Sjednocení lepšolidé. A ti druzí, co jsou rozdělení

Političtí lepšolidé vyčítají prezidentu Zemanovi, že lže a měl by naši občanskou společnost spojovat, a nikoliv jen rozdělovat. A kdyby jenom to. Bědují, že jakoby to „rozdělování“ Zemanovi jen tu a tam a pouze jednou za čas nestačilo, tak že ten zatracený chlap to rozdělování lidí prý dělá vlastně záměrně, programově a po celou dobu mandátu. Bohužel však těmto lepšolidem dosud myšlenkově nedošlo, že nelze sjednocovat společnost rozdělenou světonázorově a ideologicky, jestliže je rozdělena třídně a tedy hmotně především.

Rozdělena fenoménem politicky základním, jímž je sociální nerovnost. Polopatě řečeno – nerovnost v životní úrovni všech navzájem, ať pracují nebo lenoší. Rozdělena ze samé logiky existence kapitalismu. Takže, požadovat přání na autoritativní občanské „spojování“ ze Zemanova prezidentského titulu je tu stejným nesmyslem, jako představa, že na náměstí zalitém letním sluncem je možné přinést v pytli metrák tmy a tam ji po celý den do večera humanitárně a sjednocujícím způsobem vypouštět, protože až nastane ta přirozená noc, tak beztak tam už bude konečně a všude – i ta „jejich“ politicky vytoužená myšlenková tma.

Aby tedy bylo jasno: Mediální elitářští lepšolidé nás obyčlidi všech zemí sice nabádají, ať se spojíme, ale přitom nám jaksi skleroticky zapomněli pošeptat, že to by nejprv oni sami lepšolidsky museli zrušit právě ten sociálně nespravedlivý a ekonomicky totalitní kapitalismus, který tu obyčlidem před třiceti lety pod fangličkou svobod sami zavedli. Ostatně, katolíci by jim v tom mohli poradit. Mají na to pěkně vymyšlený výraz „zpytovat si svědomí“.

A tak včíl mudruj, milý čtenáři. A prosím, při tom nezapomeň: Když někoho sjednocuje plné břicho a nacpaný šuplík kasy v kvelbu a druhého jen zima, hlad, dluh a exekutor, pak jsou ti dva navzájem vždycky jenom rozděleni. Jednoduchá logika zoufalosti ducha. Ale útěchou ti budiž, že kdyby tě napadlo si taky teďka v zimě zoufnout na tom Václaváku veřejně, tak ti sice nikdo nepomůže, ale určitě tě nafilmují na mobil. Takže vstoupíš do dějin. Lepšolidi to totiž potřebují. Vždycky před volbami připomínat co nejvíce výročí.


Pramen: Jeden nenávistný internetový diskusní „elf“ a zřejmý lepšočlověk Štěpán Vaněk na blogu Aktuálně:

Ono by se s výhrou Zemana lépe smiřovalo, když by pořád nelhal. Tak třeba sliboval že bude společnost spojovat a ne rozdělovat. A dělá programově celou dobu pravý opak. Jak si mají nevoliči Zemana vážit jeho voličů, když ho i přes neustálé lhani zvolili znovu. Místo toho akorat od nich slyší výsměch jak ten jejich idol vytřel všem zrak. Stop migrantům a Drahošovi, to byl závěrečný slogan Zemanovy prolhané a navýsost trapné a hloupé kampaně. Vizitka jeho voličů, to je prostě fakt.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
22. 1. 2019 7:40

http://casopisargument.cz/2019/01/21/temer-stovka-vazne-zranenych-zlutych-vest-z-potycek-s-francouzskou-policii/
Když nezabere cenzura internetu, pokuty sarkastickým moderátorům a ředitelům televizí v jedné osobě, klacky pod nohy nám, mají tu ještě další bič na nás druhé. Po vzoru francouzských mlátiček, pardon, těch jediných správných šiřitelů pravdy, lásky a lidských práv, nás druhé umravní, abychom už konečně drželi hubu a krok. Tohle se samozřejmě lepšolidé domnívají. Jako řešení situace navrhují naši smrt či kapitulaci v mezním případě aspoň rezignaci na to, myslet vlastní hlavou a projevovat odlišné názory.

J. Hruška
J. Hruška
22. 1. 2019 9:53

Úplně první překážka sjednocování je v tom, že si ho lepšolidé představují tak, že se jim ve všem přitaká.

orinoko
orinoko
22. 1. 2019 14:24

Lepsolide je dobrý termín, ale já osobně si ho moc neuziju. Je moc slušný NATO, jakou sprostotu havloidi, slunickari, exekutoři myšlení, žoldnéři gyroskopickych informací a corkari logiky představují. Zvláštní je, že tenhle dobytek já osobně ve svém okolí přímo nepotkavam. A dělení české společnosti? Tu přece dávno rozdělila sametová lež a nasledna sametová normalizace. Dobře si vzpominam jak v DEEP STATE , takto české tv kraksne , se denně vyjadřoval sametový Jendrulek z Hradu … že tehdejší prezidentista je velmi zneklidnen. Dennodenně byl zneklidnen. I rozpulenou českou společností. Uz tehdy pripominala rozpulenou spodní část zad lidského těla. Lepsolide? Jsou k… Číst vice »

orinoko
orinoko
22. 1. 2019 14:52

Lepsolide je prý Zemanův termín.
Tak to je jasné. Nemůže nasadit na blitzkrieg.
Nicmene, chvalim ho za něj… Čeština umožňuje leccos, tak proč toho nevyužit? Čím obsáhlejší bude paleta umožňující náhled do nitra sametového vnitra , tím lepe.
Je katastrofální , jaká množina nových českých kolaborantů má dneska kuráž.
Po všech dějinných peripetiích.

Aleš
Aleš
22. 1. 2019 17:52

orinoko napsal

Lepsolide je prý Zemanův termín.
Tak to je jasné. Nemůže nasadit na blitzkrieg.
Nicmene, chvalim ho za něj…Čeština umožňuje leccos, tak proč toho nevyužit? Čím obsáhlejší bude paleta umožňující náhled do nitra sametového vnitra , tím lepe.
Je katastrofální , jaká množina nových českých kolaborantů má dneska kuráž.
Po všech dějinných peripetiích.

Kdysi jsem se tu v diskusích rozohňoval a rozepisoval jsem se tu o desaterech parazita a desaterech kolaboranta. Nezabralo. BO!!! Oslí řiť, slepičí mozek a projev výstavní surikaty. http://outsidermedia.cz/zeme-obrich-surikat/

Aleš
Aleš
23. 1. 2019 6:28

Orwell by měl „radost“. Kdejaký fašista z TOP 09 a spřátelených sekt komukoliv, kdo se mu znelíbí, spílá do nacistů. Za velkého potlesku merdiálních papaGÁJŮ. Nu a v tomto koloritu probíhají účelové tvorby arcisatanů a arciandělů, režimem na nebe vzatých. Když už něco znechutí psychiatra, situace musí být navýsost vážná. http://www.novarepublika.cz/2019/01/osobnost-posledni-ciny-jana-palacha.html#more Kolaboranti fanaticky zalezlí v SSa řiti mají novou hitovku. Fanatičnost vytýkat názorové protistraně. Výjevy jako z komedií Vrchní, prchni a Jáchyme, hoď ho do stroje. Lepšolidé mají opravdu BIZARNÍ představy o tom, jak vypadal, vypadá a měl by vypadat svět. Jako když panenka Barbie, z níž udělali Miss SSa,… Číst vice »

jan123
jan123
24. 1. 2019 1:38

„zpytovat si svědomí“. – To by měl i Zeman vždyť má na tom znovuzavedení kapitalismu svúj podíl.I když si myslím,že si to již mnohdy uvědomuje ……