Šorošovy („neziskové“ alias státní rozpočet vysávající) spolky všech zemí, spojte se!

Zaznamenal, poznámkou doprovodil, a závěrečnou otázku položil – LS

Recesisti v Maďarsku demonštrovali za Rusko a proti všetkému

Vyše tisíc Maďarov … napsal slovenský novinář.

Ale českému „novinářovi“ bylo „přes tisíc“ málo, tak počet aspoň malinko vylepšil. Že by byl taky členem nějaké té „neziskovky“? – Tisíce Maďarů v sobotu demonstrovaly.

Výňatek z článku:

Nevládní organizace založené Sorosem ostře kritizují například maďarskou protiimigrační politiku. Maďarská vláda zase předložila návrh zákona, který by po takových organizacích vyžadoval zveřejňování údajů o jejich financování ze zahraničí, což podle kritiků připomíná obdobnou ruskou normu.

Orbánova pravicová strana Fidesz však přes nejrůznější kontroverzní kroky vlády rok před volbami jasně vede v průzkumech veřejného mínění.

(Aha, ty kontroverzní kroky nebudou pro občany nejspíš až tak kontroverzní, ale těm, co žijí ze Šorošovy „dobročinnosti“ nějak nejsou pochuti – proč asi?)

Dobrá zpráva je, že přibývá lidí, kteří se nenechají tak snadno obalamutit podobným typem českých „novinářů“. Jeden ze čtenářů reaguje:

Maďarská vláda předložila návrh zákona, který by po takových organizacích vyžadoval zveřejňování údajů o jejich financování ze zahraničí, což podle kritiků připomíná obdobnou ruskou normu.

Pro informaci, obdobný zákon platí v Izraeli nebo v USA (FARA)- tam už dokonce od roku 1938, kdy byl obranou proti financování německé nacistické propagandy. Např. podle tohoto zákona je České centrum v NY registrováno jako zahraniční agent. Což samozřejmě ví i podprůměrný novinář, ale proč si nekopnout do Maďarska, že? Kdo by odolal?“

A není na čase prosadit podobný zákon i v ČR, aby bylo naprosto zřejmé, kdo koho ovládá a kdo za kým stojí?

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admirál
Admirál
26. 4. 2017 8:23

Ano, mít tak totožný zákon, jaký mají již dlouhou dobu Američané, to by bylo. To by jsme Putinovým agentům (a i jiným) ukázali…

Bohužel, jsou tu ti „jiní“ a vypadá to, že jsou nad námi domácími v převaze, že si žádný z našich politiků takový zákon neodváží navrhnout, ba ani o něm ceknout.

Sralbotkové. Hamba.

jaa
jaa
26. 4. 2017 10:08

ááále jděte, to přece nemyslíte vážně. Kam by podle Vás šli, ti páni professores našich veleslavných universit pocházející převážně teplých krajů – ze všech těch „sociálních studií“ co je jich jak naseto a se sociálnem mají společné leda kulový. Včetně jejich „nadějných absolvenntů“?? :-)
Kam by šly peníze ze státního rozpočtu , když ne pro ně. snad byste nechtěl, aby šly do rukou těch co je vydělali? To přece prodejní presstituti nemohou dovolit. Stejně tak jako značnáí část politiků, která je na jejich „hodnocení“ závislá.
Takovoý nesmysl si snad nemůžete přát.

Nomen12
Nomen12
27. 4. 2017 15:56

Admirál napsal
vypadá to, že jsou nad námi domácími v převaze, že si žádný z našich politiků takový zákon neodváží navrhnout, ba ani o něm ceknout

já myslím, že „neodváží“ není to správné slovo. Domnívám se, že většina „politiků“ (uvozovky jsou namístě!) ani nechce takový zákon. a ta menšina, která by snad chtěla (nevím kdo? určitě prezident) na to nemá sílu, mají půjčky a hypotéky, a děti na školách, a … :-(. Řekl bych, že v poslední době typický příklad perverzního uvažování politiků – je neschválení Lenky Procházkové do Rady Ústrku.