Staří Alexandrovci s novým obsahem

Parodický text odkazující na proslulý normalizační článek Nová vlna se starým obsahem ukazuje, že produkce Alexandrovců není jen neškodnou zábavou pro seniory.

V posledních týdnech jsme si povšimli řady prohlášení, v nichž se naši občané kriticky vyjadřují k vystoupení některých profesionálních i amatérských interpretů, kteří se přihlásili k tzv. nové vlně Alexandrovců. Společným jmenovatelem těchto ohlasů byl – mírně řečeno – podiv nad tím, jak je možné, že v naší společnosti je seniorům předkládán takovýto kulturní brak. Protože nešlo o ojedinělé hlasy, snažili jsme se na tento problém podívat trochu hlouběji.

Jaká jsou tato „díla“ dovážená k nám z mrazivého východu? Primitivní texty spojené s primitivní hudbou, odporné šaty podobající se vojenským uniformám, provokující chování, nepatřičné politické narážky, odmítání všeho normálního, ani jedno obnažené poprsí, naprostá absence hákových křížů.

Autor má chladný rozum, horoucí srdce a čisté uši.

Celý článek najdete v A2larmu

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
26. 10. 2015 12:38

To je stejně bžunda, že právě Alexandrovci se stávají v období neoliberálního imperialismu symbolem boje proti „pravdoláskařské“ (lžinenávistnické) totalitě.

J. Hruška
J. Hruška
26. 10. 2015 15:09

Tak si říkám, že ty uniformy Alexandrovců symbolizují lidi, ochotné pro svou vlast pracovat, bojovat a třeba i umřít. Paraziti ovšem takový poměr k vlasti hluboce nenávidí, protože jim připomíná jejich ubohost a zbabělost.

Drak
Drak
26. 10. 2015 15:36

To je článeček, jakoby vypadl z bývalého Rudého práva.
Jestli oni Rops-Tůmové, nestudují po archivech styl, členění a rozhořčení bývalých redaktorů tohoto deníku.
Jinak, ten článek je neskutečná žumpa. Od hlupáka, hlupákům.