Šklebíme se s MoD

U těch Američanů fakt jeden někdy neví, jestli jsou tak arogantní, nebo naivní. Třeba když americký ministr obrany (nesmějte se, to ještě není vtip, to je teď takový standard, že se ministerstvu války říká ministerstvo obrany, aby to lépe vypadalo) spílá Iráčanům, že jim chybí odhodlání bojovat a utíkají před nepřítelem, protože víceméně bez boje přenechali město Ramádí Islámskému státu. Proč si u všech všudy Američané myslí, že jejich války bude každý považovat za své? Nebyli to snad Američané, kdo podnikl vojenskou invazi to Iráku a přinesl Iráčanům válku, bídu, smrt a utrpení? A teď se pohoršují a rozčilují, že okupovaný nebojuje tak, jak si okupant představuje. Přitom Islámský stát je problém, který je nerozlučně spjat s americkým angažmá v oblasti. Američané problém vytvořili, a teď jej za ně mají řešit Iráčané, tedy další oběti amerického avanturismu?

Tak teď už se smát můžete. A nebo ne, ještě přitvrdíme. Pan americký ministr obrany to totiž ještě vygradoval:

„Můžeme se podílet na porážce IS, ale nemůžeme udělat z Iráku příjemné místo k životu, nemůžeme udržovat vítězství, to mohou dělat jen Iráčané a v tomto případě sunnitské kmeny na západě.“

Takže USA mohou udělat z Iráku válčiště, ale nemohou z něj udělat příjemné místo k životu? USA mohou dělat bordel, ale nemusí ho uklízet? USA mohou ničit, ale nemusí opravovat? USA mohou a všichni ostatní musí? Tenhle washingtonský škleb, to už není fraška, to už není ani černý humor, to už je čirý cynismus.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
27. 5. 2015 22:43

Co na to říct?

Dana
Dana
28. 5. 2015 1:39

Sio napsal

Co na to říct?

Asi to, ze Americane uz udelali pro Irak dost. V prvnim tydnu invaze se Iracane radovali, strhavali sochy Saddama a rabovali diktatorovy kralovske palace. Potom prisla rada na obcany, aby zacli s jejich budovanim prijemneho mista k zivotu. Maji dobre zdroje ropy, ktera by sama o sobe zajistila celkem bezpracny prijem do statni pokladny. Misto budovani zeme se desorientovane zbytky iracke armady zacly mezi sebou vrazdit o moc a nerostne zdroje. Shiitove se Sunnity, jak hezky muslimske. . Vypada to, ze Iracane se sami odsuzuji k islamskemu barbarismu. .

leho
leho
28. 5. 2015 2:39

Tribun: „USA mohou dělat bordel, ale nemusí ho uklízet? „

Však oni to zkusili. Postavili čističky vody, opravili školy, nemocnice, ropovody, atd., a džihádisti co? Začali útočit na tyhle vymoženosti západních ďaurů zatímco Irácká armáda a policie masově zdrhala k džihádistům. Kdo je tedy odpovědný?

Béda
28. 5. 2015 3:44

leho, Dana, samosebou odpovědni jsou Američané. Oni to byli, kdo pod vylhanou záminkou změnili stav a řád v té zemi a uvrhli ji svým vpádem do chaosu a násilí. Oni to byli, kdo vyzbrojovali a střídavě podporovali tu jednu, tu druhou stranu. Oni to byli, kdo podporovali džihádisty v Sýrii, ze kterých vzešel dešní ISIL. Jsou to Američané, kdo podporuje a drží ochrannou ruku nad saudským stedověkým despotickým režimem, který je hlavní oporou všech sunnitských radikálních fundamentalistů. Popírat vinu Američanů za ten chaos a násilí (nejenom v Iráku ale i v Afghánistánu, Lybii, na Ukrajině… to je jako popírat vinu… Číst vice »

peter.
28. 5. 2015 5:14

leho napsal
Postavili čističky vody, opravili školy, nemocnice, ropovody

leho:
Takže ja vám rozbombardujem dom,zabijem vám deti a ženu a potom vám začnem preukazovať svoju dobrú vôľu a humanistické presvedčenie tým,že vám vykopem latrínu a postavím kadibúdku.
A samozrejme,vyrabujem váš zborený dom a ukradnem z neho všetko čo je cenné.
http://www.cez-okno.net/clanok/unesco-obvinuje-americki-vojaci-znicili-v-babylone-kulturne-poklady
Vaša US armáda sa ničím neodlišuje od Džingischánových mongolov.

fajt
28. 5. 2015 5:28

za Irák by měl jít Bush a celá jeho administrativa do basy – tohle byl akt státního terorismu, který neměl obdoby, za tohle válečné barbarství měly spojené státy být vyloučené z OSN a rada bezpečnosti měla proti spojeným státum vytvořit obranou koalici, která měla amerického vetřelce vyhnat z iráckého území ( ale oni jim, pitomci, nakonec ještě poskytli krytí ). ..

Tribun
Admin
28. 5. 2015 7:23

fajt napsal

za Irák by měl jít Bush a celájeho administrativa do basy – tohle byl akt státního terorismu, který neměl obdoby, za tohle válečné barbarství měly spojené státy být vyloučené z OSN a rada bezpečnosti měla proti spojeným státum vytvořitobranou koalici, která měla amerického vetřelce vyhnat z iráckého území ( ale oni jim, pitomci,nakonec ještě poskytli krytí ). ..

Měli, ale nepůjdou, protože jsou to Američané. Se skutkovou podstatou to nemá nic společného.

Honza999
Honza999
28. 5. 2015 7:26

leho, Dana

V každé zemi, opakuji, V KAŽDÉ!!! je nějaké procento lidí ochotných přivítat jakéhokoli okupanta a pod jeho záštitou bourat symboly dosavadního režimu. Ty Saddámovy sochy bourali právě jen tito lidé. Pokud by nyní HYPOTETICKY do Iráku přišli Íránci, nebo Rusové, nebo Číňané – je naprosto lhostejno kdo by to byl – najdou se desetitisíce či možná i statisíce Iráčanů, kteří pod záštitou nového okupanta se vrhnou na ničení symbolů SOUČASNÉ irácké vlády a vypalování zbylých US základen. Co budete pak říkat, až to někdo začne vydávat ZA VŮLI IRÁCKÉHO LIDU a oprávněnost nové okupace???

fajt
28. 5. 2015 7:46

Tribun napsal
Měli, ale nepůjdou, protože jsou to Američané. Se skutkovou podstatou to nemá nic společného.

pak by se měla řešit americká nesystémová a velmi škodlivá beztrestnost, a to na mezinárodním poli – hrubá sila velmoci ( tedy pár vyvolených a nezřízeně chamtivých jedinců) a následný strach z výsledné americké krvavé svévole se přeci dají společnými silami překonat. ..

abx
abx
28. 5. 2015 7:56

Honza999 napsal
Ty Saddámovy sochy bourali právě jen tito lidé.

to zname buranie Saddamovej sochy bolo nahrate americkymi filmarmi a zaplatenym miestnym komparzom. v tom case ludia stali za Saddamom, jedno ci siiti alebo suniti, nakolko doslo k vojenskej intervencii do Iraku…

Neználek
Neználek
28. 5. 2015 8:41

Velkovýkrmna trolů.

peter.
28. 5. 2015 13:39

Môže vôbec ten Putin ešte niekomu veriť?Ja by som sa na každého vys..l a skončil by som s ústupkami.Aký „buď pochválen,taký na veky amen“.
http://rusvesna.su/third_world/1432817386

Drak
Drak
29. 5. 2015 22:04

Válčit se bude tak dlouho, dokud nebude splacen astronomický americký dluh a to celým ostatním světem.
Vojensko-průmyslový komplex a americká ekonomika jsou zcela závislé na zbrojní výrobě a z ní plynoucích zisků, takže budou vytvářena nová a nová ohniska nepokojů , válek a střetnutí, podněcovány nové oranžové revoluce a velvyslanectví USA budou přeplněna poradci speciálně školenými CIA pro záskodnictví a škodění i spojencům, jen aby se udržel dolar do doby, než snad najdou východisko z tohohle srabu. Což se nikdy nestane, takže se bude válčit do zhroucení, nebo do KONCE.

Béda
30. 5. 2015 5:30

Drak,

řekl jste to krátce a výstižně. Vidím to úplně stejně. Proto taky budou udržovat a přiživovat konflikt na Ukrajině, konflikt který zasely v muslimském světě, proto rozvinou konflikt kolem Číny. Od USA v permanentní krizi, blížícím se postupně k ekonomickému a vnitřnímu výbuchu v žádném případě nelze očekávat opuštění násilí a nenásilné formy řešení konfliktů, zejména diplomacii.