Spiegel pod tlakem znechucené veřejnosti zveřejňuje fakta o Ukrajině

EU prozatím ztratilo Rusko a po 70 letech je Evropa stejně rozdělena jako po válce. A za to nemůže Putin, ale Merkelová. To dodáváme my. Spiegel je opatrnější, ale kormidlo již otočil. Naše korporátky poplatné USA by se konečně měly chytnout za nos.

Kdo zná situaci v německých médiích, ten se musí smát, až se za břicho popadá. Časopis Spiegel, hlavní trouba německých korporátek, musel pod tlakem devastujících kritik a po ekonomickém propadu otočit kormidlo. Tedy ne zrovna otočit, jsme v korporátním kapitalismu. Ale alespoň musel napsat kousek pravdy o Ukrajině.

Udělal to tak, aby se o tom mluvilo. To jest veřejně přístupným článkem přeloženým i do angličtiny a publikovaným v internetovém vydání. Viz monstrózní dílo Summit of Failure: How the EU Lost Russia over Ukraine(external link), pod nímž je podepsaná celá redakce. Začněme něčím jiným, a to palbou na Spiegel v posledních měsících za jeho tendenční psaní o Ukrajině, které dosáhlo groteskních rozměrů. Spiegel a další média v americkém žoldu prostě jen papouškovaly každý kec, který zveřejnili Porošenkovi pučisté na Ukrajině. Podívejte se na toto satirické video německé TV, kde kralují nesmyslné výkřiky z obálek Spieglu. Viz satirický pořad Die Anstalt s názvem „Informační válka o Ukrajině“.

Spiegel byl veřejně zesměšněn. A k tomu je třeba připočíst přiznání německého novináře jménem Udo Ulfkotte, viz vyhledávání v našich krátkých zprávách jednou větou(external link). Ten na konkrétních příkladech z vlastní dvacetileté praxe vysvětlil, jak CIA a další agentury přímo úkolovaly německé novináře a jak je také platily.

Takže Spiegel musel přejít do ofenzívy, aby nepřišel na buben. Nejsme v Česku, kde si oligarchové drží tisk jako hlásnou troubu svých partají a kde je lidem už úplně jedno, co vlastně čtou. Německo se vzdělalo v demokracii a má po hitlerovské propagandě historickou zkušenost s masovými manipulacemi státní moci. Proto nezapomnělo na nebezpečí mediální manipulace tak rychle, jako česká otupělá veřejnost zapomněla na komunismus. Takže Spiegelu dramaticky klesl náklad a začaly se o něj zajímat hlavní státní organizace hlídající objektivitu v médiích. To už bylo vážné. Za chvíli by mohly přijít vysoké pokuty a nakonec i riziko, že tento manipulativní týdeník pracující v žoldu korporátek vedených USA nakonec přijde o licenci.

Když prostitutce jde o licenci nebo o kriminál, tak prostě práskne svého pasáka. Klasický obrat presstitutek zahnaných do úzkých se ukázal v plné nahotě. Der Spiegel práskl Merkelovou, jejíž politiku oddaně hájil celou dobu.

A nyní k věci. Rozsahem dlouhý článek přes 7,000 slov napsal šestičlenný tým pod vedením Christiana Hoffmanna, který patří ke specialistům na Rusko. Co je klíčové: Článek podává detailní sled událostí a svodky z uzavřených jednání vedených EU a speciálně Německem ohledně krize v okamžiku odstoupení Janukoviče.

Merkelovou shodil tím, že na ni podává celou sérii obvinění: Nepochopila pozici Janukoviče, nepochopila význam Ukrajiny pro Rusko a hlavně – celá smlouva s EU s Ukrajinou mohla být v suchu, pokud by Merkelová pouze nenaslouchala Kyjevu, ale diplomaticky jednala s Ruskem. To se nestalo, viz naše články o roli Vitalije Klička a jeho německých zájmech (viz Ludwig Erhard v Kyjevě(external link)).

Závěry článku jsou jasné. Každý dnes ví, že pokus připoutat Ukrajinu k EU nevyšel a tento stát se fakticky rozpadl. Navíc by tak radikální posun NATO směrem k ruským hranicím a pokus o přepsání hranic po II. světové válce přivedl Evropu k hrozbě války, tedy nejen k probíhající občanské válce na Ukrajině. EU prozatím ztratilo Rusko a po 70 letech je Evropa stejně rozdělena jako po válce. A za to nemůže Putin, ale Merkelová. To dodáváme my. Spiegel je jako obvykle opatrnější. Ale kormidlo již otočil a naše korporátky poplatné Spojeným státům by se konečně měly chytnout za nos.

Převzato z e-republika.cz

10
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Autoři komentářů
AliceAlešBédapeter. Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Béda
Člen
Béda

http://czech.ruvr.ru/news/2014_12_05/Nizozemsko-zpackalo-vysetrovani-padu-malajsijskeho-boeingu-4713/
20 příbuzných obětí z Belgie, Německa, Nizozemska a USA žádá aby byl případ odebrán Nizozemí a vyšetřování se ujala OSN.

Béda
Člen
Béda

http://www.novarepublika.cz/2014/12/rvacka-v-parlamentu-vypukla-kdyz.html?showComment=1417854925992#c240217734657953063

Rvačka v parlamentu vypukla, když Ukrajina zjistila, že se stala nejčerstvějším státem USA

Post ministra financí, ministra hospodářství v západoukrajinské vládě získaly zahraniční loutky amerického finančnictví, ministra zdravotnictví Gruzínec se zkušeností z amerického zdravotnictví. Fašistický režimse rozhodl využít „nejlepších“ zkušeností virtuálního finančnictví, koncentrace bohatství do rukou 1%, zadlužování, rozkrádání a zbídačování státu a lidu.

peter.
Člen
Béda
Člen
Aleš
Člen
Aleš

Rozděl a panuj po x y té….

Alice
Člen
Alice

Provolání německých prominentů NE NAŠÍM JMÉNEM Německo musí vyzývat k dialogu s Ruskem. My, podepsaní apelujeme na německou vládu: Měla by dostát své zodpovědnosti za mír v Evropě. Potřebujeme pro Evropu novou uvolňovací politiku. To ale jde jen na základě stejné bezpečnosti pro všechny zúčastněné, oboustranně vážené pratnery. Německá vláda jde správnou cestou, když v této nebezpečné situaci volá po rozvážnosti a dialogu s Ruskem. Bezpečnostní záruky jsou pro Rusko stejně legitimní a oprávněné jako pro Němce, Poláky a Ukrajince. Nesmíme Rusko vytlačovat z Evropy. To by bylo historicky nepředvídavé a nebezpečné pro mír. Od vídeňského kongresu 1814 patří Rusko… Číst vice »

Alice
Člen
Alice

Pokračování Apelujeme na média: -na jejich povinnost přesvědčivějšího nezaujatějšího zpravodajství, než dosud. Úvodníkáři a komentátoři démonizují celý národ (myšleno ruský), aniž by dostatečně oceňovali historii…..Každý zkušený novinář, píšící o zahraniční politice, rozumí obavám Rusů, když NATO v r 2008 vyzvalo Ukrajinu, aby se stala členem svazku. Nejde o Putina. Vůdci státu přichází a odchází. Jde o Evropu. Jde o to, aby lidé neměli zase strach před válkou. K tomu může přispět jen zodpovědné, na solidních rešerších založené zpravodajství. ————– 3. října 1990 v den německého sjednocení, řekl prezident Weizsaecker: Studená válka je za námi. Svoboda a demokracie bude brzy prosazena… Číst vice »