Škola mohla týranou učitelku zachránit

Téměř padesát let jsem působil na různých středních školách v ostravské oblasti, takže mám pojem, jak to na školách chodí. Konkrétně jeden fakt, týkající se případu na malešické průmyslovce: Jestliže na školu přijde kantor, který si nedokáže udržet kázeň, ví to učitelský sbor ne za týden či za měsíc, ale ví to už onen první den, kdy onen nový kantor na škole své působení zahájil. Protože nikde nezvučí tamtamy tak halasně, jako na chodbách škol a v učitelských sborovnách.

Tolik tedy k absurdnímu tvrzení vedení školy, že o problémech s kázní dané učitelky nic nevědělo.. A nyní k tomu, jak se dá daný problém řešit. To řešení závisí od jediného. Totiž od toho, zda se vedení školy rozhodne nešťastnému pedagogovi pomoci, anebo ho v té hrůze (a to slovo nebylo v případě malešické učitelky jistě přehnané) nechá vymáchat se bez pomoci. Přičemž je ta pomoc nesmírně jednoduchá. Řediteli školy stačí zeptat se postiženého pedagoga, kteří z žáků jej trápí nejvíc, poté si ony trýznitele zavolat do ředitelny a sdělit jim, že budou-li ve svých alotriích pokračovat, budou bez dalšího ze školy pro opakovanou nekázeň vyloučeni. Přičemž je možno – ale ne nezbytně nutno – sdělit totéž i rodičům oněch žáků.

Čili nic složitého.

Nic z toho se na malešické průmyslovce neučinilo a věci se, bohužel, nechaly dojít až tam, kam došly.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
19. 2. 2016 17:39

Článek s peticí na…..petice24.com OTŘESNÝ PŘÍPAD ŠIKANY – SPŠ TŘEBEŠÍN, PRAHA 10 Aktuálně 17. 2. 2016 – idnes.cz: Rezignovat nehodlám, řekl ředitel školy, kde se šikanovalo Celý článek zde: http://praha.idnes.cz/sikanovana-ucitelka-stredni-prumyslove-skoly-fqq-/praha-zpravy.aspx?c=A160217_131729_praha-zpravy_nub Na základě otřesného případu týrání a šikany učitelky na Střední průmyslové škole, Na Třebešíně 2299, Praha 10 žádáme školskou radu této školy a také zřizovatele této školy Magistrát hl. m. Prahy, aby v nejbližším možném termínu projednal odvolání vedení této školy – konkrétně RNDr. Františka Bártla, ředitele školy a další nejužší vedení. Není možné, aby škola podle médií půl roku kryla týrání učitele, odůvodňovala to tím, že neměla dostatečné signály… Číst vice »

Martin Pesat
Martin Pesat
19. 2. 2016 18:01

p.Lumír Man. Přečetl jsem si Váš názor.Naprosto souhlasím.Tak to na školách probíhá.Dovolím si malou analýzu.Sice jsem byl ve školství / ZŠ + SŠ / pouhých 25 let,takže mé zkušenosti jsou menší.Odešel jsem ze školství v r.2006.Můj názor.Dnes nemá učitel žádnou ochranu a postavení.Školu ovládá zřizovatel – obec,město,magistrát.Ti ovládají finanční tok,jmenují ředitele.Po několika letech i dříve se změní starosta i rady a tedy i pohled na školu.Ředitel se bojí zřizovatele / jde o místo a plat /,bojí se žáků a studentů,neboť za každého je určitá finanční částka pro školu,má obavy s rodičů,kteří svými finančními sponzorským…i dary jsou pro školu velmi důležití… Číst vice »

hrk
hrk
20. 2. 2016 8:31

pan Martin Pesat,

naprosto přesně jste vystihl současnou situaci. K Vašemu popisu není co dodat. Já mám ještě několik let do důchodu, tedy se narozdíl od Vás nepodepíšu jménem. Čert nikdy nespí…
Tak to dnes ve školství chodí.

humbru
humbru
21. 2. 2016 9:27

Stačí kabinet a ruční domluva. Umí to i učitelky.