů, doplněné o informace z názorově spřízněných webů. Ochotně z nich přebírá i poměrně křiklavé hoaxy. Nikdy nezveřejní nic z ukrajinských zdrojů, pokud vyznívají v neprospěch Kremlu, i kdyby se daly ověřit jako pravdivé Takže to máme od sekčního šéfa neocenzury potvrzeno. OM není prokremelský web,protože uveřejńoval ostrou kritiku vražd Mozgového a dalších novoruských hrdinů,kteří zapomněli,že za jejich zády stojí pohunci majitelů šachet,fabrik,bank ,zkrátka privatizačních zlodějů. Domní- vali se,že nasazují své životy pro celky doněcké či luhanské komunity a nikoliv pro zachování… Číst vice »