Škoda, že severoameričtí indiáni nemají svoji národní vlajku

Je to škoda, že severoameričtí indiáni nemají svojí vlastní jednotnou národní vlajku. Prostě mají asi smůlu…

Až by k nám přijel na státní návštěvu nějaký vysoký politický představitel z USA, vyvěsil bych ji na protest. Mohl bych se do ní zabalit jak do deky a jít někam se zápalem a odhodláním demonstrovat. Nebo ji poslal našemu panu premiérovi, až si zase poletí do Washingtonu pro nové noty. Jistě by to bylo našimi zastánci lidských práv vnímáno s potěšením a velmi pozitivně. Neboť „asimilace“ severoamerických indiánů dopadla podstatně hůř než „asimilace“ Tibeťanů. Nějaká významná organizace, by mohla za tímto účelem poskytnout vhodný a potřebný grantíček a nebo dokonce založit neziskovku…

Bohužel severoameričtí indiáni nemají na rozdíl od Tibeťanů (až na kmenové výjimky) svojí vlajku, jako celek, jako národ. A zřejmě v budoucnu žádná významná návštěva představitele USA na Hradě nehrozí. Americký velvyslanec Andrew Schapiro má prý dveře na Hrad zavřené a prezident USA Barack Hussein Obama zřejmě do Prahy také nepřijede. Neboť má asi černé svědomí, když viděl zápal pro hájení lidských práv u českého poslance pana Kalouska.

Dovedete si představit tu situaci?

Obama by zavítal na státní návštěvu ČR, byl by právě vítán na Hradě. A na Kampě ve stejný moment přešlapuje pan Kalousek, třeba v indiánském kroji, ověšený skalpy a různými indiánskými symboly, nad hlavou mává tomahavkem dožadujíce se vstupu na Hradčanské náměstí. Po jeho boku mu statečně asistuje europoslanec Štětina, pan Schwarzenberg, Kocáb, Bursík a další osvícená elita českého národa, tančíce tanec slunce v rámci hrdého boje za lidská práva. Kdepak! Obama a jeho budoucí nástupce to dobře vědí a prezident USA už k nám teď nikdy nepřijede…

PS: Otázka k zamyšlení: Ohrozí naší ekonomiku více čínský komunistický kapitalismus, nebo dohoda TTIP, o které se v současnosti nikde nepíše?

Zdroj: Karlovy ostrovy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
2. 4. 2016 12:49

“ Otázka k zamyšlení: Ohrozí naší ekonomiku více čínský komunistický kapitalismus, nebo dohoda TTIP, o které se v současnosti nikde nepíše?“ Nelze jednoznačně odpovědět,protože nálady v Německu a Francii proti „projednávání utajených výdobytků TTIP v bruselských komisích EU “
stále silněji demonstrují nemožnost předložení jeho znění evropské veřejnosti. Už začala couvat
dokonce i Andělka Merkelová , takže jak se zdá, TTIP či kanadský návrh CETA nemá reálnou šanci.
V takovém případě by nemohl naší republice škodit vůbec. Takže pokud vidíme jakousi úroveň
potencionálních škod v případě příchodu velkých čínských peněz,musí platit,že může být > než 0.

jknovak
jknovak
2. 4. 2016 13:40

-Havajské království(wikipedie), kde původní populace se smrskla na dnešních 10% , mělo moc pěkný znak (Vlajka zůstala po anexi r.1897 stejná).
– Čerokézové decimovaní mnohonásobným stěhováním (wikipedia – čerokíjové) měli/mají vlajku. Mávání jejich vlajkou s nápisem Cherokee people (poddůstojníci US armády umějí číst) při cestování vojáků USA přes ČR by nemohlo být nic proti ničemu….

Bety
Bety
2. 4. 2016 14:09

Takových vlajek by se našlo…Byl by to problém, vybrat tu nejvýmluvnější. Ale protože jsme v Evropě, co takhle tu Jugoslávskou???

Aleš
Aleš
2. 4. 2016 22:38

Karle Jíro: Nejvíce nás ohrožuje podceňování fašistických subjektů. TOP 09, Starosty a nezávislé a jejich odnože by měli zakázat jako hnutí potlačující svobody a práva občanů, jejich představitele by měli zavřít za spáchané činy a odsoudit je k nuceným pracem v uranových dolech a kamenolomech. Kvůli OCHRANĚ LIDSKÝCH PRÁV.
A kvůli uctění památky jejich obětí. Jinak nás čeká ukrajinský scénář.

M.C.
4. 4. 2016 7:34

Bety napsal

Takových vlajek by se našlo…Byl by to problém, vybrat tu nejvýmluvnější. Ale protože jsme v Evropě, co takhle tu Jugoslávskou???

To by nebylo od věci. Mělo by to i výrazně silnější logiku.
Před několika dny se odebral do věčných lovišť jeden z hlavních osnovatelů rozpadu Jugoslávie, bývalý ministr zahraničí Hans-Dietrich Gentscher.