Stáhnout slupku

 

V jedné z oblíbených detektivek pana Nováka figuruje úspěšná advokátka. Vždy, když se seznámí s případem, tak se v prvé řadě zaměří na nějaké, ještě skryté slabé místo obžaloby. Ona to nazývala stáhnout slupku a byla v tom velice dobrá.

A jednoho dne, bylo to už v době, kdy se skoro po celém světě rozšířil koronáč, se pan Novák rozhodl, že z té pandemie stáhne slupku, vlastní důvod byl ten, že mu na celé pandemii něco těžce nesedělo. Stáhne tu slupku pro sebe, pro svůj klid si to rozebere, nikoho tím nebude otravovat, neboť již dávno poznal ve svém širokém okolí, že naprostá většina jeho spoluobčanů nemá čas se tím zabývat a spokojí se tím, co slyší a vidí v televizi.

Pan Novák ale není ani advokát, ani detektiv, je to prostý občan na zaslouženém odpočinku, většinu svého volného času vyplňuje rekreačním zahradničením a v zimě navštěvuje dobře zásobenou krajskou knihovnu, pak sedí doma, čte si, denní zprávy a události sleduje jen na internetu, kde se včas dozvídá, že jedna rouška už nestačí a že je potřeba respirátor, když půjde pro chleba. Teď sleduje souběžně německá média, protože už před časem zjistil, že sem přijdou jejich direktivy a zákazy asi s týdenním zpožděním. Takže očekává, že německá veřejnost skousne i případnou povinnost obstarat si plynové masky a tyto také používat při denním kontaktu se svým okolím. (To asi přehnal.) A protože má v té hnusné zimě více času, tak se začne zamýšlet nad tím, KDE TO vlastně začalo a jak SE TO začalo šířit po světě. Vzpomene si na některé záběry z ulic Wu-chanu, kde lidé padali jako mouchy, kolemjdoucí je nechávali ležet na chodnících mrtvé, všichni najednou roušky a masky, ulicemi projížděly kropící vozy a stříkaly desinfekci, celý svět začal sledovat tu epidemii, zápas čínských zdravotníků a státních orgánů.

To bylo v lednu roku 2020, kdy nikdo netušil, jakou rychlostí TO zasáhne i Evropu, tu především. A pan Novák si položí první otázku: TO se přece muselo rozšířit vzduchem, někdo TO musel rozfoukat po světě, není přece možné, že TO roznesli jedinci, kteří se vrátili z Číny a najednou je TO všude !

Pan Novák je disciplinovaný, takže se napasoval na týden co týden měnící se zákazy a příkazy, nehudroval, nechodil na žádné demonstrace a v týdnech, kdy sněžilo a uhodily navzdory zeleným oteplovačům mrazy, začal mít v té pandemii ze svého pohledu jasno.

Tehdy totiž nalezl odpovědi na všechno, nejen na tu první otázku, ale i na to podstatné: Proč ?

Při svém brouzdání internetem totiž narazil na dvě videa, od dvou různých autorů, každé v délce něco kolem jedné hodiny a ačkoliv se autoři vůbec neznají, shodli se na tom podstatném: Pandemie byla vyvolána laboratorně vyvinutým virem. Ten nikomu neutekl, ale byl záměrně rozšířen po světě. Chtěl si ta videa, (německá), stáhnout pro sebe a dát jim české titulky, aby to mohli posoudit i ti, kteří němčinu neovládají, ale bylo to pro něj moc technicky složité, nebo za to stažení chtěli peníze, tak se na to vybodl. (ZDE a ZDE)

Vše bylo naplánováno už roky předem, mj. také tzv. nácviky na budoucí pandemie.

Pokud se různé konference před rokem 2003 zabývaly spíše obecně bioterorismem, tak v „Global Mercury“ byly zastoupeny nejen Evropská komise, WHO a zástupci Francie, Itálie, Británie a Německa, které prezentoval RKI (Robert Koch Institut).

V roce 2005 „Atlantic Storm“ , kde se úlohy „prezidentky“ zhostila nechvalně známá zastánkyně kosovských zločinců, Madeleine Albrightová, jinak také šéfka české odnože klubu vyvolených, Aspen institutu. Téma, mj. „Jak mají národní řídící síly rozhodovat o uzavření hranic nebo o karanténě  Když budou přijata opatření k omezení svobody pohybu, jak dlouho je třeba udržet, jak budou mezinárodně koordinována …apod.“

V roce 2010 byla v USA zveřejněna studie „Lock Step“, kde byly definovány scénáře, Čína jako příklad, všude roušky, autoritářská kontrola také po ukončení pandemie, občané se nedobrovolně vzdají své svobody. Cíl studie: Vyvolat novou strategickou debatu mezi nositeli rozhodování.

V květnu roku 2018 ve Washingtonu další nácvik nazvaný „Clade X“. Téma: Fiktivní sekta vyrobila ve Švýcarsku virus, který pak nechala cirkulovat po celém světě až k vyvolání pandemie. Cílem této sekty bylo zredukovat světovou populaci.

A poslední nácvik před vypuknutím pandemie se konal v hotelu Manhattan, v New Yorku, 18.října 2019
pod názvem Event 201. Přítomnost virologa, nebo jiné příslušné odbornosti byla v tomto věšteckém klubu naprosto zbytečná. Takže:

 • Latoga D. Abbott , zastupoval americký hotelový řetězec Marriott
 • Sofia Borges, viceprezidentka nadace OSN
 • Brad Connett, zástupce farmaceutické společnosti Henry Schein
 • Christopher Elias, zastupoval pořadatele, Nadaci Billa a Melindy Gatesových
 • Tim Evans, ředitel pro zdraví a výživu za Světovou banku
 • George Gao, generální ředitel čínského centra pro kontrolu a prevenci nákaz , CDC. Toto centrum má v případě vypuknutí skutečné pandemie v roce 2020 hrát centrální roli v jejím potírání
 • Avril Haines, významná americká úřednice, bývalá zástupkyně v CIA
 • Jane Halton, bývalá australská ministryně zdravotnictví a financí, nyní v představenstvu australské ANZ banky
 • Matthew Harrington, zástupce společnosti Edelman, největší světové PR agentury
 • Martin Knuchel, šéf Lufthansy a krizový manager
 • Eduardo Martinez, prezident UPS nadace
 • Stephen C.Redd, spolupracovník americké vlády a CDC, ta je úzce v síti s WHO
 • Hasti Taghi, viceprezidentka mediálního koncernu NBC Universal
 • Adrian Thomas, viceprezident ve farmaceutickém koncernu Johnson & Johnson
 • Lavan Thiru, zástupce singapurské centrální banky MAS …a další.

Projev Toma Inglesbyho, zast. Johns Hopkins univerzitu (18. 10. 2019 – po epidemii či pandemii ani stopa!): „Jsme na začátku něčeho, co vypadá, že může být jako těžká pandemie. A z toho plynoucí vzniklé problémy, které mohou být vyřešeny pouze spoluprací s globálními společnostmi a vládami. Jak musí vlády, společnosti a mezinárodní organizace antivirové prostředky a medicínskou podporu proti pandemii rozdělit mezi lidi, kteří je nejvíce potřebují? Strategická otázka v tomto našem kruhu zní: Jak mají být rozděleny finanční prostředky?“

A konečně START:

31. prosince 2019 bylo Wuchanskou zdravotnickou komisí diagnostikováno 27 zápalů plic s atypickým průběhem. Je zcela nezvyklé, aby v komunistické Číně, kde je jakákoliv negativní zpráva před okolním světem pečlivě utajována, byla tato předána WHO a tím vešla globálně ve známost. A že se tím WHO vůbec zabývala a publikovala to. Vše hovoří pro domluvu, neboť v realitě by se tím WHO vůbec nezabývala. Ovšem samotná přítomnost G. Gao, který se zúčastnil nácviku pandemie vůbec poprvé, hovoří sama za sebe…

Ve vztahu k veřejnosti je ještě zajímavý projev Anity Cicero a její představa informovanosti médií: „Vlády budou muset spolupracovat s médii, šikovnými zásahy proti šíření chybných informací – dezinformací. Musí být nabuzena schopnost medií rychlými, přesnými a konzistentními informacemi zaplavit veřejnost. Ze strany mediálních společností je nutno se zavázat, starat se o to, aby mělo úřední zpravodajství přednost a špatné zprávy a sdělení potlačeny, také s pomocí technologií.“

Rok 2020 přinesl nejen to, co bylo už mnohokrát nazkoušeno, ale hned 9. července představil ředitel Světového ekonomického fóra Klaus Schwab, svou novou knihu „Covid-19: The Great Reset“. K tomu jmenovaný prohlásil: „Nemůžeme se vrátit ke staré normalitě.“ A to je vlastně odpověď na to: Proč ?

Protože se přece restartuje, resetuje, za pomoci uměle vyvolané pandemie!

Aby těch novinek nebylo málo, tak MUDr. Soňa Peková, molekulární genetička odd. klinické biochemie,
nejen opakovaně potvrdila laboratorní původ viru, ale také registraci již 4. samostatného kmene, což v praxi znamená, že laboratorně vyrobený vir, který logicky časem slábne, je doplňován novými kmeny, které jsou agresivnější a které výrobci veřejného mínění nazývají britskou mutací, nebo jihoafrickou a totálně zblblá veřejnost tomu věří.

Pan Novák nelenil ani v minulých dnech, kdy byl přijat nový pandemický zákon a seznámil se s jeho paragrafy. Považuje za naprosto skandální, že ti, kteří prý zastupují své voliče, se najednou rychle domluvili, navzdory různým trikotům a schválili něco tak jasně fašistického, což umožňuje ministerstvu zdravotnictví legální zásahy do života každého jednotlivce, firmy, společnosti, včetně dětí (!) a po roce trvání pandemie je to velmi nestandartní postup.

Takže jsem to všechno zaznamenal, panu Novákovi přečetl, ten je spokojen, ulehčilo se mu, sdělil to, co v sobě už delší dobu nosil a pokládá si zase další otázku: KDY už konečně bouchnou ve společnosti saze, té společnosti, která je těžce nemocná nikoliv koronáčem, ale naprostým rozvratem morálních hodnot, formalizací práva, odmravněním jeho výkladu, což jsou základní příčiny její krize?

Otazník na konci vynechal, pro neexistenci jasné odpovědi.

5 29 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
24. 2. 2021 11:57

Začnu výsečí. Dneska jsem zase jel do Prahy. A ráno se potkal po 14ti dnech zase s jedním chlapem z vedení jedné místní firmy , o níž jsem domníval, že patří Číňanům. Možná nakonec ano, ale pak jedině v rámci převodové páky. Nevyptával jsem se NATO. Povídám – Tak jak u vás, budete se lidem drápat v nose? Nasr@ně se podíval a povídá – z Německa nic nepřišlo, tak to máme na háku. Nakvašený byl hned proto, že ví, jak to vypadá s ukrobotickou částí zaměstnanců v té samé firmě. Halič už je co do kvality nějakých olala pracantů dost… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
24. 2. 2021 12:29

Jen takovou drobnost jsem zapomněl. Praha !! … mega-metro-pole!! Průjezd do centra pomalý, na kraji hodně mlhy, dopravní zácpa sice nikoli , ale to jen proto , že se všichni v autobuse obrnili Guttalaxem.
Aut , jak nasr@no. A víte co? Jediná sanitka se neobjevila. Žádné houkání řidičlčů sanitek . a teď , doktore , čum…
Chtělo by to nějaký pochod tuberáků.

Aleš
Aleš
24. 2. 2021 13:03

https://echo24.cz/a/Sg4vL/peci-lekaru-bych-mu-nauctoval-vicepremier-hamacek-se-oprel-do-nemocneho-klause?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box Podle stejné logiky bychom mohli vyzvat k popravě Hamáčka, Petříčka a Blatného, jelikož brání možnost používání pravděpodobně kvalitní vakcíny Sputnik V, případně proto, že místo hromadného použití poměrně levných antivirotik isoprinosinu či antiparazitik ivermektinu, hromadně ordinují místo léčby fetiš v podobě testovacího byznysu či byznysu s respirátory. Nebo jako máme být vděční za to, že jedna z mála zemí, se kterými Petříček a spol. nezničili vztahy a to je Izrael, na nás možná nechat testovat jejich nový lék, mající léčit koronavirus? Ať si pitomci ve vládě hledí svého, vzývají Velkého bratra, svého páníčka za velkou louží, ať tu za… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Aleš
24. 2. 2021 13:30

Citace – V polovici decembra 2020 sa covidom nakazil aj náš premiér Matovič.No až včera priznal,že bol liečený a vyliečený…Isoprinosínom.Spolu s ním aj slovenský minister obrany Naď. Václav Klaus starší opravdu NIGDY nebyl šálek mého tupláku, ale on nigdy nepopřel covida svatého , jen se dopustil kapodisidentury. Je to hajzlík a prevít, ale tělesné jádro měl prakticky vždycky namakané v rámci normálnosti. O tom si prasata typu HAMAforáž můžou nechat jen zdát. Klaus nám chytnul covida. Kdo ví, já ho možná už měl asi desetkrát. Po 10ti pivech v mém věku už mi dělá dobře jen Plzeň. S ostatním je… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  orinoko
24. 2. 2021 15:10

Anticovidovku s vitamínem Š popíjím s rozumem, a v pátek jsem to po čase spláchl točeným, kamarád si dal i svařáčka.

PPK
PPK
24. 2. 2021 14:18

Ano, pane autore, přiletělo to a zřejmě dosud i přilétá ze vzduchu …

Ano autore, plandemie přiletěla plánovaně ze vzduchu.jpg
Hudryperman
Hudryperman
Reply to  PPK
24. 2. 2021 20:19

Stačí si kliknout na : https://outsidermedia.cz/od-corony-k-desperadu/ a navíc po roce je jasné,jak se šíří druhý,třetí až x-tý kmen viru,který je líčen jako produk mutací covid 19.

PPK
PPK
24. 2. 2021 19:29

Zajímavá statistika. Vypadá to, jako „neposlechneš-li rozkazy vlastníků EU, dostaneš Covid-19“. Jen se mi zdá, že tam chybí např. Maďarsko, Albánie, Kosovo a Srbsko, Estonsko, Lotyšsko, Norsko, (a krom začátku) Dánsko, Řecko, Finsko. A také – není tam Švýcarsko ani Ukrajina. Anebo jsem nebyl pozorný? I když možná, že tyhle státy jsou vůči Covidu imunní… (Pro pedanty podotýkám, že je to myšleno ironicky) …

zdroj
https://video.twimg.com/tweet_video/EubxquSXIAMciGQ.mp4

fajt
fajt
24. 2. 2021 21:32

vypadalo to, že zdejší konzumní kanonenfutter západní civilizace chcípne na ruské frontě někde na banderovské Ukrajině, ale nakonec padnou u sebe doma, ujebáni vlastní, bestiálně smějící se blbostí a brutalitou globálního neoliberalismu … nelze, než jim k tomu dlouze pogratulovat. ..)

Gatta
Gatta
25. 2. 2021 8:56

Moc dobře napsaný článek. K obsahu bodově. 1. Covid neni pouze mediální konstrukt – z reality vím, že má opravdu svoje příznaky, nebezpeçná rizika průběhu i svoje mrtvé. 2.Tedy pokud Covid existuje, tak žádné srocení lidu, žádné petice a žádné hlasování parlamentů na jeho průběh nebude mít žádný vliv. 3.Pokud bychom dnes odmítli a ignorovali veškerou ochranu – tak si za následky můžeme sami. A navíc se může náhle objevit i jiný „sekáč“. 4. Ano vše nasvědčuje tomu, že vir je umělý, bylo mu pomoženo se rožšířit a jeho mutace nemusí být také ani trochu přirozené. Tedy , že jde… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
25. 2. 2021 10:10

Zdravím, jdu z nákupu. U Vietnamky jsem se zeptal – tak jak covid ve Vietnamu? Prý už jste mu nakopali prd@l? To ji rozesmálo … Vietnam už málo kovid .. ale ještě tam je … Povídám … Jste dobře zásobení, máte respirátory. Ale ty budou za půl roku taky k ničemu. Už v létě budete prodávat plynové masky. Tady v Česku to jinak nejde. Já to myslel ironicky, netušil jsem, že to může být humor. Nebyla k utišení. Šeptanda říká, že tady u nás máme jedno úmrtí na covida. Tak jsem se šel podívat. O jednom ve věku 75 let… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
25. 2. 2021 12:10

Zdar – u nás v práci to dostalo před Vánocemi celkem 6 lidí. Neschopenky byly krátké, ale tři z nich (do té doby zdraví a silní) to obrazně i doslova rozdejhávaj doteď. Docela působivé …

No k tomu Covidu – Kdo je Kdo ? – těžko říct …
https://www.youtube.com/watch?v=Cgx0X-xjYRQ

Last edited 2 let před by Gatta
orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
25. 2. 2021 13:45

Jo, to je dobrý. Smetáček to na začátku bere docela nekompromisně. Jsem rád, že Divokej Bill se dneska orientuje a nemusí se stydět. Oproti blábolům takového Jandy z Olympiku. Zásadní problém je už na začátku celé věci: Nikdo covida nepopírá. Jak jsem napsal myslím už jinde. – Ono to vlastně ani nejde, když jeho existenci hlídá fízlácká uniforma a domovní důvěrník v koženém kabátě. … Jen tak na okraj: Policajti jsou zděšeni mírou českého udávání, z něhož mnohdy leze jen nějaké vyřizování osobních účtu a covid slouží jako dobrá zástěrka. … Bod pro vyděšené. Svědci covidovi a corona tribunál má… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
25. 2. 2021 20:48

Jo – poslechl jsem. Jen mám problém, že jsem zakrněl u Floydů Párplů a Janis a tím vše poměřuji.
Navíc nejsem „odkojený“ spíš bluegrassem než folkem.

Nicméně občas mě něco fakt osloví – jako ta Samatha Fish – třeba:
https://www.youtube.com/watch?v=27b9cHVQUbk

Nebo naši Poletíme? – třeba:
https://www.youtube.com/watch?v=FZchhGWi0tw

Nebo hraví a nádherně sezpívaní Walk off the Earth – třeba:
https://www.youtube.com/watch?v=LM8JhvfoqdA

To zase bude mínusů za kulturní vložku :-)

Last edited 2 let před by Gatta
Aleš
Aleš
Reply to  orinoko
26. 2. 2021 19:00

Aleš  26. 2. 2021 18:57 Ode dnes sseru na respirátory v obchodech. Udusit se nenechám, nechci zkolabovat a ani nestojím o množírny virů a bakterií na obličeji. Hamáček by si měl zklidnit svoje mlátičky, kdyby tohle provedly mému dítěti, tak se neznám. A jestli za mnou přijedou, abych uposlechl výzvu, tak je dopředu vyzývám, že bez ruské vakcíny a bez uznání běžných účinných antivirotik jako léku proti covidu a jejich následné dostupnosti, ať jdou do zádele. A jestli na mne zkusí ty svoje chvaty, tak je dopředu varuju, pak bude platit to samé, co jsem psal výše. Zadolárek dnes vyzýval… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Aleš
26. 2. 2021 20:32

To mi povídej. Zlatá ropucha. Dneska jsem měl poprvé na držce respirátor. Ale jen proto, že jsem byl ve kšeftu. To tedy opravdu ne. Jen kde budu opravdu muset, abych nepřidělal problém druhým. Venku ani náhodou. Netušil jsem, že ještě dneska budu prorokem. Takže máme vládní prodlužovák felčar agónie až do 28.3. A poté zas a znovu, až do bezvědomí. Volby se nesmějí připustit. Taková vládní hovada se najdou jen jednou za tisíc let. Náš doktor prohlásil, že raději svoje děti vyveze mimo území koblihastánu, než by je nechal prznit Blatníkem. Za orálek za dolar je idiot. Je to debil… Číst vice »

Točmistr
Točmistr
Reply to  Gatta
27. 2. 2021 13:02

Od té doby co to začalo si říkám že už je to jasné. Jsou zpátky. I když oni vlastně nikdy neodešli. Tentokrát je hlavní postavou doktor.
https://www.youtube.com/watch?v=5tNCK1Axbl8