Služebníci boha války

Tohle je Adolf Heusinger (1897 – 1982). V roce 1944 sloužil jako náčelník generálního štábu Wehrmachtu, po válce byl vyšetřován kvůli podezřením z válečných zločinů, ale jako svědek v Norimberském procesu vyvázl bez soudu a potrestání, v letech 1947 – 1951 byl členem Gehlenovy organizace, předchůdkyně Spolkové zpravodajské služby podřízené od roku 1949 CIA, od roku 1950 přímý spolupracovník CIA (ZDE), v roce 1957 sloužil jako náčelník štábu ozbrojených sil Spolkové republiky Německo a poté v letech 1961 – 1964 jako předseda vojenského výboru NATO.

***

Tohle je Petr Pavel (nar. 1961). V letech 1985 – 1989 byl členem KSČ, v roce 1989 pracoval ve vojenské rozvědce Československé lidové armády, v letech 2012 – 2014 sloužil jako náčelník generálního štábu Armády České republiky, v letech 2015 – 2018 pak jako předseda vojenského výboru NATO.  11. května 2020 v rozhovoru pro Forum 24 s titulkem „Jsem připraven sloužit této zemi“ oficiálně oznámil svoji kandidaturu na prezidenta ČR.

Někteří lidé jsou připraveni sloužit vždy a za všech okolností. Někteří jiní lidé je za to obdivují. A někteří jiní lidé pak s velkým potěšením využívají jejich služeb.

Námět: Rado Miko

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petrc
Petrc
14. 5. 2020 5:21

Buď budete sloužit válce, nebo ona si poslouží s vámi. Válka je základem státu. Proto nemají tuzemci stát, ale protektorátní lágr, neboť nechtějí bojovat. Ti bázliví nebožáci, „mravenci, co si to dupou se slonem po mostě“, nemohou přece nikomu příčetnému nahánět strach. Kdyby se některý z nich měl v obyčejné hospodské rvače postavit nějakému opilci, tak by se podělal strachy až za ušima. Když jsou ti nažehlení panáci tak pěkně schovaní za tím monstrózním zbrojním arzenálem, to se jim to vytahuje s metály na saku. Jen úplným idiotům mohou tací podělanci imponovat. Vždyť se klepou strachy před každým, kdo se… Číst vice »

racek
racek
14. 5. 2020 22:13

No, každý voják s povolání chce mít svojí válku. Prostě to je celosvětově rozšířená nemoc. Víte, mě nevadí ani tak kariéra p. Pavla, mě vadí jeho názory. Je zelenej až za ušima a vidí jen úzce dopředu. To jsou vlasnosti pro presidenta malé země, která může zachovat zbytky své nezávislosti jen pružným a chytrým manévrováním. Krajní loajálnost ke spojencům jsme zkusili za první republiky. Dopadlo to tak, že nás opustili úplně všichni. Dokonce i SSSR, který se bál druhého Španělska a války proti celému západu, na kterou nebyl připraven ( viz Rybas, např.). Jen bratrské Srbsko nabízelo sto tisíc dobrovolníků… Číst vice »

Honza999
Honza999
Reply to  racek
15. 5. 2020 1:36

Tak pozor… SSSR nás nezradil. Smlouva byla uzavřena tak, že se za nás postaví spolu s Francií. Podíváte-li se na tehdejší mapu, snad vám dojde proč tomu bylo takto. Neměli jsme s SSSR společnou hranici a státy mezi Československem a SSSR byly Hitlerovými spojenci. Takže jediná možnost byla, že na naši obranu vystoupí Francie a Rudá armáda bude proti Hitlerovi bojovat po boku armády francouzské (do Francie bylo možno ji dopravit, do Československa ne). Když nás Francie v Mnichově prodala – jak nám mohl SSSR pomoci? Ani Polsko, ani Rumunsko by sovětskou pomoc přes svá území nepustily. Přesto SSSR s… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Honza999
15. 5. 2020 11:51

Je to házení lesklé produkty perlorodek samicím vepřového. Nebo ptákům.

Jak ztroskotali pokusy SSSR zachránit Československo před Polskem a Hitlerem: https://vz.ru/society/2020/3/3/1026621.html

Jak Západ daroval Československo Hitlerovi: https://vz.ru/society/2020/4/10/1032748.html

Jak Francie odevzdala Československo Polsku a Hitlerovi: https://vz.ru/society/2020/3/21/1029285.html

Žádné „bába Parkánová povídala“ – spoustu fotek a faksimilé historických dokumentů.

Jan Kristek
Jan Kristek
Reply to  Botičky od Diora
15. 5. 2020 14:00

Problém je v tom, že ten mnichovský ultrahnus se dosud nikdo neodvážil ani pojmenovat – asi to ani nejde, protože žádný jazyk nemá dostatečně sprostá slova – a všichni jen chodí kolem té vařící se žumpy. Předešleme, že mnichov byl už v době, kdy německo provádělo vojenské operace na území Československa. Není třeba na tomto místě řešit, jestli už to byla druhá světová, ale válka německa proti Československu v té době už jednoznačně probíhala. Státy této „dohody“ se tak jednoznačně přidaly na stranu útočníka, který vedl válku proti napadené oběti. A tato „dohoda“ šla dokonce i hodně daleko za rámec… Číst vice »

racek
racek
Reply to  Jan Kristek
16. 5. 2020 23:13

Já nevím v čem je problém, já přece s Vámi souhlasím. Jen jsem upozornil na příčiny nemožnosti SSSR nám v té době nějak pomoci. Jedna možnost byla např. letadly, ovšem ty by bylo nutné předělat na pohon naším lihobenzínem a přeškolit naše piloty, což se stihnout nedalo. V té věci ostatně konzultace probíhaly.

racek
racek
Reply to  Botičky od Diora
16. 5. 2020 23:04

No, Botičko, hulvátství a urážky. Na nic víc se nezmůžete. Je to ubohé. Někdy ovšem mám dojem, že máte problém porozumět textu. To je asi tenhle případ.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  racek
17. 5. 2020 20:37

Opět lžete, nikdo Vás neurazil. Nelezte do cizí konverzace a nedělejte uraženou citlivku. Jděte do sebe, studujte, více čtěte neboť to je úroveň, co zde předvádíte. Vím, že se zde někdy dá těžko diskutovat. Je zde dosti hecířů, kteří čekají na takového dobráka, jako jste Vy, aby ho rozpálili do běla. S Vámi to jde také těžko. Vaše černobílé liberální až maloburžoazní vidění světa Vám brání v nadhledu. Když někdo uvede něco, co právě Vám není recht, tak je hned plukovník, StBák a bolševik, soudruh a komunista. Hezky. Naopak, s Vaší rétorikou mi už dlouho připomínáte jednoho čelního politika z… Číst vice »

racek
racek
Reply to  Honza999
16. 5. 2020 23:01

Já přece neříkal, že nás SSSR zradil. SSSR nejprve sondoval možnosti pomoci, ale pak z toho ustoupil. Jak jsem napsal, obával se že by mohl stát pak sám proti celé evropě. Což by asi bohužel byla pravda. To by asi v té době neustál. Mimochodem, velvyslanec Alexandrovský tehdy Benešovi řekl, že cesta k nám se najde. Tak nevím, jestli jste mě četl, nebo nepochopil, fakt neví. Reagoval krajně rozvážně a vyčítat mu to přece nelze. Ani já tak neučinil. A tu historii myslím znám docela dobře.