Spojené státy slíbily pomoc protestujícím v Iránu

Americký viceprezident M. Pence prohlásil, že administrativa prezidenta USA D. Trumpa nepustí ze zřetele masové protesty, probíhající v Íránu a poskytne jejich účastníkům podporu. Podle sdělení LIFE to Pence uvedl na svojí stránce v „Twitteru“.

„Dokud Donald Trump vede svoji zemi, a já jsem jejím viceprezidentem, USA nezopakují ostudnou chybu minulosti, kdy ostatní země stály stranou a ignorovaly hrdinný odpor íránského lidu, bojujícího s krutým režimem“, napsal Pence:

USA slíbily pomoc protestujícím v Íránu a americký viceprezident dodal, že stupňující se odpor občanů Iránu dává naději a víru těm, kteří bojují za svobodu proti tyranii…

Už předtím president Trump napsal na svém twitterovém účtu, že pro Írán nastal čas změn.

Zdroj: Politikus.ru

Překlad: st.hroch 180102

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honza999
Honza999
2. 1. 2018 21:24

Už předtím president Trump napsal na svém twitterovém účtu, že pro Írán nastal čas změn.

Aby nenapsal předem, vždyť ji naplánovali jeho lidé.

fajt
2. 1. 2018 21:30

více lidí násilně zemřelo a vznikla daleko větší majetková škoda při oslavách Silvestra v Paříži, nevím o tom, že by peroxidová přehazovačka chtěla osvobozovat hlavní město galského kohouta od tyranie, nemluvě ani o nepokojích v samotné americké korporaci, kde lokálně měli vyhlásit stanné právo http://tadesco.cz/ulic-chicaga-vjeli-vojaci-zavedeno-stanne-pravo-media-mlci/ mi se v tomto bodě líbí Kim, když americký defraudant,který to dotáhl na amerického náčelníka, který slouží nadnárodní mafii, začne něco vykřikovat zhovadile do prostoru, tak mu to velký Korejec vrátí stejnou mincí a americkému alfa samci velmi rychle upadne klacek … tedy do dalšího nakopnutí jeho mafiány, kteří nemohou dovolit, aby se flákal a… Číst vice »

Dana
Dana
2. 1. 2018 23:51

Ha ha. Krasna kachna o Chikagu a nekdo to spolkne i s navijakem. Zvlaste ti, co si mysli, ze maji vse na haku. President Trump sice vloni pohrozil gangum v Chikagu, ze tam posle Narodni gardy, pac kriminalita v cernosskem ghettu je obrovska a neunosna, ale zatim k tomu nedoslo. Nekdo si pak po case vymyslel fake news, jako ze jednotky OSN vstoupily do mesta, cemuz veri snad jen ti jednodussi gangsta-gauneri. Doufejme. Jen at se zlocinci boji, o to nejde, ale OSN zde v Americe nema co pohledavat a nejake jednotky neprichazeji v uvahu, pac, Amerika je suverenni zeme.… Číst vice »

senil
senil
3. 1. 2018 4:31

Je pomoc USA vhodná? Nevím. Je ale jisté, že vláda v Íránu je hodně špatná, jak vůči domácímu obyvatelstvu svou korupcí, tak vůči světu podporou terorismu.

http://www.epshark.cz/clanek/329/iranci-volaji-po-svobode

fajt
3. 1. 2018 7:13

koukám, že žoldák karel dostal na solar – a to je dobře :-) podívej, kašpare, mi jsou ty vaše lidové milice u zadele, mi je jedno, koho u vás mordujou a komu stupidně posluhujou, hlavně ať si to dělaj u vás v pruhované rezervaci a do světa nejezdí, pokud bych měl posoudit větší nebezpečnost amerických ozbrojených složek, které aplikují americký státní i vnitřní terorismus a černé ozbrojené skupiny v Chicagu, která vzdoruje korporátkám, tak jednoznačně nejhorší a nebezpečnější jsou vládní složky ( tady je video, jak america cops pracují v reálu, nejdříve střílí a pak čumí jako opice , samozřejmě… Číst vice »

Aleš
Aleš
3. 1. 2018 9:14

Svět čeká už jen poslední barevná revoluce. To když demokracie se vrátí tam, od kudy vyšla do světa. Krizový manažer Trump tomu ani s všemocným jaderným kufříkem nezabrání. On jen solidně v rámci možností fašistické despocie USA moderuje situaci, kdy pomalu přistává petrodolarový trh a jeho ochránce, Nadnárodní americká teroristická organizace na bříško, jeho nositelé a poskoci dostávají šťouchance na solar a hrozí nebezpečí, že by nějaký magor stisknul tlačítko. Trump samozřejmě reaguje na sbližování Ruska, Saúdů, Turecka či Izraele. Chce si u nich šplhnout, tak mediálně prohlásí směr Írán… Kdo by však Karla vážně bral. https://cz.sputniknews.com/svet/201801036539899-iran-usa-vojsko-syrie/ Čerstvá zpráva, svědčí… Číst vice »

peter.
3. 1. 2018 16:20

senil napsal

Je pomoc USA vhodná? Nevím. Je ale jisté, že vláda v Íránu je hodně špatná, jak vůči domácímu obyvatelstvu svou korupcí, tak vůči světu podporou terorismu.

http://www.epshark.cz/clanek/329/iranci-volaji-po-svobode

Je „pomoc“ USA vhodná?Nevím.
Keď neviete,tak si pripomeňte,ako skončila pomoc USA v iných končinách a štátoch sveta.To,či je vláda v Iráne špatná alebo dobrá,treba ponechať na samotných Iráncoch.Lebo každou hodinou je zrejmejšie,že v Iráne sa jedná o pokus Izraela a USA o rozpútanie jednej z tých „farebných revolúcií“ alebo iránskeho „Majdanu“keď chcete.
O neprípustnosti zasahovania do vnútorných vecí štátu iným štátom, sa jasna píše v Charte OSN.

Hosek
Hosek
3. 1. 2018 18:53

Nový náčelník USA si zatím ani doma neumí udělat pořádek, takže jeho poněkud zvrhlé a mezinárodnímu právu odporující činy, jsou znakem vrcholného ubožáctví skomírající „Ameriky first“.

Dana
Dana
4. 1. 2018 1:34

Vidim, ze nekteri diskuteri jsou uplne v lajne politiky Evropske Unie, jejiz hlavni predstavitele- vitaci muslimskych emigrantu, ohledne nepokoju v Iranu mlci jako zarezani. Cekaji, jak se k tomu vyjadri „jejich“ muslimove. Zbabelci. Nevim teda, proc nadavate na politiku Evropske Unie, kdyz se shodujete ve stezejnich bodech muslimskeho chlacholeni- appeasment. Evropsti muslimove vam pak budou nadale nakukavat, ze islam je nabozenstvi miru a islamska saria raj na zemi. Jiste, ze americka svobodna mentalita podporuje vuli lidu. Lidi maji pravo protestovat, zvlaste, kdyz po Obamove vraceni Iranu milionu dolaru v hotovosti, coz byla dve napechovana nakladni letadla bankovkami, nevideli zadny prinos… Číst vice »

M.C.
4. 1. 2018 3:42

Dana: Zapomněla jste napsat, že v Íránu po válce byl na svou docela moderní sekulární režim premiéra Mossadeka, který dbal na zájmy státu a jeho obyvatel. Jenže vládě jedné dosti odlehlé země se zdál samostatný a nezávislý až moc a tak pověřila svou agenturu na špinavou práci, abys tím něco udělala. Udělala. Na následky operace Ajax byl premiér Mossadek svržen a jeho vláda rozehnána. Do čela Íránu byl dosazen Réza Pahlaví, který byl dosti bezohledným diktátorem a jeho tajná policie proslula prasečinami všeho druhu. První vlna Íránců utekla z Íránu právě před tímto režimem. Ale protože v té době byly… Číst vice »

M.C.
4. 1. 2018 4:32

Doplnění předchozího: No a po změně režimu na náboženský fundamentalismus se s tím naši hrdinové nesmířili a snažili se situaci znovu zvrátit. Poté co byla v Teheránu napadena a obsazena ambasáda odpadl jeden kanál ovlivňování vnitřní situace a pokusy pokračovaly spíše z venku. Přesvědčili Saddáma Hussajna, tehdy spřáteleného politika, k útoku proti Íránu, dodali mu chemické zbraně a podporovali ho. Proběhla aféra známá jako Irán kontra. A tak by se dalo pokračovat dál, což se mi nechce. Navíc průběh událostí je obecně znám. Chtěl jsem jenom vypíchnout, že existence íránského náboženského režimu a jeho chování má svoje příčiny – a… Číst vice »

fajt
4. 1. 2018 6:50

https://politikus.ru/video/103355-anastasiya-ezhova-anatomiya-iranskogo-protesta.html tohle má větší informační hodnotu než slinty karla ze cia – být vlastníkem sociálního webu, tak bych trolly, různé brigádníky a vyložené agenty mocností a zájmových skupin vůbec nešetřil , prostě bych je zpoplatnil, šli by do placené inzerce, vpravo vedle diskuze, do banerů k sračkám na nesmrtelné mládí, ke stupidní komerci a k prsatým lascivním blondýnám, prostě tam, kam skutečně patří … a cena? klidně deset litrů za štvavé písmenko, mega za obrázek, na kterém se vyřádila celá grupa jejich pracantů, peněz maj dost, platí si je každý demokraturnický šupák o státu ani nemluvě, pokud by měli nějaké… Číst vice »

orinoko
4. 1. 2018 9:39

Njn, kde jsou nadšenci toho emerickeho kraviho chlapce z bílé kadiboudy? Ještě porad maji nadhled nad utajenymi obrodnymi procesy toho pablba?
Ostuda, ke které se už radši nikdo nehlásí.
Předpokládám, ze Írán současné opruzy ustoji. Zvládl to Chavez, zvládnou to oni. Pro inspiraci můžou kouknout do Turecka.
Kolik ma Írán obyvatel? 80 mil.?
A ano, opravdu to nejsou Arabové. Někdo tam nedávno byl. V Teheránu. Čekal kimovske seVRENI, ale opak byl pravdou. Cítil se tam bezpečné … a vítány jako turista.

M.C.
4. 1. 2018 10:32

Orinoko: Obrodný proces v USA probíhá, akorát média vlastněná skupinou odstraňovanou od koryt o tom moc nepíší. Tam je třeba rozlišovat dvě věci: Trump není hybatel těch změn, on je spíše bílý kůň armády, aby to navenek nevypadalo jako vojenský převrat. Dále je třeba vidět, že cílem tohoto obrodného procesu realizovaného americkými patrioty není zhoršení postavení USA ve světě ani zmenšení jejich vlivu. Akorát to postavili na realističtější základ – na rozdíl od neokonzerv vědí kam až mohou jít a kam už radši ne, dovedou si spočítat, která opatření by se jim v krátkodobém horizontu vymstila. I to je zlepšení… Číst vice »

fajt
4. 1. 2018 10:50

M.C. napsal
Obrodný proces v USA probíhá

moc jim fandíte, jenom některé americké jewrejsko-mafiánské rodiny nechtějí být tak moc štědré jak za Obamy a utahují opasek, americká armáda má od cia alespoň zdání subordinace a vedení jejich akcí je malinko přehlednější než ničím a nikým nekontrolovatelné sólo záškodnické operace tajných agentů, kteří se vymkli kontrole a často pracovali pro více stran, kde výsledkem byl záměrný chaos, na který doplácela i samotná americká korporace. ..)

orinoko
4. 1. 2018 11:45

M.C. … To, co pises ma vždycky hlavu a patu. Vezmu to jinak , ten chlapec s patkou z přepjatého betonu snížil korporátní odvody dani a další vydobytky kapoprogrese chystá. Lidem ve státech zase o něco vice vyletne hola prdel na slunce a ami green mozky opět dostanou svoje. Je to chudák , který tweetuje za lidská práva v Íránu, přičemž jeho vlastni dobytek používá balgony jako bázi pro uliční popraviště. Jen opravdový debil koná takto. Maselny beton mu teče po nastrilenych koňských žinich. Dobra zpráva? MckoCain už kouká na lafetu made in sky. Když chci dneska něco zvláštního vědět… Číst vice »

orinoko
4. 1. 2018 12:09

Velmi dobrý článek k Íránu je na i argumentu. Tak nějak to vnímám i já. Mela by jim domluvit Cina i Rusko. Znají to velmi dobře.

peter.
4. 1. 2018 18:03

Už len 4 štáty sveta nepodliehajú Rothschildovcom.Kuba,Irán,Severná Kórea a Sýria.
http://x-true.info/64841-tolko-chetyre-strany-mire-poka-ne-kontroliruyutsya-semey-rotshildov.html

Aleš
Aleš
5. 1. 2018 7:20

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tereza-Spencerova-po-case-USA-prohraly-Gaucovi-experti-na-Putina-maji-smulu-Co-media-nepisi-o-cerstve-udalosti-518638
Trump má asi pravdu v tom, že pro Írán nastal čas změn. Ale úplně jiných, než by si přála merdia a jejich sponzoři a loutky v podobě západních poblitiků a jiní papagájové.

Gatta
Gatta
5. 1. 2018 7:21

M.C. napsal Orinoko: Obrodný proces v USA probíhá, akorát média vlastněná skupinou odstraňovanou od koryt o tom moc nepíší. Tam je třeba rozlišovat dvě věci: Trump není hybatel těch změn, on je spíše bílý kůň armády, aby to navenek nevypadalo jako vojenský převrat. Dále je třeba vidět, že cílem tohoto obrodného procesu realizovaného americkými patrioty není zhoršení postavení USA ve světě ani zmenšení jejich vlivu. Akorát to postavili na realističtější základ – na rozdíl od neokonzerv vědí kam až mohou jít a kam už radši ne, dovedou si spočítat, která opatření by se jim v krátkodobém horizontu vymstila. I to… Číst vice »

Aleš
Aleš
5. 1. 2018 8:18

Ono to bude něco mezi, obrodný proces ještě zdaleka ne, spíš počátek perestrojky, nicméně ty „legrácky“ s jaderným kufříkem jsou výsměchem neokonské sebrance, která ho nemá pod kontrolou a světe div se, chlapík s podivným účesem v bílém vigvamu má podezřele dobrou ochranku a solidní informace, což v tomto regionu patrně nebývá zvykem.

orinoko
5. 1. 2018 9:20

Emericke khaki mozky prohrávají. Uznání Jeruzalema prepjatym betonem je výhrou AIPACu.

M.C.
5. 1. 2018 10:23

orinoko napsal Emericke khaki mozky prohrávají. Uznání Jeruzalema prepjatym betonem je výhrou AIPACu. Ani ne, tomu se říká ,,poskytnout jim víc provazu k oběšení“. Trump jim udělá něco kvůli podle jejich starých not, vyvolá to silnou negativní reakci, odkryje se pár dalších souvislostí a závislostí v pavučině vztahů a v další fázi mu to umožní odstavit pár dalších lidí s poukazem, že jsou nekompetentní, protože kroky provedené podle jejich požadavků nepřinesly žádný efekt, naopak poškodily pozici Spojených států. Dneska už si nemohou tak vyskakovat jako za Obamy, kdy se Netanjahu veřejně chlubil, že jemu Obama zvedne telefon kdykoliv. Už zhruba… Číst vice »

M.C.
5. 1. 2018 10:43

Pokračování: Čili armáda zjistila, že stát vede klika samolibých pitomců, kteří nemají na to aby zajistili jeho další bezproblémovou existenci a život jeho obyvatel. Umí akorát tunelovat státní rozpočet a rabovat po světě co se kde dá. Jenže ty slabší země jsou už víceméně vyrabovány a ty co zbyly se nechtějí nechat. Už ani ve Venezuele, kterou mají za rohem nedokázali svrhnout prezidenta a režim. Neokonzervativci se brání jak (ne)umí. Odpor ozbrojených sil proti vůli vládnoucí vrstvy se objevil už v roce 2012 a stále sílí. A tak neokonzervativci vydumali Majdan na Ukrajině, protože byli přesvědčeni, že do toho Rusové… Číst vice »

M.C.
5. 1. 2018 11:06

Jsem se nějak moc rozepsal: Proto by bylo omylem si myslet, že USA začnou přes noc hrát fair play. Vůbec ne, pokud by to bylo na újmu jejich zájmům. Akorát začnou více posuzovat širší souvislosti a možné důsledky svých akcí dříve než se do nich pustí, takže ty nejdobrodružnější nápady hodí pod stůl. Politika se stane více realistickou a čitelnou. Asi znovu dojde na rozdělování sfér vlivu a proto každý km2 který opustí budou chtít za něco vyhandlovat. V Sýrii to nenapravitelně podělali, ale jsou tam a za odchod budou něco chtít. Úplně určitě neodejdou, protože poté, co to tak… Číst vice »