Spravedlnost po česku

Fašismus klepe na naše dveře a naši spoluobčané se již nemohou dočkat. Nechápou, že „řád a pořádek“ bude platit jen pro ně. Ovládání pomocí hry na demokracii a svobodu se už přežilo.

Brněnský soud zasadil tvrdý direkt spravedlnosti a přidal další skandální rozsudek do kolekce nepochopitelných rozhodnutí české justice. Viníka automobilové nehody Martina Nováka poslal soudce Novotný za pokus o vraždu na 15,5 roku za mříže. Více ZDE .

Naše společnost toužící po „řádu a pořádku“ takové drakonické tresty podporuje. A kdo nepodporuje dnes, bude podporovat zítra. Občané si tak s radostí na sebe pletou bič. Nějak jim uniká, že rozsudky jsou přísně selektivní a hlavně ještě budou. Náš soudce Novotný se možná zhlédl v justici Spojených států, kde třiadvacetiletý mladík dostal za tragickou dopravní nehodu doživotí bez možnosti propuštění. Více ZDE .

Není třeba snad dodávat, že tento rozsudek byl přivítán diskutujícími pod článkem se zprávou s naprostým nadšením. Fašismus klepe na naše dveře a naši spoluobčané se již nemohou dočkat. Nechápou, že „řád a pořádek“ bude platit jen pro ně. Ovládání pomocí hry na demokracii a svobodu se už přežilo. Věří na ně totiž už jen málokdo.

Dokonce i lidem ve Spojených státech začalo docházet, že americký sen je skutečně jenom snem a souboje mezi demokraty a republikány jen periodicky opakujícím se divadlem. Posledně zvítězil slogan „Yes, we can“. Ano, my můžeme, lživě přesvědčoval voliče kandidát na prezidenta Obama. Ukázalo se však, že Američané nemohou nic. Jen mávat fanglí. Represe a drakonické tresty vynesly Spojené státy na špici zločinu. Policie ročně zabije tisíce lidí, další tisíce se pobíjejí mezi sebou. Tlak nelidské společnosti vytváří šílence, kteří vraždí ve školách. Ještě před dvaceti lety to bylo něčím výjimečné, dnes už oběti nikdo ani nepočítá a už ani neví jména škol a měst, v nichž šílenci vraždí studenty. Americká společnost je nemocná – a ta naše jí jako správný satelit následuje.

O nějaké spravedlnosti samozřejmě nemůže být ani řeč. Ta by předpokládala rovnost před zákonem. Nikoliv tak, že jsou si všichni rovni, jen někteří jsou si rovnější. U nás dostal jakýsi Novák 15,5 roku za způsobení nehody se středně těžkým zraněním dvou lidí. Ovšem když v opilosti boural známý kmotr Janoušek a způsobil těžké zranění a od nehody se snažil ujet, dostal 4,5 roku. A to dopadl velmi tvrdě.

Ředitel Národní galerie v Praze a umělec Milan Knížák havaroval několikrát, způsobil i těžká ublížení na zdraví, a kriminálu se obloukem vyhnul. Jiří Bartoška po nehodě pod vlivem alkoholu přišel na 9 měsíců o řidičský průkaz. Více si je možné přečíst ZDE .

Takto vypadá (ne)spravedlnost po česku.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
15. 11. 2015 10:22

Ano, tohle je svinstvo. Samozřejmě chápu, co asi cítí příbuzní obětí. Třeba odebrání řidičáku na zbytek života + nějaká podmínka, či 1 – 2 roky – možná. Hodně záleží na tom, zda tam byla nějaká recidiva.
Ale 15 let? Toho člověka to pravděpodobně totálně zničí. A co tím dosáhneme? Myslím, že nic. Jen budeme jednoho mladého člověka živit 15 let v kriminálu, vyjde ven, patrně nic nebude umět, kromě toho, co se naučil tam. Je to nejen kruté, ale hlavně také hloupé, kontraproduktivní.

Béda
15. 11. 2015 10:31

Patrně měl být ten drakonický rozsudek signálem pro podobné agresivní hyeny na silnicích, které si myslí že jsou „Kingové“. O charakteru tohoto „neviňátka“, které to prý tak nemyslelo a omluvilo se u soudu svědčí krom jiného opilost, urážky soudce, to že ujel od místa nehody, kterou prý „nechtěně“ způsobil… Jinak jsem přesvědčen o tom, že odvolací soud tomuto psychopatovi vyjde vstříc a nakonec mu trest bude snížen. Jinak půlka mu může být ještě prominuta „za dobré chování“.

fajt
fajt
15. 11. 2015 11:09

s rovností před zákonem je to tady hodně na pravačku ( jenom připomenu nehodu R. Šimůnka, kterému z basy ven pomohl přímo demogratický guru Václav Veškrna a tím potvrdil normu ) a bude hůře – když si člověk uvědomí, že státní donucovací aparát je divoce zprivatizovaný a ctí pravidlo, že stupeň ne-bezpečnosti pro společnost je dán majetností, vlivem a správným politickým rodem, tak aby si obyčejný ovčan při každém i nepatrném pochybení rovnou hledal strom a nebo zeď ( z tohoto pohledu strašení islámem po čase může nakonec ztratit i původní „výchovný“ smysl) . ..)

Irena
15. 11. 2015 14:43

Jenže to nebyla obyčejná nehoda:

Martin Novák, který v Brně v srpnu 2013 vytlačil svým jaguarem dodávku s šesti lidmi na svodidla, dostal 15,5 roku vězení. Odsouzen byl za pokus o vraždu. Důvodem k nebezpečnému manévru byla zřejmě nespokojenost řidiče po předchozím konfliktu, kdy řidič jaguaru zdržoval kolonu aut a dodávka ho poté předjela.

On tu dodávku vytlačil úmyslně a to je tedy podle mě opravdu pokus o vraždu, nemluvě o tom, že navíc odjel z místa nehody.

bmw525i
bmw525i
15. 11. 2015 19:43

Všem co s tou výší trestu souhlasí. Podívali jste se na to video důkladně? Tam nemohla být vyšší rychlost než takových 60-70 km/hod. V článku se píše – Obě auta podle svědků stála v koloně, ovšem řidič jaguaru telefonoval a nereagoval na pohyb kolony ani poté, co byl na tuto skutečnost upozorněn. Dodávka stále stojící jaguar objela a mířila směrem do centra. V místě, kde se silnice rozšiřuje na dva pruhy, ji řidič jaguaru dojel a nevybíravým manévrem vytlačil na betonová svodidla. Ten řidič jaguáru jednoduše chtěl předjet vozidlo co jelo po pravé straně a pravděpodobně předpokládal, že se do… Číst vice »

Irena
15. 11. 2015 20:12

bmw525i napsal
Ten řidič jaguáru jednoduše chtěl předjet vozidlo co jelo po pravé straně

Vzhledem k tomu, že tam proběhla určitá gestikulace, tak zcela určitě nechtěl pouze předjet vozidlo. Chtěl mu zavařit a přehnal to.

zde video, jak chtěl „předjet“!!!!

http://www.novinky.cz/krimi/385252-vytlaceni-dodavky-v-brne-byl-pokus-o-vrazdu-ridic-jaguaru-dostal-15-5-roku-vezeni.html

bmw525i
bmw525i
15. 11. 2015 20:32

Musíte si to video stáhnout a použít nějakou aplikaci, která Vám umožní ho pouštět pomalu, nebo rozfázovat. Pak na tu situaci získáte zcela jiný pohled. Mimochodem, reakce řidiče dodávky byla zcela nesmyslná a skoro sebevražedná. To bylo podobné, jako reakce řidičky Mazdy v případě Laciny. Tam stačilo mírně ťuknout volantem vpravo a pak srovnat. Místo toho (pravděpodobně z leknutí) strhla volant vpravo a vyletěla z dálnuice. Zde to bylo podobné.

idiotronic
idiotronic
15. 11. 2015 23:40

Řidič se choval agresivně (chtěl vyhrát gestikulační hádku) a ujel z místa nehody!!! Že neměl na špičkového advokáta, jenž by mu pomohl,to je zřejmé. Trest je nezvykle vysoký, možná pro agresivní úmysly, které nedokázal obžalovaný skrýt. Ale nepochybně i proto, že nehodovost na našich silnicích je vysoká a společnost nezná způsob jak ji snížit (v tomto směru vysoké tresty nic neřeší). Agresivita je adorována jako obdivuhodný způsob jednání a na silnici je viditelně kontraproduktivní. Naprostá většina těchto skutků není postižena (vzpomeňme, kolikrát poslanci argumentovali tím, že řídila ,, Osoba blízká“). Nelze v agresivní společnosti uhlídat tak velký počet případů, a… Číst vice »

Irena
16. 11. 2015 6:03

bmw525i napsal

Musíte si to video stáhnout a použít nějakou aplikaci, která Vám umožní ho pouštět pomalu, nebo rozfázovat. Pak na tu situaci získáte zcela jiný pohled. Mimochodem, reakce řidiče dodávky byla zcela nesmyslná a skoro sebevražedná. To bylo podobné, jako reakce řidičky Mazdy v případě Laciny. Tam stačilo mírně ťuknout volantem vpravo a pak srovnat. Místo toho (pravděpodobně z leknutí) strhla volant vpravo a vyletěla z dálnuice. Zde to bylo podobné.

To si děláte srandu? Ať to fázujete, jak chcete, výsledek je stejný.

Béda
16. 11. 2015 6:35

p. Irena v názoru na tento trestný čin se s vámi zcela shoduji. Tvrzení, že ten agresivní řidič v jaguáru s agresivní gestikulací si pak při vytlačování dodávky ze silnice toto nevšiml (asi již byl úplně klidný a „úplně zapomněl na to, co tomu předcházelo“ ) mi přijde jako naprostý nesmysl. A koruna všeho je, že od nehody ujel. Asi si také nevšiml, že způsobil nehodu. Osobně bych celou situaci posoudil (až na ten trest – zde si nejsem úplně jist – při zvažování by asi hrálo roli také to, že na soud došel opilý a urážel soudce) pravděpodobně úplně… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
16. 11. 2015 16:17

Fašismus klepe na naše dveře a naši spoluobčané se již nemohou dočkat…. Gubernátor Vologodské oblasti Oleg Kuvšinnikov poslal dopis primátorce hlavního města Prahy paní Adrianě Krnáčové s žádostí, aby byl zachován pomník maršála Koněva, instalovaný před 45 lety na jednom z náměstí české metropole: „Určité kruhy dnes činí pokusy o přepsání historie a přezkoumání výsledků války. Konkrétně se v médiích stále častěji objevují materiály o situaci, která vzniká kolem památníku maršála Sovětského svazu, čestného občana Prahy, Ivana Stěpanoviče Koněva, který se v hlavním městě České republiky nachází. Obyvatelé Vologodské oblasti jsou těmito zprávami znepokojeni. V souvislosti s tím se na… Číst vice »

aram
aram
16. 11. 2015 16:19

Nic ve zlém pane bmw525i, ale také můj souhlas s paní Irenou. Hledáte omluvu za každou cenu. To video netřeba fázovat. Už na Novinkách to běží zpomaleně, což je velice dobře vidět na autech vlevo a to že jel 60-70? určitě ne, ale i kdyby choval se agresivně a to je pak i tato rychlost nebezpečná. Holt každý není Pitipaldi a normální člověk agresi na silnici nečeká tudíž na ní ani nemůže dle vašeho návodu reagovat. Silné auto je dnes zbraň obzvláště pak v rukou agresivního blba a to, že je agresivní a blb navrch prokázal u soudu. Žádné špatné… Číst vice »

Béda
16. 11. 2015 16:31

Béda napsal

http://www.novinky.cz/krimi/386541-policie-dopadla-ridice-audi-po-jehoz-predjizdeni-zemrela-zena-ve-fabii.html

Nehoda se odehrála v neděli kolem 16. hodiny u Bořanovic. Jedno z havarovaných aut měl řidič audi vytlačit ze silnice, další zůstalo značně zdemolované na silnici. Dva lidi museli vyprostit hasiči.

Cestovali v nich celkem čtyři lidé. Žena z fabie zemřela, dva lidé utrpěli těžké zranění, se kterým je záchranáři převezli do nemocnice.

bmw525i
bmw525i
16. 11. 2015 21:44

aram napsal Nic ve zlém pane bmw525i, ale také můj souhlas s paní Irenou. Hledáte omluvu za každou cenu. To video netřeba fázovat. Už na Novinkách to běží zpomaleně, což je velice dobře vidět na autech vlevo a to že jel 60-70? určitě ne, ale i kdyby choval se agresivně a to je pak i tato rychlost nebezpečná. Holt každý není Pitipaldi a normální člověk agresi na silnici nečeká tudíž na ní ani nemůže dle vašeho návodu reagovat. Silné auto je dnes zbraň obzvláště pak v rukou agresivního blba a to, že je agresivní a blb navrch prokázal u soudu.… Číst vice »

bmw525i
bmw525i
16. 11. 2015 21:45

Radomír Šimůnek
Mnohonásobný mistr světa v cyklokrosu při předjíždění mezi Žebrákem a Cerhovicemi narazil svým BMW do protijedoucí Škody 120. Zabil tři lidi a z malého kluka (11), který skončil v nemocnici s otřesem mozku, popáleninami a zlomenou pánví, udělal sirotka. Šimůnek dostal 18 mesíční trest odnětí svobody, prezident Václav Havel ho ale po čtyřech měsících omilostnil.
Jak se Vám teď jeví těch 15,5 roků?