Sláva Andreje Babiše v Rusku

Jen málokdy lze o nějakém českém politikovi číst na ruských stránkách tolik článků, jako v poslední době o Andreji Babišovi. První zmínky se týkaly toho, že se český premiér přidal k názoru Emmanuela Macrona, že NATO je ve stavu klinické smrti, Na sumitu NATO ve dnech 3.- 4.prosince v Londýně chce Babiš za Česko prosadit názor, že „možná nastal čas mluvit celkově o té smlouvě, která byla podepsána už před sedmdesáti lety“. Babiš to uvedl po schůzce s prezidentem Zemanem s tím, že on se sice summitu nezúčastní, ale že v tomto směru mají s prezidentem Zemanem, který se summitu v Londýně zúčastní, shodný názor. Jak ovšem ukazují další zprávy, tak ten názor shodný není, protože názor prezidenta Zemana je shrnutý v jeho slovech, že „z klinické smrti se může NATO dostat“.

Hned za pár dnů po tomto prohlášení se A. Babiš stal v Rusku – a především na Ukrajině – slavným podruhé, a to prostřednictvím Česko-ukrajinského podnikatelského fóra. (Video ZDE)

Český ministerský předseda při té příležitosti mj. prohlásil, že Česko odsuzuje ruskou anexi Krymu a Ukrajina se pyšnila, že významný český politik stojí na ukrajinské protiruské straně, (ZDE, ZDE, ZDE a ZDE) zatímco Rusko to vidělo takto: „Babiš se chce stát hlavním advokátem Ukrajiny v EU.“ (ZDEZDEZDE)

Když si to spojíme s tím, že prezident Zeman sice oficiálně říká, že anexe Krymu byla nezákonná, ale v dalším Krym uznává jako ruský s tím, že je to hotová a neměnná věc, tak je to další neshoda mezi prezidentem Zemanem a premiérem Babišem.

V souhrnu tedy máme dvě neshody na české politické scéně, kterých si ruské stránky všímají: Postoj Česka k NATO a postoj Česka ke Krymu. Rozdíly jsou dle mého názoru způsobeny tím, že Babiš jede naplno na vlně globalistické politiky EU, v níž figurují vlastní evropská armáda a Ukrajina jako součást nikoliv jen EU, ale především jako součást tzv. Mezimoří. A Mezimoří, to jsou hned tři projekty:

  1. V4 plus Země východního partnerství;
  2. V4 jako součást formátu „16+1“;
  3. V4 jakou součást formátu „4+1“.

Podrobně jsem o tom psala v článku Superstát “Německo-Francie” vs. V4. Ministr Petříček na Ukrajině a Makedonie jako Severní Makedonie – obojí jako V4 vs. Rusko. Já tomu říkám, že jde o nenápadné obkličování Ruska zeměmi NATO (později zeměmi jednotné evropské armády) a v posledním (v této chvíli ještě česky neotitulkovaném) videu V. V. Pjakin v čase od cca 28. minuty říká, že jde o projekt, který má být zaměřen jak proti západní Evropě, tak proti Rusku.

Souhlasným postojem k myšlence E. Macrona o NATO tak A. Babiš mezi řádky sdělil, že je pro vybudování jednotné evropské armády, ve které už Spojené státy nebudou mít vliv (a bude zajímavé sledovat, co přinese sumit NATO 3.-4. prosince v Londýně), a odsouzením ruské“ anexe“ Krymu se rovněž postavil na stranu EU, která v zájmu globalistů pracuje na tom, aby Ukrajinu získala na protiruskou stranu – na stranu projektu Mezimoří.

V těchto souvislostech si ruské stránky všímají ještě jiné události, a sice té,za kterou český mainstream prezidenta Zemana setřel: Zeman uznal Krym za součást Ruska, tvrdí prokremelští Tataři a chlubí se pozvánkou na Hrad. Reakce na ruských stránkách vypadalo takto. Jak je vidno z odkazů, Babiš se recepce zástupců Krymu na Pražském hradě 28. října 2018 rovněž zúčastnil, přesto za cca 3 týdny se ve věci Krymu postavil na stranu Ukrajiny. Velmi se mi vybavuje nedávná doba, kdy Babiš po boku Fajta chtěl v Praze otevřít rothschildovskou pobočku Centre Pompidou a nebýt Zemana a obětujícího se Staňka, tak Británie už by Praze naplno velela. A nějak mi přijde, že Babiš pořád nic nepochopil – tu tím, že ve věci NATO se hlásí k Macronovi, tu tím, že ve věci Krymu se staví na stranu Ukrajiny. V neposlední řadě tady máme ještě jeden rozpor mezi prezidentem Zemanem a premiérem Babišem: Tím, že Babiš poslušně plní ty plány, které mají globalisté s EU, se současně staví i proti Izraeli, viz postoj EU k Izraeli ve věci bojkotu zboží, zatímco prezident Zeman se staví na stranu Izraele.

Za sebe to mám tak, že ve volbě „Babiš-Zeman“ jsem na straně prezidenta Zemana. Pokud jde o NATO, nesdílím nadšení z toho, že Spojené státy se od NATO mohou trhnout – dokud totiž Spojené státy jsou součástí NATO, riziko války s Ruskem je minimalizováno, protože Spojené státy do války s Ruskem nikdy nepůjdou, s radostí ale budou – stejně jako za izolacionismu Roosevelta a jeho „America first“ – přihlížet, jak opět válka s Ruskem bude jen záležitostí Evropy. Jsem tedy na straně prezidenta Zemana a jeho názoru, že „klinická smrt NATO“ nemusí nic znamenat. Pokud jde o Krym, i tady jsem na straně prezidenta Zemana a nikoliv té Ukrajiny, která poté, co od Majdanu byla nástrojem neoconů, je nově nástrojem EU-globalistů. A pokud jde o Izrael, i tam jsem na straně prezidenta Zemana a nikoliv na straně globalistické EU, jejíž zájmy naplňuje A. Babiš a která je stále více a více proíránská – a tedy protiizraelská. Dost podstatným vodítkem pro mě je to, že už i Kolomojskij pochopil, o co jde, zatímco český premiér Babiš nikoliv!

A pointa? Pokud český premiér uspořádal Česko-ukrajinské podnikatelské fórum a na něm odsoudil ruskou „anexi“ Krymu, ať tedy těm českým podnikatelům, kteří se tak neúspěšně vrátili z obdobného fóra s Ruskem a Tatarstánem, nabídne obchodní kontrakty on. A starosta Řeporyjí spolu se starostou Prahy 6 se mohou přidat. To se to čeští podnikatelé pomějí, když je místo kontraktů garantujících zisky a platy pro své zaměstnance pošlou na obhlídku památníku vlasovcům…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Patrik
Patrik
30. 11. 2019 17:13

Kdo neviděl, ať se podívá na starostu Řeporyjí v ruské tv – ale je to jen pro silné žaludky, čas od cca 39.minuty zde
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3385&v=BN6Z3TyoUP0&feature=emb_title

Patrik
Patrik
30. 11. 2019 17:16

Oprava – čas od 36.minuty

A když už, tak ještě odkaz na názor na Izrael:
https://www.respekt.cz/politika/schwarzenberg-kritika-izraele-a-antisemitismus-neni-totez

Patrik
Patrik
30. 11. 2019 18:25

Právě vidím česky otitulkovaného Pjakina od paní Ireny
https://www.youtube.com/watch?v=qD7KFSgpaOc
Video se tady jistě objeví samostatně a velké díky za to, přesto už teď je v čase od 28. minuty možné poslechnout si zmiňovanou Pjakinovu řeč o Mezimoří.

orinoko
orinoko
30. 11. 2019 19:00

Na konkurencnim webu jeho provozovatelka označila Babiše za slabocha.
Za slabocha. JASNY? Ne za slabingra.
Já s tím souhlasim. V něčem těžký geroj, zaplatpambu, ale zahraniční politika je jaksi nad potřebnou celkovou elasticitu.
Babis v této věci funguje jaksi jako hrom do police. Aha police, POLICE, no tak ta už je jaksi úplně mimo Babisovy rozlišovací schopnosti.
Je sice leader, ale kulhá přitom jako chromajzl, a ještě se pritom otaci, kde má francouzské berle.
Vedle maďarského Orbana působí jak politicky zjev z amatérského souboru.

alexithymie54
alexithymie54
30. 11. 2019 22:22

Když si ještě přečtěte komentáře pod videem, tak je pikantní, jak čeští podporovatelé toho “nácka” děkuji za podporu jednoho z diskutujících (toho “obrýleného”. Že se jedná o Ukrajince (hrdého benderovce) to jim nějak uniká a nebo jsou ze stejné nacistické líhně. Ještě ho považují za “hrdinu”, protože ho jisto jistotně zavřou. Ti co sledují ruské polit. pořady, tak ví, že tam tak probíhají a že tam vždy stojí proti sobě diametrálně odlišní oponenti, ne jak v naší TV – tady jsou vždy přítomní jen ti, kteří mluví jen to se od nich žádá,hmmm Patrik napsal Kdo neviděl, ať se podívá… Číst vice »

alexithymie54
alexithymie54
30. 11. 2019 22:41

Celý záznam polit.diskuse, kde vystoupila naše trolová hvězda.
56 minuta – ještě se dopředu moderátorku omluvila za “…takovou rétoriku toho samého starosty jedné části Prahy….”
https://www.youtube.com/watch?v=BN6Z3TyoUP0&feature=share

QQ
QQ
1. 12. 2019 9:34

Naprosto neuvěřitelná podívaná na kreauturu Novotný u kterého se jedná zcela jasně o duševně chorého psychopata, jejichž základním rysem je manipulace a absence jakéhokoliv citu (sebevražda Bartošové) a studu (polonahá účast na hrdých pochodech homosexuálů v Praze) a tudíž i naprostá neschopnost jakékoliv sebereflexe. Psychiatrické vyšetření starosty Řeporyj, jako zaměstanance ve veřejné zastupitelskí funkci podle mě nabývá na aktuálnosti. Kromě toho co na to lékaři by me též zajímalo, jestli multikára použitá k doručení dopisu na ambasádu byla služební a jak bylo její použití včetně pohonných hmot vykázáno v účetní knize a zda nedošlo použitím vozidla ke zneužití pravomoci veřejního… Číst vice »

Bety
Bety
1. 12. 2019 12:58

V Řeporyjích prase ryje, kejdu k hovnu vrší,
a přitom je přesvědčeno, že vtipem jen srší.
Řeporyje, Řeporyje, kam jste rozum daly,
když jste si to trapné prase na krk uvázaly?

alexithymie54
alexithymie54
1. 12. 2019 15:25

Hmm-fašismus kvete a pozor, aby nás ten smích brzy nepřešel, hmm Oděsa!!!!

Bety napsal

V Řeporyjích prase ryje, kejdu k hovnu vrší,
a přitom je přesvědčeno, že vtipem jen srší.
Řeporyje, Řeporyje, kam jste rozum daly,
když jste si to trapné prase na krk uvázaly?

racek
racek
1. 12. 2019 17:20

No, Babiš byl na Ukrajině v čele podnikatelské delegace, co by asi měl jiného říci, že. Ovšem sám s tím nezačal, odpovídal na dotaz. Anexe Krymu anexí byla, bohužel. Asi jako kdyby se odtrhlo na základě referenda Katalánsko. Referendum není v zákoně, takže to nezmění hlasování…. Právo na sebeurčení totiž platí jen někdy, že. A taky jen pro někoho a jen u někoho. Že ta anexe byla jednou z těch spravedlivějších a pochopitelnějších, jak z hlediska obyvatel, tak strategického pro Rusko? To ano, výpověď dohody o pronjmu Sevastopolu byla připravena a také byla připravena náhradní … No jo, chápu. Ale… Číst vice »

Bety
Bety
1. 12. 2019 18:03

Anexe Krymu? Samostatná Ukrajina vznikla 1991. Do té doby nějaké dělení na
územní celky bylo asi tak důležité, jako u nás hranice krajů. Všechno byl SSSR. Když v roce 2004
např. bylo převedeno 25 obcí z Kraje Vysočina do Jihomoravského kraje tak
to těžko lze nazvat anexí.
Navíc Krym měl vlastní parlament a za těch pouhých 13 let k Ukrajině nijak
nepřilnul, když se během nich nejméně dvakrát pokoušel o přičlenění k Rusku.
Potřetí se mu to podařilo ne díky anexi, ale díky tomu, že zájmy Ruska a Krymu
se díky mizerné politice Ukrajiny a USA sešly.

Honza999
Honza999
1. 12. 2019 20:10

Bety
s tím Krymem…

Vzato do přesného právního posouzení, tak od prvního krymského pokusu o oddělení od Ukrajiny byl Krym Ukrajinou okupován. Po rozpadu SSSR se Krym sice stal autonomní republikou v rámci Ukrajiny, ale tehdy platná Ukrajinská ústava krymskému parlamentu dávala tu možnost rozhodnout o oddělení od Ukrajiny. Když tak Krym učinil, tehdejší ukrajinská vláda navenek dělala jako by se nic nestalo, nově vzniklé krymské vládě ale pohrozila vojenským zákrokem, pokud nebude rozhodnutí o oddělení se zrušeno.

Bety
Bety
2. 12. 2019 13:54

To právo, to právo. Není to jen tak, že pro někoho platí a pro někoho ne.
Je to tak, že někdo se ho za všech okolností drží, zatímco druhá strana ho
překroutí, nebo úplně otočí podle momentální potřeby, nebo ho úplně nahradí
výhružkami.
Takže koho se držet? Já v tom mám jasno.

orinoko
orinoko
2. 12. 2019 15:36

A teď natvrdo: Nějaké právo at si vylize konečnou stanici metabolismu. Přestal mě zajímat svět práva právě ted, kdy nějaké povinnosti z prava vyverajici už vůbec nikoho nezajimaji. Tzv. Právo je zvlastni entita. Něco jako ta zasran.a Bible. Něco v ní je , ale každý si to vykládá po svem. Přičemž někdo se jakžtakž snaží, zatímco druhý s ENTITOU jenom mava a má jakékoli pravidlo na musce svého sverace. Tady vůbec nejde o nějaký Krym. Kdyby tam dneska nebyl Rus , tak se tam dneska se svým rypakem roztahuje émerický khaki kripl a ten skrhola s betonovou patkou tam bude… Číst vice »

alexithymie54
alexithymie54
2. 12. 2019 17:08

I, Poznámka – Novotný versus politické „talk show“ (Rossija 1-60 minut) Domnívám se, že je třeba celou „kauzu“ uchopit ze sociálně psychologického hlediska z pozice atribuční teorie. Vymezení: Novotný – dg. sociopat (viz. jeho dlouhodobé excesy v nejrůznějších směrech, vždy extrémně slovně agresivního charakteru,…atd. atd.) Vsuvka: Jednání sociopata je vždy v přímé úměře s jeho inteligencí, tj. sociopat s nízkou úrovní inteligence skončí v kriminále a sociopat s vyšší úrovní inteligence skončí v nejvyšších funkcích; inteligentní sociopat si vás omotá kolem prstu během 5-ti minut Sociolog Hampl: „Pavla Novotného, řeporyjského starosty a chráněnce předsedy ODS, můžeme mít rádi nebo ne,… Číst vice »

alexithymie54
alexithymie54
2. 12. 2019 17:09

II. Na rozdíl od něho i celé řady dalších, ti níže uvedení pochopili-ti co organizovali ten pořad nebo jejich poradci pracovali ASYMETRICKY s použitím výše uvedené sociálně psychologické metody. Takže v předpokladu předpokladů hodili „udici“ pro očekávanou jejich symetrickou odpověď, kterou předpokládali ti naši „chytrolíni“ z české strany. A zadařilo se. BRAVO pro níže pochopivší!!!! Tereza Spencerova v sobotu …jen úvaha… někteří tady u nás mají z Novotného „šou“ v ruské televizi radost, jak jim to tam natřel, jiní mají potřebu se omlouvat, nebo se od něj distancovat… ale oni, když si ho do pořadu, který v Rusku sledují miliony… Číst vice »

alexithymie54
alexithymie54
2. 12. 2019 17:10

III.
Doporučuji vám poslechnout si celou 60-ti minutovku!
A to už nemluvím o tom, co to nasypalo „ruské straně“. Mimo uvedené i pěkné vyprovokování toho obrýleného ukrajince či pobalťana. Pikantní však bylo, když byl vyprovokován, jak byl ihned „USTŘIŽIŽEN NOVOTNÝ“.
Pozn. Moderátorovi z pořadu bych vytkl, že vůči Novotnému používal výraz „klóun“, právný výraz pro Novotného měl být „šut“ (šašek). Jak kdysi Werich řekl: klaun to je makačka, tím nemůže být kdekdo, ale šašků je a může se jím stát aniž to tuší….

alexithymie54
alexithymie54
3. 12. 2019 10:26

FAŠISMUS se rozjíždí:
27.11. od 27.14 min.
https://www.youtube.com/watch?v=l26eUpK0d64
27.11. od 34 min.
https://www.youtube.com/watch?v=l26eUpK0d64
28.11. od 31.9 min. skandál v Německu a reagence ministerstva NSR
https://www.youtube.com/watch?v=-iWZ3GCjO5k
2.12. od 30.52
https://www.youtube.com/watch?v=dJbltUV7bbw
Co na to česká politická „ELITA“? Co na to „představitelé“ STÁTU především ministerstva zahraničí?

Patrik
Patrik
3. 12. 2019 13:22


https://www.hlavnespravy.sk/londyne-zautocili-rabina-nechali-ho-lezat-krvi/1974585

Všechno směřuje k likvidaci Izraele – k vítězství Koránu nad Biblí, k tomu jsou Arabové vychováváni k nenávisti k Židům (a křesťanům). V dalším k tažení na Rusko – banderovci jsou opět už dlouho školeni k tomu, že co Rus, to ŽIDobolševik. Izrael a Ukrajina jsou spojené nádoby. Nemluvě o tom, že Rusko je provokováno, aby Izrael zlikvidovalo místo Íránu – což by Židé v Rusku Putinovi neodpustili a rozvrat Ruska zevnitř by byl na světě. A, bohužel, mnozí tomu tažení proti Źidům fandí, aniž by domýšleli jeho účel. Přitom už to začíná být úplně průhledné, viz
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/amazon-osvetim-koncetracni-tabor-polsko-ozdoby-otvirak-na-lahve_1912021947_ako

Patrik
Patrik
3. 12. 2019 13:35


Pro mě neexistuje dokument, který by svým způsobem nebyl tendenční, když ale člověk patřičně selektuje, tak si mnohé dobové informace dosadí do správné mozaiky – viz čas od cca 17. minuty plus v čase cca 18:30 Pobaltí zde
https://www.youtube.com/watch?v=9e2n5KnJcVA&t=2727s

alexithymie54
alexithymie54
4. 12. 2019 9:01

pane, za a) pokud to myslíte „ironicky“ bez souvislosti s tím mnou výše uvedeném pak souhlas; za b) pokud to myslíte jako vaše „upřímné uchopení“ v souvislosti s tím mnou výše uvedeném, pak mně upřímně „ukápla slza“, a to: -brát v potaz „historické dokumenty“ uváděné na ČT2 svědčí o tom, že jste spadl z měsíce; -pak patříte ke „stejné partě“, jejímž bílým koněm je ten típek regionální úrovně; hmm Patrik napsal @alexithymie54 Pro mě neexistuje dokument, který by svým způsobem nebyl tendenční, když ale člověk patřičně selektuje, tak si mnohé dobové informace dosadí do správné mozaiky – viz čas od… Číst vice »

alexithymie54
alexithymie54
4. 12. 2019 9:03

oprava: ten obrýlený je ruský liberál Nikulin!

alexithymie napsal

III.
Doporučuji vám poslechnout si celou 60-ti minutovku!
A to už nemluvím o tom, co to nasypalo „ruské straně“. Mimo uvedené i pěkné vyprovokování toho obrýleného ukrajince či pobalťana. Pikantní však bylo, když byl vyprovokován, jak byl ihned „USTŘIŽIŽEN NOVOTNÝ“.
Pozn. Moderátorovi z pořadu bych vytkl, že vůči Novotnému používal výraz „klóun“, právný výraz pro Novotného měl být „šut“ (šašek). Jak kdysi Werich řekl: klaun to je makačka, tím nemůže být kdekdo, ale šašků je a může se jím stát aniž to tuší….