Skutečně nás táhne Zeman do Ruska?

Pavel Letko Jak a kam táhne Miloš Zeman otce Halíka a paní Novákovou z Prahy.


Dnes se zaměříme na jednoho z nekonečné řady vnějších nepřátel našich histriónů. Ruska. Samozřejmě, nemá to valného významu, neboť je to podobné jako rozmlouvat alkoholikovi vodku. Slýcháme, že nás Zeman (Klaus, Babiš, Paroubek a mnozí další) táhnou na východ. Tak se ptám, jak nás táhnou? Jak konkrétně budou táhnout paní Novákovou z Prahy a paní Novotnou z Horní Dolní na východ? A jak potáhnou otce Halíka?

Na západ s láskou, na východ s kvérem?

Ve skutečnosti Zeman s Klausem stáli u našeho vstupu do Evropské unie i do vojenského paktu NATO. Babiše navíc pojí s Evropskou unií jeho vlastní podnikatelské zájmy. Miloš Zeman preferuje zahraniční politiku výhodnou pro obchod ČR a navíc je snad nejskalnějším příznivcem Izraele na celém světě. Mně osobně se zdá, že na východ nás spíše táhne minimálně jeden z poradců neúspěšného kandidáta profesora Drahoše, Petr Kolář, který by tam zřejmě rád poslal válčit naše vojáky. Samozřejmě ne samotné, ale v rámci NATO. Více ZDE

Mýty a fakta

Dalším z mýtů je poukaz na naše špatné historické zkušenosti s Rusy, neboť mnohem horší zkušenosti máme s Němci. Již proto, že jsou na rozdíl od Rusů našimi bezprostředními sousedy. Navíc negativní historické zkušenosti s Ruskem bychom byli ušetřeni, nebýt předcházející německé agrese, která začala smluvním posvěcením našich západních přátel Británie a Francie v Mnichově. Chci jen poukázat na skutečnost, že ruský voják se neocitl v našem prostoru jako dobyvatel, ale jako osvoboditel od německého protektora, pod jehož „ochranou“ za necelých sedm let okupace zemřely v koncentračních táborech a na popravištích statisíce občanů původního Československa. Konec této hrůzovlády tedy byl zcela jistě osvobozením.

Češi tedy žádnou válku proti Rusům nevedli, nepočítám-li tu první světovou v rámci mocnářství
Habsburků, feudálního Rakouska-Uherska, přičemž se v této válce naši pradědové neproslavili ani tak
v boji proti Rusům, ale naopak zběhnutím k druhé straně, ke koalici Dohody, která byla tvořena Francií, Ruskem a Velkou Británií, a založením legií.

Hysterie, matka moudrosti?

Historická špatná zkušenost se tak scvrkává na působení sovětských poradců v 50. letech minulého století a na okupaci z roku 1968. Ne, není to málo. Ale na nenávist „na věčné časy a nikdy jinak“ mně to opravdu nestačí.

Miloš Zeman možná nepěstuje pravdu a lásku, ale rozhodně také ne nenávist. Reprezentuje Českou republiku jako stát usilující o přátelské vztahy nejen se státy Evropské unie, USA a Izraelem, ale i s Čínou a Ruskem. Nesnášenlivost, hysterii a vulgaritu vnášejí naopak do světa hlasatelé „pravdy a lásky“ z pražské kavárny. Běžně se takové jednání označuje jako pokrytectví.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 650 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
20. 2. 2018 18:01

Ruské ministerstvo zahraničních věcí oznámilo, že desítky občanů Ruska a Společenství nezávislých států bylo zabito během nedávných střetů v Sýrii. Zdůraznili však, že to nejsou vojáci. ..)

peter.
20. 2. 2018 22:13

Dlhšiu dobu sa snažím nájsť odpoveď na otázku,prečo Česi tak nenávidia Rusov.Nie nemyslím,že všetci Česi,ale určite všetci tí,ktorí sami seba pasujú do role reprezentantov a hovorcov českého národa.Keď sa ich na to opýtate,tak vám povedia že preto,lebo tie svine rusácke nás napadli v r.1968.Nebudem poukazovať na okolnosti toho vpádu a porovnávať ho s agresívnym správaním sa USA voči iným národom,no zaujímavé na tom je,že nás nenapadlo Rusko ale mnohonárodnostný ZSSR,spolu s Nemcami,Poliakmi,Maďarmi a Bulharmi a napriek tomu Česi pociťujú nenávisť len k Rusom.Česi nepociťujú nenávisť ani ku Švédom,Nemcom,“Prajzům“ a iným národom,ktoré v 30.ročnej vojne vyplienili Čechy tak,že ako som sa… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 2. 2018 0:36

Pán peter, myslím že Váš odhad na naše „elity“ a většinu poblitiků skutečně sedí, platí. U nich možná i ta genetika. Ale na venkově a na Východ od cca Pardubic ne. Ano, „páteřní plasticita“ našeho národa je i s jeho „smíšeností“ známá. A nenávist i „nenávist“ často nemá racionální, o skutečně reálná data opřené kořeny. Já 68 nezažil, ale od dosti pamětníků jsem slyšel, že řada tehdejších politruků-politiků „spřátelených“ socialistických států doslova záviděla národům v ČSSR do té doby jak přátelské a dosti srdečné vztahy se SSSR (resp. s Rusy), tak ekonomickou výkonnost – takže rádi podpořili cokoliv co to… Číst vice »

Aleš
Aleš
21. 2. 2018 7:56

I u Slavkova bojovali Rusové na naší straně, nezapomínejme.

fajt
fajt
21. 2. 2018 8:02

Batman, Motorola, Givi, Asapov a naposledy Dajr az Zauru ( tady šlo o desítky padlých ) jsou nejznámější pomníčky, které si Kreml nikdy neodpáře ( Putin naprosto zbrežněvovatěl a touha po přátelství s americkým partňorom mu silně zatemnila mysl). ..)

Aleš
Aleš
21. 2. 2018 9:07

https://cz.sputniknews.com/slovensko/201802196819302-ak-by-nato-zatiahlo-slovensko-do-vojny-s-ruskom/
Kéž by nás Zeman táhl do Ruska. Pokud mě něco donutí válčit, nebude na straně Nadnárodní Americké Teroristické Organizace, ale proti ní.
Čím to je, že jsem si vzpomněl na krásnou průpovídku Jana Kellera o trusu hyen…