Šlomo Sand: Jedeme s kopce a nevíme kam

Před sedmi lety doslova šokoval svět demýtizací židovských dějin. Na základě moderních archeologických objevů i historických dokumentů vyvrátil třeba legendy o Mojžíšovi, Davida a Šalamouna s jejich mocnými královstvími vrátil na stránky křesťanské bible, protože starší hebrejské texty se o nich nezmiňují, popřel i vyhnání Židů, neboť Římané nikdy nic takového nepraktikovali… Do Prahy Šlomo Sand, profesor historie na univerzitě v Tel Avivu, přijel představit české vydání svého kontroverzního bestselleru Jak byl vynalezen židovský národ.

Rozhovor Terezy Spencerové se Šlomo Sandem najdete v Literárních novinách

Námět: Hudryper

 

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sasin
Sasin
18. 12. 2015 21:04

Neexistuje křesťanský národ ani muslimský národ ani kapitalistický či socialistický národ. A proto nemůže existovat ani židovský národ. Existují jen ideologie, čili vymýtání nebo-li vydlabávání mozků dezertní lžičkou různými způsoby. Některé ideologie, čili kolektivní nařízování svobodných psychopatů, na to mají různé lžičky a jiné to dlabou jednou lopatou. Každé psychopatické nařízení sleduje jak se postižení brání, sledují to a vyvolávají v případě jejich potřeby opačný účinek. Tím vzniká pohyb, který si psychpati oblíbili. Hlavně nenechat lidi v klidu bez „pracovních návyků“. Začali by myslet a ták. Spousta potíží s něma. Tak zkoušejí in-OVACE a PERE-strojky. Některé se dají přejít s… Číst vice »

Béda
19. 12. 2015 7:53

Ale co s Biblí, když hned v úvodu jsou historické lži?
Prosím vás neříkejte o tom nic panu papeži a kardinálu Dukátovi. Sodoma, Gomora! Mohlo by to dopadnout jak s tou zemí, která je středem vesmíru.

J. Hruška
J. Hruška
19. 12. 2015 14:57

No, nedá se říct, že ten pán objevil Ameriku. Spíš je sto let za opicema. To, co tvrdí hlásalo kritické zkoumání Bible tak před osmdesáti lety. Od té doby jsme zase dál.

orinoko
orinoko
19. 12. 2015 15:12

The Bajbl. Pry Kniha Knih. A jen ji otevrete, tak z ni tecou cele cisterny lidske krve. Svetovy rozmer Matky Zeme je soustreden kolem obrizky muzskeho pera na znameni Smlouvy s Jahvem. Tolik prasecinek , proklamativniho hororu a domnele NADrazenosti postulatu poSLUSNOSTI nenajdete ani v blabolech Mr. Crowleyho.

orinoko
orinoko
19. 12. 2015 15:14

The Bajbl? Nejlepsi kandidat na Libri prohibiti.

racek
racek
19. 12. 2015 16:43

Bude se to vůbec smět číst? Vždyť na těch zkazkách je postavena celá existence státu Izrael a židovského národa, vlastně i kusu křesťanství. No, ne že by to jiné národy nedělaly jinak. Akorát se tolik už nevztekají (až na časté výjimky).

ex-nemo
ex-nemo
20. 12. 2015 10:08

Antialkorán už byl napsaný, teď by se někdo z vás, duchovní giganti, měl ujmout práce na stvoření „Antithebible“

orinoko
orinoko
20. 12. 2015 10:45

Neni to az tak slozite, jak by se mohlo zdat. Svetovym bestsellerem se ve sve /dnes temer davne/ dobe stala kniha srbskeho autora. Jeji nazev: Kdo vladne svetu? A kdyz jste utlou knizku otevreli, tak uprostred prostredni stranky bylo napsano velkym pismem – PENIZE! Kniha Knih podle Godota: Kam se podel? Uprostred prostredni stranky je napsano velkym pismem – Nikam. Protoze tu take nikdy nebyl. Kniha Knih podle Jahve: Oko za oko! Uprostred prostredni stranky je napsano velkym pismem – Sklenene neberu. A zub casu se podepsal i na mem zubu. Kniha Knih podle Ducha svateho: Co lidskeho saha az… Číst vice »

merlin
merlin
21. 12. 2015 8:28

jak se sbližuje pravoslavná církev s muslimy. Vzor Abu Hurajra následuje každej poctivej islamista koťátkem na facebooku. Až te’d i popové :-)http://artos.name/gallery/photo/Galperina_pop_cats/
jeden každej celej otec kočiček :-)