Sláva Andreje Babiše v Rusku

Jen málokdy lze o nějakém českém politikovi číst na ruských stránkách tolik článků, jako v poslední době o Andreji Babišovi. První zmínky se týkaly toho, že se český premiér přidal k názoru Emmanuela Macrona, že NATO je ve stavu klinické smrti, Na sumitu NATO ve dnech 3.- 4.prosince v Londýně chce Babiš za Česko prosadit názor, že „možná nastal čas mluvit celkově o té smlouvě, která byla podepsána už před sedmdesáti lety“. Babiš to uvedl po schůzce s prezidentem Zemanem s tím, že on se sice summitu nezúčastní, ale že v tomto směru mají s prezidentem Zemanem, který se summitu v Londýně zúčastní, shodný názor. Jak ovšem ukazují další zprávy, tak ten názor shodný není, protože názor prezidenta Zemana je shrnutý v jeho slovech, že „z klinické smrti se může NATO dostat“.

Hned za pár dnů po tomto prohlášení se A. Babiš stal v Rusku – a především na Ukrajině – slavným podruhé, a to prostřednictvím Česko-ukrajinského podnikatelského fóra. (Video ZDE)

Český ministerský předseda při té příležitosti mj. prohlásil, že Česko odsuzuje ruskou anexi Krymu a Ukrajina se pyšnila, že významný český politik stojí na ukrajinské protiruské straně, (ZDE, ZDE, ZDE a ZDE) zatímco Rusko to vidělo takto: „Babiš se chce stát hlavním advokátem Ukrajiny v EU.“ (ZDEZDEZDE)

Když si to spojíme s tím, že prezident Zeman sice oficiálně říká, že anexe Krymu byla nezákonná, ale v dalším Krym uznává jako ruský s tím, že je to hotová a neměnná věc, tak je to další neshoda mezi prezidentem Zemanem a premiérem Babišem.

V souhrnu tedy máme dvě neshody na české politické scéně, kterých si ruské stránky všímají: Postoj Česka k NATO a postoj Česka ke Krymu. Rozdíly jsou dle mého názoru způsobeny tím, že Babiš jede naplno na vlně globalistické politiky EU, v níž figurují vlastní evropská armáda a Ukrajina jako součást nikoliv jen EU, ale především jako součást tzv. Mezimoří. A Mezimoří, to jsou hned tři projekty:

  1. V4 plus Země východního partnerství;
  2. V4 jako součást formátu „16+1“;
  3. V4 jakou součást formátu „4+1“.

Podrobně jsem o tom psala v článku Superstát “Německo-Francie” vs. V4. Ministr Petříček na Ukrajině a Makedonie jako Severní Makedonie – obojí jako V4 vs. Rusko. Já tomu říkám, že jde o nenápadné obkličování Ruska zeměmi NATO (později zeměmi jednotné evropské armády) a v posledním (v této chvíli ještě česky neotitulkovaném) videu V. V. Pjakin v čase od cca 28. minuty říká, že jde o projekt, který má být zaměřen jak proti západní Evropě, tak proti Rusku.

Souhlasným postojem k myšlence E. Macrona o NATO tak A. Babiš mezi řádky sdělil, že je pro vybudování jednotné evropské armády, ve které už Spojené státy nebudou mít vliv (a bude zajímavé sledovat, co přinese sumit NATO 3.-4. prosince v Londýně), a odsouzením ruské“ anexe“ Krymu se rovněž postavil na stranu EU, která v zájmu globalistů pracuje na tom, aby Ukrajinu získala na protiruskou stranu – na stranu projektu Mezimoří.

V těchto souvislostech si ruské stránky všímají ještě jiné události, a sice té,za kterou český mainstream prezidenta Zemana setřel: Zeman uznal Krym za součást Ruska, tvrdí prokremelští Tataři a chlubí se pozvánkou na Hrad. Reakce na ruských stránkách vypadalo takto. Jak je vidno z odkazů, Babiš se recepce zástupců Krymu na Pražském hradě 28. října 2018 rovněž zúčastnil, přesto za cca 3 týdny se ve věci Krymu postavil na stranu Ukrajiny. Velmi se mi vybavuje nedávná doba, kdy Babiš po boku Fajta chtěl v Praze otevřít rothschildovskou pobočku Centre Pompidou a nebýt Zemana a obětujícího se Staňka, tak Británie už by Praze naplno velela. A nějak mi přijde, že Babiš pořád nic nepochopil – tu tím, že ve věci NATO se hlásí k Macronovi, tu tím, že ve věci Krymu se staví na stranu Ukrajiny. V neposlední řadě tady máme ještě jeden rozpor mezi prezidentem Zemanem a premiérem Babišem: Tím, že Babiš poslušně plní ty plány, které mají globalisté s EU, se současně staví i proti Izraeli, viz postoj EU k Izraeli ve věci bojkotu zboží, zatímco prezident Zeman se staví na stranu Izraele.

Za sebe to mám tak, že ve volbě „Babiš-Zeman“ jsem na straně prezidenta Zemana. Pokud jde o NATO, nesdílím nadšení z toho, že Spojené státy se od NATO mohou trhnout – dokud totiž Spojené státy jsou součástí NATO, riziko války s Ruskem je minimalizováno, protože Spojené státy do války s Ruskem nikdy nepůjdou, s radostí ale budou – stejně jako za izolacionismu Roosevelta a jeho „America first“ – přihlížet, jak opět válka s Ruskem bude jen záležitostí Evropy. Jsem tedy na straně prezidenta Zemana a jeho názoru, že „klinická smrt NATO“ nemusí nic znamenat. Pokud jde o Krym, i tady jsem na straně prezidenta Zemana a nikoliv té Ukrajiny, která poté, co od Majdanu byla nástrojem neoconů, je nově nástrojem EU-globalistů. A pokud jde o Izrael, i tam jsem na straně prezidenta Zemana a nikoliv na straně globalistické EU, jejíž zájmy naplňuje A. Babiš a která je stále více a více proíránská – a tedy protiizraelská. Dost podstatným vodítkem pro mě je to, že už i Kolomojskij pochopil, o co jde, zatímco český premiér Babiš nikoliv!

A pointa? Pokud český premiér uspořádal Česko-ukrajinské podnikatelské fórum a na něm odsoudil ruskou „anexi“ Krymu, ať tedy těm českým podnikatelům, kteří se tak neúspěšně vrátili z obdobného fóra s Ruskem a Tatarstánem, nabídne obchodní kontrakty on. A starosta Řeporyjí spolu se starostou Prahy 6 se mohou přidat. To se to čeští podnikatelé pomějí, když je místo kontraktů garantujících zisky a platy pro své zaměstnance pošlou na obhlídku památníku vlasovcům…

Přejít do diskuze k článku 24 komentářů