Sjednocení lepšolidé. A ti druzí, co jsou rozdělení

Političtí lepšolidé vyčítají prezidentu Zemanovi, že lže a měl by naši občanskou společnost spojovat, a nikoliv jen rozdělovat. A kdyby jenom to. Bědují, že jakoby to „rozdělování“ Zemanovi jen tu a tam a pouze jednou za čas nestačilo, tak že ten zatracený chlap to rozdělování lidí prý dělá vlastně záměrně, programově a po celou dobu mandátu. Bohužel však těmto lepšolidem dosud myšlenkově nedošlo, že nelze sjednocovat společnost rozdělenou světonázorově a ideologicky, jestliže je rozdělena třídně a tedy hmotně především.

Rozdělena fenoménem politicky základním, jímž je sociální nerovnost. Polopatě řečeno – nerovnost v životní úrovni všech navzájem, ať pracují nebo lenoší. Rozdělena ze samé logiky existence kapitalismu. Takže, požadovat přání na autoritativní občanské „spojování“ ze Zemanova prezidentského titulu je tu stejným nesmyslem, jako představa, že na náměstí zalitém letním sluncem je možné přinést v pytli metrák tmy a tam ji po celý den do večera humanitárně a sjednocujícím způsobem vypouštět, protože až nastane ta přirozená noc, tak beztak tam už bude konečně a všude – i ta „jejich“ politicky vytoužená myšlenková tma.

Aby tedy bylo jasno: Mediální elitářští lepšolidé nás obyčlidi všech zemí sice nabádají, ať se spojíme, ale přitom nám jaksi skleroticky zapomněli pošeptat, že to by nejprv oni sami lepšolidsky museli zrušit právě ten sociálně nespravedlivý a ekonomicky totalitní kapitalismus, který tu obyčlidem před třiceti lety pod fangličkou svobod sami zavedli. Ostatně, katolíci by jim v tom mohli poradit. Mají na to pěkně vymyšlený výraz „zpytovat si svědomí“.

A tak včíl mudruj, milý čtenáři. A prosím, při tom nezapomeň: Když někoho sjednocuje plné břicho a nacpaný šuplík kasy v kvelbu a druhého jen zima, hlad, dluh a exekutor, pak jsou ti dva navzájem vždycky jenom rozděleni. Jednoduchá logika zoufalosti ducha. Ale útěchou ti budiž, že kdyby tě napadlo si taky teďka v zimě zoufnout na tom Václaváku veřejně, tak ti sice nikdo nepomůže, ale určitě tě nafilmují na mobil. Takže vstoupíš do dějin. Lepšolidi to totiž potřebují. Vždycky před volbami připomínat co nejvíce výročí.


Pramen: Jeden nenávistný internetový diskusní „elf“ a zřejmý lepšočlověk Štěpán Vaněk na blogu Aktuálně:

Ono by se s výhrou Zemana lépe smiřovalo, když by pořád nelhal. Tak třeba sliboval že bude společnost spojovat a ne rozdělovat. A dělá programově celou dobu pravý opak. Jak si mají nevoliči Zemana vážit jeho voličů, když ho i přes neustálé lhani zvolili znovu. Místo toho akorat od nich slyší výsměch jak ten jejich idol vytřel všem zrak. Stop migrantům a Drahošovi, to byl závěrečný slogan Zemanovy prolhané a navýsost trapné a hloupé kampaně. Vizitka jeho voličů, to je prostě fakt.

Přejít do diskuze k článku 7 komentářů