Šokující zpráva: Ruský velvyslanec v Libyi propuštěn kvůli tomu, že nazval prezidenta Medveděva zrádcem
http://i.ziare-pe-net.ro/upload/stiri/large/11/12/Vladimir_chamov_232x150.jpgPodle různých ruských zpravodajských zdrojů byl důvodem pro odvolání Vladimíra Čamova, velvyslance Ruské federace v Libyi jeho jadrný telegram prezidentovi Dmitriji Medveděvovi, v němž ho nazval zrádcem. Stalo se to několik hodin před hlasováním v Radě bezpečnosti OSN o Libyi.

Podle oficiální verze byl Čamov obviněn z „nedostatečného objasňování ruských zájmů v libyjském konfliktu“. Předseda dozorčí rady Ústavu demografie, migrace a regionálního rozvoje Jurij Krupnov během rozhovoru s korespondentem portálu „Eurasie“ uvedl:

„Z mého pohledu zde vidíme některé vážné neshody v naší hierarchii, které se ve ve skutečnosti netýkají Libye jako takové, ale celkové pozice Ruska v moderním světě. Cokoliv se u velvyslance událo, a zřejmě zastával jistý oficiální postoj, a je pravděpodobné, že tento nesoulad v pozicích je spojen s obecnými rozpory, jež se týkají dalšího vývoje v této problematické zemi.“

Cokoliv se děje v současné situaci kolem Libye, je podle názoru Krupnova „záležitostí, která se týká principu hegemonie a voluntaristického imperialismu, jež se dnes formuje v Libyi prostřednictvím koalice USA, Velké Británie a Francie, z níž máme tak trochu pocit, že ji nemohou zvládnout bez účasti Ruska. Z toho důvodu je Rusko ve složité situaci: buď to bude založeno na tradičních tisíc let trvajících principech, nebo to bude krok stranou, ale pak bude po Libyi dalším cílem samo Rusko“.

Ruští uživatelé internetu na RuNet reagovali ohromnou vlnou podpory ruskému diplomatovi a vystupovali proti špinavému triku, který mu byl vnucen: „Přinejmenším jsou mezi námi skuteční muži! A pokud jsme stále ještě tady, nebudeme utíkat z boje! Setkáváme se člověkem, který se pokusil zastavit třetí světovou válku!“

Převzato z Global Research

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments