Spiknutí v Rusku selhalo. Тeď jsou na řadě QR kódy

Americká tisková agentura Bloomberg s odvoláním na anonymní evropské úředníky píše, že Evropská unie zvažuje sankce proti Rusku, jako jsou omezení směny měn, vývozu a dovozu, přístupu ke „klíčovým technologiím“ a kontroly vývozu.

Agentura upozorňuje, že EU hodlá tyto sankce zavést, pokud Rusko omezí dodávky plynu do evropských zemí, dopustí se kybernetických útoků, dezinformačních kampaní nebo napadne Ukrajinu. EU se k těmto informacím oficiálně nevyjádřila.

Zástupci velkých amerických podniků se zájmy v Rusku zároveň požádali o omezení rozsahu a trvání sankcí. Informovala o tom agentura Reuters. Deník se dozvěděl o nejméně třech žádostech adresovaných Bílému domu a Kongresu od průmyslové skupiny zastupující společnosti Chevron Corporation, General Electric a další velké americké společnosti, které podnikají v Rusku, od Amerického ropného institutu, který agentura zastupuje jako lobbista amerického ropného a plynárenského průmyslu, a od energetických společností.

Na toto téma v pořadu Cargrad.tv“ diskutoval publicista Jurij Proňko s ekonomem Michailem Chazinem.

Podívejme se na situaci, Michaile Chazine.

Situace je banální. Drtivá většina úředníků, včetně těch z Evropské unie, je na svých místech už 30 let a neudělala téměř nic. Ekonomika se rozvíjí jakoby sama od sebe – ať se rozvíjí, zvláště když jí laskavý starší bratr ze zámoří v rámci swapových linek podstrčí nějaké peníze. Pak je všechno v pořádku, všechno je skvělé. Nemusíte dělat nic. Jediná věc je, že musíme snížit rozpočet. Volby jsou důležité i proto, že pokud je prohrajete, většinu rozpočtu budou muset utratit jiní. Vše ostatní je nepodstatné. Ale najednou vás lidé, seriózní, zodpovědní lidé s penězi, začnou otravovat s jedinou otázkou: Co bude za rok, ne-li za pět let? Nejsme jediní, kdo poslouchá Kristallinu Georgievovou, že?

Máte pro ni slabost? Když o ní mluvíte, hrají Vám oči…

Když jsem byl v Bulharsku, mluvil jsem s lidmi, kteří s ní pracovali. Je opravdu profesionální, rozumí tomu, co dělá. Proto je velmi zajímavé ji sledovat.

Jsem v pokušení se vás zeptat, zda existuje opačná diagnóza, když u moci sedí hlupáci?

To se děje již 30 let. Nic nevědí a nic nemohou říct. Je pro ně jednodušší vymyslet si nějakou strašidelnou historku o inflaci nebo říct: „Podívejte, na Ukrajině se porušuje demokracie“. Je pravda, že v USA mají někteří lidé potíž s odpovědí na otázku Kde je Ukrajina?, ale na tom nezáleží, někde to je.

Všimněte si, že právě v těchto dnech došlo v Horní Voltě, která se dnes nazývá Burkina Faso, ke státnímu převratu. Kdo o tom píše?

A ve Středoafrické republice, která byla hvězdou francouzské africké koruny, byla ruština zavedena jako povinná výuka ve školách. A nikdo o tom ani nepíše. Proč o tom Bloomberg nepíše? Protože to okamžitě vyvolává otázky, na které se nechce odpovídat. Mají jednu hlavní myšlenku: neotravujte nás dnes, ale zítra. Žijí jeden den. Nic je nezajímá. Jen je dnes neobtěžujte.

Taková nízká společenská odpovědnost…

Dobře, můžete to nazvat nízkou společenskou odpovědností. S tím však nemůžete nic dělat.

Vraťme se ke „strašáku“, o kterém píše Bloomberg: Rusko bude odříznuto od konverze.

Tohle je na úrovni mateřské školy. Jak to chtějí udělat? Máme tu Indii, Čínu, Egypt. A hlavně máme příklad Íránu. Ano, je to ekonomika, která je mnohem menší, pokud jde o sílu a rozsah. Ale není to málo, v Íránu žije 80 milionů lidí. Jaké sankce na ně byly uvaleny? A nic, Írán existuje. Navíc si z nich všech začíná dělat legraci. Takže co chcete říci: S Íránem neuspěli, ale s námi uspějí?

Takže tomu vůbec nevěříte?

Já ne. Podívejte se: Mark Milley, šéf sboru náčelníků štábů americké armády generál to říká na rovinu: Americká armáda nebude bojovat s čínskou a ruskou armádou. Velmoci obecně řeší své problémy jinými prostředky. V pondělí se však všichni obávali, že Španělsko přesune dvě stíhačky F-16 do Bulharska. Bylo zábavné sledovat tento cirkus. Je tu ještě jedna drobná okolnost. Ještě jeden hráč na světě potřebuje naléhavě vzrušení, aby byl povolán na „novou Jaltu“.

A kdo to je?

A kdo všem a všude neustále škodí? Udělali nepořádek v Kazachstánu, udělali ho i na Ukrajině. A vůbec, anglické uši trčí všude.

Je to dobré, ale náš rubl padá, ruská burza se zhroutila…

A koho to zajímá, promiňte? Akciový trh nehraje v naší ekonomice žádnou roli. Zapomeňte na to. A rubl byl devalvován.

Ale my to pociťujeme. Kupní síla rublu klesá, ceny rostou.

Vysvětluji, že zažíváme zcela záměrnou sabotáž. Tomu se nedá uniknout. A před volbami došlo dokonce k pokusu o spiknutí v Rusku. Je pravda, že se to nepodařilo, ale bylo to tam. A když začali zavádět všechny ty QR kódy a bránit lidem v přístupu k nim, byl to také prvek spiknutí.

V Petrohradě ani nyní nesmí lidi pustit dovnitř.

Mohu Vám o tom vyprávět… Jel jsem tam na konferenci a rozhodl jsem se jít do hotelové restaurace. A nebyl jsem sám. Říkám recepční: Mám QR kód, ale moji průvodci ho nemají. Řekla mi: „Je nám líto, ale nemůžeme vás všechny pustit dovnitř“. Opustili jsme hotel a nikde jinde se nás nikdo na kód nezeptal. Tu máte obrázek… Premiér zmíněné Británie Boris Johnson si uvědomil, že má nejnižší rating ze všech hlav států, a zrušil všechna omezení v zemi. A Turecko také všechno zrušilo. Španělsko se prý chystá ji zrušit.

Co se tedy stane? Pokud čtete západní média každý den, můžete se stát nemocným člověkem.

Ale před jídlem byste neměla číst západní média.

Jak by ne? Den předtím odvysílala CNN reportáž o tom, že Rusko dobylo Charkov. Kdy vtrhne do země?

K invazi nedojde. K čemu nám bude?

Proč bychom měli? Bloomberg, New York Times, Washington Post nám o tom říkají.

Proč ji potřebujeme, řekněte mi? Připomíná mi to starý vtip. Sacher-Masoch se setkаl s markýzem de Sade a povídá mu: „Tak už mě mučte!“ A de Sade se na něj podívá a řekne: „Nene, budete muset počkat…“ Ti všichni si také říkají o mučení – „napadení“. A Vladimir Putin se na ně podívá a řekne: „Lidi, invaze bude muset počkat. Jak dlouho? K této otázce se vrátíme za půl roku.“

Vraťme se k článku agentury Bloomberg. Podstata je následující: Zavedeme sankce, přerušíme konverzi, pokud se Gazprom náhle rozhodne přerušit dodávky plynu, bude to považováno za „akt agrese“, po kterém budou následovat sankce.

Řeknu vám, co se stane. Znáte Ukrajinu?

Ano. Kterou napadáme každý rok…

Představte si, že by nějací nacionalisté na Ukrajině vyhodili do vzduchu plynovod. A nikdo nebude kontrolovat, kdo jim dal peníze na jeho podkopání.

Okamžitě řeknou, že za to může Moskva.

A tito vlastenci řeknou: Udělali jsme to na protest, aby Moskva nedostala peníze z prodeje plynu. Stále budou říkat: Koupil to Kreml.

Skvělé. Kreml si je koupil, plyn není. Nemůžeme nic dělat.

To je vše, jsme sankcionováni. Můžete dokázat, že to není vaše vina! Zásobování plynem bylo vyřešeno: v každém případě je to naše vina. Pak jsou tu kybernetické útoky, ze kterých nás neustále obviňují. Tvrdí také, že vedeme dezinformační kampaně. To je vše – opět sankce. Ať si je tedy vynutí. A my jim to oplatíme později.

A říkají, že se jedná o preventivní sankce. A ministr zahraničí Anthony Blinken říká, že nelze uvalit preventivní sankce, pak by to nejcennější zmizelo. Bude válka?

Ne. Kdo půjde do války? Ti lidé, kteří křičí o sankcích? Do války nepůjdou.

Co chtějí? Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin napsal, že chtějí mít kontrolovaného prezidenta Ruska.

Samozřejmě, že to chtějí. Chtějí, aby v Moskvě seděl člověk, který by se jim okamžitě vzdal, přikryl se bílým prostěradlem a pomalu se plazil ke hřbitovu. V Moskvě však nikdo takový není. Proto se snaží snížit prezidentův rating různými způsoby – devalvací, sankcemi a dalšími nástroji. Něco se jim daří. Stačí se podívat na počet „černých kronikářů“ na těchto kanálech Telegramu. A to ani nemluvím o kanálech, které provozují vyložení nepřátelé.

Ale nepopíráte, že existuje obrovská poptávka po sociální spravedlnosti a že rozvrstvení společnosti již dosáhlo kritické úrovně, že ne?

Budu citovat politologa Andreje Bezrukova, který má na rozdíl ode mne k určitým kruhům blízko. V posledních měsících dvakrát prohlásil, že radikální změny v zahraniční politice nevyhnutelně povedou k zásadním personálním změnám. Můžete mu věřit, nebo ne.

Ale raději s ním souhlasíte, než nesouhlasíte?

Jsem člověk, který má zkušenosti s veřejnou správou. A jsem si dobře vědom toho, že ano, tento systém je třeba změnit, protože nefunguje. A není třeba měnit jen lidi, ale také instituce. A to všechno hned…, ale musíme počkat, až to všechno vypukne – ten vřed, který roste, ale my ho nezahříváme, to oni ho zahřívají. Ale dokud ho zahřívají, musíme čekat, až praskne.

A stane se tak již letos?

Myslím, že ano. Letos v květnu se situace konečně otevře.

A jak je to s ekonomikou, s příjmy v Rusku? Změní se v roce 2022 k lepšímu?

A co dělá Vladimir Putin osobně, na rozdíl od ministerstva financí? A Mišustin také? Předchozí vláda to neudělala. A oni nyní začali pomáhat těm nejchudším. Nyní vláda přišla na to, že lidé ze střední třídy nebudou vést domácí války, i když se jejich životní úroveň trochu snížila. Ale lidé, kteří jsou chudí, kteří nemají kam jít, kteří nemohou uživit své děti – ti mohou. Proto jim pomáhají. A funguje to. Znám lidi, kteří mají v rodině tři děti, na každé dítě dostávají deset tisíc a k tomu ještě nějaké peníze. Pak se přestěhují na venkov a žijí tam sami pro sebe. A navíc tam ani neplatí daně, protože místní finanční úřad ví, že by je měl nechat na pokoji. Nemají z toho ekonomický zisk, jen tam žijí. To, že v naší ekonomika nejsou peníze, je také důsledkem našich liberálů. A pokud se monetarizuje, může se ukázat, že je mnohem větší, než si někteří lidé myslí. A to se všichni diví: Jak to, že máme tak velkou armádu na tak malou ekonomiku. Ve skutečnosti však není malá. Jednoduše není formálně monetarizována.

Kazašský prezident Tokajev po známých událostech prohlásil, že vlivné oligarchické skupiny jsou povinny podělit se s lidmi. Uvedl řadu příkladů. Úředníkům řekl: „Bojíte se mluvit s lidmi, jděte ven a mluvte s nimi. Pokud si za Kazachstán dosadíme Rusko, myslím, že situace je jedna ku jedné. Ne?“

Ano, ale i tady jsou problémy, myslím, že se teď budou řešit. Ale začínáme je řešit, odehnali jsme již dvě privatizační smlouvy. Myslím, že tento proces bude pokračovat, jakmile se změní státní ideologie – už nebude liberální. A ona se nemůže nezměnit – mění se všude. Vidíme to i v USA: místo liberálů přicházejí konzervativci. Volební zákon neprošel, demokraté prohrají volby v roce 2022, přijdou republikáni. Porážka bude totální, Sněmovna reprezentantů a Senát zahájí řízení o obžalobě Joea Bidena bez ohledu na to, co Biden udělal dobře nebo špatně. A republikáni při 25% průmyslové inflaci porazí demokraty. USA nemohou existovat s 25% inflací.

Nedojde k devalvaci rublu?

Nemyslím si, že bude silná, bude zastavena.

Zdroj: Cargrad.TV

Překlad: st.hroch 20200206

5 23 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
8. 2. 2022 12:02

Co zmůže jeden malý bezvýznamný človíček? Porazit Napoleona!

https://kob-forum.eu/2022/02/08/co-zmuze-jeden-maly-bezvyznamny-clovicek-porazit-napoleona/

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
8. 2. 2022 19:13

Dobrý odkaz. Viz odkaz z wiki – jak se původně Bonapartova 600 000 Velká armáda postupně zmenšovala Mapa dole na stránce: https://cs.wikipedia.org/wiki/Napoleonovo_rusk%C3%A9_ta%C5%BEen%C3%AD Na dalším odkazu wiki je seznam všech Napoleonských bitev – je zda snadno zjistit, že „generál Zima“ neměl rozhodující podíl na porážce Francouzů https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Borodina. *** Dobrý, řekl bych zásadní odkaz od „petera“ !!! http://www.zvedavec.org/komentare/2022/02/9019-konvoj-svobody-ma-to-smysl.htm Jen jednu připomínku k němu mám. Je pravda, že úspěšnější jsou revoluce tajně vedené elitami. Ale bez lidí by to nešlo. Jestli pád Bastily byl „domluvený“ a dav navedený nějakým „studentem Šmídem“ je jen část pravdy. Bez toho ozbrojeného rozlíceného davu,by nakonec ani velitel… Číst vice »

Irena
Reply to  Gatta
9. 2. 2022 7:23

K té „francouzské“ armádě poskládané z celé Evropy jedna zajímavost. Byly tam doložené případy lidožroutství. A to už zřejmě cestou na Smolensk při ústupu od Moskvy, kdy ještě bylo i teplé počasí. Ostatně ani jeden z těch „císařů“ se pořádně nepostaral, aby lidé měli co žrát a byli dostatečně oblečení. To jsou takové nedůležité podrobnosti… Ty kruté mrazy skutečně nastoupily, ale vlastně až od Bereziny. Tam si to mimo vojáků odnesli i lidé, kteří táhli společně s Francouzi a prozatím zůstali na živu – šlo o celé rodiny cizinců, kteří fakticky jediní zůstali v Moskvě, když tam Napoleon dorazil, a… Číst vice »

peter.
8. 2. 2022 12:07

A nezaslúžil by si skôr aby ho obesili za vajcia do prievanu ?
https://www.hlavnespravy.sk/putin-porosenkovi-som-slubil-poskytnut-politicke-utocisko/2854960

Bety
Bety
Reply to  peter.
8. 2. 2022 20:25

Za katr s nimi, jinak to nepůjde a zdá se, že tento názor sdílí víc lidí a přibývají, přibývají!!

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
9. 2. 2022 8:57

Na D-FENS je obsáhlý článek o tom, jak „správně“ postupovat, aby pravda, láska a spravedlnost zavládly světem. Už jednou zde autor podobný rozbor vedl. Autor má v podstatě pravdu, ale vychází z předpokladu stávajícího stavu silového rozložení. Ten je popsán – a to velmi dobře – v bodu 6. „Nejste v Noorimberku …“. V podstatě si stačí přečíst tento bod a zamyslet se. Ostatní je psáno pro slušné lidi s nekonečnou trpělivostí a nekonečným asertivním přístupem. Jenźe řezníkovi je obvykle úplně jedno, co si myslí a jak slušná a asertivní jsou prasata jdoucí pod nůž. Snad jen to, že s… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  peter.
10. 2. 2022 15:09
peter.
8. 2. 2022 19:04

Už aj v Poľsku nastupuje vytriezvenie z rusofóbie a začínajú mať Ukrajiny už plné zuby.
https://www.slovanskenoviny.sk/polsky-historik-ukrajina-je-banditsky-stat-nebudem-umierat-pre-kyjev/
Niekto by mal Poliakom znova pripomenúť „Volyňskú rež“.

Irena
9. 2. 2022 6:34

Z dat od VZP (Všeobecná zdravotní pojišťovna), které má deník Echo24 k dispozici, vyplývá, že v loňském roce získaly nemocnice na úhradách za zdravotní péči za týden léčby pozitivně testovaného pacienta, který byl umístěn na jednotku intenzivní péče s plicní ventilací, celkem 437 269 korun. Pokud by mu nebyla covidová diagnóza zapsána do zdravotní dokumentace, dostávala by nemocnice jen 157 500 korun. Týdenní rozdíl tedy činil 279 769 korun. Nejvíc získávaly nemocnice za pacienty, kteří byli umístěni na mimotělní oběh (ECMO). Za týden léčby pacienta s covidem si mohla nemocnice v minulém roce naúčtovat podle vyhlášky 693 448 korun. Pokud by měl test negativní, inkasovala by pouze 280 000 korun. Jeden den péče o pozitivně testovaného pacienta tak vyšel plátce… Číst vice »

orinoko
orinoko
9. 2. 2022 13:14

Ruský nosál, takto felčarský fašoun Ginzburg prohlásil, že covid neskončí, dokud 80% světové poluce nebude čočkováno. Než ten svůj talmud otevře, tak by si měl nejdříve ověřit situaci v IzraHELLi, kde lžou o počtu pročočkovanosti, a zároveň projít tamní statistiku, kam vede fajzr čočka. Mám takový pocit, že už by mu tam měl někdo zavřít konečně hubu. Otřesný kus, který odchytil slinu od dr. Mengele. Také se v Rusku nějaký generál na úbytě odhodlal Putina vyzvat k abdikaci. No, budou si tam v Rusku hoši muset co nevidět trochu zjednat pořádek. Obliba liberála Medvěděva má podobu české lásky k fialovému… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
9. 2. 2022 14:12

Jen tak na okraj: Hezká šlapka – patrně z Bulharska nebo Ruska – avizuje, že je vakcinovaná protiva covidu. To je výkon!! Nechá se opíchat jen to sviští. Tak ta šla okamžitě do outu. Jj, i Rusové si budou muset odpracovat svoje domácí úkoly. Žádný zázrak se nekoná.

orinoko
orinoko
11. 2. 2022 15:00

Pokud to tu ještě není…. Klasický emero kreténismus. Existuje ještě jedno video poté, kdy už jí bylo lépe. Všechno do sebe zapadá. Jak sdělila jedna emeričanka žijící v Česku, když přijela na návštěvu k příbuzným do USA: A všichni si v autobusu vykládali, kdo má jakého zabodance, jakoby se měli čím chlubit.

https://gloria.tv/post/PrGJ1zBKhAww3yPqpFwj9SGRF

leviathan
leviathan
12. 2. 2022 17:00

Ach jo, žádná válka nebude, RF přechází na domácí produkci pro vlastní potřebu, vlastní energie má dost a kurz rublu je zcela vedlejší, když se tvoří soběstačná ekonomika. Chazin není žádný konceptuál ani reformní ekonom, něco sice tuší, al emozaiku z toho nesestaví. RF spolupracuje s Čínou a zdoje obou zemí jsou obrovské a vzájemně se doplňující, Putin a Si jsou nyní na jedné lodi, jak tomu bývalo za Velké Tartárie. Vše je na cestě k rozkvětu lidstva bez parazitismu a mafiánství, ostatně GESARA již běží na plné obrátky fází čištění od Zla na této planetě s přípravou své systémové… Číst vice »