Výzva bývalé „básnířky Majdanu“ Evropě: Všechno, co jste chtěli vědět o Ukrajině, ale báli jste se zeptat Hitchcocka

Jevhenija Bilčenko, „básnířka Majdanu“, nabízí svůj pohled na politický vývoj na současné Ukrajině.

Zítra, tj. ve středu 21. února, se od půl páté odpoledne koná na Novotného lávce v Praze mimořádně zajímavá debata na téma Ukrajina čtyři roky po Majdanu, na níž mj. vystoupí reportér televizního kanálu News One Ruslan Kocaba a „básnířka Majdanu“ Jevhenija Bilčenko. Její úvodní slovo publikuje !Argument exkluzivně jako neformální pozvánku.

Mám-li být stručná, „básník Majdanu“ se změnil na disidenta a zrádce, byl zapsán na stránky Mirotvorec a v tuto chvíli prožívá ve své vlasti ponižování, ztrácí možnost prezentovat se ve vysílání i veřejných vystoupeních, který přišel o právo hlasu, protože vyvolal zlobu hurá-patriotů. Ještě většímu pronásledování jsem byla vystavena v Rusku poté, co jsem se vyznala z lásky k němu a oznámila své rozčarování z ukrajinského nacionalismu. „Nepřátele Rusko ctí, zrádce ale nikoli“. To je to, co se mi snažili sdělit moji oponenti. Informační válka, do které byla zahnána slovanská společnost, má vzájemně dehumanizovat dvě kdysi přátelské země. Do určité míry jsem překonala stereotypy „nepřítele“ a ukázala Rusku, že ne všichni postmajdanovští Ukrajinci jsou totální fanatici, že v ideologické psychóze je možné se zklamat, projít pokáním a vše si ujasnit. Ruským radikálním ukrajinofobům se to nelíbilo a pod provokačním heslem „Rusko neodpouští“ zahájili odvetné pronásledování, čímž vytvářeli efekt tlaku, často tajně podporovaný Kyjevem…

Celý článek najdete na webu !argument

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
21. 2. 2018 6:01

Jo, k tomu se dá říci jedině, že za blbost se platí, někdy až moc, ale vzhledem k té sebereklamě jí ty krokodýlí slzy moc nevěřím. Přiznala se, že i přes své vysokoškolské „slovanské“ vzdělání se chovala za majdanu jako ten poslední omezenec, přičemž fanatizovaný. Teď, když už většině lidí začíná docházet, co se děje, a vypadá to, že se to brzy kardinálně otočí zázračně prozřela a zase pláče, že to její prozření na druhé straně dost neocenili, že si kvůli tomu nesedli na zadek. A vzhledem k tomu, že byl její vědecký zájem orientovaný na dějiny staré Rusi, dovedu… Číst vice »

Gatta
Gatta
21. 2. 2018 16:24

Mě ta paní připadá náhodou názorově docela konzistentní – ať je tak nebo onak – „Za všechno může Rusko“.

Punta
Punta
24. 2. 2018 10:32

Najděte si záznam na YouTube a poslechněte si ho. Možná té paní více porozumíte. V každém případě to bude docela statečný člověk.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
24. 2. 2018 11:21

Ano, je to jakási „Raptor-TV“, občas sice vypadne zvuk, no ale… I přes délku doporučuji – viz pozvánka na OM na „Ukrajina 4 roky po Majdanu“, chápu proč se to nemohlo jmenovat „Ukroruina 4 roky po Mejdanu“… Příjemně překvapila – nejen svým „názorovým vývojem“ a opakovaným přihlášením se ke Slovanství. Zadolárka -lumpa hnusného- setřela opakovaně, jeho „Bravados style“ mu nepomohlo… „Lid“ by ho nejraději nepochybně z toho okna vyhodil… Schneider se vůbec nemusel nějak moc namáhat, a Bašta tentokrát v podstatě nebyl vidět… Zadolárek by měl vše co kdy ze státního dostal do poslední koruny věnovat na řešení např. Bezdomovectví…… Číst vice »