SmVaK: Špatná zpráva pro koncern, dobrá pro občany

Mám pro občany ČR a zejména pro občany severní Moravy a pro zástupce médií dobrou zprávu. Lidé na Moravě nebudou platit dluhy koncernu Aqualia – alespoň zatím.

4. 12. 2017 se podařil rozumným akcionářům SmVaku zásadní krok při obraně společnosti SmVaK proti pokusům vyvést z ní další miliardy a to přes soud. Soud nehoráznost v podobě dobývání renty z vodárny již podruhé zarazil, ale ne protože by tomu bránil stát nebo jeho instituce, či zástupci měst,  ale protože se brání samotní občané! Soud zamítl další pokus koncernu vyvést ze společnosti Severomoravské vodovody a kanalizace, a.s. 2,16 miliardy Kč. Důvodem navrhovaného snížení základního kapitálu byl záměr koncernu snížit zadluženost společnosti AQUALIA CZECH. Soud vyslovil neplatnost usnesení valné hromady obchodní společnosti Severomoravské vodovody a kanalizace a.s.,

Valná hromada (tedy společnost Aqualia) rozhodla o snížení základního kapitálu z 3.458.425.000,- Kč o 2.161.515.625,- Kč, tedy na pouhých 1.296.909.375,- Kč. Důvodem navrhovaného snížení základního kapitálu byla zadluženost společnosti AQUALIA.

Částka odpovídající snížení základního kapitálu, tedy částka 2.161.515.625,- Kč (slovy: dvě miliardy sto šedesát jedna milionů pět set patnáct tisíc šest set dvacet pět korun českých) nebude rozdělena mezi akcionáře společnosti a vyplacena.

Usnesení soud k VH zveřejním hned, jak bude vydáno. Velmi se podivuji nezájmu médií o vodu celých 20 let, ale při této kauze je tento nezájem doslova zarážející, protože o tom, že jde o ukázkový příklad dobývání renty, nikdo soudný nepochybuje.  Zástupci masmédií přitom o tom nenapsali ani čárku. Televize neodvysílala ani slovo. ČTK zprávu ignorovala.  Hospodářské noviny se věnují z pohledu lidí a vodárny již nepodstatnému přelévání vlastnických podílů SmVaku mezi koncerny a finančními skupinami tam a zpět.

Není to podivné? Z republiky neodtečou 3 miliardy korun, které měly odtéci z vodárny, jež zásobuje vodou občany celého Moravskoslezského kraje, a nikoho ze zástupců médií nezajímá? Proč se zástupci médií o vodu a vodárny 20 let tak málo zajímají? Čekají, až jakou u lihové mafie budou umírat první lidé, díky vybydleným trubkám a krachujícím vodárnám àla OKD?

Co politici? Co politické strany? Vláda? Ministerstva? Nic? Jak je možné, že v České republice za posledních 20 let museli obranu vody a vodáren vzít do vlastních rukou jednotliví občané? Jak je možné, že to nedělají to ministerstva, instituce kapitálového trhu, města,  kraje, úřad pro hospodářskou soutěž a policie?

Novináři, něco je špatně.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
9. 12. 2017 21:29

Klobouk dolů před výdrží Radka Novotného. Podobně jako nemáme důvod pro dotace na sluneční a větrné elektrárny (jejich energie u nás představuje prodělek, v němž kryjeme dobývání renty zahraničím v rámci vlastního chudnutí), nemáme důvod svěřovat organizaci prodeje vody (tady máme zřetelně lepší podmínky k výrobě , než třeba Francie či Španělsko ) zahraničním firmám.
Novojičínský deník z 1, prosince (zdarma, je výborný na kompost) přináší rozhovor s Pavlem Luňáčkem z VEOLIA KOMODITY na téma prodej ELEKTŘINY. na
https://www.vekom.cz/kontaktujte-nas-0
jsou zobrazeny i skromné poměry, ve kterých VEOLIA musí vegetovat.